Jump to content

Moto Zajednica

BMW Crash barovi

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: F 650 GS Single

Planiram da vrlo uskoro uzmem crash barove za BMW F650 GS (single)...

 

Evo kako izgledaju:

 

v40889_motorcycle%20BMW%20F650GS%202006%20in%20Iceberg%20Silver%20Metal.jpg

 

Problem je što bih da zaštitim ceo motor od padova, čak i plastike ako je moguće, a ovaj originalni verovatno štiti samo agregat, ali ne i ostale delove.

 

Ima li neko iskustva sa ovim? Valjaju li originalni BMW crash barovi ili da gledam nešto drugo?

 

 

Ukratko, originalni crash bar, custom crash bar, ili originalni dole a custom gore da štiti plastike?

Promenio član Tompus

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ako si već definitivno odlučio za fabrički onda to i uzmi.Moj glas ipak ide za "custom" made na čiji dizajn možeš da utičeš, izgledaće kao fabrički, štiti će motor kao i fabrički (ako ne i bolje) i koštaće te značajno jeftinije ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

sto je lep ovaj bemer... prosto ti dodje da izbacis zenu iz kreveta, smestis je u garazu a umesto nje ubacis ovog bemera... ah zivote...lutalico...

 

ps. jebes origilal barove... ovi su mi nekako kao na pola napravljeni... cimni ti ko sto kaze drug popsy , scubu laboranta... ima da ti napravi kafez za duplo manje para!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ja imam baš tu kombinaciju na drugoj slici - za agregat originalni BMW-ov crash bar a za plastike taj crni Touratech-ov. Skinuo sam oba odavno i stoje mi negde u nekoj kutiji.

 

Nisam ubeđen da taj donji ima neku naročitu funkciju, sem ako baš ne uspeš da nasadiš motor na neki kamen. Takođe pravi dodatni posao kada menjaš ulje jer moraš da ga skidaš. Gornji je korisniji pošto štiti plastike od grebanja i lomljenja.

 

Ako ideš na off road, onda ima smisla kupiti crash barove. Ako se više držiš asfalta, onda radije potroši pare na rezervne ručice kvačila i kočnice, i na rezervni migavac, pošto se to najčešće lomi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC

Moram da se slozim sa decacima , ti orginalni su ,stvarno uvek nekao nedovrseni, a i skupi su bre, moze za mnogo manje parica da se naprave oba ili jedan u komadu i sigurno ce biti tvrdji. Mnogi od nas imaju custom ,i ja, iako nije nesto lep ,veoma je praktičan, ali to je bila moja želja. Skuba i kum Rale au moja preporuka, ima nas dosta sa njihovim cevima ,pa preporučujem da pogledas na nečijoj mašini kako izgleda i kakav je rad, imaš sigurno nekoga u komsiluku, mada koliko me sećanje služi, ima i neki post o njima, možda nam Popsy zna. pozz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar

Ja sam kupio Dakara polovnog sa tim crash barovima i mogu da kazem da koriste kad ti motor zategne na asfalt (daleko od toga da se meni to desilo, ahem) jer imam i grejace za rucke koji produze rucke za jedno 4-5cm tako da kad padne motor na ravno, asfalt jeli, padne na grejac (koji je sold steel) i na crash bar tako da radi posao. Al bi h jako voleo da imam i barove za plastiku jer cim je neravan teren fasuje plastika. Toliko. Valjda sam nesto pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja