Jump to content

Moto Zajednica

Motorista, pad, kicma....

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Upravo mi javio zajednicki drugar da je Zeljko  sa konjarnika imao tesku nesrecu motorom... Kako mi je rekao da je dovozio neki motor iz Sapca i izleteo s'puta i upao u neki jarak i motor pao preko njega... Tom prilikom je zadobio teske povrede kicme... Danas je imao operaciju, kicmena mozdina mu je prekinuta u duzini od 2cm i kako lekari kazu tesko da...

Inace Zeljko se bavi uvozom automobila i motora iz Italije, skoro je otvorio plac sa polovnim automobilima tu na Konjarniku, odmah kod kapije (tako se valjda zovu one tri VISOKE zgrade)... Ne znam nista vise o dogadjaju, znam da nije dobro... znam da je Zeljko veliki drugar, drugarcina, ljudina... tesko mi je i da pisem.. mislio sam i motor da provozam ali ne mogu, ne mogu nikako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Znam taj plac iza istochne kapije Beograda iliti Rudo... U jebote,ne mogu da verujem.. :(

Nadam se da ce ipak imati toliko srece i biti okej. Zzeljko, uz tebe smo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Koje sranje..:(..I tako iskusnima se desavaju nesrece..:(..Djavo ne spava...nadam se da ce biti dobro i da nece klonuti duhom..uz njega smo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Sada sam saznao nesto vise detalja... Pao je s'motora odmah po izlasku na magistralu iz Sapca... Put je bio prokopan celom sirinom, znaci jarak sirine 12 a dubine 20cm (ili obratno) preko celog puta i to NEOBELEZEN... Uopste nije vozio brzo, iza njega je isao drugar autom ali je imao tu nesrecu da motor padne preko njega... Ima samo posekotinu na bradi i obrazu od puklog vizira i nista drugo sem kicme nije povredio...

Kako lekari kazu sanse da ponovo prohoda su manje od 1%.. Svi odbijamo da poverujemo u to... SVI se nadamo oporavku jer niko ne moze da zamisli Zeljka u takvom stanju... On jos uvek ne zna sta se desava.. takodje ne znaju ni njegove kcerkice... misle da im je Tata u Italiji... Danas je drugar odvezao njegov auto kuci, kcerkice mladje (bliznakinje) istrcale misleci da je tata dosao, vesele... Kaze drugar kad je dosao kuci plakao kao malo dete... i ja sam kad mi je pricao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Najezio sam se... ne znam coveka ali mi je iskreno vise nego zao...  :'(

 

Malo je sto u saobracaju predstavljamo glinene golubove, nego nam stvarno fali ovakvo neodgovorno ponasanje. Ne mogu da zamislim sta bi se desilo u normalnim drzavama da neko prokopa magistralu a to ne obelezi, a ovde kakvu god to posledicu da izazove... nikom nista...  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

mnogo mi je zao coveka, iskreno se nadam da ce se oporaviti...

 

uhh kako me prodju zmarci kad citam ovakve stvari ... zato sam odlucio (jos ranije) da na opremu dajem minimum 700e i da necu voziti preko 120-130kmh, kao sto ni do sad nisam vozio ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Uh, toga se najvise jezim, neoznacenih radova na putu, a toga fala bogu, koliko hoces.

Jedno upozorenje, ako neko namjerava da dodje do Budve pazite se, ima dosta radova na putu, a vecina nije oznacena.

Juce je jedan audi zavrsio slupan u kanalu koji je iskopan pored puta zbog temelja nekih...

 

I ta sada? Nista se ne moze uciniti da se stanje vrati na predhodno, ali trebalo bi neko da odgovara... ili je neodgovornost uobicajna u nasim drzavam (oj balkane moj...)  >:(

>:(  malo sam popizdeo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Danas sam smogao snage da odem da ga obidjem... ljudi moji ne mogu da vam opisem koja je to tuga... lezi u sobi "akutne traume kicme" sta god to znacilo ali su u sobi bas teski slucajevi... jedan decko kompletno imobilisan, cak mu je i glava usrafljena nekom metalnom protezom... ma atmosfera je uzasna... zdrav covek pa bi se demoralisao posle jednog sata a kamoli 2 nedelje...

Zeljko lezi, sta bi drugo radio, nema nikakav osecaj od struka pa nanize, nema osecaja ni za mokrenje ni stolicu... da ga citiram "zajebao sam se zestoko"...

Ispricao mi je pravu verziju dogadjaja, jesu bili radovi na putu, bili su obelezeni, tu je usporio i kada je prosao tu deonicu ubrzao je na 70-80 ali nije video da nailazi na T raskrsnicu i da se put racva levo ili desno i da je on produzio pravo jer nije stigao da ukoci i tu upao u jarak i motor preko njega...

Posledice, 10. prsljen potpuno smrskan, 9 tu i tamo, operacija vadjenja komadica prsljenova, fiksiranja nekih plocica.... i naravno ono najgore imobilitet...

Svi se nadamo i postoje realne sanse da se s'vremenom stanje popravi, da dodje do toga da mu se vrati osecaj, da se regenerise da moze da hoda samostalno... ja verujem da ce se on oporaviti, ima volje i ima snage, ima porodicu koja je uz njega i ima nas prijatelje da mu se nadjemo sada kada mu je tesko..

 

Neki zakljucak, ne ubija samo brzina i nije samo brzina opasna.. treba ucestvovati u saobracaju, treba biti uvek na oprezu... ja usporim motor uvek kada vidim dete na putu, usporim kada vidim macku da ide pored puta ili psa, usporim kada sustizem traktor, auto... iako planiram da preteknem, usporim da sagledam celu situaciju, da vidim da li ce on mozda negde da skrene levo, da li pokretima signalizira da ce mozda da promeni svoju putanju, da li nema neke rupe na putu koju bi on mozda obilazio i mene omeo u preticanju.. Kada sagledam situaciju, onda blicnem 2 puta i preteknem... naravno retrovizori i sve po PSu... Desavalo mi se da neko pretekne i mene i sporo voziilo onako iz zaleta...

Mislim ovo je samo jedan primer pazljive voznje... Zeljko je covek koji je 2 puta nedeljno vozio za Italiju i nazad, vozio auto, kombi, kobi sa prikolicom, motore, covek koji ima MNOGO kilometara sa MNOGO vozila... trenutak nepaznje, nepoznavanja puta i posledice za ceo zivot!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja