Jump to content

Moto Zajednica

30 April Istanbul - Turski GP

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da bi bolje bilo da se krene u cetvrtak spavanje na primer u Sofiji(malo da se obidje grad,snime bugarke i slicno) i u petak predvece dolazak u Istanbul. Tako moze da se pogleda i trening u subotu. Kad bi vec isao ne bi propustio da odgledam trening.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ja sam hteo nesto slicno da predlozim - da krenemo u Cetvrtak iz Beograda i da odemo do mojih u Krusevac i tu prespavamo. Naravno, ako nas krene 20, moracemo da smislimo nesto za spavanje, ali ako nas bude 5-6, nece biti problema.

 

Tako cemo olaksati voznju u Petak za oko 150km. Zatim, u Petak rano ujutro bismo krenuli ka Istanbulu, koji je na nesto manje od 800km od Krusevca. Trebalo bi da se ta kilometraza predje do kasno uvece, ako ne bude nekih nepredvidjenih problema.

 

Slicno bi bilo i za povratak - krenuli bismo ranu ujutro u Ponedeljak.

 

Naravno, odgovara varijanta i spavanja u Sofiji, ali onda treba rezervisati neki hostel sa sigurnim parkingom, da nas ne olaksaju braca Bugari preko noci, pa da moramo autostopom na motogp :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Lepo od tebe Pablo sto si to ponudio ali opet mislim da je bolje spavati u Sofiji letos sam cekao na bugarskoj granici(sa turskom) oko 4 sata sve je stajalo,svi su cekali i nikoga nisu pustali iz samo njima znanog razloga. Zato mi se cini da je bolje ostaviti sto manje km za taj petak a i bilo bi lepo malo videti Sofiju mada verovatno nema bog zna sta da se vidi. Ne bi trebalo da je problem naci smestaj koji ima obezbedjen parking.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Sto se tice smestaja u Krusevcu , imace i kod mene nekoliko mesta na raspolaganju . Za Sofiju bi imali vremena i u povratku , jer ponedeljak i utorak su neradni dani.A i ako se ne usvoji Pablov predlog , za drugare iz Crne Gore vazi predlog da prespavaju u Krusevcu . :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovi turci me sve vise nerviraju! Sad sam nesto gledao na horionsunlimited dozvoljene brzine za motocikle: 50 u gradu; 70 na putu; 80 na autoputu.

Za kola je na autoputu dozvoljeno 120 a na putu 90. Pise i da panduri tolerisu cesto i motorima na autoputu do 120 ali to nije uvek. Kad na to dodamo udaranje po usima sto se tice cene benzina turska i nije bas bogom dana zemlja za bikere.

 

A i ovi sa HU me iznervirali sto su napisali da ka turskoj nije sigurno ici kroz zemlje bivse Yuge...sabani! A u turskoj mi sve pa sigurno da PUKNES od srece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Pa ako tako bude, onda cemo tek povremeno da ubacimo u drugu brzinu... I to onda kad ne bude gledao cika-brkati-policajac :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Puch
E' date=' Vaso, sta se desava sa kampom. Ima li tamo mesta za satore negde blizu staze ili je spavanje obavezno u hotelima/motelima/hostelima ?

 

Aj nam reci jos, posto si vec bio tamo, kako izgleda program tokom vikenda, tj. ima li neke zurke posle trke i takve stvari...[/quote']

Sto se tice satora toga nije bilo hoteli su od 15e do 200 imam broj jedne ribe blizu staze i kod nje u hotelu je prenociste oko 30-40 eura stim sto je hotel na 5 min. od staze inace svi ostali hoteli tj. Istambul je od staze na 60 km i katastrofalna guzva do tamo sto se tice zurke ni toga nije bilo ali mogu se raspitati kad bude bilo vreme kad?sta?kako? Inace se u isto vreme vozi i Turski sampionat pa uz ulaznice za motoGP mozes gledati i njihove trke(nisu bas zanimljive) kad su videli naseg Soneta koji je i postavio rekord staze(dok nije dosao doktor)postideli se svoje voznje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Odlicno, sad vec imam dovoljno informacija da napravim finansijski nacrt putovanja. Super.

 

Hvala, Vaso! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Puch
Odlicno' date=' sad vec imam dovoljno informacija da napravim finansijski nacrt putovanja. Super.

 

Hvala, Vaso! :D[/quote']

Mislim da sa 500 jevreja si bog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa da imam 500 evrica vozio bi pored Rosija :D

 

Mislim da moze da se prodje i sa nekih 300-350 bez problema naravno tu ne racunam pare za ne daj boze. Pablo kad napravis finasijski nacrt bacaj u javnost da vidimo da li mi je tacan proracun.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

sve je ovo super, al ima li kakvih informacija o onim pticama ludim kod njih, e ako im se ne smire one bolestine nista od svega ovoga... il cemo bit dovoljno brzi vozimo izmedju klica ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Evo, da ozivim temu jer se polako blizi vreme polaska (za metar ipo dana).

 

Planiramo da krenemo negde u Cetvrtak (27. april) oko podneva, da vozimo do recimo Sofije i onda tu prespavamo. U Petak (28. april) cemo stici do Istanbula.

 

Za povratak planiramo sledece - da se krene u Ponedeljak (1. maj) i da se provozamo obalom Crnog mora do Varne i onda da skrenemo na zapad ka Sofiji i Beogradu. Prespavali bismo negde i onda u Utorak (2. maj) se vratili u Beograd. 1. i 2. maj su i tako neradni dani...

 

Evo mape predlozenog povratka

404.jpg

 

Ukupno bismo imali 5 nocenja, oko 2300km u oba smera i tamo bismo platili ulaz na gp. Jos cu videti koliko kosta nocenje, ali da predpostavimo da nece biti vise od 20-25 evra za noc. Uz prosecnu potrosnju od recimo 7l (a bice i manje), trebace oko 180e za gorivo. Karta za gp moze da bude i ona najjeftinija, posto je neko vec rekao da tamo nije guzva, tako da pustaju da se ulazi svuda redom.

 

Mislim da je za ovaj put potrebno oko 400e minimum, a sve preko toga je super.

 

Ko je zainteresovan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Samo jos jedna mala opaska... Meni TDM trosi 12 litara ako ga vozim 150-180, a putevi kojima zelite da idete su bas takvi... 8)

Sa 120 na sat, nema problema... :wink:

Put za povratak je OK... Racunajte da je najgori dio puta Nis-granica. To se vise ne ponavlja... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Samo jos jedna mala opaska... Meni TDM trosi 12 litara ako ga vozim 150-180' date=' a putevi kojima zelite da idete su bas takvi... 8)

Sa 120 na sat, nema problema... :wink:

[/quote']

 

12? :shock: Meni GS ne trosi preko 7-8 pri toj brzini... Ok...

 

Nego, Gasho jesi li zainteresovan da podjes sa nama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Kalendar mi je prenatrpan za ovu godinu, ali to ti se meni nezna do zadnje ure... :wink:

Vidjecemo... :?

 

Vozio samm 180-190, mozda je ipak zbog toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Uz malo srece verovatno idem.

 

Jel neko odlucio 100% da ide?

 

Evo ja idem sigurno. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Odlicno

 

Vidimo se 27mog :lol:

 

Gledao sam na fest-u pre neki dan neki film o Istambulu doduse vise je o muzici ali bilo je lepih kadrova a posle mi je drug doneo slike kad je bio za novu godinu tamo i sad sam se jos vise zapalio da vidim taj Istambul.

 

Imam par zanimljivih slika pa ako nekog zanima mogu da obesim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

najvjerovatnije idem i ja. ako bude isao Gasho, ka sto veli da nece, onda ce mi bas "super" bit da mlatim skoro do Nisa sam da bismo se stigli i vozili zajedno dalje :P no aj, sto da se cini...

ja cu vidjet oce li odavde isto jos neka ekipa da ide pa javljam. znaci, za sad koliko nas ide?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja