Jump to content

Moto Zajednica

Poskupljenje Tehnickog Pregleda, u najavi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Stvarno vise nemam ideju gde su granice ...

Novi pravilnik o tehničkom pregledu, koji će biti donet u skladu sa novim Zakonom o bezbednosti saobraćaja, u izradi je, a u Udruženju tehničkih pregleda Srbije veruju da bi mogao biti obnarodovan već krajem januara.

 

“Izvesno je da će cene tehničkih pregleda biti više nego dosadašnje, a verujem i da će vozila starija od 15 godina, svakako, ići dva puta godišnje na redovan, obavezujući tehnički pregled”, kaže Trifun Stojanović, predsednik IO Udruženja tehničkih pregleda Srbije.

 

Ukoliko bi pravilnik bio usvojen, vlasnici mopeda bi za tehnički pregled plaćali 2.360, a motociklisti 3.540 dinara.

Link vesti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

35e za cega? Za pipkanje dal je kocnica ispravna i cega jos? :( Meni cak ni to nisu uradili, prvo se patili ljudi gde je br motora i sasije da im nisam pokazao ne bi ni gledali...

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

auuuuuuuuuuuuuuuuuu .................. 1staa.gif1staa.gif pa jesu li oni 1lud.gif i sad deru sa tehnickim pa da poskupi za 100% to nije normalno , odustajem od iduce registracije........ 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Ma malo će grčki scenario biti u poređenju šta će se ovde desiti, samo ako ovako nastave.

 

Eeee, kad bi moglo... Srbi su ovce kojima brzo raste runo, pa moraju često da se šišaju. A pamtimo ko zlatne ribice, dok okrene glavu zaboravila je šta je videla. Prošle godine smo kod mene imali akciju zbog industrijskih zagađivača, i uslovno rečeno, izgurali kako smo hteli (ili je tako i trebalo da bude). Uglavnom, samo nas desetak je bilo spremno da zalegne. Na face-u 2540 'prijatelja', u praksi šest do deset rabotnika. To ti je Srbija.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da,da, baš tako, svi smo junaci iz svoje sobe. Švajcarci recimo, kad im skoči prevoz simboličnih 2 santima, niko ne uđe u javni prevoz, svi se odma samoorganizuju i prevoze sopstvenim prevozom, a nama uvek treba neki Domanovićev Vođ.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Ovi tacno ne znaju gde udaraju vise........

 

Znaju ite kako, tamo gde ima para.

 

Ma jasno je meni da oni vade i slepcu oko, samo da krene neko nadam se da ce i osatali da se prikljuce bar JA hocu uostalom videcemo 28-G RAZVOJ SITUACIJE......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Šta podrazumevaš pod tim "28-G RAZVOJ SITUACIJE"

 

Pa sve pocinje od prosvetara tako je bilo i 2000-te, al necemo o politici......prosle godine kad god je ko strajkovao SSS sindikat i ostali oni su dobijali jednokratnu pomoc......totalno sam apolitican cak nijednom nisam glasao niti imam nameru, ali sto je mnogo mnogo je mali off imam kombi Iveka registracija je bila oko 39000 rsd sad je po novom pravilniku 109000 rsd prosto nemam nikakvu racunicu da ga registrujem posto se nekoristi svaki dan, a nema ni sta da se vozi tj. posla......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Čim ima 5 sindikata, pa onda bezbroj granskih, nema od toga ništa. Nekad su se sindikata bojale samo svinje jer se sindikat bavio raspodelom polutki. Danas ni svinje nisu što su nekad bile.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

A najzesca fora je odredjivanje cene tehnickog prema kubikazi. Da nece da mere kubik po kubik, pa im za vecu kubikazu treba vise vremena ? Ja ljudi ne mogu da verujem sta se desava, ako ovo usvoje ja vise necu moci da registrujem auto i motor, a vrlo moguce ni jedno od ta dva.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Aco, potpuno si u pravu. Država je objavila strategiju ubiranja poreza, turski harač. Po tome će se ići na što širu bazu odnosno izmišljače takse za sve i svašta, uglavnom na imovinu jer očigledno od realnih poreza ne mogu da se narane. Realni porez se odnosi na promet novo stvorene vrednosti, odnosno proizvodnje i normalne države pospešuju nrazvoj iste, a ovde je politika restruktivna i zato se okreće ne proizvodnim izvorima, carine, akcize, porezi na knjige...Uveden je porez na stan od 0,5% od tržišne vrednosti nekretnine, što znači minimum 250 € godišnje za ćumez u Beogradu. Ja sam splavar dugo godina i nikad nije bilo poreza na to, sad je razrezano 35.000, a mi smo glavna turistička atrakcije u svakom prilogu o Beogradu i sad za tu slavu još i treba da platimo. Računo sam koliko treba da platim za auto, motor, splav, ulaz na Adu od 20.000 godišnje,...Suludo. Što kaže jedan prodavac motora, ne bi registrovo nego moram zbog nove tablice, a vidim da i ove sad nove su već stare. Ne znam, izgleda da moramo svi u Tunis na letovanje malo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde
Vlasnici motokultivatora bi plaćali 2.360, traktora 3.540 dinara (i još toliko za svako priključno vozilo).

 

Ovo mi tek sad udje u glavu pa jbt u Vojvodini svako ima po 2-4 prikolice znaci treba mu samo za tehnicki 18000 rsd, deru deru i to opasno, a to prema podeli za kubikazu cisto uzimanje para nesto mi pade na pamet prosle godine motor mi je imao 249 ccm ove 250 ccm kapiram sledece sigurno 251 ccm?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Posto moj motor ima 15 godina ja bi morao 2x godisnje na pregled, 2x po 3.450,00 samo na tehnicki...........ma vazi sto cu da ga registrujem ako ovo usvoje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

vidim ja da mnogi nece registrovati motore po ovim novim propisima....ja sad imam dva, jes da nisu neke kubikaze, jedan je 50 a drugi 250 al opet kako su poceli bice mi jeftinije da podmitim policajca kad me zaustavi nego da registrujem motor....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Morali su to da urade, jer donosioci ovakvih zakona jako lose spavaju. Isli su kod lekara na preglede, i oni su utvrdili da je to sve zbog losih kreveta, pa sad moraju da ih nivelisu !

 

krevet.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

hm... vidim i ja da cu da odustanem od registracije ove godine ako ovo zazivi. nego imam ja jednu glupu ideju. u zemljama EU (gde ova bagra jelte "tezi" ) registracija je "malo" drugacija. da se mi obratimo EU da nas vlasti diskriminisu i da zelimo uvodjenje evropskih propisa i tu, a? znam da zvucim idiotski,ali evo predloga da se na zurkama koje vec traju pokrene skupljanje potpisa koji ce se uputiti nadleznom jevropskom organu (ne znam gde, ima valjda neki pravnik ovde koji to zna). inace moj prijatelj iz sofije za kawasaki vojadzera prosle god platio registraciju 45leva (oko 23evra). kolko bi ovde bili izdaci za motor 1700ccm? >:(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja