Jump to content

Moto Zajednica

Oprema !

Koju opremu imate na sebi dok vozite gradom ?   

74 članova je glasalo

  1. 1. Koju opremu imate na sebi dok vozite gradom ?

    • kaciga + jakna + rukavice + pantalone
      5
    • kaciga + jakna + rukavice
      22
    • kaciga + jakna
      21
    • kaciga + rukavice
      6
    • kaciga
      9
    • jakna
      0
    • rukavice
      0
    • samo pojas
      1
    • kaciga + pojas
      13
    • nista
      1


Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati 848evo

Kod mene je kombinacija kaciga+rukavice i planu mi je nabavka pojasa ili lakseg oblika kornjace...

 

Jaknu planiram za malo hladnije periode

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Grad: kaciga + rukavice + pojas + jakna (vrlo cesto i grejaci za kolena jer mi prijaju).

 

Van grada: sve ovo osim grejaca ali zato + pantalone i cizme.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ispod kilometar: Kaciga

Vise od 1 km: Kaciga + jakna (eventualno +rukavice, meni prija voznja u rukavicama)

Van grada:Kaciga+jakna+rukavice+pantalone+cizma (+pojas , da nisam izgubio u Rumuniji :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ja trenutno nemam mrežastu jaknu, pa nosim ove obične.... i kuvam se. Počeo sam da razmišljam da li mi preti opasnost od toplotnog udara....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ja trenutno nemam mrežastu jaknu, pa nosim ove obične.... i kuvam se. Počeo sam da razmišljam da li mi preti opasnost od toplotnog udara....

 

Ma jok Cheh ne brini, netjesh doziveti toplotni udar [kad nisam ja u mojoj crnoj jakni  :-X ]  ali sigurno tjesh smrshati koju kilu svaki put kad izadjesh da vozish tako obuchen - kao sauna  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

videh juce lika na zlatnom fazer-u .. od opreme .. samo rukavice sa otvorenim prstima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd / Karaburma

Ma jok Cheh ne brini, netjesh doziveti toplotni udar [kad nisam ja u mojoj crnoj jakni  :-X ]  ali sigurno tjesh smrshati koju kilu svaki put kad izadjesh da vozish tako obuchen - kao sauna  ;D

 

A zato ja imam dobru liniju leti  :o  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

Kaciga i jakna.

Posto 90% voznje odlazi na auto-put i velike ulice jaknu stalno oblacim jer ima i protektore. Neki put je obucem i kad odem do blokova, ali na prvom semaforu zazzalim sto sam je poneo. Mada koristi za skidanje sala  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER 6F

Ja se tu nidje ne uklapam ;D

 

Ni ja  :)

 

T do 25 stepeni Po gradu uvek kaciga + jakna + rukavice + pojas kornjaca + pantalone + cizme gradske pa kad dodjem na posao presvucem se.

 

preko 25 stepen  kaciga + jakna + rukavice + pojas kornjaca

 

Van grada bez obiza na temeraturu sve kao i u gradu do 25 stepeni + podkapa i cizme idu vangradske  :)

 

Sad kad je ovako "hladno" dok vozim relativno prija, ali kad stanem vruce skroz ali jbg, nekako ne bi voleo da vidim odrane laktove ili dlanove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5371 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Kaciga-jakna-kornjaca-rukavice. Mada gradska voznja,mislim bas,bas gradska rijetko se desava,jer ipak je Trebinje maleno.

 

Ceh ne boj se,kod mene je od kacige do cizama sve black,pa mi i nesmeta,mislim da se ne kuva nista manje ni onaj u svjetlijim nijansama,osim ako nije mes u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Do 30 stepeni, kaciga+jakna+rukavice. Preko 30 stepeni, kaciga+kornjaca(manja)+rukavice, mada i preko 30 ako idem na duzu voznju, obucem jaknu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Ja trenutno nemam mrežastu jaknu, pa nosim ove obične.... i kuvam se. Počeo sam da razmišljam da li mi preti opasnost od toplotnog udara....

 

Ma jok Cheh ne brini, netjesh doziveti toplotni udar [kad nisam ja u mojoj crnoj jakni  :-X ]  ali sigurno tjesh smrshati koju kilu svaki put kad izadjesh da vozish tako obuchen - kao sauna  ;D

 

Znaci ja moram 2 jakne da nosim? :-D il da parkiram motor i u full opremi idem peske... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova

Ispod 30 - Kaciga, kornjaca, pojas, rukavice, jakna. Ako se ide van grada dodaju se pantalone + dodatni supershield protektori.

 

Preko 30, ono upeklo sunce itd... iskljucivo gradska voznja  - Fastlane majca :D, kaciga, kornjaca, pojas, a ako su duze relacije i rukavice, ako je samo do prodavnice, itd,cak i bez rukavica... Ako se ide van grada, onda full oprema...

 

Ja kad krenem sa Senjaka preko dana, pa kroz Kneza Milosha, pa skrenem kod klinickog, pa izbijem na Slaviju, pa ka trgu, prosecna brzina u Beogradskim guzvama 5km na sat! Vetra nigde! Temparatura u kacigi - 100c! Prosecna brzina smanjivanja obima glave - 1cm po predjenih 10km. Josh da imam jaknu, mislim da bi umro od dehidracije. Nisam siguran da je i to bash najzdravije. Pogotovo zbog koncentracije u voznji, kad se znojish ko njasvi na Beogradskim semaforima, postajesh nervozan i ishitren, i mozda je cak i opasnije po gradu voziti sa full opremom po vrucincinama... A de je tu josh i toplotni udar, napadi nesvestice, smanjena glava itd...

 

Cu za neku bajk majcu, koja se drzi u frizideru, i koja je u stanju da duzhi vremenski period zadrzi nisku temparaturu!? To bi bila zesca fora! Ondak ladno leti moze i jakna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

Kaciga,pojas i  jakna sa protektorima(pisao vec da sam kupio Roleff) a posto imam torbu na rezervoaru,uvek mi se u trbi nalaze rukavice i ulozak za jaknu koji sam sada kada je ovakva vrucina,skinuo.U torbi ima jos svasta nesto ali nije to tema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ispravka....

 

Oni koji me poznaju znaju da ne vozim bez jakne i šlema nikada... danas mi je skoro pozlilo, tako da odustajem od svojih principa i obećanja samom sebi... bar dok ne kupim lakšu jaknu. Jebeš ti vožnju, ako ću da se skucam zato što mi se manta. Ima l' ko mesh jaknu na prodaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Zavisi od vremenskih uslova i namjere,odredišta....od  ( samo ) kupaćih gaćica,pa do trkaćeg kombinezona sa " metar"  karbona na sebi. Pored uobičajene opreme,na putovanje van grada ne sjedam na motor BEZ ČIZAMA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja