Jump to content

Moto Zajednica

pomoc :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

Imam problem sa skuterom sprint exactly..sipao sam u njega gorivo koje je ostalo preko zime napolju rezervoar mi je skroz zardjao i kroz crevo od goriva je izlazila prljawstina...ja sam ocitio filter i rezervoar i vratio al o5 neradi a da zaborawio sam i filter za gorivo sam ocistio...motor normalno radi jedino kad mu dajem gasi gusi se i gasi ...ko zna neka mi jawi unapred hwala..:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Dorćol (BGD)
  • Motocikl: Keeway Speed 150 (Black)

Naravno moraš da očistiš i dizne na karburatoru, ako ne umeš sam, bolje odnesi majstoru ili nekom drugaru koji je to radio. Drugo, moraš i rezervoar da očistiš od korozije, najbolje je da ga isprazniš pa da sipaš u njega 1L antirosta ili nekog sredstva za skidanje korozije iz rezervoara, ostaviš da odstoji jedno 15-min pa da vrtiš rezervoar da se spere sva rđa sa zidova, zatim ponoviš postupak par puta, pa sipaš gorivo i vidiš da li i dalje curi "mulj" umesto goriva. Inače, džaba ti krečenje, opet će se sve zapušiti ako ne očistiš rezervoar. Posle toga napuni rezervoar do vrha gorivom, i izbegavaj da dođeš do "dna", jer se na dnu uvek taloži mulj i đubre koje će ti zapušiti rezervoar....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Dorćol (BGD)
  • Motocikl: Keeway Speed 150 (Black)

Mada pazi koje sredstvo ćeš da sipaš u rezervoar sa skidanje korozije, nisu sva dobra. Raspitaj se po radnjama, koje bi bilo najbolje za to. Drugo, kada očistiš rezrovar, napuni ga do čepa gorivom da proveriš da ti negde slučajno nije probušen rezervoar, što može da se desi. Što se tiče karburatora, tu nemaš brige, rastura se lako i čisti se lako, može da bude zezanja samo oko montaže - demontaže. Trebalo bi da na ispustu goriva iz rezervoara (u karburator) bude još jedan filter, koji bi bilo poželjno da očistiš (nije nužno da postoji).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Dorćol (BGD)
  • Motocikl: Keeway Speed 150 (Black)

Pa pazi, može da bude da na nekom mestu korozije jednostavno propao rezervoar, u tom slučaju biće rupa šta god sipao. Moraš voditi računa samo da ne sipaš neko agresivno sredstvo po svom nahođenju, već da se raspitaš malo s čim je najbolje da se ispere. Neko krkne antirost (ja npr.) a neko kupi specijalizovane tečnosti za ispiranje rezervoara ... to radiš na svoj rizik, nije na odmet da proveriš npr. sa nekim iz ovlašćenog servisa, sa čime oni ispiraju, oni to najbolje znaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

brate otisao sam u servis i oni su rekli da je najbolje da ubacim neki lanac unutra i da tresem rezervoar da otpadna rdja...kasnije da isperem benzinom. :) probacu oba nacina nes ce waljda raditi :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Dorćol (BGD)
  • Motocikl: Keeway Speed 150 (Black)

brate otisao sam u servis i oni su rekli da je najbolje da ubacim neki lanac unutra i da tresem rezervoar da otpadna rdja...kasnije da isperem benzinom. :) probacu oba nacina nes ce waljda raditi :)

Može i ta varijanta! Zato ti i rekoh da je najbolje da odeš do servisa! :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja