Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Transalpa! Saveti?!?!

Recommended Posts

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Problem izbora motora, resen! Znam sta hocu, Transalp!

Finansije, resene! Pala kreda! Celih 2800 jura...

Na meti, Honda TA '96 god. cena 2500 evra! Zakazano je gledanje i proba motora, pa bih vas molio za bilo kakav savet u smislu, na sta obratiti paznju, koje su to slabe strane ovog slozicete se medju mnogima obozavanog motora! Ne bih da se zaletim, ali ni da cekam vise ni minuta da u garazu parkiram jedan ovakav motor koji cu moci da zovem svojim ljubimcem, pas mi je vise dosadio... 1aha.gif

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

pozdrav druze, vidim da si nov ovde i ne brini stici ce zilion odgovora od drugara koji ako nesto znaju, znaju o hondi :)

 

do tada evo ti procitaj malo ovu temu http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/54846-kom-se-carstvu-privoleti-transalp-ili-afrika/page__p__942397__fromsearch__1#entry942397

 

tu ti djunta i drugari raspravljaju sta uzeti... siguran sam da ces mnoge pametne stvari procitati dok ti ne stignu odgovori !

 

i nemoj da ti pas dosadi :)

 

ps. imas gore i pretragu pa malo pogledaj ... mnogo ces dobrih odgovora i tema naci ako se samo malo pomucis... a i bice ti sladje :)

 

pozdrav i srecno!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pa ovako ...

I ja sam isto newbie sa istim pitanjem (jedina razlika je sto ja trenutno nemam para, ovde sam zbog info,da kad bude vreme da znam). Takodje ja sam hteo da pitam isto pitanje al sam stekao neko iskustvo(ponovo ja sam newbie pogledaj broj postova) da ce neko odmah da se pozove na search.

Sad onaj link, bas sam da procitao da ne govorim napamet, govori o osobinama dva motora a ne o savetima o kupovini.

Za savete te prirode mi je pomogla relacija Garaza \ Honda, tamo sam citao o reglerima, relejima, elektrici, modifikacije farova, ...

takodje mozes naci ceste kvarove tipa membrane na karb , punjenje baterije, pohabani zubi alternatora ( ili nesto slicno, vadim ovo sve iz glave i negarantujem 100% al negde 85%) pa mozes izvuci neki najgori scenario sta ti neko moze uvaliti.

Uglavnom ja sam nasao malo vremena da citam ( u tisini, moje vreme za pitanja i diskusije ce doci nadam se ) zanam da ti mozda imas frku sad kad imas pare pa hoces odmah ( bez uvrede ne impliciram da oces odma kao dete ) ja nemam pare pa svoju frustraciju iskazujem citanjem svega i svacega.

 

I ja se nadam transalpu (TA) oko 1400E pa misim da nekako suosecam sa tobom.

Eto toliko od mene, moj prvi post od (za jednog newbie-a).

Pozdrav i nadam se da ces podeliti sa nama tvoja iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Pozdrav svima jos jednom, hvala na odgovorima tj. savetima i lepim zeljama! Nagovaram jednog "znalca" da mi pravi drustvo prilikom kupovine, pa cu videti... Mozda i uspem! Ne znam, da li ste primetili ali ljude tog profila, potkovane znanjem i iskustvom, tesko je nagovoriti da trose svoje vreme na kupovinu motora za druge! Valjda ih svi cimaju, sta li je... Vidim ja da ce to morati da se zamasti i zalije 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

s obzirom da sam kupio i prodao par trans alpa,evo sta da da pogledas,

trans alp voli da dobije lufta u lagerima prednje viljuske to jest vrata viljuske,trebalo bi da dignes motor na c stender uhvatis vilu i probas da viidis dali ima lufta,voli i da dobije lufta u caurama prednjih stapova,jako retko ali se desava,

obavezno proveri dali je zadnji amortizer dobar ili za menjanje,kada naglo pretisnes motor na dole treba sporije da se vrati na gore,

vidi stanje prednjih plocica,lanca lancanika,

zavuci prst u auspluh,ako ima masnog gareza nevalja, nikako ,znaci da srce ulje,najlepse bi bilo da je auspluh sive boje,

retko kad hoce da dobije lufta u zadnjoj viljusci, isto dignes motor zaklatis je levo desno,

ako cujes kuckanje u glavama motora,mogu da budu ventili,ali hoce i bregasta da dobije lufta,retko ali ako je nekad ostao bez ulja moze da se desi,

narabno probaj motor vidi kako salta ide ubrzava koci,dali prilikom kocenja prednjom mesa prednji kraj,ako se meskolji negine ti punjenje viljuske,sve su to jeftini servisi ali ako ih ima vise,,,mada ako je 96to verujem da je u ok stanju,naravno proveri plastike dali su krpljenje dali su farbane itd itd,,,,,

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: KTM 640 Lc4 Enduro

Nemam iskustva sa TA ali samo mogu da kazem da su motori kod nas precenjeni i da ljudi kad formiraju cenu ,hoce da se voze sezonu dve i da motor prodaju po istoj ceni ili cak uracunaju sva ulaganja. Stvarno bi mi bilo zao da dam 2500e za motor 96g odnosno 15g star. Nemoj da te zuljaju pare, naici ce realna ponuda, po meni za 2500-3000e bi trebalo da nadjes 2000+god ali polako, ne zuri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

ja u cg fz6n 2006g sa 19000km i bez ulaganja ne mogu 3500e da prodam... polako nemoj da zuris to su solidne pare i sigurno ce nesto iskociti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Bokilicu, reci su suvisne! Car si! 0takoje.gif Puno si mi pomogao svojim savetom, sutra kad me prodavac bude posmatrao, mozda jos i pomisli da nesto znam o motorima...0stabre.gif

Alex, sto se tice ovog konkretnog Transalpa sa polovnih automobila, zapao mi je za oko, zvao sam coveka, rec je o uvozu iz Italije i motor je trenutno u Arilju... Uf, daleko od mog rodnog sela 0plac.gif A i cena, kaze simbolicno moze da spusti, veruje da je i ovako najbolja u ponudi! Ne znam...

Izgleda da cu morati da se oprobam u onome u cemu sam najgori, da budem strpljiv...0tuzan.gif

Jos jednom hvala svima, veliki pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: KTM 640 Lc4 Enduro

Nista nije daleko kad treba da kupis nesto dobro a skoro svako koriguje cenu ne simbolicno kad izvadis pare na videlo, budi nemilosrdan u cenkanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Bio sam ovog leta u Turskoj na letovanju, znam tacno na sta mislis, tamo sam do krajnjih granica bezobrazluka, izucavao tu nama srbima, cini mi se u genima urodjenu vestinu, cenkanja... 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

@Bokilic:

Ja jos nisam video TA sa sivim auspuhom.Moj vozim od 2008 mart mesec,i nikada mu nije posivio,ni po konstantnoj brzini od 120-130km/h na autoputu.Trosi oko 1dl ulja na 1000km,sa 185000 predjenih km.A benzina od 4.5-5.5l/100km.Znaci da ni moj nije bas u najboljem stanju u ovih zadnjih 53000km od kada ga ja vozim(bez ikakvih problema)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

@Bokilic:

Ja jos nisam video TA sa sivim auspuhom.Moj vozim od 2008 mart mesec,i nikada mu nije posivio,ni po konstantnoj brzini od 120-130km/h na autoputu.Trosi oko 1dl ulja na 1000km,sa 185000 predjenih km.A benzina od 4.5-5.5l/100km.Znaci da ni moj nije bas u najboljem stanju u ovih zadnjih 53000km od kada ga ja vozim(bez ikakvih problema)?

hoce hoce kad mu je smesa pravilno nastelovana i kad mu je agregat dobar,ali bas bas dobar,ili sa manjom kilmetrazom,kolko li je ulja trosio kad je bio nov.....ako ti na 185.000km trosi 1dc....bilo je i vreme da pocne da trosi,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

O tome pricam, motori su dugo po oglasima ako nemaju realnu cenu, evo ovaj je na oko ok i verujem da moze cena jos dole pa vidi sam.

http://www.polovniautomobili.com/oglas771128/honda_transalp/

Ovaj je bas dugo u oglasima iz Arilja, cini se najduzhe od svih transalpova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1223 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Ako gledaš taj iz Arilja boje pogledaj M1los-ev iz Pančeva, mislim da je 3500e sa kompletnom opremom(crash barovi, koferi, visoki vizir) u extra stanju.

A za cenkanje...hm ja sam par ljudi oterao u 3 PM kad su mi za motor od 2500e nudili 1500e i lepo im rekao da ako oće tako da trguju nemlate put za džabe. Treba biti realan i ne očekivati da će se prodavac motora od 3000e spustiti više nego 100-200e, čisto protiv uroka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Ako gledaš taj iz Arilja boje pogledaj M1los-ev iz Pančeva, mislim da je 3500e sa kompletnom opremom(crash barovi, koferi, visoki vizir) u extra stanju.

A za cenkanje...hm ja sam par ljudi oterao u 3 PM kad su mi za motor od 2500e nudili 1500e i lepo im rekao da ako oće tako da trguju nemlate put za džabe. Treba biti realan i ne očekivati da će se prodavac motora od 3000e spustiti više nego 100-200e, čisto protiv uroka.

 

grofe, milos prodao TA jos pre metar dana i kupio VFRa... onog crvenog :)

 

ps. nadam se da nisam pogresio milosa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja