Jump to content

Moto Zajednica

MZ Streetfighter uz popodnevnu kafu....

Recommended Posts

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Pratim :takoje: .

 

Aj stavi koju sliku crosa da vidim kako izgleda,ako ti nije tesko.

 

Ja se razmisljam da sledece zime napravim krosa od mz-a,xt 600 ili tako neke starije masine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Bice turer lorde,bice,al tek kada zajezdi na drumu,a ne u radionici :moto3:

Slike cu okaciti kada kompletiram kolekciju,tako sam resio,a sada sve i da hocu,ne mogu,jer svi su motori u garazi poredjani jedan do drugog,nemoguce je slikati,a da se vidi nesto konkretno.

Dobro smo se namucili,jos nije sve gotovo,osnova jeste,sada sledi sediste,pa dorada nosaca top kejsa,zmigavci,stop,vizir sam montirao,prednji kras bar da se doradi+maglenke,korman od Honde CX,farbanje kofera u boju motora/frontovi/,i tako moj narode,posla za budalu uvek ima :jee: al opet kazem,stacu kad volim...

 

Pravi Mohikanac,pravi,radi,budzi,smisljaj,kombinuj,to je prava stvar,za svoju dusu sto se kaze.

 

Evo jedne slicice,samo malo da docaram,kako to izgleda.

post-3867-0-21920800-1299168521_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kako vidim, ovde na Hondu si montirao one kineske kofere sa njihovom nosecom plocom. Ta ploca je OK. ako taj kofer koristis kao Top kejs, iliti gornji kofer. Ako ga koristis kao bocni kofer ( kao kod tebe ) postoji mogucnost pucanja ploce i to onog jezicka kojim se kofer kopca na plocu. Upravo to se desilo jednom nemcu koji je isao sa MZ-om 150 do Nordkapa.

 

 

image036srmk.jpg

 

 

Mi smo ovde pravili nosac za te kofere jednom prijatelju za Afriku, pa smo resili da izbacimo te ploce i da sve napravimo od metala. Evo kako je to ispalo :

 

 

img0991.jpg

 

 

img0996.jpg

 

 

A i tebi predlazem neko ovakvo resenje. Takodje ( jer su to ipak kineski koferi ) preporucujem da se pri putovanju sa koferima koristi i zatezna traka preko njih - ili nesto slicno .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Odlicno zapazanje,sto se od tebe i ocekuje :takoje:

Svestan sam toga od pocetka,znam za taj problem,resicu ga tako sto cu aluminijumsku plocu ubaciti unutar kofera i njega srafovima vezati za plocu,koja je vezana na nosace.

Umesto Krausera,stavljam gore Givi,istog oblika kao i ovi PRC,cija su i kopija,zbog simetrije.Frontovi idu u boju motora kao sto sam rekao,inace,ovi nosaci su,vrlo jaki,veoma stabilni,za njih ne brinem,a kofere cu s vremenom zameniti nekim mozda kvalitetnijim ili bisgama,boljim torbama isl.Vazno mi je da ga opremim za moja putesestvija,ne mogu se stalno muciti sa pakovanjem stvari po motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

To je OK. da ih tako zasrafis, ali onda nema skidanja sa motora bez upotrebe alata .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

To je OK. da ih tako zasrafis, ali onda nema skidanja sa motora bez upotrebe alata .

 

Znam,jbg,ali tako mora.A i nisam neki FENSI tip, :lol: nije mi problem da odsrafim kada treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

postoji mogucnost pucanja ploce i to onog jezicka kojim se kofer kopca na plocu.

 

Desilo mi se to na Crncu a nije bočno stajao.

 

Pogledam malo bolje a ono me kofer pretiče... :lol:

 

To im je izgleda mana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Nema novih postova. Fali volje, para, delova, ideja ili mozda kafe?:stabre:

 

Ideja ima,delova ima,volje ima,para,kako kad,kafe ako doneses :hej: ,a za postove,....

Sa lepim vremenom,iz kojekakvih garaza izmilele su raznorazne ojebine,kojih se ljudi sete cim grane sunce,pa candrljam dole,kada nisam na poslu i kada nemam nekih drugih moranja.

 

Trenutno mi ovaj vadi dusu,....zasta god da se uhvatm,ko za qrc, >:(

MZ 125ccm

post-3867-0-34926800-1301260339_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Nisam digao ruke od projekta,i nemam nameru,mislim da ce doci do jos nekih izmena,ali ne drasticnih,odnose se na upravljivost itd...za sada toliko.Zanimljiva borba,neda se nikako,...nemam pojma koliko sam ga puta sklapao i rastavljao >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

ne zuri, sad uzivaj vreme je za voznju, neka kad dode zima nastavi, do tad bice jos novih ideja i izmena,do zime brate deki vozikaj se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

ne zuri, sad uzivaj vreme je za voznju, neka kad dode zima nastavi, do tad bice jos novih ideja i izmena,do zime brate deki vozikaj se

 

Sa njim,vec sam se vozio odavno.Bilo je stvari koje su mi smetale i odma nakon voznje usledilo je ponovno rasturanje,po ko zna koji put! >:(

U medjuvremenu su stigle neke nove ,,igracke,, neke su ostale,neke su otisle,nisam ih jos ubacio ispod avatara :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja