Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ne planiram nikoga da vozim na motoru za sad, samo da ucim da vozim. Snaga tj brzina nebitna, cak preferiram manje kubikaze. Jedini uslov da moze relativno udobno da se vozi na autoputu bar 100-110. U autoskoli vozim Suzuki SV650 i Kawasaki er-6n, za moj ukus su oba prebrza (polazem odmah za punu A kat), tako da bih se apsolutno slozio sa tobom sto se snage tice
Nisam bas klinac, imam porodicu, nije mi u interesu da izginem, tako da postujem savet. Tomos sam par puta nekada davno probao, tako da svakako ne bih skuter i slicno, ne vidim poentu. Manje kubikaze ne nalazim nista jeftino a da je udobno za moje gabarite, ugao kolena mi je veoma bitan, kao i koliko-toliko udobno putovanje, otvoren put i autoput, manje grad.
Gledao sam par meseci star Benelli trk 251, ne svidja mi se sto je jedan cilindar za tu cenu (mada mi i dalje stoji kao opcija), al npr na manju kubikazu od toga ne bih isao. Samo opet ponavljam, posto je ovo privremen motor (krajem godine mi predstoji selidba u inostranstvo), necu da bacam velike pare ili da uzimam nesto skuplje (tipa 4k+) gde cu izgubiti mnogo ili ako necu moci da prodam u roku od odmah. Kad se preselim je svakako plan da uzmem nesto novo. Planirao sam Hondu CB500X, da li je prevelik zalogaj cu znati kad krenem malo sam da vozim, jer ovo u autoskoli je ucenje za polaganje, nema veze sa ucenjem voznje motora.

Najradije bih iznajmio motor na 2 meseca, to mi je bio originalni plan, al logicno je da niko nece da iznajmi motor nekome sa 0 iskustva. Tako da je jedno resenje da kupim nesto jeftinije servisirano/pouzdano i registrovano. Drugo resenje je nesto tipa Beneli i slicno gde bih unapred uracunao gubitak pri prodaji i to je to. Al najbitnije od svega je da bude udoban. Na SV650 posle 90min po naselju me kolena dovoljno bole da mi je neprijatno (ugao 68 stepeni po https://cycle-ergo.com), pa bar to da smanjim.
 
@Vuleta Meni je isto delovao ok u oglasu, sad da li vredi to vec ne znam da procenim. Hvala na ponudi, javicu se ako odlucim da dodjem i sednem na motor za probu.

@drmilan_ Mislis na sivi iz Prijepolja? Taj je jos dalji od ovog iz Ivanjice, al ako ima poznat istorijat, mozda nije los izbor... Par stotina u ceni gore dole mi nije presudno, ako cu imati manje glavobolja.
Ja bi gledao Yamahu xmax 250 za početak, 100-110km/h bez problema drži na auto putu, ima jako dugačko sedište i mogu dvoje da sednu a da se ne guraju.
Dobar primerak ako kupiš, kada rešiš da prodaš u roku od odmah će otići i nema šanse da nešto mnogo kaliraš pri prodaji.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 736 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Freewind je fin motor, povozan i lako upravljiv. Ima i lep, mocan zvuk. Do 110 km/h je zaista fin motor. Trasnsalp bih gledao novijeg jer su ovi 600 vec izvozani onako bas bas. Vise ces visiti po rsdionicama, osim da ubodes neki odlicno ocuvan. Ja bih razmotrio Horneta ili Fazera, osim ako ti to nije bas jako onda neki Bandit. I Deauvile je fin motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ne znam sto bi covek visio po radionici ako vozi star motor? Moj obisao bosnu i srbiju u jednoj sezoni, 10.000km bez da je stucnuo negde, a majstora video nije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 736 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 7 sati, drmilan_ je napisao:

Ne znam sto bi covek visio po radionici ako vozi star motor? Moj obisao bosnu i srbiju u jednoj sezoni, 10.000km bez da je stucnuo negde, a majstora video nije.

Ako ćemo pravo koje god mišljenje da napišem, neko će imati neki komentar. Da sam napisao kupi staro i vozi kao novo, neko bi napisao da se njemu kvari motor i nikad ne bi više kupovao staro. Prosto jer to staro ako je promenuo više vlasnika, a nisu svi vlasnici pedantni i nije poznata istorija vozila, plus zamor materijala mora nešto da se pokvari. Jedan TransAlp od 1994 god primera radi, da je prosečno prelazio 3000 km a znamo svi da nije (čast izuzecima), to bi bilo 84.000 km, i to bi bila idealna kilometraža. No, i za ovo će neko da se javi da kaže da je kupio motor sa 50000 km a star 30 god, da motor može da pređe 5k km ko od šale, al uradio do tad dve generalke. Gledajući prosek, svi ti motori imaju 2k plus. Može sve to da ima, ali tu treba da se poklopi: dobar vlasnik, kvalitetni delovi, dobar majstor, redovno održavanje.  Koliko ima takvih? Evo odgovora, Malo. Svi bi mi voleli da nam je motor bio u salonu i cekao samo nas ali nije tako, a spram toga idu i kvarovi i ulaganja. E zato će staro da se kvari, ne zato što je to staro već arčeno. I meni je auto star 15 god, još BMW. A zamisli kvari se BMW a ja mislio da se kvare samo Fiat i ostala Francuska vozila, jer tako ljudi kažu.  :funnypost:

Promenio član Zarkela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Citam sad ovih poslednjih par postova, presli ljudi na nesto novije - modernije, pa im odma Wind pun mana. Pre jedina mana bila far koji mora da se otvori da bi se ocistio. 
Generalno, najveca mana su mu kocnice. Ne da su katastrofa lose, ali mogu da budu bolje. Vibracije normalne za jedan cilindar. Vetar isto kao na svakom mrsavom enduro motoru. Agregat neunistiv. 
Ovaj sa oglasa stvarno deluje dobro. Ima fabricke nogostupe, a na njima se vidi da nisu izlizani i poderani kao da je dva puta okrenuo sat sto neko rece…

Promenio član muljaz
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Taj sa oglasa je nazalost prodat koliko vidim, al dobro, pratim ako izleti nesto drugo, definitivno ga nisam skroz eliminisao, al moram da ga probam. Trenutno sem sedenja u mestu ne mogu nista dalje, cekam moj red za polaganje, guzva :)

Losije kocnice bih preziveo, svakako cu voziti ko p... u pocetku, ali mi znaci da je lako upravljiv.

Kod u tim godinama mislim da mi na kraju nije ni bitno koji je konkretno model, vec u kakvom je stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: krupanj
  • Motocikl: transalp 650

Ja vozio ovog tri godine, mala potrošnja, povozan, jedan klip ubiše vibracije plus šaltanje non stop, ja sam visok 182 i bio mi je nekako mali, nezgodan mi bio i položaj sedenja. Prodo sam ga prošle godine u novembru za 1600 eur. Uzeo transalpa 650, odmorio se.c0232052009eb53b9418dff12066e47a.jpg

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

@zor@n Koliko te je izasao transalp? Ne znam sta da ocekujem kao realnu cenu u trenutnom ludilu cena. Od kako mi je @drmilan_ dao ideju, nekako mi to deluje najverovatnija opcija, i to bas 650, najvise mi se svidja. 700 mi je ruzan, 600 nekako nijedan da vidim sa dobrim odnosom ulozeno/dobijeno.
Super ti je izgledao Freewind, pride ok cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL1000, Suzuki V-Strom DL650
On 8.7.2022. at 13:14, zor@n je napisao:

Ja vozio ovog tri godine, mala potrošnja, povozan, jedan klip ubiše vibracije plus šaltanje non stop, ja sam visok 182 i bio mi je nekako mali, nezgodan mi bio i položaj sedenja. Prodo sam ga prošle godine u novembru za 1600 eur. Uzeo transalpa 650, odmorio se.c0232052009eb53b9418dff12066e47a.jpg

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 

A ja dobrog Freewind-a, sta je ovo... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

Drugari, 

 

Prodajem motor neplanirano, jer tek neplanirano dobavih drugi - Bandit 1200 ccm.

Viljuškar je sa foruma, ima ga na stranicama unazad. Registrovan, sa odličnim agregatom, dobrim potrošnim delovima. 

Okačio sam na polovnim automobilima oglas. 

 

Pozdrav.

20220807_181901.jpg

20220807_181846.jpg

20220807_181837.jpg

20220807_181758.jpg

20220807_181747.jpg

Promenio član goshy
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

Drugari,

 

Izvinjavam se što pišem 3 posta za redom, ali možda nekom može da koristi.

 

Ostala mi je slavina za Freewind, nova, neotpakovana. Cena 40 eur, mene je izašla koji eur više.

Može zamena za moto rukavice ili pantalona, može i moja doplata.

 

 

Freewind slavina.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
On 6. 7. 2022. at 9:26, drmilan_ je napisao:

Ja ga vozio, 194cm. Ubile me ruke na otvorenom putu. Sve duva u grudi u ruke pa se borio sa njim stalno. Al potrosnja je smesna, nekih 3.8l mi trosio do tare i nazad, po gradu mozda 5, komedija. Vibracije na otvorenom putu jaja trnu dva dana ne osetis, jbg 1 cilindar. Kocnice prednje su mu katastrofa lose. Kad sam seo na transalpa posle toga nisam ni znao koliko freewind zapravo lose koci. Da ne pricam u poredenju sa afrikom. Jedan covek u subotici, bas sam juce cuo pricu, 500.000km je presao sa freewindom, kaze crkao mu regler jednom :D motor je ok za pocetnika, ako se naviknes na lose kocenje, vibracije, i borbu sa vetrom

Zdravo, planiram da uzmem Freewind iz Pirota za nekoh 1500e kao prvi motor. Rečeno mi je da je pre dva vlasnika čovek iz Subotice greškom obrisao kilometražu. Da li slučajno znaš gde je taj koji je prešao 500.000km završio, ili bar koje je boje? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Ništa, nema veze, hvala na brzom odgovoru! Isprva me je oglas privukao zbog izgleda, ali što više čitam o modelu to mi se više sviđa, pa i ako ipak ne uzmem ovog iz Pirota mislim da ću da tražim isključivo Freewind :) Na stranu to što je ova tema prepuna korisnih saveta, danima listam i učim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, NotAGame97 said:

Zdravo, planiram da uzmem Freewind iz Pirota za nekoh 1500e kao prvi motor. Rečeno mi je da je pre dva vlasnika čovek iz Subotice greškom obrisao kilometražu. Da li slučajno znaš gde je taj koji je prešao 500.000km završio, ili bar koje je boje? :)

Nije to taj. Ovaj nas je bio sivo plav, a ne znam da li je bas imao 500.000, ali sam cuo za taj negde.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL1000, Suzuki V-Strom DL650
pre 27 minuta, NotAGame97 je napisao:

Ništa, nema veze, hvala na brzom odgovoru! Isprva me je oglas privukao zbog izgleda, ali što više čitam o modelu to mi se više sviđa, pa i ako ipak ne uzmem ovog iz Pirota mislim da ću da tražim isključivo Freewind :) Na stranu to što je ova tema prepuna korisnih saveta, danima listam i učim :D

Ako nadjem nesto zanimljivo na oglasima, mozda ja prodam svog :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Ma ja se nadam da će ovaj lepotan na probi da bude okej, za sad amo korigovali cenu zbog ulaganja koja ga očekuju, ali idem da ga vidim tek od srede. A ako ne bude, eto alternative :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
53 minutes ago, NotAGame97 said:

Lako :D 

Ja sam imao onog, i kao prvi motor, posle skutera, mi je bio ok, ali jako kratak period, svega koji mesec. Jednostavno nije za mene. Kad sam presao na transalpa, e to je vec bio posao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Prelep motor, vidi se da je pažen i cenjen :) Srećna prodaja!

 

Da se pohvalim, narandžica iz Pirota je sada kod mene, na žalost prethodni vlasnik ga nije održavao kako treba pa će trebati malo vremena da ga zategnemo, ali sam više nego zadovoljna za sada.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: Suzuki XF 650 Freewind

Ako je neko zainteresovan,ja bih prodao moj primerak po mnogo nizoj ceni,registrovan do Oktobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja