Jump to content

Moto Zajednica

Pokvario se regler

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 952 postova

Analogni naravno nije osetljiv na indukciju ali ni sa pijačnim digitalnim i to više komada DR9205A, DT9208A nisam imao problema dok ne popuste kontakti na preklopniku za područja ili kabal i utičnica. Ne znam koji instrument koristiš i kakve smetnje proizvodi taj motor i nisam imao nameru da podcenjujem nego ja stvarno nisam imao neuspelih pokušaja merenja na vozilima, jedino poludi oko vn trafoa i sl visokofrekventnih izvora gde i mala parazitna kapacitivnost ili induktivnost pravi problem. Možda regler tj diode propuštaju naizmeničnu komponentu što opet ne bi trebalo biti prepreka za merenje ako je akumulator u funkciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

I ja koristim te pijacne varijante vec preko 20 godina,i nagledao sam se svega.Ovde je paljenje u pitanju,veruj mi.Nikakve diode u regleru i tome slicno.

Pokusaj naprimer da izmeris punjenje na bilo kojem mz-u sa digitalcem.Desice se isto ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Analogni naravno nije osetljiv na indukciju ali ni sa pijačnim digitalnim i to više komada DR9205A, DT9208A nisam imao problema dok ne popuste kontakti na preklopniku za područja ili kabal i utičnica. Ne znam koji instrument koristiš i kakve smetnje proizvodi taj motor i nisam imao nameru da podcenjujem nego ja stvarno nisam imao neuspelih pokušaja merenja na vozilima, jedino poludi oko vn trafoa i sl visokofrekventnih izvora gde i mala parazitna kapacitivnost ili induktivnost pravi problem. Možda regler tj diode propuštaju naizmeničnu komponentu što opet ne bi trebalo biti prepreka za merenje ako je akumulator u funkciji.

 

nema problema sto se tice podcenjivanja, negledam ja na stvari sa te strane, jednostavno ljudi iznose svoja misljenja, i nevredja me ako mi neko kaze da mi nesto nevalja, ali kontam ispravan je instrument sobzirom da sam ga kupio u radnji koja se bavi prodajom novih uredjaja, nije sa pijace, ali to nemora da znaci, mozda seriski nije dobar.

 

u svakom slucaju vam se zahvaljujem sto odvajate svoje vreme i pomazete mi da resim problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

I ja koristim te pijacne varijante vec preko 20 godina,i nagledao sam se svega.Ovde je paljenje u pitanju,veruj mi.Nikakve diode u regleru i tome slicno.

Pokusaj naprimer da izmeris punjenje na bilo kojem mz-u sa digitalcem.Desice se isto ovo.

 

dobro, u pravu ste, ja se vatio mog mopeda ki pijan plota, probacu kod nekog ortaka, pa cemo videti rezultate, tj da iskljucuim voltmetar sto se tice ispravnosti, ili da zavrsi u kanti....;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: GY6 150ccm

Ah taj regler, toliko mi muke napravio da mi malo fali da počupam svu instalaciju ili da zapalim cio motor.

 

Imam 125ccm GY6 (152QMI) mašinu, problem je taj što neće da puni akumulator, napon punjenja je svega 5-6V. Kupio novi regler (prodavač mi uvalio sa 5 žica, ali je 3 faze, + i -). Njega spajao, opet nije punio, a kako i nebi kada ja imam stator sa jednom fazom. Mislio sam da je regler ok pa sam zamjenio i namotaje, kupio sam i novi regler, ali sada sa 4 žice, ovakav:

 

regler_longjia.jpg

 

Tako sam ga i spojio, ali problem nastaje jer ja pored ovih 4 žice imam još jednu crnu žicu koju spojim na masu preko ampermetra i očitam vrijednost struje preko 10A (bar toliko vidm jer samo pipnem kontakt jer malkice zavarniči). Bez nje povuče struju od 0.05A kao što i proizvođač deklarira.

 

Jel greška u kopčanju ili... Samo da napomenem bez povezane crne žice koja je višak, na akumulatoru je napon i dalje 5-6V ovisno o obrtajima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Sad videh poruku u temi

Nisam neki strucnjak da bih izlagao svoje savete tipa veži vako ili onako, na forumu ima mnogo kompetentnijih, Joška i Arakis su elektrogurui, Guja011 takodje (mada njega nešto nema na forumu u zadnje vreme).

Moji zaključci do kojih sam došao dok sam se mučio sa reglerom su takvi da sam jedino uspeo da napravim punjenje onako kako treba kada sam nabavio novi identičan regler - kako ne znam , gde nemam pojma, lik koji je nekada držao salon i koji mi je servisirao ranije motor je preko svojih veza isti poručio.

Sve druge varijante povezivanja (a bilo ih je sigurno 5-6) nisu pile vodu ali bas nikako, pokušavalo se i sa četvoropinskim i petopinskim pa i onim reglerom za trofazni namotaj ali jok-ništa nije uspelo da radi.

Kako nas ima podosta koji imamo kineze sa posebnim potrebama (nestandardni regleri za razliku od ovih koji su u ponudi po radnjama) možda bi bilo najbolje da se Joška angažuje i da ukoliko je u mogućnosti napravi koji reger za monofazn generator sa 5 žica :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Tačno tako, Zodini. Iako na izgled potpuno jednaki, ti četvoropinski regleri koji se kupuju u prodavnicama veoma se razlikuju međusobno tako da je lutrija naći odgovarajući :). Treba pažljivo pregledati i instalaciju, često je neki kabl nagnječen i odsečen (pogledajte kablove ispod kutije - ispod sedišta) pa i pored ispravnih namotaja statora i reglera punjenja nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: GY6 150ccm

Pozdrav gospodo, evo mene opet. Poslije mjesec dana muke, sklopio motor, vratio stari regler, dopunjavao akumulator poslije 2-3 dana, i evo me opet tu nakon 3 i po mjeseca. :D

 

Kupio sam još jedan regler, čitajte treći, ovakav kao na slici:

slika-452986-2012-09-1347447737-velika.jpg

 

Koliko sam skontao, ja imam dvofazne namotaje, ne monofazne kao što sam mislio. Skopčam i ovaj regler i imam 25V na leru.

 

 

Samo da podsjetim, ovaj je originalni, koji je crkao jer imam 5V na leru. namotaji su novi.

regul125.JPG

 

Jedina razlika je što moj stari ima crvenu žicu umjesto roze kao na novom (crnom) regleru.

 

 

Došlo mi je da ga zapalim i odvezem u staro željezo i aluminij.

 

Da li postoji mogućnost da se onih 25 V prepolovi? Nisam stručan što se tiče elektronike pa je moje pitanje možda i glupo.

 

Hvala unaprijed.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Kee Way Superlight

ja sam menjao regler pre nekih 2 meseca i to sam naso original za Kee Way-a Superlight,samo je razlika bila u boji jedne zice,sve ostalo je kako treba....

i to u Paracinu "N&D DINAMIK",tako da ako nekom treba moze tamo da nadje i imaju ih na legeru...

ja sam ga platio oko 4200 sa brzom postom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja