Jump to content

Moto Zajednica

pomoc kod paljenja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Beograd

kao sto znate u pitanjiu je yamaha r6. Jutros zaverglam da upali i pukne nesto iz auspuha, alanser je zavrteo jednom. Probam ponovo, akumulator kao da je prazan. Drugar da me gurne ( znam da ne sme ) ja ubacim u cetvrtu, p[ustim kvacilo i blokira tocak, kao da je komresija nenormalno velika. Stavimo na kablove i on zavergla jednom, opet pukne malo, drugi put i upali normalno. Odmah ga ugasim i zaverglam bez kablova on upali normalno. NIje problem u akumulatoru. Proveravao sam pritisak pumpe za benzin. Ona izbacuje 0,7 do 0,8 bara. Kazu da je to normalno. Sta to moze biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Beograd
Sta to moze biti?

Akumlator :!:

 

nije akumulator, proverio sam napon kad se to desi. Elem, jutros mi se opet desilo. Ubacio sam motor u trecu i pomerao ga unazad da pomera ceo motor i onda je upalio normalno. Da nije do alansera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

moj stari akumulator ima napon od 13v ali neæe uopšte da okrene, kad stisnem dugme kao da ga nema, a radi stop svetlo, kontakt i sl. kad ga upalim na gurku on se malo osveži i posle pali. tako je radio par dana a posle mu nije bilo pomoæi. i dalje ima navedeni napon.

 

naravno kad sam uzeo novi nema nikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric
nije akumulator, proverio sam napon kad se to desi. Elem, jutros mi se opet desilo. Ubacio sam motor u trecu i pomerao ga unazad da pomera ceo motor i onda je upalio normalno. Da nije do alansera

 

Ja bih ti ipak savetovao da probas drugi akumulator, nema veze sto je napon uredu, mozda nema dovoljno struje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

I meni se to desava na hondi. I ponekad kad ga gasim hoce da pukne. Kao sto kazes da je kompresija prevelika. To pucanje nije ono klasicno vec kao da pritisak izleti iz masine!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Paljenje se poremetilo. kada blokira toèak i puca iz auspuha nemoj puno da ga verglaš tako da ne bi crkle sveæice ili nešto još gore da se polomi. Paljenje šalje varnicu u pogrešno vreme i pali smešu suviše rano ili kasno. Druga varijanta je da je crkao jedan pick up na paljenju pa šalje lažni signal ili signal sa kašnjenjem.

Možda je i komutator.Pucanje iz auspuha je siguran pokazatellj da struja nije u redu. Kada blokira toèak pri paljenju na gurku, loše predpaljenje ili neispravan pickup ili komutator, tj salje varnicu u pogrešno vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Beograd

to se ne desava svaki put, samo kad se motor ohladi ali ni tad uvek, da li znas ko moze to da mi pogleda? Elektricas mi je skoro stavio alarm na motor. Jutros mi je normalno upalio a alarm je bio iskljucen. Sada cu metodom eliminacijeda vidim da li je moguce da alarm prouzrokuje to pa se javljam. Hvala puna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja