Jump to content

Moto Zajednica

Kom se carstvu privoleti - Transalp ili Afrika

Recommended Posts

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

djunta,

mislim da treba bolje da otvoris oci ili da budes iskreniji prema sebi. secam se da si svojevremeno za milosev ta650 rekao da je u stanju koje je zrelo za ozbiljan servis, a bajk je bio u savrsenom stanju. konstatovao si kako su mu gume lose, a gume bile sa jos mnogo mesa. milosev bajk vise nije bitan, tj prodat je.

samo hocu da kazem da vrlo verovatno gresis i za druge TA600 koje smatras krsevima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Razumeo bih ovo da trazis motor 2000god i noviji,pa da neces "matorca",a ti i trazis koliko sam skapirao matorce od 90-95god TA,ST,AT ..to je mala razlika u god.,i tu pored naravno ocuvanosti motora (a recimo npr. da su priblizno ocuvani),gledas tehnicku stranu i kvalitet modela,pogotovo zato sto su u tih 15-ak god proizvodnje motori konstrukcijski maltene identicni.

Ali ok,svako ima svoj kriterijum..i svako se uci uglavnom na svojoj kozi.U svakom slucaju srecno ti bilo u odabiru motora. :takoje:

 

Ne tražim isklučivo te prve modele, već su oni tek prvi prihvatljivi zbog diska pozadi, a naravno da su kasnija godišta dobrodošla. Prosečna godišnja kilometraža je 10 hiljada, bar napolju tako da 5 godina znači dosta mada je najbitnije u kakvim rukama je bio.

 

@Alexanto, ja kupujem motor za svoj gušt i svakako ne prihvatam premisu univerzalnog kvaliteta polovnjaka ma koje marke bio, već to zavisi od primerka do primerka. Minusiranja samo govore o našoj ne toleranciji, no da ne tupim. Skuter ne verujem, kao prvo prvozno sredstvo. Planiram dogodine baš duge ture po svetu, Španija ili Jordan i mislim da to skuterom ne bi bilo adekvatno.

 

 

djunta,

mislim da treba bolje da otvoris oci ili da budes iskreniji prema sebi. secam se da si svojevremeno za milosev ta650 rekao da je u stanju koje je zrelo za ozbiljan servis, a bajk je bio u savrsenom stanju. konstatovao si kako su mu gume lose, a gume bile sa jos mnogo mesa. milosev bajk vise nije bitan, tj prodat je.

samo hocu da kazem da vrlo verovatno gresis i za druge TA600 koje smatras krsevima.

 

Da nisam probao isti TA ko Milošev, verovatno bi mogao da prihvatim "dobro"stanje guma, koje su na boku imale skor pun profil a na sredini oko polovine. Možda je to dovoljno za neku kilometražu al sve ispod pola dubine od nove šare nije i drastično se brže potroši nego prva polovina. Motor nije rado išo u nagib jer se guma jednostavno skockala zbog dugog putešestvja po Evropi. Generalno je motor bio dobar, ostalim stvarima ne bi da govorim, možda sam pogrešio, mada mislim da svakom polovnjaku treba servis i dobra domaćinska ruka. Al u tom trenutku su bila još 2 ista modela za nižu sumu adekvatno opremi jedan u boljem stanju u svakom pogledu, al sam na molbu, momku sa foruma prepustio da se predhodno zameni za neki motor, uz njegovo obećanje da će mi ga ustupiti po ceni koja mi je bila ponuđena za keš. Međutim, momku se dopao motor, predomislio se, izvinio i zahvalio mi se uz obećanje za piće. I šta ću, da mu otmem. Taj motor se inače prodavao više meseci još u sezoni. Drugi je sad duže na oglasima, po nižoj ceni nego što mi je nuđen, gledo sam ga 3 puta, uz predhodnu najavu, jednom zatrpan u hangaru, drugi put nije hteo da upali , probalo potom nas troje, al "gazda" nije mogao ili hteo da mi kaže konačnu cenu, kao nije još imao papire sa carine..., zvao ga više puta i nakon obmane da će me zvati za 5 minuta i naknadnog mog traženja i ostavljanja mu više poruka, ništa, već sam pisao. I šta sad, da idem da ga molim posle svega, pa ne pada mi na pamet, ne znam kolko da sad obori cenu. Milošu je istovremeno naišo kupac jer je spustio cenu dosta od prvobitne, zamolio sam da me pozove ako ga ne proda i ostalo tako. Setio sam se da sam pisao, išo sam u Orašac po preporuci forumaša da gledam TA koji je bio ko nov kad je uzet u Pančevu od Sube, a vlasnik preko telefona ga ishvalio. Kad sam vido motor, nisam mogao da verujem koliko je skršen za jednu godinu, da ne nabrajam. Mene bi bilo srtamota da onako ponudim nešto za ma koju cenu. Gledo sam opet jedan od člana foruma motor, išo da čujem Arakisov i pošto sam zaključio da verovatno previše lupaju ventili, predložio čoveku da ih našteluje, jer se inače hvalio da to sam radi, znači po sata posla, nazvao je to ucenom, kao kupi, pa ću ti naštelujem, e nije nego, a krivo mu zadnje krilo, hladnjak i odran dekl, motor prevrtan, al ajd, išo pravo, mada se prodavao od prošle zime. Tako, bilo tu niz događaja. Da mogu da dam više novaca, uzeo bi tvoj, ovako mora "malko" više da probiram. Da, možda sam pogrešio što nisam uzeo prvi motor još u sezoni koji mi je nuđen sa foruma, model 98, al tad nisam još bio izbistrio um nit imao dovoljano saznanja. Doduše, čovek se i bio malo ljutnuo što sam mu citirao neku cenu koju sam našao na forumu i copy-paste jer je to shvatio ko skidanje na neviđeno. Još dvojicu animiro, jedan se prodaje ponovo nakon godinu dana po istoj ceni, što ne može da prođe očigledno, za jedan drugi, mislim da bi mogli da se nađemo, pod predpostavkom da je onako stanje kako navodi, al mi se ne javlja po drugi put, verovatno "uvređen" navedenim činjenicama, mada je sišo sa cenom na moj nivo. I eto, čekam strpljivo dalje, povremeno neko osveži ovu temu, a šta bi drugo radili po ovom kijametu.

Promenio član đunta
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Posto pratim ovu temu od pocetka,a pomenuo si me u prethodnom postu da se javim i ja.Ja sam ti ponudio moj motocikl za (po meni) razumnoj ceni,rekao ti koliko sam ga platio,a ti si iscupao neku staru temu u kojoj sam napravio lapsus i naveo 100e manju cenu.Motor je bio skroz ok,ali ti nisi nasao vremena da navrnes da ga vidis,mada sam ti u startu spustio cenu za 100e posto si eto sa foruma pa sam zeleo da motor ostane na istom.Na kraju je dosao covek koji je video oglas na netu i izbrojao mi bez po reci cenu koju sam trazio.Ne zelim da teram mak na konac,ja sam moj motor prodao i za vecu cenu nego sto sam se nadao,ali mislim da preterujes i da svakom motoru nadjes manu ukljucujuci cak i Milosev koji je beo skroz korektan primerak,mada ga nisam video uzivo,ali kad vidis oglas sve ti je jasno.Imao je lose gume!?To je motor star 10 godina sta ti ocekujes

Ako mislis da su napolje sve odlicni motora za dzaba,grdno se varas jer i ja sam isao 2X za Italiju i na kraju kupio Trandzu ovde.Bez ljutnje,ali mi se cini da ces na kraju da izaberes najgoru opciju,ali to je tvoj novac radi kako hoces

Pozdrav

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nisam se oladio od menjača, mada je svakako za grad ne uporedivo lakši i bolji CVT.

 

Igore, pomenuo sam te u pozitivnom smislu uz moje priznanje da sam verovatno pogrešio ne kupivši tvoj motor, al tad sam imao 2 skutera u parkirnoj garaži a treći kod prijatelja i zaista nisam imao de četvrti motorcikl. Uz to, ponuda je bila tad bogata, sećaš se da sam ti slao linkove za ono što je tebe zanimalo, a ja još ne iskristalisanog stava jer sam vrlo malo znao o odabranim modelima, godišta, diskovi, 600, 650...

 

Miloš je pre svega sjajan momak, motor je zaista bio više nego korektan, al eto, bilo još ponuda i dok sam ja birkao, prodade se, šta ću zakasnio sam ko što sam već napomenuo. A primedbe ne mogu da prećutim, mislim na gume.

 

 

Ja nisam napaljenko za bilo šta inače i gledam motor sa dvojakog stanovišta, objektivno, šta mu fali i subjektivno, prema svom ukusu i kriterijumu. Naravno da od starog motora ne mogu da očekujem da bude nov, al isto tako znam da neminovno mora da ima i stvari na koje ne mogu da zažmurim, pogotovu ako se radi o bezbedonosnim funkcijama i jednostavno na traženu cenu dodajem uglavnom neophodno. Ko što prodavci imaju pravo da hvale svoju robu, zašto i kupci ne bi imali pravo da kude, pogotovu ako neko pokuša da ubedi u kvalitet koji očigledno ne stoji, to ne volim. Onom lupaše ventili ko 2 čekića a on viče ekstra je. Takođe, ako se nešto prodaje jako dugo, očigledno tu nešto nije u redu, il roba il cena, faktor čovek. Na žalost, mi nismo Švajcarska i bojim da nam je sve veća fatamorgana. Razgovarao sam sa jednim od većih trgovaca-uvoznika motorcikala, kaže, izlazi iz posla jer se tržište zasitilo, na stranu kriza koju ne priželjkujem, al izgleda da se tek očekuje.

 

I opet vodoravne crte., al šta ću, trpim dok ne kupim.

 

Valjda će postujemo još do Nove godine, pa da Vam ne iznosim čestitku sad.

 

Idem da upalim malo motor sad, od usisnika.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Sve to druze stoji,ali ne moze motor da se kupuje 100% glavom,vec mora srce da se pita.Verovatno kad naletis na pravu masinu nece ti smetati bas svaka sitnica.

Evo da ti udelim i plusic posto sam ti i cepnuo po koju horizontalu

Srecna potraga i predstojeci praznici

Pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala, takođe i tebi. Nego, jel ti uze šta?

 

Svakako da mora da se uspostavi pozitivan odnos prema motorciklu. Ako se kupi sa radošću, kasnije će biti mnogo lepše i sigurinije ga voziti što je bitno, a i predhodni vlasnik utiče isto.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Trojku ne bi ma kako je ko smatrao ne prevaziđenom. Prodao Mirko iz NS mislim isto trojku, ja mu odno jedan kofer, ima celo storija na forumu pa i cena. Dosta imam ja godina, još mi samo fali matorac od motora.

 

Ta Afrika koju je Mirko iz NS prodao je moja bivsa RD04. Skoro perfektan primerak u izuzetnom stanju, mehanicki i vizuelnom. I garant je u boljem stanju od 90% mladjih motora koje si gledao. I Mirko je prodao debelo ispod cene, tako da je sigurno bila best bang for the bucks sto bi rekli Ameri ili ti najbolja kupovina za ulozen novac. Takodje znam i Milosevog TA, motor je u extra stanju, nije mi jasno koju si mu manu nasao ?

 

 

Ja se tebi divim kako mozes tako stalozeno i proracunato da kupujes motor. Svaki svoj motor sam kupio za par dana od kad sam resio da kupim motor. Jedan dan visim po oglasima, drugi dan zovem izabrane, treci dan pogledam par motora (nekad samo onaj koji kupujem) i uvece je motor u mojoj garazi. I nikad se nisam presao, svaki motor koji sam uzeo je bio u dobrom stanju. Sitnice koje navodis kao mane zbog koje ne bi kupio motor (gume do pola potrosene, lezaj volana itd) se resavaju za jedan dan i stotinjak evra.

 

Kad izracunas potroseno vreme, telefon, gorivo za odlazak da pogledas motor, videces da se dugotrajna potraga nikako ne isplati. Jedino ako ti je to zadovoljstvo, meni je vece zadovoljstvo da mi motor bude u garazi :)

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Lomio sam se da uzmem Milosev,ali na kraju odlucih da probam nesto drugo

 

Lokacija:Zrenjanin

Motor:Honda NTV Deauville

 

Za sad treba da se sredi posto je bio proklizao sa jedne strane,ali kad bude gotova mozes da dodjes da probas i ovo cudo,mada (za sada) nije na prodaju

Pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

 

Ta Afrika koju je Mirko iz NS prodao je moja bivsa RD04. Skoro perfektan primerak u izuzetnom stanju, mehanicki i vizuelnom. I garant je u boljem stanju od 90% mladjih motora koje si gledao. I Mirko je prodao debelo ispod cene, tako da je sigurno bila best bang for the bucks sto bi rekli Ameri ili ti najbolja kupovina za ulozen novac. Takodje znam i Milosevog TA, motor je u extra stanju, nije mi jasno koju si mu manu nasao ?

 

 

Ja se tebi divim kako mozes tako stalozeno i proracunato da kupujes motor. Svaki svoj motor sam kupio za par dana od kad sam resio da kupim motor. Jedan dan visim po oglasima, drugi dan zovem izabrane, treci dan pogledam par motora (nekad samo onaj koji kupujem) i uvece je motor u mojoj garazi. I nikad se nisam presao, svaki motor koji sam uzeo je bio u dobrom stanju. Sitnice koje navodis kao mane zbog koje ne bi kupio motor (gume do pola potrosene, lezaj volana itd) se resavaju za jedan dan i stotinjak evra.

 

Kad izracunas potroseno vreme, telefon, gorivo za odlazak da pogledas motor, videces da se dugotrajna potraga nikako ne isplati. Jedino ako ti je to zadovoljstvo, meni je vece zadovoljstvo da mi motor bude u garazi :)

 

 

 

Mirkov motor je sad reper za prodaju, ne važno što je bio debelo ispod cene.

 

Pustite Miloša i njegov motor, pomisliće novi srećni vlasnik da je motor loš, što nije ni u bunilu, naprotiv. Početna cena je bila relativno visoka, gomila istih modela u ponudi, 2 nešto povoljnija, ja se još nisam našao u svemiru, i kad sam rešio, već je imao kupca i nisam insistiro da ga ja uzmem zato što sam ga prvi gledao, al sam mu se obratio da mi se javi ako ne ode. Moja neodlučnost je presudna bila uz baš neke sitnice, pored guma koje zaista nisu važne i bila mrtva trka između njegovog i onog što prepustih forumašu, još nije razdužio piće.

 

 

Staloženo biranje, pa pošto sam moto skorojević, nemam predznanje i ne mogu da izgradim ni stav ni ukus, svako viče da valja ono što vozi, ne bitno jel R il skuter, tako da sam morao da kupim iskustvo naokolo i da isprobam više motora da bi osetio šta mi paše. Kraj sezone, skuteri nagomilani, i onda nema mesta žurbi a ideje se menjaju. Viko sam da mi Fri za ceo život, pa posle 150, i mislio sam da će mi 500 kubika biti vrh. Probo pred Deda Mrazijadu Hondu 500, ma vuče se ko crevo, tako da je izbor zaista relativan pa će presuditi srčani mišić, kako kaže Igor, naravno, da ne bude neki kršić. I naravno, imam lični problem a to je da sve mora bude isterano do maksimuma, šta ću taki sam. Normalno, oskudacija novca pritiska sve više.

 

 

 

Lomio sam se da uzmem Milosev,ali na kraju odlucih da probam nesto drugo

 

Lokacija:Zrenjanin

Motor:Honda NTV Deauville

 

Za sad treba da se sredi posto je bio proklizao sa jedne strane,ali kad bude gotova mozes da dodjes da probas i ovo cudo,mada (za sada) nije na prodaju

Pozdrav

 

Uh, gledo sam taj motor sa strahopoštovanjem i nisam se usudio da sednem đir. Rado ću doći u ZR, uvek je lep prijem još od mojih prvih dolazaka devedesetih. Imam prijatelje iz audio priče i danima se rešavamo da se vidimo, čim se olepša biće dogovor. A nadam se opet kursu dobre vožnje i tepsiji bureka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

Bata Mile, što više gledaš i probaš bićeš u sve većoj dilemi-trilemi. Koji god da kupiš ti kakav si reći ćeš da si se zeznuo. Prema tome odmori malo, sredi utiske i ladne glave odluči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala Gosn Đuro na savetima. Iskreno, nisam opterećen kupovinom i verovatno ću prvi koji iole bude bio prihvatljiv uzeti. A inače ih nema puno na ponudi od kad gledam, mislim na TA, tako da nemam previše izbora. A mandžisanja bi bilo i da je ganc nov, uvek je to tako, al se nađe neki imperativ koji treba da zadovolji lični afinitet. Namerno izbegavam da listam oglase Bogami sad već sigurno petnaestak dana a sve da bi smirio strasti i bavio se audijem recimo. Drugari obećali džabe farbanje, izradu svih gvožđušija tako da boja i oprema nisu mnogo bitni. Više me sad opterećuje skuter u garaži koji je sad praktično tuđ, a ja se sad odnosim sa većom brigom nego dok je bio moj. I ajd da pitam, jel ima ko neku nisko budžetnu varijantu da ga kupac prebaci u Kikindu, u protivnom, ostade mi do lepog vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Oboris sedista..i pod uslovom da imas peta vrata oteras skuter..ili on

 

Jos ako ide na plin ..nema jeftinije varijante..

Moze i da se odveza skuter a nazad busom..

 

Drugo, zahtevaj od kupca da resi taj problem..

Nije Kekenda preko sveta..za kombe pitaj VladuGS (afriku) :BMW1:

 

Ja bi ga na ledjima doneo.. a ne da cekam prolece :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Skuter je kaparisan, obaveza prevoza je na kupcu al bih voleo da ga što pre otera, ne što mi smeta nego što mi je teret odgovornosti. I ne može u auto, ovo je ipak midi skuter. No ima jedan drugar moto prikolicu pa ga tako kartiram.

 

Video novi oglas za TA, poslao poruku i nema odgovora. Čudno al čekam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Mislim da ne, mada me ne bi čudilo. A treba da čita, ništa nije sakriveno nit sa nekom lošom namerom. Da je bar deset stepeni, otereo bi mu ja, metem termo prekrivač i aktivni veš i Bog me veselio. Čisto bi voleo da ga otera jer garažu koju koristim je komšijska pa se bojim da ne nastane neka štetica, a brate da konačno ostanem bez točkova pa ću onda verovatno da drugačije gledam na motore, tj, više ću imati podstreka. Nudio mi 200 € kaparu, nisam hteo, uzo sam mu samo 50, pa reko da se ne predomisli, a težak tip, mene ušio, za ne verovati.

 

Nego, da Vam poželim svima sa ove teme još jednom srećnu Novu Godinu i pored svega mnogo dobrog puta i naravno, da kupim motor pa da svi proslavite,:jee3:.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Hmm.. 50 se lakse prezali..

 

Sto bi moj cale rekao..kad ti dajem uzmi..kad te bijem bezi :lol:

 

 

 

Da smo zivi i zdravi.. a motora ce biti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne vereujem da će se predomisliti jer je skuter ko iz radnje, nije hteo da ga istera iz garaže kad je vido kako izgleda. A i cena je ispod svake kritike, pa nek je i za Kineza, na stranu što je moped odličan.

 

Sad ne znam šta da radim, imam prikolicu sa svojom tablicom al nemam auto za koji je izdata ta treća tablica. Ne voza mi se raspar do Kiniknde i nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ma ko ce tebe da dira? Delujes ozbiljno :gaa:

 

Vozis po propisima i male su sanse..

 

ili plati kombi..nije 100 dukata..samo neka crvena..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa kombi i jeste stotka. Ne, ne pije vodu, čovek planira da plati pedeseticu prevoz a ja nisam voljan da raspravljam krivu Drinu sa raspar tuđim autom i prikolicom. Da je ranije, tero bi i bez tablica, sad, vrag odno šalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

... a težak tip, mene ušio, za ne verovati.

 

Da znaš :D :D :D

 

Ima i ono, ko priznaje, pola mu se dodaje tako da ga šijem, :sampion:.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja