Jump to content

Moto Zajednica

carina za motocikle

Recommended Posts

  • -, 1692 postova
  • Motocikl: /

Jel i dalje 10%? Uvezao bih motor iz Slovenije, ali ne znam kolko bi to sve izaslo (carina, porez i sta vec jos treba da se plati...) Jel ima neko iskustva? Neki primer...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 754 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

koji motor!?Bitno....carina 5% ili vishe (+-ccm!?) Doneli smo nekoliko proslog meseca. Sve shto treba je da temeljno dogovorish preko tel i da spremish eventualno rezervni oglas ako ti se ne dopadne ugovren bajk. Papire sredjujesh sa vlasnikom. Odjava i CMR se rade na jednom mestu. Zavrshavash za pola sata-sat. Odjavu placa vlasnik i oko 35-40 evra je, Carisnku deklaraciju placash ti i to je oko 40-50 evra. Tovarish bajk u kombi i iliidesh po sledeci ili pravac granica. Ja idem preko Madjarske, jer imam posle samo zaustavljanje u Horgosu . Tu prijavljujem motor na carini , odlazak kod speditera i pravac sweet home.... KM ima oko 1500 , mozda manje, mozda vishe...oko 150 -200 evra po motoru... ako idesh po jedan...bolje ga dovezi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1692 postova
  • Motocikl: /

Ma isao bi samo po jedan motor za mene u Sloveniju. Ili cbr 900rr '94-95god ili ninja 636 '01god. A i to sam planirao, da se dovezem sa njim i odmah sve da prijavljujuem i carinim. Zato me zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Wien/Pozarevac
  • Motocikl: R1 prodat... uskoro, vrlo uskoro nesto novo/polovno.....

mene komplet svi troskovi carine, porezi i ostalo za R1 2002 iznose 850/950 eura s`tim da nisam mrdnuo prstom, motor je kupljen u srbiji kao stranac, sa svim papirima originalnim, nemam odjavu ni kupoprodajni ugovor... dao sam coveku samo saobracajnu od motora i licnu kartu i zavrsio je sve... ... ... ovo nisam nikad radio do sad pa me zanima jel zna neko neku bolju varijantu (jevtiniju) ili je i ovo ok... isao sam na par mesta ali je sve bilo oko 1000/1100 eura i cimanje da pravim prelaz i te stvari...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Wien/Pozarevac
  • Motocikl: R1 prodat... uskoro, vrlo uskoro nesto novo/polovno.....

mene komplet svi troskovi carine, porezi i ostalo za R1 2002 iznose 850/950 eura s`tim da nisam mrdnuo prstom, motor je kupljen u srbiji kao stranac, sa svim papirima originalnim, nemam odjavu ni kupoprodajni ugovor... dao sam coveku samo saobracajnu od motora i licnu kartu i zavrsio je sve... ... ... ovo nisam nikad radio do sad pa me zanima jel zna neko neku bolju varijantu (jevtiniju) ili je i ovo ok... isao sam na par mesta ali je sve bilo oko 1000/1100 eura i cimanje da pravim prelaz i te stvari...

[/q

do svega ovoga nebi doslo da pera nije otisao pravo u policiju...

doplata,,, +350 evrica... ko me tero da i radim ovo uopste...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja