Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA FJR 1300

Recommended Posts

  • Drug član, 1458 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 6/5/2024 at 4:34 PM, Nikola_98 said:

Hvala rešeno:care: 

Gde? Kako si zadovoljan? Cena?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 695 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Пиши како је решено и колико? ;) 

Ја би и даље мењао ове моје за оригиналне ако је нека приступачна цена... 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
  • Motocikl: Honda Vfr 750 rc 24 ,Honda Vfr 800 Fi, Bmw r 1200rt
Pre 23 sati, Влајко je napisao:

Пиши како је решено и колико? ;) 

Ја би и даље мењао ове моје за оригиналне ако је нека приступачна цена... 

Zašto bih menjao ako nemaš nikakve simptome, kao sto rekoh motor nije moj od drugara je, ali ono sto smo tražili to je bilo ovako.

Iz originala stap oko 150 000 din samo stap ako sam ja njega dobro razumeo 😂

Druga opcija je bila Srem. Mitrovica. korektna cena oko 400e drugi stapovi ali čovek je insistirao da je najbolje sve da se skine i trouglovi i osovina od tocka da se pošalje kod njega i cena je Išla gore.

I treća opcija ispravljeno na presi bez problema cena je bila 200e.Motor je proban sve na svom mestu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 695 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
Zašto bih menjao ako nemaš nikakve simptome, kao sto rekoh motor nije moj od drugara je, ali ono sto smo tražili to je bilo ovako.
Iz originala stap oko 150 000 din samo stap ako sam ja njega dobro razumeo
Druga opcija je bila Srem. Mitrovica. korektna cena oko 400e drugi stapovi ali čovek je insistirao da je najbolje sve da se skine i trouglovi i osovina od tocka da se pošalje kod njega i cena je Išla gore.
I treća opcija ispravljeno na presi bez problema cena je bila 200e.Motor je proban sve na svom mestu.
Апсолутно је све ОК само ме нервира што су краћи пар центиметара... Писао сам о томе, једини те ширине су само на још једном Јамахином моделу и баш одатле су скинути и стављени код мене. Копка ме у мозгу, само то, али не даје ми се лова бзвз...

Сент фром мај Шајоми...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
  • Motocikl: Honda Vfr 750 rc 24 ,Honda Vfr 800 Fi, Bmw r 1200rt
pre 57 minuta, Влајко je napisao:

Апсолутно је све ОК само ме нервира што су краћи пар центиметара... Писао сам о томе, једини те ширине су само на још једном Јамахином моделу и баш одатле су скинути и стављени код мене. Копка ме у мозгу, само то, али не даје ми се лова бзвз...

Сент фром мај Шајоми...
 

Imas u Zagrebu isto 145e po stapu, prodavnica neke moto opreme. Pa ako imaš nekoga da ti dobavi to nije puno, mada ako služe svrsi, novac bolje preusmeriti na putovanje :cirka1:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 695 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
Imas u Zagrebu isto 145e po stapu, prodavnica neke moto opreme. Pa ako imaš nekoga da ti dobavi to nije puno, mada ako služe svrsi, novac bolje preusmeriti na putovanje :cirka1:
Слажем се. Ако знаш ту радњу, пошаљи ми име, нека стоји. Е сад, ако би рецимо нашао неког коме баш требају штапови за "Yamaha Thunderace" одакле су ови моји, е онда би се дало нешто смислити

Сент фром мај Шајоми...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
  • Motocikl: Honda Vfr 750 rc 24 ,Honda Vfr 800 Fi, Bmw r 1200rt
pre 21 minuta, Влајко je napisao:

Слажем се. Ако знаш ту радњу, пошаљи ми име, нека стоји. Е сад, ако би рецимо нашао неког коме баш требају штапови за "Yamaha Thunderace" одакле су ови моји, е онда би се дало нешто смислити emoji6.png

Сент фром мај Шајоми...
 

Top moto Zagreb.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази

Кратко да покажем шта ми се догодило са кофером. Моја лева страна. Кофер има проблем подизања ручице при дрмусањима и да спада са носача. Без обзира што сам ставио неку врсту осигурача, вероватно еластичност пластике помера ручку-полугу иза тако да се она полуга помера довољно да кофер спадне. Кофер је спао само на задњем зубу. То је довело до тога да од оптерећења само на предњем зубу и дрмусању преко џомби напрсне део испод предњег носача, осигурач му наравно није дозволио да падне. Поправљам лагано, епокс за пластику, када стигнем иде преко метал епокс ојачање. Ако неко има предлог како да фикисрам ручку да не мрда милиметар. Брава кофера када се погледа не мрда, проблем је на другој слободнј страни где се вирне црвени граничник и појављује се црвени граничник. Мало али довољно

0-02-05-6d70a26dd4021e0f10be6b81ac67b4edd8c86bd4682d90954104e5f608f29bf4_dc03cbd47b0410c2.jpg

0-02-05-c9bc4ad84753aa22ba78419147e3385267b25d85b683f6b4160189fae33e5b63_a43f3a9f25365c34.jpg

0-02-05-7b18a4c4675e5028ca93c0c68b90f7c15467d1cb24b74e0edbb9e1473ee4f516_d0c93ec4d0db63d8.jpg

0-02-05-436dba251357e1c1492750e84b024950b362212ba1c4da9312504927b97c2494_cd93e591bb6485ce.jpg

0-02-05-521be68a2d281dbf04c70b62a8725a64c5d21e92d3e328ebd146a9032111177d_a76bfb055132f517.jpg

51dgxj2IUNL._AC_UF894,1000_QL80_.jpg

Promenio član akibuki
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази
On 6/7/2024 at 3:41 PM, Влајко said:

Пиши како је решено и колико? ;) 

Ја би и даље мењао ове моје за оригиналне ако је нека приступачна цена... 

Виљушка боц ... Ваљда једном и решиш то срањце

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Gaj
  • Motocikl: Yamaha Fjr 1300

Pozdrav ,hteo sam da pitam kako se čuje Vasa Yamaha kad radi na leru i do nekih 2 3 hiljade obrtaja da li ima neko blago kliktanje u mašini nista opasno .Nista joj ne smeta ide kao metak ali se čuje blago pa sms hteo da pitam sta bi moglo da bude ako nije normalno .I imam isti problem kao kolega sa foruma ima kao mali zaguš kad joj se da gas onako odjednom na leru to bi trebalo da su one klapne prljave .Tako sms citao da je forumas jedan resio .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
6 minutes ago, Ivan21 said:

Pozdrav ,hteo sam da pitam kako se čuje Vasa Yamaha kad radi na leru i do nekih 2 3 hiljade obrtaja da li ima neko blago kliktanje u mašini nista opasno .Nista joj ne smeta ide kao metak ali se čuje blago pa sms hteo da pitam sta bi moglo da bude ako nije normalno .I imam isti problem kao kolega sa foruma ima kao mali zaguš kad joj se da gas onako odjednom na leru to bi trebalo da su one klapne prljave .Tako sms citao da je forumas jedan resio .

Hej i mene ovo interesuje, moj mt07 ima uvek taj neki cudan 'klik' zvuk kad stoji na leru, najvise se cuje kad je tek upaljen.. Citala sam po forumima da je to normalno ponasanje za yamaha motore ali bih volela da cujem jos misljenja i iskustva. (Motor je nov inace i tako se cuo od kad sam ga kupila) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

@PetraBGA mahom svi crossplane agregati imaju neke cudne zvukove... 

Da li kliktanje koje opisujes nestane kad recimo das gas ili ritmicno prati broj obrtaja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 695 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Ух, тај загуш и мене нервира, планирао сам баш да попричам са мајстором кад будем отишао ових дана до њега. Кад је у леру и даш нагло гас, није линеаран звук дизања обртаја, као неке мале вибрације, тешко објаснити...

Што се звука на нижим обртајима тиче, мени је био баш изражен једно време, чуо се као дизел. После тога смо мењали ланац и шпанер и постао је апсолутно тих. Сад као да се опет мааалко чује, можда се трипујем, можда треба мало да се дотегне после неког времена, не знам. Можда само то дотезање реши проблемчић? Иначе не утиче на перформансе никако, само живцира...

Сент фром мај Шајоми...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Jaša Tomić
  • Motocikl: Yamaha FJR1300A

To kada na leru date naglo gas, meni je majstor Aca (Moto Doktor servis) rekao da na svakom FJRu koji je radio se to dešava i da je to softverski problem. Tačnije, pošto je agregat malo "uštrojen" dolazi do toga i on kaže da je jedino moguće rešiti nekim mapiranjem ali to u slučaju samo da ste stavili neki aftermarket izduv 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Gaj
  • Motocikl: Yamaha Fjr 1300
Pre 8 sati, Rider000 je napisao:

@PetraBGA mahom svi crossplane agregati imaju neke cudne zvukove... 

Da li kliktanje koje opisujes nestane kad recimo das gas ili ritmicno prati broj obrtaja?

Prati broj obrtaja do nekih 3 4 hiljade posle se vise ne čuje mislim ne moze da se.cuje od masine 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2667 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
17 hours ago, Rider000 said:

@PetraBGA mahom svi crossplane agregati imaju neke cudne zvukove... 

Da li kliktanje koje opisujes nestane kad recimo das gas ili ritmicno prati broj obrtaja?

Jedino sto FJR nije crossplane agregat.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази

За сваки случај пошто видим да је тишина око овог мог проблема, за неке будуће потребе ево једноставног решења у случају да вам спадају кофери. Лик је само избушио место у коферу за полугу која забрављује кофер и завршио око истог што се мени догодило.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Momci gde kupujete lagere za prednji tocak i kojih su oznaka lageri i semerinzi? Yamaha je 2001 godiste.

Promenio član Vampa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja