Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Baš me interesuje koliko na forumu ima vlasnika ovog motora.Zanimaju me i vaši utisci o ovom motoru.

 

Mi smo ga kupili pre 2godine i prezadovoljni smo sa motorom.

Vrlo mali potrošač-bar mislim da je tako,4-5l.Jednom smo ga probali koliko ćemo preći sa rezervoarom i stigli smo do 450km a da se nije ugasio.

Pošto smo dobili dosta dodatne opreme uz njega nije bilo potrebe da mu nešto dokupujemo ali smo se ove godine ipak odlučili za par promena,nov windshield,dodatni farovi i stavljamo mu kn filter.

:moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Imao ga moj prijatelj. Bio zadovoljan kvalitetom,potrosnjom,izradom ali ga smarala mala snaga i relativno lose kocnice....pa doplatio za VN 1500 :zvizduk:

Za cooliranje motor je izmisljen ...pouzdan,miran,bez iznadjenja...

Steta sto ima 1 disk naprijed...

Sa vizirom,oprezno... On imao pa skinuo. Pravio je vise problema nego koristi...stvarao turbulencije,bacao vjetar na kacigu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Nama je ovaj vizir super odradio posao,a menjamo ga zato što nam malo vibrira na brzini oko 100,sada stavljamo mnogo bolji.Videćemo kako će se on pokazati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Jesmo,ja nemogu mnogo da komentarišem pošto sam suvozač ali zato moj vozač kaže da postoji razlike,mnogo bolje radi motor i bolje vuče.Za potrošnju ćeš morati malo da sačekaš da ga isprobamo na nekoj dužoj vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Došlo je vreme da se promene gume.Interesuje me da li je neko od vas imao nekih problema oko menjanja guma i gde ste to odradili?Koje ste gume stavili?

Najbolju ponudu su nam dali iz radulovića za bridgestone gume(popust od 15%)a i rekli su nam da imaju vulkanizera koji radi u saradnji sa njima za montažu i ostalog.

Može li neki komentar od kolega sa VN-om,vaša iskustva sa gumama i zamenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Nord of country
  • Motocikl: Kawa V2

Oko guma ovako... pošto mi je lijepo vse, što bar liči na 50' ili 60', želio sam bele gume. Ali se pojavio problem. Prednja guma može, ali stražnja nema dimenzije 180/70x15 sa belim rubom... Jedino Bridgestone, ali skuuuupo -350 evra samo za stražnju gumu. >:(>:(>:(

Bila jedina alternativa, da se uzme 170/80x15. Bio sam pomalo skeptičan, ali šta je tu je. Namontirana guma nekako lepše izgleda, nego original, a i u vožnji, čini mi se, da motor lepše pada u zavoj. Zadovoljan, koliko se može, pa i više. Cena? Sa montažom 250 evra. Za obe gume. Dunlop, prva Japan, stražnja USA. I još zanimljivost: ja tražio te gume po celoj državi, i našao kod lokalnog vulkanizera. Baš imao na lageru, he-he...

Stavit ču sliku ili dvije, samo da ih nadjem.

A što se samog motora tiče, ja sam prezadovoljan. Kad ga usporedim sa prijašnjim 800, malo je duži, a održavanja skoro nema -remen. 50 konja je sasvim dosta za normalnu vožnju (ko hoče postavljati brzinske rekorde, neka nabavi sportaka). Aa potrošnja je kod mene oko 4.3 litra na 100 km. U Srbiji i Bosni sam imao prosjek 3.4 (da -tri i po litra), kad je nedeljom popodne bilo zatvorene benzinske..). Vizir mi je super -imam neki Givi. Ne smeta ni malo turbolencije nema. Sa otvorenom kacigom bez problema.

pic-006.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Nisu još ali stigle su pre nekoliko dana.Mi smo se danas vratili sa odmora pa ćemo za koji dan otići i namontirati ih pa ti javljam kakve su.Koliko sam pričala sa ljudima koji voze vn-a 900 dosta njih mi je reklo da su ove Bridgestonke odlične gume-videćemo-i mi se nadamao da je tako.

Inače te koje si ti stavio su extra i mnooogoooo dobro izgledaju na motoru.

 

P.S. Jesi li imao neku frku oko vraćanja kaiša na tačnu poziciju posle zamene guma ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Nord of country
  • Motocikl: Kawa V2

Nikakvih problema oko vračanja kaiša nije bilo. Vulkanizer, koji je menjao gume, radi samo sa motorima, ima prakse. A i sam sam kod kuče prekontrolisao sve -zategnutost i ravnomernost točka. Sve O.K.

A gume sa belim rubom imamo skoro svi u klubu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Juče su zamenjene gume,extra su.A cena,pa što bi rekli prava sitnica,sa popustom kod Radulovića 30.840,00+montaža(dobili i ovde popust 50%)2500.

Inače majstor koji je menjao gume je odličan-za svaku preporuku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Nord of country
  • Motocikl: Kawa V2

Meni je na 800Classicu zadnja (Bridgestone Exedra) držala 18.500 km, Michelin Hi-tour 12.500 km... Vozio sam večinom sam.

Sada na 900Classicu pa sam gume menjao na 11.500 km (doduše, prednja još je imala 3mm, ali sam menjao komplet). Ali sada na 900 skoro pola kilometara sa dviju osobe i puno opterečeno. :moto3::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja