Jump to content

Moto Zajednica

XL1000V Varadero 1998-2002

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Honda XL1000V Varadero 1998-2002

 

Honda-Varadero-XL1000.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Tenere 600 3AJ, Varadero XL 1000V

IMG_5531.jpgKupio sam ga ove godine u januaru od Joce iz Uba koji uvozi motore iz Svajcarske, i u besprekornom je stanju.

Godina proizvodnje je 2001. Bordo crvene je boje

Presao je 52000 km. Skoro sam ga registrovao na ime. Prve tablice i registracija 23500 din.

Zamenio sam mu ulje i filter ulja pred nadolazecu sezonu. Sipao sam mu Motorex 15/50 polusintetiku i uz dosta konsultacija mislim da je to najbolje ulje za njega. Mada i po servisnoj knjizici koju sam dobio uz njega vidim da je i u Svajcarskoj sipan Motorex, mada ima logike, oni ga i prave.

Sta da kazem o toliko zeljenom motoru s obzirom da sam ga kupio na zimu i provozao po ovim ne bas sjajnim uslovima za motor. Pre toga sam vozio (ovo bi bila sedma sezona sa Yamahom) i dalje je imam mada bih zbog novaca morao da je prodam, inace ne bih se nikad rastao od moje Tenere xt 600z.

Moji utisci o Varaderu za ovih 50- tak km. su fenomenalni. Neki mu odmazu zbog tezine, mada meni ta njegova tezina prija i dosta mi utice na njegovu laganu upravljivost.

Svidja mi se sto je nekako graciozan, masivan, savrsen za duga putovanja kako sam, tako i za dvoje. (zena i ja) ;)

Ima i fabricki Hondim kofer za sada dovoljan, mada planiram da stavim bocne nosace, jer kofere vec imam sa Tenere.

Polozaj sedenja fenomenalan, takoreci idealan, kao i preglednost.

Fabricki vizir kao i sve na njemu. Za sad nevidim da cu morati da mu stavljam produzetak jer u malo povijenom stavu sedenja prebacuje vetar preko kacige, inace sam visok 187 cm.

Naravno on je karburator verzija i videcu za potrosnju sada ne mogu da sudim o tome, mada iz pouzdanih prica i onih koji voze karburator verziju otvoren put oko 120 km/h ne bi trebao da prelazi 6l. po gradu do max 8l.

Gore mu je i uradjen servis karburatora tako da nema pipanja, ostaje samo testiranje. I u neku ruku mi je drago sto ni je direktno ubrizgavanje jer tu mnogo odlucuje elektronika i kompjuter koji se za sve pita, pogotovo sto kod nas jos uvek nije sjajno i cisto gorivo, a ovo je je klasika koja uvek moze da se nasteluje... :aha:

Tako da jedva cakam da sezona krene i da u potpunosti mogu da ga komentarisem i nadam se jos vise mu se divim, a do tad veliki pozdrav.... :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-MK Crna Reka
  • Motocikl: Honda xl 1000 V varadero BMW k1200lt

neka ti je sa srecom Vara i nisi ni malo pogresio u izboru 0takoje.gif pa prikljuci se i na motocikli stranici pod touring, ima nas dosta tamo 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Tenere 600 3AJ, Varadero XL 1000V

Hvala ti Pedja.

Mozda se po mojim pisanjima cini da me nema, jer mnogo vise citam nego sto ucestvujem u razmenama misljenja mada bi trebalo, priznajem da sam malo aktivniji. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: honda varadero

[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]

2000.g.
[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]

vozim ga već 7 godina

[b]3. Šta mi se dopada:[/b]

povozan mada u mjestu je dosta težak navikao se

[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]
da je malo niži pogotovo za moju visinu

[b]5. Moj utisak:[/b]

vrh

 

inace šozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

godiste: 2000 god

 

vreme provedeno na njemu:

Imam ga 4-5 godina zasad

 

Sta mi se dopada:

Odlican, agilan, povozan i pouzdan. Tovarna mazga koja trpi da se dvoje posteno natovare i idu na duuuuga putovanja

 

Sta je moglo biti bolje:

Da ima 6-tu brzinu. Malo nervira na autoputu kada se dugo vozi bez prekida

Oko 140km/h turbulencija vazduha zateze kacigu suvozaca i hoce da ga dize iz sedista

 

Moj utisak:

Jedan od onih motocikala koji nemaju decije bolesti, gde je sve dovedeno na idealno. Motor se ne kvari ukoliko mu vlasnik posveti minimum paznje i odrzava ga normalno. Za svoje gabarite i za ono sta radi je relativno mali potrosac.

Kada sam ga kupovao, lomio sam se izmedju njega i R1150GS... nisam se pokajao i vozicu ga jos duuuugo duuuugo godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Ja to često radim. nađem povoljnu cenu gume i namestim. Sada sam namestio prednju 100/90-19. Ona je pak nešto većeg prečnika (4mm).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Година..2000

Друга година код мене или 20000 км

Лако се вози,добро кочи,може и по граду да се провлачи.Потрошња нека нормална око 6,5..па на горе са брзином..али то је нормално.

Шта је могло боље?Па могло је свашта али мотор је врх.

Утисак?Моћно

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja