Jump to content

Moto Zajednica

Koje svecice za BMW R25?

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Propala mi je jedna Bosh stara ko zna od kada pa kupim novu NGK i ona mi propadne posle 20ak km, sad sam kupio Bosnu pa ne znam ni kako ce ona da se pokaze...

Ne znam zasto tako brzo propadnu (presao sam 55km), pretpostavljam da je zbog toga sto presisa motor ili presisa zbog toga sto rikne svecica... a presisa sto glumim sauh tako sto pritvorim karburator rukom jer jos nisam filter sredio...

Koje svecice da kupim i sta da radim da duze traju? Da li je moguce da riknu zato sto presisa motor???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

Ne verujem da ti je to zbog toga sto presisa. Kod 25-ca se to obicno desava kad nesto nije u redu sa strujom, meni se desavalo kad paljenje nije bilo lepo nastelovano, sad kod tebe paljenje nije originalno, ali ipak pogledaj, mislim da je problem te prirode. P.S. Oni idu na sve svecice :D:D:D na nekima mi je Bosch, na nekima Super Bosna i ide i sa jednim i sa drugim svecicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Ne verujem da ti je to zbog toga sto presisa. Kod 25-ca se to obicno desava kad nesto nije u redu sa strujom' date=' meni se desavalo kad paljenje nije bilo lepo nastelovano, sad kod tebe paljenje nije originalno, ali ipak pogledaj, mislim da je problem te prirode. P.S. Oni idu na sve svecice :D:D:D na nekima mi je Bosch, na nekima Super Bosna i ide i sa jednim i sa drugim svecicama.[/quote']

 

Paljenje je dobro nastelovano, po knjizi, nema da dimi iz auspuha, lepo prima gas tako da mi ne lici da je rastelovano paljenje. Kada sam kupio NGK covek mi rece da hoce da riknu ako presisa motor, kaze cim se ovlaze crknu... oticicu da ga pitam zasto???

Da je do struje, ne bih rekao, bobina nije jaka, od Varburga je, jedino da probam sa nekom drugom bobinom (fice) pa da vidim kako se ponasa.. Da li moze da rikne svecica od bobine ili od struje uopste i kako???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Kada sam kupio NGK covek mi rece da hoce da riknu ako presisa motor' date=' kaze cim se ovlaze crknu... oticicu da ga pitam zasto???

[/quote'] Zato što su to ultra kvalitetne or'ginal Japamske sveæe! Eto zato i nemoj džabe da ga pitaš, istina je da su osetljive na presisavanje :cry: Ako postoji ta sveæica od drugog proizvodjaèa, uzi!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

A ne znom ni kojih drugih prozivodjaca, u Plani moze da se nadje bosh, bosna i cudo jedno NGK... Od coveka koji ima R25 sam cuo da su mu najbolje radile stare, stare, praistorijske bosh... al ne znam zasto? Pa valjda bi nove Bosh trebalo da budu samo bolje od onih pre 10-15-20 godina... osim ako na ovim novim samo pishe Bosh..

 

Treba mi svecica sa kratkim navojem... a ne znam da li ima iridijumskih takvih??? a da uzmem sa dugim navojem pa da zavije do pola... e to ne bih radio, znam za slucaj gde je majstor devojci na Viraga 250 na njeno insistiranje da se vozi sada i odmah stavio sa dugim navojem napola zavijenu... otisla kuci, cale njen uzeo motor i ne znam iz kog razloga video da nije zavijena svecica, zavio je do kraja i... nov klipan, obrada glave, ventila itd... Bilo je jos price sa tim majstorom i tim motorom, videcu da he nagovorim da se uclani pa da sama isprica iz prve ruke!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Od coveka koji ima R25 sam cuo da su mu najbolje radile stare' date=' stare, praistorijske bosh... al ne znam zasto? Pa valjda bi nove Bosh trebalo da budu samo bolje od onih pre 10-15-20 godina... osim ako na ovim novim samo pishe Bosh..[/quote'] Pa pogledaj samo svoje slike od pre 10-15-20 godina :lol: . Naravno da je tada BOSCH i bio BOSCH!!! Prekjuèe sam kupio komplet sveæica za OPEL Vectru - 650din/4kom. Ma daj... :x

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ja sam imao problem sa karburatorom, pustao mi gorivo u cilindar, dok je stajao motor. Verovatno je presisavao u toku voznje...

Moje iskustvo je bilo da su mi NGK svecice duplo duze izdrzale ( ja sam ih menjao na svaki 300-400 km :) ( znam da su trebali da izdrze bar 30000-40000km, ali sta ces) , a sa iridijumskim sam mogao najduze. I oni nisu crkli, samo sam trebao da ih cistim.

 

Evo ti spisak za NGK za tvoj motor:

http://www.ngk.de/index.php?id=403&pd=430&t=motorrad&lmf=BMW&h=BMW&m=250

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

Ako si siguran da ti je sa strujom sve u redu,naruci iz D original za BMW.Meni traju na 65-ici BOSCH-ove ohoho.Nisu bile ni skupe,oko 3-4 evra po komadu.I nemoj da stavljas iridijumske jer ipak je to star motor sa kojim moze da se desi ono sto je Joseph pricao pa ce onda biti-uludo bacih 10 evra na svecicu.

 

P.S.

Bio do Plane u utorak ali kao zainat zaboravio sam broj tel.Kako se stize do tebe iz Plane(do Markovca)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Ako si siguran da ti je sa strujom sve u redu' date='naruci iz D original za BMW.Meni traju na 65-ici BOSCH-ove ohoho.Nisu bile ni skupe,oko 3-4 evra po komadu.I nemoj da stavljas iridijumske jer ipak je to star motor sa kojim moze da se desi ono sto je Joseph pricao pa ce onda biti-uludo bacih 10 evra na svecicu.

 

P.S.

Bio do Plane u utorak ali kao zainat zaboravio sam broj tel.Kako se stize do tebe iz Plane(do Markovca)?[/quote']

 

Iz Plane do Markovce me pozoves i ja ti kazem gde se nadjemo na glavnom putu. Ako ides auto-putem ta je traka suprotno od moje kuce... ako ides iz Markovca za Planu auto-putem, pozoves me iz markovca i ja izadjem na auto-put da ne lutas :) ili izmeris 5km od Markovca, prodjes OGROMNU kucu u izgradnji, lici na hotel al je kuca, i odmah posle toga dve bele kuce u dvoristu i zeleni auto (nissan) tu sam ja...

Sto se svecica tice, jesu li te iridijumske sa vise krakova? Ako jesu neko me je savetovao da njih nikako ne stavljam, kaze izgorece ti klip od toga. Meni nikako ne ide u glavu kako moze da izgori klipan od svecice, svecica samo baci varnicu da upali smesu? Smesa se upali pa se upali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Nisu iridijumske sa vise krakova, ali ne vidim ni ja razlog zasto bi izgoreo klip. On jednostavno baci jednu varnicu na neki od krakova i to je to.

 

Ovako izgleda iridijumska, ima tanak vrh.

ngk_irdium.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: Harley big twin

Za R25 samo koristim BERU imaju najvecu toplotnu vrednost a i to su mi dali u ullismotoradladenu kostaju 3eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: Harley big twin

Kad bolje razmislim ti bi trebao staviti svecicu za varburg. ILI promeni bombinu.A cekaj malo je li tebi motor na 6 ili 12v ove svecice beru rade samo na 6v posto je ovo samo za orginal agregat sa orginal strujom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Kad bolje razmislim ti bi trebao staviti svecicu za varburg. ILI promeni bombinu.A cekaj malo je li tebi motor na 6 ili 12v ove svecice beru rade samo na 6v posto je ovo samo za orginal agregat sa orginal strujom.

 

Instalacija je na 12V sa alternatorom od fiche (ili zastava 101 - razlika je 5-6 ampera)... sad kad malo razmislim' date=' ja sam trazio svecicu za BMW r25 i po knjizi mi je dao onu NGK... Mozda je bila za 6V... to sam smetnuo s'uma... Mada mislim da nema razlike u voltazi... Znam da dok sam imao MZa, iste svecice sam koristio i ja i drugar koji je imao MZa na 6V...

Za sada se ova bosna lepo drzi... Kupicu i Bosh da imam u rezervi pa da vidim kako ce se nov Bosh pokazati... Na kraju krajeva mislim da to toliko nije ni bitno... Da ce lepo raditi sa ovim obicnim svecicama dok namestim filter i lepo ocenim kada je povukao dovoljno goriva da ga upalim...

To je masina koja ce i mene nadziveti kod normalne eksploatacije... Voleo bih da vidim neki od danasnih motora da dozivi [b']57godina[/b] koliko ovaj moj ima.. Koliko puta sam uhvatio sebe da gledam po oglasima razmisljajuci o sledecem motoru, pa kad vidim 80 i neko godiste, namrstim se i prokomentarisem matoro... pa se sam sebi nasmejem... pa sta ti vozis pa ti to matoro... :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ngk su jako osetljive na visak goriva...tj kada motor presisa...mada bosch koji je pre radjen je nesto sasvim drugacije,to je bio kvalitet,kolega ima bosch w7dc sa kratkim navojem koju koristi samo za stelovanje motora...kada sam sklapao mz-a i kada smo stelovali paljenje sa tom svecicom je isao kao munja i primao gas strava,posle toga sam stavio bosch w7ac koju sam jedino mogao naci da kupim,i isao je dobro ali malo loshije nego sa njom,tako da nema pravila,ima i svecica koje imaju istu oznaku ali se razlikiju,imeju fabricku manu i slicno...vozi bosnu,najjeftinija ja,eh da mozes staviti i dugi navoj,ali nabacis nekoliko podloski sa starih svecica,ili stavis nekoliko bakarnih podloski,ja sam na tomos automatiku,pa posle da bt-u godinama vozio trokrake svecice na taj nacin i bio sam jako zadovoljan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Citiram tebe:

eh da mozes staviti i dugi navoj' date='ali nabacis nekoliko podloski sa starih svecica,ili stavis nekoliko bakarnih podloski,ja sam na tomos automatiku,pa posle da bt-u godinama vozio trokrake svecice na taj nacin i bio sam jako zadovoljan...[/quote']

 

pa sebe:

 

Treba mi svecica sa kratkim navojem... a ne znam da li ima iridijumskih takvih??? a da uzmem sa dugim navojem pa da zavije do pola... e to ne bih radio, znam za slucaj gde je majstor devojci na Viraga 250 na njeno insistiranje da se vozi sada i odmah stavio sa dugim navojem napola zavijenu... otisla kuci, cale njen uzeo motor i ne znam iz kog razloga video da nije zavijena svecica, zavio je do kraja i... nov klipan, obrada glave, ventila itd... Bilo je jos price sa tim majstorom i tim motorom, videcu da he nagovorim da se uclani pa da sama isprica iz prve ruke!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

da,ali koliko sam ja tebe razumeo,svecica je zavrnuta do pola i nije imala podloske koje sluze kao distancer,zato je njen cale i mogao da je stegne do kraja,ovako kada nabacis podloske na nju ti dobijes duzinu navoja koja ti je potrebna,tj kratki navoj,i zavijas je do kraja,znaci niko ne moze da je zavije toliko ili sama da se zavije dublje nego sto joj dozvoljavaju podloske,tako da klip je ne moze udariti,dao sam samo predlog zbog probe...posto si pomenuo trokrake svecice,a njih nema u kratkom navoju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ma znam sta pricas ali pada mi dosta situacija na pamet gde mi se to moze obiti o glavu... i da neko drugi zavije do kraja.. ne bih da rizikujem... Radice to kako valja i sa ovim obicnim svecicama... valjda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja