Jump to content

Moto Zajednica

Jeftini Bluetooth interkomi

Recommended Posts

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

jel mozhe da se povezhe ovo http://dx.com/p/bt-interphone-handsfree-bluetooth-for-motorcycle-and-skiing-helmet-2-piece-set-35612 sa ovim http://www.moto-berza.com/polovni-motori/moto-komunikator-snizenje-oglas-5995/ ?

ovaj zhichani ima 3x bananicu ulaz, 2x slushalice i 1x GPS,MP3 il neshto treche, ali ako se stavi mobilni mozhe da se pricha preko komunikatora, znachi prima/shalje zvuk.

hteo bih vezu sa suvozachem i drugim motorom u isto vreme.

znam da je najlakshe kupiti 3 ova BT komunikatora al reko mozhda mozhe po mom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Mislim da to nije moguce. Ja imam ovaj bluetooth intercom i na njemu nema mogucnost prikljucka 3.5 mm bananice. Najbolje kupi tri komada jer stvarno vredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

pazi povezao bih bluetooth u taj 3chi port od komunikacije i onda bi trebalo da mozhe da radi..

ima ko iz BG da bi na kafu da probam dal mozhe? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Ja imam sličnu kombinaciju tj. BT interfon sa prvog linka i malo drugačiji žični komunikator ali nisam uspeo da ih povežem. Čarli, ako ti treba nešto od toga za probu moj tel. je 063/342645

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Ja narucio ovaj:

http://dx.com/p/bt-interphone-handsfree-bluetooth-v2-1-set-for-motorcycle-skiing-helmet-800m-transmission-130019

 

Jeste par dolara skuplji ali mi se cini da je ovaj komandni modul kvalitetnije uradjen. Takodje, komande su vise razmaknute pa bi trebali da se lakse koristi u rukavicama.

Ono sto je prelomilo je mikrofon koji je spojen sa jednom slusalicom a ne sa nosacem/ bazom. Zbog toga moze sve lepo da se upakuje unutar integralne kacige i da viri samo kablic koji se ubada u spoljni modul

Ovi jeftiniji su zgodni za jet kacige gde nema pregrade ispred brade pa nosac mikrofona ima gde da se namesti.

 

Ocekujem ga za 20ak dana pa cu onda da nastavim sa utiscima. Mozemo i da se nadjemo pa da uzivo probamo da povezemo ovaj model sa tim vasim i uzivo da uporedimo kvalitet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ja sam uzno ovaj

http://dx.com/p/bt-interphone-handsfree-bluetooth-for-motorcycle-and-skiing-helmet-7-hour-talk-100-hour-standby-35613

 

nema one glupacke prikljucke nestandardne, nego lepo bananica

tako da sluske mogu da koristim sa bilo kojim plejerom, telefonom itd. tj nisam osudjen samo na BT uredjaj. ono sto je bitno i da nije isti prikljucak i za sluske i za punjenje baterije, tako da moze u duzoj voznji da se poveze na upaljac ako je potrebno

 

aj bash vici kad dobijes uredjaj, kakva su iskustva, dal si zadovoljan. ako i ti i ja budemo zadovoljni sa malim kinezima od 35 eur, onda je stvarno smesno sto nolan svoje prodaje za preko 200 >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

ja sam uzno ovaj

http://dx.com/p/bt-interphone-handsfree-bluetooth-for-motorcycle-and-skiing-helmet-7-hour-talk-100-hour-standby-35613

 

nema one glupacke prikljucke nestandardne, nego lepo bananica

tako da sluske mogu da koristim sa bilo kojim plejerom, telefonom itd. tj nisam osudjen samo na BT uredjaj. ono sto je bitno i da nije isti prikljucak i za sluske i za punjenje baterije, tako da moze u duzoj voznji da se poveze na upaljac ako je potrebno

 

Meni su na ovom istom crkla oba para slusalica u roku od mjesec dana. Batalio trenutno, dok ne smislim kvalitetnije sluske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

da li si razmisljao da posaljes nazad, dok je u garansnom roku? a u djoku sad si me ubedacio, ja sam se nadao da cu za male pare da imam ok uredjaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

da li si razmisljao da posaljes nazad, dok je u garansnom roku? a u djoku sad si me ubedacio, ja sam se nadao da cu za male pare da imam ok uredjaj

 

Ne isplati se slati natrag, kupljeni su direktno iz Kine. Opet, ako ostali nisu imali problema, mozda je samo moj primjerak bio felerican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Ako si ih kupovao sa DX-a i crkli su tako brzo, samo si trebao da im napises email. Verovatno bi ti poslali novi set bez obaveze da taj vratis.

Sitne su to pare za njih da se brukaju. Naravno, kad primete da se iz neke zemlje to zloupotrebljava onda to ukinu.

 

Mom bratu u Italiji su neki englezi poklonili "Sportacus" kostim za klinca jer nije stigao na vreme za neki festival. On im se zalio i hteo da im posalje nazad a oni mu uplatili pare i rekli da ne mora da ga salje, da je to njihovo izvinjenje.

Na ozbiljnim trzistima se ozbiljno radi jedino po ovim banana drzavicama se pilicari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Kinezi su stvarno fer, ja već duže vreme kupujem preko ebaya.. Skoro mi je stigo FM transmitter za kola i nije radio jedan kanal, poslao kinezu poruku i on bez pitanja poslao drugi. Naravno ovaj nisam vratio. E sad trebalo bi da i mi budemo fer i ne zloupotrebljavamo njihovi poslovnost.

 

Što se tiče interkoma ranije sam pisao da dam sa pobratimom kupio jedan set i evo već više od godinu dana ga koristimo bez problema (da kucnem u drvo).

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Ja narucio ovaj:

http://dx.com/p/bt-i...smission-130019

 

Jeste par dolara skuplji ali mi se cini da je ovaj komandni modul kvalitetnije uradjen. Takodje, komande su vise razmaknute pa bi trebali da se lakse koristi u rukavicama.

Ono sto je prelomilo je mikrofon koji je spojen sa jednom slusalicom a ne sa nosacem/ bazom. Zbog toga moze sve lepo da se upakuje unutar integralne kacige i da viri samo kablic koji se ubada u spoljni modul

Ovi jeftiniji su zgodni za jet kacige gde nema pregrade ispred brade pa nosac mikrofona ima gde da se namesti.

 

Ocekujem ga za 20ak dana pa cu onda da nastavim sa utiscima. Mozemo i da se nadjemo pa da uzivo probamo da povezemo ovaj model sa tim vasim i uzivo da uporedimo kvalitet.

 

 

OK, stigao. Sinoc sam ga montirao u kacigu i savrseno se uklopio.

Morao sam da ostruzem po 1mm stiropora sa obe strane jer me previse pritiskala kaciga u visini usne skoljke. Ipak, ja volim da mi je kaciga bas knap pa sam kupio L iako mi ni XL nije bila prevelika.

 

Sve se fino uklopilo i odlicno svira. Sa default podesavanjima su basovi malo tanki ali to ispravlja neki sound processor na telefonu (Android)

Mikrofon je montiran na cvrstom i ne mnogo debelom nosacu. Moze lepo da se rutira ispod postave i stoji tamo gde ga postavite.

 

Modul je kvalitetno uradjen i ofarban je nekom gumastom, mat farbom. Ovo veliko dugme ima vise funkcija - pritiskom na njega se javlja na poziv, dugacim pritiskom se poziv odbija. Dvostrukim pritiskom se poziva zadnji pozvani broj. Okretanjem dugmeta u jednu ili drugu stranu se biraju pesme ili stanice a duzim drzanjem se ton pojacava i smanjuje. Dovoljno je veliko za nesmetano koristenje u rukavicama - probao sam i sa debelim zimskim.

Videcu da li mogu da podesim neki program za upravljanje glasom.

 

Uparivanje sa telefonom ne moze biti lakse, Drzi se ovo malo dugme na drugom kraju dok ne pocnu naizmenicno da trepere plava i crvena dioda. Na telefonu se pojavi novi uredjaj kojeg izaberete i to je to. Sve radi cim se ukljuci BT.

Domet izmedju telefona i kacige je vise nego dovoljan. Probao sam unutar kuce i na razmaku od 15ak koraka nema nikakve promene u zvuku. Mrzelo me sinoc po snegu da setam po dvoristu sa kacigom na glavi ali i ovih 15 koraka je vise nego sto mi treba.

 

Nisam jos probao kvalitet mikrofona tj. noise filtera u voznji, Ovako u sobi se cuje bas osetno bolje nego kada pricam samo na telefon.

Nisam probao komunikaciju izmedju dva uredjaja. Zbog cene koja prelazi 50USD nisam mogao da narucim par ali i hteo sam da vidim kakav je. Definitivno vredi kupovine i sad cu da narucim jos jedan.

Ako je neko od kolega u Beogradu raspolozen da probamo da povezemo ovaj sa nekim drugim kineskim modelom, vicite na PM. Od ovog vikenda se poboljsava vreme pa da nadjemo neki razlog za voznju.

 

 

Ne znam sta su radili ali je stigao neverovatno brzo. 19.3. je otpremljen iz Hongkonga a juce je bio u mojim rukama.

U pocetku su kasnili nekoliko dana posto je bio "out-of-stock" ali posle toga je sve proslo savrseno.

Nikakvih dodatnih placanja nije bilo. Samo se pojavio postar sa paketom juce. Cak je pitao moju zenu dali zna kako ja to narucujem posto bi i on nesto da kupi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Koja nova saznanja?

 

Radi lepo. U voznji nema problema, cuju me dobro i ja sagovornika razumem do oko 100kmh.

Preko toga moj kinez pocinje da se dernja sto u kombinaciji sa vetrom vec otezava razgovor. Na drugom motoru i sa tisom kacigom ta granica je verovatno veca.

Meni je i do 100kmh sasvim dovoljno posto mog kinescica od 200 kubika i ne teram mnogo brze od toga.

 

Juce sam vozio bas po jakoj kisi i radi jos uvek. Zastita od vode je polozila ispit.

Bateriju sam napunio do kraja kada sam ga ugradio. Doduse, kada ostavljam kacigu iskljucujem modul na dugme da bih izbegao mogucnost da mi telefon pozive posalje na slusalice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Običnom, debitnom Visom. Malo te uštinu na kursu ali pošto su male cifre, nije strašno.

 

 

Iz predostrožnosti ne koristiti kreditnu. Ako neko dodje do podataka iz njihove baze ne može da vam napravi veliki minus.

Mala je šansa za to jer kod DX-a kupuje gomila amerikanaca i kada bi postojala najmanja mogucnost za to, glavni kupci bi se razbežali.

Ipak, treba biti oprezan jer kad su maznuli podatke jednom OMV-u što ne bi i ovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 584 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Sokobgd, da li nam mozes reci iz prve ruke kakav je realan domet ovog uredjaja i kako funkcionise komunikacija izmedju dva motora, da li mora da se pritisne neko dugme ili je veza non stop otvorena i cuje se sve sto pricas ? 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 584 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ok, jel ima neko drugi iskustva sa ovim stvarcicama ? Ili neka preporuka sta kupiti da ima i ok domet i mogucnost povezivanja telefona ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Nisam probao komunikaciju sa drugim motorom ili uredjajem.

Sa telefoniranjem nema problema.

 

Druže, jel te ne mrzi da fotkaš uređaj , kako je čučnuo na kacigu tj. mene interesuje kako si ga ugradio, da znam da li bih morao da prerađujem nesto na mojoj.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Nisam siguran da je Bloo-t konekcija za bike to bike najbolje resenje... I sam ima taj uredjaj za komunikaciju sa suvozacem, medjutim, primetio sam da je dosta osetljiv na elektronske smetnje. Dosta cesto se desi da se veza prekine u nekom trenutku. Ne precesto, ali desava se. Opet kazem, nemam iskustva kako je to u bike to bike konekciji, ali plasim se da bi ta veza bila jos osetljivija.

 

E sad, ja u kacigi imam i drugi par slusalica i jos jedan mikrofon za radio vezu, odnosno za PMR stanicu, ali i to je prilicno nekonformno, zulja, smeta.

 

Sve sam blizi stavu da je komunikacija dobra, vrlo cesto zgodna, ali da nije preko neophodna, voze se ljudi i bez nje, pa sta... definitivno me ta prica malo smorila. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja