Jump to content

Moto Zajednica

Naši padovi

Recommended Posts

  • Drug član, 1429 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Dobro je da si ostao sa nama. Mnogi pri manjim brzinama i bezazlenijim padovima poginu.

 

Ja sam navikao na kacigu i ne mogu da vozim bez nje ni 40kmh, jednostavno mi nije uzivanje kad mi prasina ulazi u oci. Vizir podignem samo kad sam u centru zaglavljen u saobracaju pa mi je vrucina.

 

Cuvajte se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

I ja sam navikao na kacigu i bez nje nesedam na motor...ali znas i sam mladost ludost.....mislis da sve mozes ali zapravo....bas i ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

malo zafarbao i ko nov, rezervoar sam izgitovao sa 40 kg gita :)

 

 

kolko li sad stane goriva u njega  ??? ;D ;D ;D

 

Svaka cast na hrabrosti da opet sednes na masinu !!! Ja , da sam preziveo takav udes obilazio bi motore u sirokom luku  :):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

malo zafarbao i ko nov, rezervoar sam izgitovao sa 40 kg gita :)

 

 

kolko li sad stane goriva u njega  ??? ;D ;D ;D

 

Svaka cast na hrabrosti da opet sednes na masinu !!! Ja , da sam preziveo takav udes obilazio bi motore u sirokom luku  :):D

 

shala mala naravno drugi rezervoar sam uzeo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Svaka cast na hrabrosti da opet sednes na masinu !!! Ja , da sam preziveo takav udes obilazio bi motore u sirokom luku 

 

 

 

Pa ja onda ne bih trebao ni da pogledam motocikl na slici a kamoli da sednem na njega....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

podigao na zadnji, otisao visoko, motor se zaljuljao i prilikom spustanja nije stajao pravo nego ne stranu, pao na bok i nastavio da kliza na slajderima, i udario u kola ispred rezervoarom...

 

ja sam malo klizao, poderao jaknu, nije mi nista uglavnom.

 

Zato ja pravim motor za slow wheelies... i kad padnem ne boli mnogo!

 

Barem sam tako mislio...

 

Elem od zimus kada sam poslednju put pao, a da nije na OFFroadu jer se to jelte ne računa, sam naučio da malo duže vozim na točku... al nisam pao što sam digo na točak već što kada sam spustio nisam mogao da ukočim... omalelo mi igralište i spakovah se na stepenište škole! Na motoru iskrivljen korman (vrlo malo) i udario i ulubio rezervoar pa imam udubljenje veličine višnje...

Kod mene:

- Ispala ruka iz ramen, vraćena posle 40 minuta, rehabilitacija mesec dana

- Oderana cevanica sa povredama mišića pa sam gegao jedno dve nedelje

- Modrica sa podlivima veličine dva školska šamara na butini, takođe sa povredama mišića pa je sedanje i ustajanje na WC šolju bolno kao pirsing rožnjače

- Desno rame nešto čudno boli i krcka, kao da je prezupčilo, kako me prolaze bolovi u levom, tako desno ne prolazi pa me boli više nego levo...

 

Nakon toga naravno da sam nastavio da točkiram i da ću nastaviti... Šteta da propadne iskustvo koje sam steko ako sada odustanem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd
Modrica sa podlivima veličine dva školska šamara na butini, takođe sa povredama mišića pa je sedanje i ustajanje na WC šolju bolno kao pirsing rožnjače

 

A ti sedis kad piskis ;D (salim se  naravno)

 

I pazi sve to ti se desilo jer nisi ucio da tockiras u recimo Srpskih Vladara, tamo nema stepenista od skole  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1429 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

I pazi sve to ti se desilo jer nisi ucio da tockiras u recimo Srpskih Vladara, tamo nema stepenista od skole  8)

 

 

Respect  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

U pravu si pogrresio sam on je iz desne trake namotao pun levi i spustio mi rampu.....nisam nikakav izbor imao..bukvalno SMRT U OCI.....meni kada neko viri sa desne strane n.p.r. u raskrsnici...meni se noge otsecaju na tu situaciju sa desne strane. To se desava zato sto mozak pamti tu situaciju i kao posledica toga imam dozivotan strah na pomenutu situaciju. Veoma zajebano sta da vam kazem, nedoziveo niko!!!!!

 

 

A ti Bikus si smesan hoces da ja kazes da ja lazem ovoliki auditorijum?????? smesno kada bi video moje oziljke na faci i nove zube znao bi da se ne zajebavam......smesno ali si me nazvao lazovom........neznam koji bi bio motiv ladgati o tako necemu??????

 

Au brate al' si pogresno protumacio. Ovo je bilo divljenje, 56m da letis bez kacige i da prezivis znaci da imas mnogo srece, to sam hteo da kazem.

 

pozdrav, i bez ljutnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Izvimi ti prijatelju pomesao sam te sa lakom nisam na tebe mislio pogledaj sta mi je on rekao......

 

 

Nemoj da se ljutis ali ova prica ne pije vodu, 60km/h pa ne mogu bez kacige. Sa 150km/h ja ne bi video ni taj auto a ne da je dupla puna linija

 

 

 

 

 

Smesno zar ne?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova

Dzigorius, ne znam sta je tu smesno, to sto ne mogu bez kacige kad vozim 60 ili sto nebi video duplu reko bi da tu nema sta da te vredja u tom postu al ako mislis da sam te uvredio izvini  :( u ostalom neki su kulturno odgovorili i rekli da je sve to stvar navike i njima hvala.

 

I samo da na pomenem da imam nickname isto kao i ti...  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Preksinoc sam bio primoran da vozim sa podignutim vizirom (zatekla me noc, a on crn). Vozio sam oko 130 u jednom trenutku, i od vetra i suza u ocima nisam video rupu (skinut asfalt) od metar sa pola. Da ne vozim enduro... Licno mislim da je voznja sa 150/h bez zastite za oci (i glavu) cista ludost. Al' sreca prati lude  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Preksinoc sam bio primoran da vozim sa podignutim vizirom (zatekla me noc, a on crn). Vozio sam oko 130 u jednom trenutku, i od vetra i suza u ocima nisam video rupu (skinut asfalt) od metar sa pola. Da ne vozim enduro... Licno mislim da je voznja sa 150/h bez zastite za oci (i glavu) cista ludost. Al' sreca prati lude  ;D

 

I ja lichno mislim da je voznja od 150 sati bez zashtite za ochi cista ludost :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Preksinoc sam bio primoran da vozim sa podignutim vizirom (zatekla me noc, a on crn). Vozio sam oko 130 u jednom trenutku, i od vetra i suza u ocima nisam video rupu (skinut asfalt) od metar sa pola. Da ne vozim enduro... Licno mislim da je voznja sa 150/h bez zastite za oci (i glavu) cista ludost. Al' sreca prati lude  ;D

 

I ja lichno mislim da je voznja od 150 sati bez zashtite za ochi cista ludost :D

A zamisli tek 150 sati sa 150km/h  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Sprint Apollo

Da se upishem... :/ Jedan jako glup, pochetnichki pad i uglavnom bezazlen...al' opet, boli. :) Beshe pre 15-tak dana: 2 dana posle kupovine mog prvog motora. Pre toga sam vozio samo skutere i to malo. Najshturiji opis: prebrzo sam otpustio kvachilo, popeo se na zadnji i zavrshio na zemlji. Povrede: par ogrebotina i modrica od pada i istegnuto rame od "rvanja" sa motorom. Shteta na motoru: iskrivljen volan, razbijena plastika na stop svetlu, odvaljeno svetlo za tablicu, par ogrebotina. Moji idiotizmi koji su doveli do pada:

1) sa tako malim (nepostojetjim) iskustvom sam krenuo uzbrdo uz izuzetno strmu ulicu (Valjevska na Banovom Brdu)

2) podlegao sam pritisku ljudi koji su trubili iza mene da krenem vishe (sporo trazhio pola kvachila, a semafor kratko otvoren)

3) nisam drzhao ruku na gasu u korektnom polozhaju tako da sam ga josh vishe odvrnuo kad je motor pocheo da se otima

4) obzirom da sam krakat, sedeo sam praktichno na suvozachkom mestu

Cenim da sam jeftino proshao shto motor nije zavrshio na meni i polomio mi neshto...od opreme imao samo kacigu.

 

Par pitanja: Da li sam trebao da pustim motor kad sam video da ne mogu vishe da ga kontrolishem ili bi time samo povetjao verovatnotju da tje da zavrshi na meni? Pitam poshto sam "najgoru" povredu dobio od samog nadvlachenja sa motorom...1 konj protiv 20 ne ide nikako. :) Da li je "full kornjacha" ili "gladijator" (video sam da se oba naziva koriste) ok opcija za letnju zashtitu po gradu? Ako da - gde se to da nabaviti (u nekoj velichini "za odrasle")? Ako ne - zashto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pravilo broj jedan svaki put kada padas najbitnije ti je da se oslobodis motocikla....sto pre ga guras od sebe.....motocikl je taj koji ti lomi noge i kida ih svojom tezinom.....a ti si ucinio najgoru soluciju drzao si ga cvrsto i on te vukao, da si ga pustio u kurac on bi odleteo mozda se ne bi prebaco a ti si mogao da ostanes stojeci a da on ode ispred tebe...

 

Jednom prilikom me je prebacila Honda XR kada sam terao zadnjak i kada sam shvatio da ce me prebaciti istog trena sam je odbacio od sebe i ja sam se docekao na noge pa sam pao bez nekih ozbiljnijih povreda a Honda je nastavila i na jednom tocku i tresnula u stranu..ni njoj nije nista bilo osim kormana....Honda je to!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Novi Sad

i ja sam do sada pao 2 puta...

1.put,proslog leta vracam se ja kroz veternik u NS,idem nekim ulicama bez rasvete,dan pre toga padala je neka kisa i napravila oko puta ogromne barustine...i tako idem ja oko 45-50,ne zurim ulazim u neku krivinu i odjednom izlece mi auto sa dugackim svetlima (inace bila je samo jedna traka-barem je licilo na traku) i auto ide direkt na mene...prvo sam pomislio da ce stati al posto mu nije palo tako nesto na pamet ja stacu nego naglo skrenem desno,zadnji tocak mi proklizne i ja spadnem sa motora u baru od skoro po metra a motor se zabio u zbunje...stete neke vece nije bilo osim sto sam bio u belom i keva kad me videla mal me nije ubila,nema veze ;D

2.put,takodje prosle godine sredina avgusta...uzo ja drugarov derbi gp-1 divljam bez kacige po gradu i vracam se na detelinaru ulecem u neku prasnjavu krivinu,spustam motor skroz do betona i samo odjednom motor proklizava cujem kako shushti u pm i ja se kotrljam pored njega...izgrebo sam motor na vise mesta i odrao laktove kolena sav se iscepao i nikad mi nece biti jasno kako sam ispod clanka necim napravio rupu u kozi ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Mali update, pao sinoc na uzbrdici u krivini!  ??? ??? ???

Usao malo brze u krivinu i zadnji tocak mi je u trenutku postao prednji  ;D Kakva transformacija!

Zahvaljujuci glatkom asfaltu zbog kojeg sam i pao nisam se puno nagrdio, oderotine mi vise lice na opekotine, samo je koza crvena, nema krvi, witch was nice  :D

Iznerviralo me sto je skuter produzio da kliza UZBRDO, presao na drugu stranu i udario repom u trotoar, pukla je plastika i iskrivo se novi prohromski auspuh montiran prije tri dana. To i nisu neke pare al me nerviraaaaaaa! A taman sam ga sredio da ga prodam. Buuuuuuuuuu :'(  :'(  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Da ne objasnjavam ali evo analize PADA naseg drugara Toskov Karolja- KARCIJA iz Panceva od pre dve godine. Normalno ustao je i zavrsio trku kao drugi.

post-4053-12879041449644_thumb.jpg

post-4053-12879041450508_thumb.jpg

post-4053-12879041450939_thumb.jpg

post-4053-12879041451354_thumb.jpg

post-4053-1287904145176_thumb.jpg

post-4053-12879041452132_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Mali update, pao sinoc na uzbrdici u krivini!  ??? ??? ???

Usao malo brze u krivinu i zadnji tocak mi je u trenutku postao prednji  ;D Kakva transformacija!

Zahvaljujuci glatkom asfaltu zbog kojeg sam i pao nisam se puno nagrdio, oderotine mi vise lice na opekotine, samo je koza crvena, nema krvi, witch was nice  :D

Iznerviralo me sto je skuter produzio da kliza UZBRDO, presao na drugu stranu i udario repom u trotoar, pukla je plastika i iskrivo se novi prohromski auspuh montiran prije tri dana. To i nisu neke pare al me nerviraaaaaaa! A taman sam ga sredio da ga prodam. Buuuuuuuuuu :'(  :'(  :'(

 

Isto se to i meni desil opre 3 meseca. Krivina 90 stepeni, asvalt sam nekak glatak. Isao sam sporo, mozda 15 na sat ali prbrzo za tu krivinu. Zadnji mi proklizava i padamo i ja i motor. Zbog male brzine ja klizam oko metar , motor 3-4. Mene je kolenoi bolelo 10-ak dana. Na motorui sam sve sredio uz pomoc loktajta i par nalepnica ;). Par nedelja kasnije motor mi padne sa copave tako da sam stavio nalepnice i sa druge strane ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja