Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha ttr , tte , tt , belgarda

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

E da i ja podelim svoje iskustvo ( od 3 meseca ) sa ovim motorom..tacnije TT 600R iz 1998. godine...nazalost primerak koji sam kupio je u dosta losem,da ne kazem zalosnom stanju,al ide,vozim ga tako ponekad,registrovanog sam platio 1750e sto kad pogledas s jedne strane nije mnogo al zato kad sagledam sad ulaganja kroz vreme sta sam uvideo bice da sam ga preplatio u startu,al Boze moj,zajebe se covek,skola je to sve :) no nmvz, za nekih 1000km otprilike predjenih moje iskustvo glas... : Za pocetak,previsok motor,ja sa 180cm se borim bas,na terenu mi je bas prejebeno,onda pretvrd je za moj ukus,tj vozio sam od brata Hondu XR 600R i ne bi verovali koliko je taj motor mekan i udoban ( rukom spusti rep do same gume zadnje,znaci bas mekano ) mozda meni nije amort bas u idealnom stanju,mozda moze da se steluje to al jebes ga...u voznji meni sasvim ok,polozaj bas onakav kakav sam zeleo,malo je nestabilan pri velikim brzinama i vetar ubija bukvalno...potrosnja je bar meni ispod 6L al ne mnogo ispod,i to bez nekog konstantnog gasiranja,sa lancanim odnosom 14/44 stavio sam licno napred 1 zub manje al opet nije to dovoljno za terensku voznju,i dalje su brzine predugacke,dok npr taj XR sto sam vozio kratko ima odnos 14/48 i razlika je ogromna u obrtnom momentu,dosta su mu krace brzine,i po terenu bukvalno moze da ide 3.-4. gde god,dok ja sa TTR-om moram u nizim stepenima prenosa..po meni velika razlika izmedju ova 2 motora a mnogi ih poredjuju,isto sto je na strani Honde je sto cupa na manjem gasu,pri manjim obrtajima,dok Yamahi treba vise obrtaja da cupa :D na niskim obrtajima nije bas neka,al dobroo...za neka duga putovanja nije,msm meni ne smetaju vibracije,al nisam bio nista duze od 170km ture,i iskreno meni je bilo ok al za neke ture od po 400-500km dnevno definitivno nee..ovo je vise motor za tu po lokalu i eventualno neka kratka putovanja,do planine neke u susednom gradu i tako to,po gradu isto odlican,prolazi svuda :lol: kurble ne bi trebalo da se plasite,sasvim lagano kad udjete u stos,nekad malo smara al Boze moj,ima kurbla svoje prednosti ( fuck akumulator :jee::jee: ) ... daa,vazdusara,greje se svetlosnom brzinom,a i u voznji se oseca nema govora,narocito kad su i napolju vrucine,ne daj Boze da dokacis nogom kojim slucajem granu koja ima cini mi se 2000 stepeni:D al sve su to sitnice neke,koje meni i ne smetaju,planiram da zadrzavam ovaj motor neki naredni period,al moracu na zimu da ga rasporim u parcice i da se sredjuje sve sto ne valja,a ima dosta toga sto ne valja nazalost...3. brzina mi je bucna,huci,ne ispada iz nje nikako al malo mi smeta usima,onda trosi mi ulja bolesno,mozda mi zato i ne poteze kako treba te sam ocenio da je XR znatno jaci,naime trosi dosta na kratke relacije a ne dimi,tj dimi al kad se hladan turira,i to kad je bas jaci gas u mestu,u voznji nisam primetio da dimi nista..to je sto se tice nekih krupnih stvari,sto se sitnica tice ima tu svasta po nesto al to svaki motor te generacije ima od ulaganja,tako da je prihvatljivo ostalo...i tako malo sam razvukao/raspisao se a zapravo sam slabo sta konkretno napisao,al eto bar nesto od mene...za kraj iskreno,bez obzira na probleme,deluje mi kao odlican motor..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja