Jump to content

Moto Zajednica

XENA

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

evo kako izgleda na disku. Probao sam ga. Alarm reaguje pri bilo kakvom pomeranju motora ili diranju samo disclocka. Sirena, kao sto rekoh ima 110dB, dobro se cuje i nevidjeno je neprijatna.

Kada prestanes da pomeras motor (ili sa diras disclock), sirena stane.

 

N4LzS_dsc02241resize4yo.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
evo kako izgleda na disku. Probao sam ga. Alarm reaguje pri bilo kakvom pomeranju motora ili diranju samo disclocka. Sirena' date=' kao sto rekoh ima 110dB, dobro se cuje i nevidjeno je neprijatna.

Kada prestanes da pomeras motor (ili sa diras disclock), sirena stane.

[/quote']

 

To znaci da je prakticno NEMOGUCE sesti na motor, uspraviti ga, upaliti & krenuti, a da se pijukalo nije odavno oglasilo? Mislim na nas ''odsutne'' koji bi ga eventualno zaboravili da skinu, pa dodje do kras,bum,tras,fijuuu,ode sve u pm.... :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

 

To znaci da je prakticno NEMOGUCE sesti na motor' date=' uspraviti ga, upaliti & krenuti, a da se pijukalo nije odavno oglasilo? Mislim na nas ''odsutne'' koji bi ga eventualno zaboravili da skinu, pa dodje do kras,bum,tras,fijuuu,ode sve u pm.... :twisted:[/quote']

 

E upravo to. A inace sto se zaboravnosti tice, mislim da sam apsolutni sampion. Kljuc u kontakt bravi motora sam zaboravio sigurno 20 puta. Vrhunac je bio kada sam otisao u NS, parkirao motor, ostavio kljuc u bravi i otisao na sajam (Vecicrnogorac mi je ziv svedok :) ). Vratim se (posle 2 sata), motor na mestu....fin neki svet ti Vojvodjani :)

 

Zbog toga nisam ni hteo da kupim disclock. Mislim da bih vec prvom prilikom krenuo dok mi je na tocku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
E upravo to. A inace sto se zaboravnosti tice' date=' mislim da sam apsolutni sampion. Kljuc u kontakt bravi motora sam zaboravio sigurno 20 puta. Vrhunac je bio kada sam otisao u NS, parkirao motor, ostavio kljuc u bravi i otisao na sajam (Vecicrnogorac mi je ziv svedok :) ). Vratim se (posle 2 sata), motor na mestu....fin neki svet ti Vojvodjani :) [/quote']

 

Ja sam ga zaboravio XY puta! Kad bi izmislili neki k.. protiv zaboravljanja kljuca, odmah bi ga kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
E upravo to. A inace sto se zaboravnosti tice' date=' mislim da sam apsolutni sampion. Kljuc u kontakt bravi motora sam zaboravio sigurno 20 puta. Vrhunac je bio kada sam otisao u NS, parkirao motor, ostavio kljuc u bravi i otisao na sajam (Vecicrnogorac mi je ziv svedok :) ). Vratim se (posle 2 sata), motor na mestu....fin neki svet ti Vojvodjani :) [/quote']

 

Ja sam ga zaboravio XY puta! Kad bi izmislili neki k.. protiv zaboravljanja kljuca, odmah bi ga kupio.

 

Kanap oko vrata....mada moze da bude malo nezgodno prilikom pada :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd
Dobra stvar. Jel imas neki komad viska :) salim se' date=' gde ima kod nas da se kupi??[/quote']

Ja sam video da imaju takve alarme u onoj Extreme prodavnici na Batajnickom putu, ali sam zaboravio koliko kostaju.

 

Djuro, koji je taj tvoj model?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Vecicrnogorac mi je ziv svedok

 

ima jos zivih svedoka, ali si OPET zaboravio :D

 

 

 

To znaci da je prakticno NEMOGUCE sesti na motor, uspraviti ga, upaliti & krenuti, a da se pijukalo nije odavno oglasilo?

 

da, pojasnjenje za druga Paranoju (ubi te taj VW), pijukalo ce da vristi cim se takne motor... mozda ti kupimo takvog za rodjebdan i da ga stavis na auto.. :baeh: :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Dobra je ta Xena... Ja sam uzo obican alarm koji se ugradjuje u bajk i sad razmisljam na koji motor da ga stavim... :misli:

 

Verovatno cu na GS-a, posto ce mi biti korisnije prilikom putovanja da imam neku zastitu od diranja stvari koje su na bajku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
da' date=' pojasnjenje za druga Paranoju (ubi te taj VW), pijukalo ce da vristi cim se takne motor... mozda ti kupimo takvog za rodjebdan i da ga stavis na auto.. :baeh: :mrgreen:[/quote']

 

 

HA,Ha,HA,HA... =D> =D> :prayer: e, skoro me niko nije ovako nasmejao i oraspolozio u rane jutarnje sate!

Ja paranoican?! Cim je covek malo oprezniji i drzi Colt 45 s metkom u cevi - odma ga proglase ludim! :ninja:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

ima jos zivih svedoka' date=' ali si OPET zaboravio :D

[/quote']

 

Gde da zaboravim coveka sa 3 para farmerki i 4 jakne na sebi?!? :) , nego je Ivan video to sve a pored motora nije bilo nikog, a ti si bio sa mnom....kad bolje razmislim, i ti si kriv koliko i ja. Kad znas kakav sam, moras da proveris i moju bravu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Gde da zaboravim coveka sa 3 para farmerki i 4 jakne na sebi?!?

 

ahhh, da... bejahu to slavna vremena... a onda sam kupio opremu, ozenio se, smirio .. :D

 

...kad bolje razmislim, i ti si kriv koliko i ja. Kad znas kakav sam, moras da proveris i moju bravu

 

:shock: eto ti ga sad... to ti je ono, das mu prst, `oce celu ruku :wink: :D

Nista, od sad ja brinem o kljucevima.. dakle predaj ih sto pre! 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ja se izvinjavam sto prekidam off diskusiju :? , ali me zanima kol'ko novaca staje to cudo, posto i meni treba nesto tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Ja se izvinjavam sto prekidam off diskusiju :? ' date=' ali me zanima kol'ko novaca staje to cudo, posto i meni treba nesto tako.[/quote']

 

a da kliknes na link koji sam postovao gore?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N
a da kliknes na link koji sam postovao gore

Vidi, moze i to... :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

ma skupo. slican bez pistaljke 20E.

i meni se jednom desilo da ga zaboravim... krenem kad ugasi se motor i nesto lupi, je reko gotov je menjac sjebo sam ga :D . Palim i opet polazim polako , opet STOP... i tek tad ukapiram sta je :lol: sva sreca nista nisam sjebo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
Evo za zaboravne. Ovo je Fly Killer postavio na AMS i bas je genijalno i jednostavno.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ri81bVThHeo

 

POTPUNO GENIJALNO! Svaka cast na ideji.

Samo ima jedna stvar koja mi se vise dopala - JAKNA! Jasa izgleda ima i kornjacu + smekerski izgleda. Moze li neko da provali o kojoj je rec?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Sydney Australia

Ja imam taj xena disckock i dosta sam zadovoljan snjim, ako ga neko proba metnit na ute odma se ukopca tako da je malo zeznuto za lopove!

Ako imate neka pitanja.................pitajte :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

A postoji i najjednostavnije i najjeftinije resenje> Ako si motor parkirao tako da ti je prednji kraj prema npr. zidu, sto znaci da ces motor isterivati u rikverc, onda stavis disc lock na gornji deo diska, tj, tik uz amotrizer. A ako ti je bajk parkiran tako da ces ga isterivati pravo (sednes i vozis) onda lock stavis na donji deo diska, tj kod kandze. Tako u kom god pravcu da krenes ne mozes da predjes ni 2cm a da ti se motor ne ukopa. Ja sam svoj DL zaboravio 100 puta i pred toga nemam ni jednu ogrebotinu na viljusci, samo stane u mestu kao da mi je ostao u brzini ugasen. Mislite o tome...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
evo kako izgleda na disku. Probao sam ga. Alarm reaguje pri bilo kakvom pomeranju motora ili

diranju samo disclocka. Sirena' date=' kao sto rekoh ima 110dB, dobro se cuje i nevidjeno je neprijatna.

Kada prestanes da pomeras motor (ili sa diras disclock), sirena stane.

[/quote']

 

To znaci da je prakticno NEMOGUCE sesti na motor, uspraviti ga, upaliti & krenuti, a da se pijukalo nije odavno oglasilo? Mislim na nas ''odsutne'' koji bi ga eventualno zaboravili da skinu, pa dodje do kras,bum,tras,fijuuu,ode sve u pm.... :twisted:

 

A šta se dešava kada se otkljuèava? Pretpostavljam da moraš da budeš ekstra nežan, ili odoše uši pošto si u tom trenutku savijen i vrlo blizu sprave?

 

Enivej, izvlaèim temu iz naftalina pošto nameravam da novi motor obezbedim malo bolje... pogledao sam one Xena linkove, i video zanimljiv komplet -

 

XN15.jpgCLA15.jpgXCH15.jpg

 

DiskLock (100€) + nešto što pretpostavljam da služi da se za DL zakaèi lanac (40€) + lanac (90€).

 

E sad, verujem da lanac može da se zameni nekim ne toliko skupim....

 

Kakva su mišljenja cenjenog auditorijuma?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

A šta se dešava kada se otkljuèava? Pretpostavljam da moraš da budeš ekstra nežan' date=' ili odoše uši pošto si u tom trenutku savijen i vrlo blizu sprave?

[/quote']

 

ne moras da budes nezan jer se sirena ne aktivira istog momenta, nego postoji mali 'gap' koji ti je dovoljan, da to sve uradis na vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja