Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ne treba da te brine jer je realna. Ovi sto im pise 30k treba da se brinu jer realno ne znaju koliko su im motori presli.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

 

Poznaje li neko ovaj motor???

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/6723631/suzuki-xf650-freewind

 

Neka ga ne mari...

Ja isao da ga gledam,u dobanovce,kad smo kupovali...kuku naopako...katastrofa...
Toga sam se i plašio, vidi se da je farban, e sad možda se vlasniku nije svidjela boja ili je klizao sa njim 20-30 metara to može da se gata u pasulj, Bože kako slika može da zavara. Hoće moj drugar da kupi neki enduro pa eto gledamo po nešto, danas nam prodje Suzuki DR 650 ispred nosa. Hvala ti puno, uštedio si nam kilometara, dodjem neko pićence.

 

Neka ga ne mari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

 

Poznaje li neko ovaj motor???

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/6723631/suzuki-xf650-freewind

 

Neka ga ne mari...

Ja isao da ga gledam,u dobanovce,kad smo kupovali...kuku naopako...katastrofa...

 

 

Ako te ne mrzi napiši šta ne valja na motoru. Osim što je očigledno farban, ne može se ništa specijalno zaključiti na osnovu fotki, a cena je primamljiva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW F 650 ST

Dok sam gledao motor za sebe primetio sam pomenuti u oglasima ali i na ovom forumu od vlasnika samog

vidim link je obrisan ok razumem ukucaj Suzuki xf 650 freewind u google.rs i u rezultatima trazi link ka jednom forumu videces vec po slikama ces prepoznati motor ima 5 strana tema pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Cemu lupanje glave sa nepoznatim motorima? Savke svoj motor jos nije prodao. Nema ga na oglasima, ali mislim da je jos na dobosu

Njegov motor je jedan od ljepših što sam vidio ali kad sam ja kupovao za sebe u tom momentu sam se razbio zbog cijene, bila je malko jača za mene i u medjuvremenu sam naišao na Vuletin koji mi je dao baš odgovarajuću cijenu, čim ga je dovezao gdje smo se dogovorili da se nadjemo još ga ne probao ja sam mu rekao: DRAGO MI JE ŠTO SMO SE UPOZNALI A OVO JE MOJ MOTOR.... Nama lično cijena igra dosta veliku ulogu jer treba dosta dodatnog novca za carinu, PDV i registraciju, sve ukupno oko 500-550€ da ne računam put i ostale zahebancije.

 

 

Neka ga ne mari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Sve te razumem, uopste nije finansijksi zanemariv problem sto si iz djeticlanda i sto moras motor prebacivati preko granice.

Nama je tu bitno lakse, ali i vama je pametno kupiti nesto skuplji i bolji primerak, jer tih 500-550e je fiksni trosak, stagod da resite uvoziti.

 

Kako bilo, juce pricah sa Savketom i izgleda da za sada ne prodaje motor, cekam ga sledece godine na nesto makadamisanja po pesteru :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Bez da se ljutimo,bio sam da pogledam,po meni previse ulaganja da bi bilo iole isplativo.Bolje da kazem svoje misljenje,Elem sto sam samo sto sam dao kontakt,zamal zapalio ceo motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Danas duva neki odvratni sjever i to baš jako, nijesam mogao da se vozim pa sam se iz dosade malko zezao oko motora... Prije nekoliko dana slučajmo pogodim tzv. deflektor (to je onaj nastavak na viziru) vazdušnom puškom, odbije se metak i kvrc... da ne pišem sad koliko sam se iznervirao. Danas odlučim da probam napraviti drugi ali dosta veći, uzmem parče kartona i nacrtam kostur, izrežem makazama, prenesem na plexiglas (0.3 cm), ubodnom polako..., onda fenom za skidanje farbe iskrivim na dva mjesta i dobijem:

 

5ce8e12e40674856523f2cb5d5d788f3.jpg

 

Gledao sam neke snimke na YouTube kako ljudi prave neke stolove od pleksiglasa ili prave neke ukrase pa kad na jednoj ivici ubace led diode na svim ostalim ivicama sija i to baš lijepo a po sredini skoro ništa, odlučim da probam kako bi to izgledalo na ovom deflektoru i evo kako je ispalo...:

 

8728c1e4f93fa264ef6cf35078dfa276.jpg

 

25a26a776f7089d8b3dcebbab94568fc.jpg

 

A evo i noću:

 

70f200053f56892640ebd3b669f9843f.jpg

 

Radi kad se upali pozicija ali sam stavio i mali prekidač da ga mogu gasiti odvojeno. Trenutno mi izgleda simpatično, voziću tako dok mi ne dosadi, uvijek se može skinuti.

Pozdrav.

 

Neka ga ne mari...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Smeta li u voznji nocu sto ti sija ram ispred ociju? I kako si se snasao za nosac deflektora?

Ja bi trebalo meni da napravim neki deflektor da razbijem ceoni vetar, ali sam rad da me to ne kosta puno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Ne smeta u vožnji uopšte, baš blago sija, sijaju samo ivice a kroz njega se sve normalno vidi. Držač je od originalnog Kappa deflektora kojeg sam pogodio vazdušnom puškom, skinuo dva šrafa i stavio ovu moju "kreaciju"...

 

Neka ga ne mari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ponadah se da si nasao neku "uradi sam" varijantu drzaca :)

A za poziciono svetlo u viziru kad stignes baci jos neku fotku sa upaljenim farom 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW F 650 ST

Ljudi gde vi nabavljate gume za svoje ljubimce , i dali neko ima da tera sa ovim gumama:

 http://www.vulkanizerkedi.rs/component/jshopping/product/view/9/6248?Itemid=0 

 dajte iskustva i vase preporuke posto mi je prednja sigurna zamena a i zadnja ce biti zbog godina videcu kako se ponasa na asfaltu ima saru da izgura sezonu ali videcemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

K60 Scout i pravac brda i planine :)

To su mi sledeće samo kod nas ne mogu da ih nadjem. Ima li ih u Srbiji i zna li neko koliko je komplet???

 

Neka ga ne mari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Zavisi od dimenzije zadnje, jer k60 ima u 120 sirini, a nesto skuplja i bolja k60 scout u 130, ali negde oko 19-20k dinara izadje par

 

Ovde u temi imas puno o njima, pa cak i ko prodaje

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/52349-gume-za-enduro-motore-haidenau-k60-odmila-ih-zovemo-ajdesad/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Pa Scout-a sam i mislio da stavim i to mi je extra cijena samo da pročačkam oko transporta... hvala.

 

Neka ga ne mari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

K60 i k60 scout su vrlo slicne gume, prakticno gotovo iste, sa tom razlikom sto je scout valjda blago orijentisanija ka turingu, i namenjenija tezim motorima, dok je obicna malo endurastija, ali nemoj me precizno drzati za rec, bolje iscitaj temu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Već sam se čuo sa forumašem koji ih ima u prodaji (da ga sad ne reklamiram ovdje) i trenutno im je zimska akcija na snazi tako da uzimaš gume 20% jeftinije, ali je problem što trenutno nema zadnju 130/80 17 a ja bih uzeo set, da promijenim tamo april-maj. Inače sam dobio sa motorom Metzeler gume u extra stanju ali djavo mi ne da mira, svidja mi se šara na Scout-u a i mnooooogo je bolja za off od Metzelera koji je 85/15 cesta/off

 

Neka ga ne mari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Pazi, ubedjen sam da ce te i ta metzeler odvesti iznenadjujuce daleko na offu, pricam ti iz licnog iskustva sa conti trial attack, ali svakako ih je glupo porediti sa k60.

Ne nagovaram te, ali jesi li razmisljao o 120 zadnjoj? Ne bi bio prvi koji bi uzeo uzu od fabricke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ovo je bajk konstruisan da mu je beton ipak primarna podloga, jer zbog nesto tvrdjeg vesanja i 19 prednjeg tocka je voznja na offu osetno neudobnija i neupravljivija u odnosu na na primer XT-a, tako da dual guma mislim bolje i univerzalnije resenje. Naravno, do vlasnika je, ali ako je uzeo bajk strogo za off, pogresio je. Ovo ne znaci da je smotan kad se sidje sa asfalta, stavise jako lepo moze da se vozi, ali prosto postoje konkretniji motori, dok je on zamisljen da se podjednako dobro oseca na svakoj podlozi.

Te cene za Mitas, koje si naveo, jel se odnosi na 19 prednju? Tj, moze li se naci prednja u toj dimenziji, jer je 80 eura za par fantasticno povoljno. I jos jedno, kako se voze i za koliko se urnisu na asfaltu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Jebi ga, nekako mi enduro motor ne ide bez "cupavih" guma :D

 

Ja vozim DR-a, model SE, on je u principu identican Freewind-u. Isti ram, agregat, razlikuje se po ogibljenju, karburatoru i nekih 20kg tezine manje.

Zaboravio sam da je kod Freewinda 19 prednji tocak.... To mu je veliki hendikep...

Mitas c-02 je samo zadnja guma, prednja moze na primer c-15 ili nesto slicno. Ove cene koje sam naveo su za 21" prednju.

 

Problem je sto ne znam da li ima uopste ovih ofroad guma u 19 dimenziji za prednju...

Ne bi bilo lose uzeti u razmatranje i komplet Mitas e-09, on se radi u toj dimenziji za prednju (ali ne znam da li ima kod nas da se kupi). To je guma predvidjena za 80% offroad i 20% asfalt. Cena je nesto malo jaca nego za c-02, ali duze traje po asfaltu.

 

Ja vozim na mom DR-u c-02, nemam nikakvih problema po asfaltu sto se tice proklizavanja, ali trosi se brze. Zato imam set SM tockova za asfalt i problem resen :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Sa telefona pisem, pa ne videh da vozis DR-a :-). Sve to sto si naveo je isto, plus mislim da je i vesanje, stim sto je na windu nize i tvrdje. A nisam siguran da je razlika tih 20kg, jer je wind 162kg dry, no nije ni vazno.

 

Slozicu se da uz enduro idu cupave gume, i samo tako vizuelno je kompletan. Ali da li ima logike zarad izgleda i nesto malo off-a zrtvovati putne performanse, plus drasticno kraci zivotni vek gume na motoru koji se svakodnevno vozi po gradu, i koji povremeno, sa suvozacicom ili solo, napravi asfaltne ture od 100-200-300... kilometara, gde usput vidi ili ne vidi makadama? I to offa sto vidi, budu poljski ili sumski putevi, nesto malo blata ili planinskih livada. Priznajem da je lepo imati sposobnu gumu koja te u prirodi odvede tamo gde zelis, a ne tamo gde mozes proci, ali tome se onda placa veliki danak na betoni, gde silom prilika motor ipak provodi najvise vremena.

 

Iz tog razloga se K60 pokazuje kao mozda mudriji izbor, jer je jako dobra kao turing guma, sa zivotnim vekom lagano preko 15000, na offu svuda sem u nekoj kaljuzi u nekom potoku, vrlo zadovoljavajuce gripovita.

 

No, otvoren sam za sve varijante i predloge, stoga budi slobodan da me demantujes :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja