Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 00 godište

Recommended Posts

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Jel ima neko ideju kako se podesava ovaj zadnji amortizer na Varaderu. Ja probao da zavrnem onaj tocak i nece ni u jednu ni u drugu stranu. Jel ima tu neka posebna tehnika ili neki osigurac koji treba izvaditi pa onda zavrtati ili sta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Sve honde tj. Varadero imaju taj problem sa amortizerom . I kod mene to nije radilo . U stvari kod mene se tockic okrecao ali nije imalo nikakve razlike . I ako je to meni odgovaralo malo me nerviralo sto ne mogu da podesim kada sam sa teretom . Znaci ostao je zaglavljen na jednoj poziciji .

 

Uzmo polako naprskaj wd ili neki odvijac sprej i malo na jednu pa na drugu stranu ali polako nemoj da polomis osovinicu koja otvara i zatvara ventil . I pomoli se da ga razradis i da funkcionise posle . Znaci da reaguje na soft i na hard . Mozes ako imas mesta da pridjes posipati kokakolom ona isto dobro izjeda rdju i cisti . E da skini crni tockic ( drzi se na onom sraficu u sredini pa probaj onda sve sto sam ti reko . Samo opet ti pominjem nemoj da upotrebljavas neku vecu silu . bolje i ostavi da prenoci nego da polomis osovinu ( kazem ti iz iskustva ) .

 

Javi sta si uradio bas me zanima .

 

Pozdrav !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Ljudi, jel ima neko ideju sta da radim sa ovim? Ne ide, pa ne ide... Necu da skrljam nesto, a znacilo bi mi da ga podesim na tvrdje... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Očito nešto nije u redu, jer se kod mog sasvim bez problema jednostavno okreće i uz to čuje se pucketanje, kao neki mehanizam preskaće stupanj... ja sam ga zavrnuo skroz u desno, znači na najtvrđe, to najviše i koristi u vožnji, pogotovo u krivinama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Druze ja ti reko sta je problem . Dugo ne podesavanja tvrdoce dovodi do zapeknuca osovinice . Ja sam probao svasta ali na kraju se polomila osovinica i nista od toga . Mislim ona se okrece ali unutra se nesto polomilo . Sve honde varadero imaju taj problem i treba s vreme na vreme to odvruti i zavrnuti . Kod mene je isto tako bilo pa sam ga vozio 20 000 km bez problema jedino sto je bio meksi .

 

Jos nesto da ti preporucim . Na jednom cross motoru se isto to desilo . Znaci ni tamo ni ovamo . Amortizer sam skinuo , stavio ga polozeno i oko osovinice prskao i prskao i pr...... onaj sprej za odvijanje . Cak posle 2 dana prskanja je pocelo da radi . Znaci nije wd 40 nego odvijac . Tako da probaj sa time ako hoce da nagrize to sto je zapeklo . Ako je neki mehanicki kvar onda nista ne mozes da uradis . Cak i da ga rasturis i popravis moraces da ga napunis gasom negde ali to ovde niko ne radi . Tako da pomoli se , stavi ga polozeno da sprej ( tecnost ulazi izmedju osovinice i tamo gde se okrece ) i napraskaj pa sacekaj malo pa opet i tako ceo dan ili 2 ko treba ( skini prvo taj crni tockic ) . Bolje se pomuci malo duze nego da kupujes novi . Nemoj svaki cas da prskas nego naprskaj pa vidi ako je uslo unutra ti opet . Ako nije sacekaj dok probije pa ako nema tecnosti ti opet . Ja sam na svaka 2 3 sata gledao i prksao .

 

Mozda sam ti i nesto pomogo ali probaj molim te tako nemoj na silu , znam sta te ceka ako ga silujes .

Javi rezultate i nadam se da ce da proradi .

 

Navijamo za tebe samo napred !!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja