Jump to content

Moto Zajednica

Slusanje muzike u toku voznje?!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Zanima me Vase misljenje o slusanju muzike u toku voznje, telefoniranju, radio komunikaciji sa suvozacem ili ostalim vozacima i sl. Tehnika je lepo uznapredovala, pa je sve to dostupno za ne tako velike pare.

Niko medjutim, ne pominje koliko je cela stvar bezbedna, sa aspekta odvracanja paznje sa samog saobracaja. Koliko sam shvatio zabranice blebetanje mobilnim u kolima!

Sta je sa bajkerima? :? #-o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Zdrav razum kaze da nije bas uzor bezbednog ponasanja, jer npr mobilni odvraca paznju i u kolima u znacajnoj meri a motor je svakako kud i kamo zahtevniji po pitanju koncentracije i fokusiranosti na upravljanje vozilom.

 

Tako da mislim da, sem kada je u pitanju americki (ili evropski) autoput sa savrsenim asfaltom i pravcem po vise desetina kilometara, treba zaboraviti na BMW varijante LT sa CDom i radijom i slicno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Imam ja odlican ovalni zvucnik na Kawi, snage 110kw i marke LeoVinci, sta ces lepsu muziku od toga! :lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Imam ja odlican ovalni zvucnik na Kawi' date=' snage 110kw i marke LeoVinci, sta ces lepsu muziku od toga! :lol::lol::lol:[/quote']

 

:kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd
Imam ja odlican ovalni zvucnik na Kawi' date=' snage 110kw i marke LeoVinci, sta ces lepsu muziku od toga! :lol::lol::lol:[/quote']

Upravo to... meni je i kad vozim auto lepse da slusam zvuk motora. Doduse, dugacke relacije ne mogu da prodju bez muzike, ali na motoru to ipak ne bi radio...

 

PS. Jel zna neko gde mogu da se nadju i koliko kostaju one bezicne (bluetooth valjda) slusalice za razgovor izmedju vozaca i suvozaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Generalno, mislim da nije neko pametno resenje budziti podrsku za mob i takve fore, jer kad vozim motor, brate necu da mi niko smeta... Pozvacu ga lepo kasnije, kad zavrsim voznju i gotovo...

 

E sad, druga jedna stvar je vec korisna. To je medjusobna komunikacija izmedju motorista. NeshaTL, IgorXT i ja imamo toki-voki stanice i ugradjen mikrofon/zvucnik u kacige i kad idemo negde, imamo mogucnost da pricamo u voznji. To ne bude sad obicno caskanje, vec razgovor o putovanju ili uslovima puta i sl...

 

Mogli bismo da se organizujemo da i ostalima koji to hoce, da pokazemo kako se to ugradjuje u kacigu, pa da mozemo da komuniciramo isto. Posto je to toki-voki, ne mora da se ima ista marka/model, dovoljno je samo otici na isti kanal i trebalo bi da mozemo da se cujemo...

 

 

 

PS. Jel zna neko gde mogu da se nadju i koliko kostaju one bezicne (bluetooth valjda) slusalice za razgovor izmedju vozaca i suvozaca?

 

Ja imam kablovsku varijantu i nije bilo nesto skupo, oko 30tak evra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Ja imam cetiri ovakve Motorole, koje mi ''came'' u fijoci. Jel mogu one nekako da se iskoriste, pa da se povezu sa mikrofonom i zvucnicima u kacigi?

C2otE_0509224128a09fa42d785010l6zl.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
To je to' date=' slican toki-voki i mi imamo ;)

 

Moze to da se iskoristi.[/quote']

Jel ste stavljali neki vec pripremljeni kit ili ste sami pravili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Sami smo pravili. Mikrofon smo uzeli od handsfreeja za mob, a zvucnik iz sluski za vokmena.

 

Ukratko, postavu iz kacige smo izvukli (to se vadi sasvim normalno) i onda u to smo ugradili zvucnik i mikrofon, koje smo naravno vec povezali kablicima. Jedina je frka (mozda nekome) sto se kaciga na bocnom levom delu, pri dnu, mora da se izbusi, da bi se tu ugradio jack.

 

Videcu sa Neshom da na komp prenesemo semu povezivanja mikrofona i zvucnika.

 

Dalje, na kabl od mikrofona smo namontirali taster prekidac koji smo namontirali na korman bajka i onda kad god hoces nesto da kazes, samo pritisnes taster i posle sekundu-dve pricas...

 

Nista, napisacu detaljniji tekst o tome, pa da se povezemo svi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Puch
Ja imam cetiri ovakve Motorole' date=' koje mi ''came'' u fijoci. Jel mogu one nekako da se iskoriste, pa da se povezu sa mikrofonom i zvucnicima u kacigi?

j9O9G_0509224128a09fa42d785010l6zl.jpg

Mozes koristiti i te tokce ali kad pricas moras stiskati taster za predaju ili da ti neko nabudji automatko aktiviranje predaje ali to neverujem da ce uspeti jer to funkcionise na principu zvuka tj. kazes recimo 'A' i aktivira se predaja i ti nastavis da pricas sto znaci mnogo buke na motoru ce stalno aktivirati oba tokca tj. obe predaje i tu dolazi do tkz. gazenja frekvencije tj.mikrofonije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Moj ortak i ja imamo onaj uredjaj za komunikaciju iz LOUISa. 70 evrica kosta. Crna kutija koja ima sledece prikljucke. Prikljucak za mobilni, za neki muzicki plejer, za radio stanicu i ima integrisan radio prijemnik. Ima dva sisteme za pricanje/slusanje jedan za vozaca, drugi za suvozaca.

 

Na duzim relacijama ovo je NEOPHODNO. Sto kaze Pablo radio za komuniciranje u grupi je mnogo koristan. Slusanje muzike ne predstavlja nikakav problem, svi zvuci se cuju i registruju ko i da se ne slusa.

 

Kad ceovek putuje sam duze muzika je zakon.

Kad putujes sa suvozacem, mnogo je dobro kad moze sa njim da se prica.

 

E sad ja sam tu imao jedan veliki problem. Cim se predje 80km/h komunikacija postaje nemoguca, zbog suma vetra. Kada se vozi sa suvozacem i slusa muzikica, moze opusteno da se prica sa sve slusanjem muzike. E sad kad neko, ili vozac ili suvozac, kaze nesto malo glasnije muzika se gasi i cuje se samo glas (za napete situacije, jelte)

 

E sto se tice moba, nigde u svetu nije zabranjeno da se koristi u kolima ako se koristi preko hends frija. Ima DAINESE kaciga sa ugradjenim blututom, bas da moze da se prica dok se vozi. Ovo cu ja da nabuzim kod sebe, jer mi mob dok se vozim po gradu redovno treba. Kolko vam se samo puta desilo da ste propustili da popijete pivo jer se niste javili na tel dok ste na motoru prosli pored nekog ortaka :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

E ako je zbog pivceta onda podrzavam!!!

 

Elem, stalno slusam muziku dok se vozim. Nikad nepojacam toliko da ne cujem nista drugo, samo onoliko koliko je potrebno da cujem muziku ili konverzaciju na radiju. U sustini se cuje sve sto se desava okolo, mada pretpostavljam da to zavisi mnogo i od slusalica.

 

Ja imam Nokiu sa radiom i koristim in-ear slusalice koje ovaj posao obavljaju savrseno. Mnogo je prijatnije kada se negde putuje i usput se cuje jos nesto u kacigi sem suma vetra i zvuka motora.

 

Komunikaciju jos uvek budzim mada mislim da je ovo resenje sa "Polo" komunikacijom najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Slusao sam jednom muziku dok sam vozio (kad sam isao na servis u Belu Crkvu pre dve nedelje) i mogu vam reci da mi uopste nije smetala muzika vec mi se svidelo, razbija monotoniju kad se sami vozite i veoma utice na raspolozenje.

Cujem motor, cujem okolinu ako mi neko svirne, ne stvara dekoncentraciju...

Jedino sto mi je smetalo sto sam imao bubice tako da sam na pola puta morao da iskljucim MP3 i da ih izvadim jer su se pomerile i pocele da zuljaju.

 

Sad, zanima me koliko bi sve kostalo da kupim, taj zvucnik, ugradnja, veza izmedju vozaca i suvozaca i ugradnja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ako su slusalice bubice onda nemojte to da uzimate ako vam je kaciga taman posto ce vas zuljati, jedino ako je malo veca.

Moja kaciga je broj 60, L pa me zuljaju slusalice a nisam neki glavonja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac
a nisam neki glavonja.
:misli:

 

Ma tad sam imao tarzanku pa je mozda zato ali sad sam je se osisao pa se nadam da nece imati problema. :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Ljudi ja obavezno slusam muziku na motoru kada vozim.Imam fabricku postavu radio sa kasetom i 4 zvucnjaka sa dzoistikom na levom palcu i jacinu biram ili stanice bez ikakvog problema i da vam kazem da meni licno muzika prija prilikom voznje i ne skrece mi paznju.Uostalom kada bi to smetalo nemci nikada to nebi dozvolili da se komercijalizuje.

U toku ove nedelje idem kod majstora da mi uradi da bih mogao da prikljucim MP3 ono malo sa 200 pesama i tako slusam sta hocu jer K7 je malo prevazidjena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja