Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

kakva grehota tako brzo voziti kroz tako prelepu okolinu :staa2: nemoz se nagledati koliko je lepo, ja bi bolje ganjao na stazi, a ovde lepo opustenim ritmom i uzivati u prirodi :takoje:

Al da je CB zverka, jeste :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

e kako me yebe ova slavina, znaci rastura me, zakljucak je sledeci,

vakum membrana ipak pusta gorivo, ne mnogo ali curi, sto govori da i sama slavina ne valja jer u kojem god polozaju da je okrenuta ON-OFF-RES gorivo i dalje curi a nebi trebalo, e sad problem je sto je slavina fabricki nitovana i nemoze da se rastavlja, tako da i kad sredim membranu (kad mi najzad stigne komplet za reparaciju) opet mi sama slavina ne funkcionise jer pusta gorivo i na OFF polozaju,

sta raditi? :stabre:

Da li ubaciti elektro ventil, cujem da mnogi to rade

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

nitne mozhesh da razbushish pa posle stavi shrafove i matice.

ono shto sam primetio je da ovih par slavinica koje smo pokushali da repariramo nikad nisu radile kao nove, nemam pojma zashto, to ochito samo ovi u fabrici znaju da naprave da radi :neznam:

meni ako prsne slavina ima da se obesim <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svima, od skoro sam i sam postao vlasnik CB500, i zelim da kazem da sam impresioniran motorom. Samo mi jedna stvar bode oci, a to je rep (mislim da su mogli lepse da ga naprave), pa me interesuje da li je nekome padalo na pamet da ga modifikuje, pogotovo sto mi je slomljena stopaljka pa svakako nesto moram da radim oko njega :)

 

Nadam se da sam i temu pogodio, posto sam nevin, sto se tice foruma :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

begaj bre rep je bas lepo uradjen na CB-u ,al eto ukusi su razliciti :jee:

malo mi je bezveze budziti rep zbog stopaljke, ja to ne bi diro,

malo se raspitaj mozda ima negde stopaljka da se nabavi, ili da ubudzis neku slicnih dimenzija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

ja iskreno sve stvari volim fabricke, kako su i namenjene :) mozda ja jos nemam kompletan utisak zbog te slomnjene stopaljke... modifikaciju cu svakako primeniti kao krajnje resenje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Dobro došao kolega! 1zdravo.gif

Taj motor je izašao 1993. u prodaju, što znači da je dizajniran bar godinu dana pre toga (ako ne i više) i posle 20+ godina on uopšte ne izgleda ružno upravo zato što nije "predizajniran" već minimalistički odrađen.

Svi ovi "moderni" će za 10 godina biti jako "zastareli".

Sve može da se ubuđži, ali vodi računa da mi imamo 2 amorta, a ne centralni, tako da svakako zadnji kraj deluje zatvorenije i spuštenije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

sto se tice dizajna CB je sasvim na mestu :takoje: klasican old school naked dizajn, ima par zamerki, ali generalno motor je lep :aha:

stvar koja ga odaje da model dosta ima godina su ogromni kockasti zmigavci koje jedva cekam da zamenim, iako odlicno rade posao, vidljivi su i sijalice za njih ima na svakom cosku i pumpi, i jos jedna stvar koja mi se ne svidja previse su asimetricni satovi, jedan manji od drugog, to je vrlo retka stvar kod Naked motora, uglavnom su simetricni, doduse utesio sam se kad sam video kako su nakaradno uradili satove na nekoliko godina novijem Suzukiju SV 650N uzas kako je ruzno :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

inace, resio sam slavinu, po sistemu koji se vec naveliko koristi iako ja nisam znao za to, jbg nisam imao problema sa slavinom do sada :neznam:

po savetu Hotsteper-a sam ubacio obicnu ON-OFF slavinu izmedju originalne slavine i filtera, i jos samo da mi stignu membrane sledece nedelje i miran sam nadam se jedan duzi period :)

post-4596-0-84238200-1400863195_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

opet se malo radilo danas :aha: jos pre par nedelja stigli semerinzi i ulje za viljuske, nikako da se nakanim, pa podmazao lezaj u volanu, pretreso kocnicu prednju, menjace se gumice uskoro... da bude CBejka tip-top kad se krene na more :moto3:

post-4596-0-28740400-1401124825_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

e ljudi, posto je pre par strana bilo govora o tome, sto se tice budzenja kvacilo sajle, cisto ako nekom zatreba podatak, juce mi je stigla original sajla i izmerio sam je, duzina komplet sajle sve sa krajevima je 1005mm :aha:

mada nebi smetalo i da je 2-3 mm kraca jer ovako je naspanovana do daske, i ima malo lufta, bas tih 2-3mm, mada meni tako bas i odgovara jer volim kad hvata nize,

nadam se jednog dana da cu da pocastim CBejku sa podesivim rucicama za kvacilo i kocnicu :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Laže mi kilometar sajla 30 %, predjem 30km ona zabelezi 20, idem 90km/h ona pokazuje 60km/h. Mislim da promenim sajlu ali da li neko zna zbog cega se to desava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Laže mi kilometar sajla 30 %, predjem 30km ona zabelezi 20, idem 90km/h ona pokazuje 60km/h. Mislim da promenim sajlu ali da li neko zna zbog cega se to desava?

 

Stvarno se ne doznam u satove, ali ovako logički, mislim da nije do sajle, sajla il' radi il' ne, pa zar ne?

Ona je samo prenos "informacije".

Znači ili je pinjon (u šta sumnjam on je krajnje jednostavan zupčanik i navoj) ili je neki mehanizam u satu što ja mislim da je pre slučaj, al opet, nisam stručnjak za merne instrumente...0stabre.gif

To je ovako - čisto glasno razmišljam, da ne bude da smo ti iskulirali pitanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda CB500 / MZ ETZ 150

Hoće sajla da proklizava ili ležište da se pojede pa da sporije okreće i samim tim i pokazuje manju kilometražu.Skini sajlu i vidi kakva je cetvrtka ili ležište za sajlu u satu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja