Jump to content

Moto Zajednica

Kom se carstvu privoleti - Transalp ili Afrika

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Gox-Čast mi je što imaš takvo mišljenje.

 

@Bajone- Shvaćen si kako treba, sinoć bio Mojca sa suprugom, da se hvali taxijem i moja žena se baš smejala te sam morao Mojsinici da otvaram komp i pokažem tvoje šaljivdžisanje. Sve je više nego dobro.

 

@Gosn Vidik-Ne idu slike bez autograma, al ceneći tvoje godine i zvanje, evo jedne, a potpis kad se vidimo. (flomasterom preko desktopa)

 

A oženio sam se na "prevaru", smešna je priča zaista, ne bi da ofujem osim ako ne insistirate, samo koristan epilog. Pošto sam se dugo opiro zbog svog nezavisnog duha, na kraju mi je predložila nemavši više kud, ženi me, napravi mi dete i radi posle šta god hoćeš. Pošto imam ja svoje raznorazne ćefove, kad počne sad nešto da me prekoreva, istina veoma retko, ja je podsetim na "Ugovor" i teram po svom. Generalno, živim ko momak, doduše, oboje ne sputavamo jedno drugog, ne primoravamo se previše, delimo skoro sve i to aktivno i otuda sad i zajednička strast za 2 točka. Čak je i ona insistirala da uzmem prvi moped nakon što ga je provozala od koleginice, tako da zaista zahvaljujući njoj pišem ove retke. Dobio sam od Matijaka njegovu kjigu o putu za Jordan, ona je čitala i u busu a ja još ne, zauzet forumašenjem. Često je pozovem da pročita nešto vedro na forumu. Imamo jedno sveopšte bezgranično uzajamno poverenje i na moto temu, preneo sam joj šta sam pročitao, kako se treba ponašati na motorciklu i prva moja jurcanja niz Debelo Brdo je "preživela" skroz nepokretna, jednostavno je ne osećam uopšte. Prva vožnja Transalpom, Arkisovim, joj se mnogo dopala i eto zelnog svetla za kupovinu koju ona priželjkuje više nego ja, deleći čuđenje sa Vama.

post-6989-0-00857000-1295460741_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Bata Mile dobro veče, ima li šta novo osim snega. :zdravo:

 

Moje vaspitanje nalaže da odgovorim starijem i poštovanijem kolegi. Juče besmo po onom kijametu da kupimo motor u NIŠ ( ne u Nišu). Zvan prodavac jedno 5 puta. Kaže, ma ekstra, nikad padano, prva boja, najbolji motor što je brat dovezo ikad iz Švice, razmišlja da a ostavi za sebe koliko je dobar, može dogovor za cenu. Poneli pare i opremu da se menjamo nas dvojica i da ga dovezemo uprkos snegu, uranili i put pod noge. Dođemo, auspuh hromiran i ulubljen, sedište zacepano, plastike ogrebane i farbane, znači motor pado i vidi se, taze farban. Gume ko da su moji preslikači (skoro ćelave-prim prev). Mast na štapovima, desni disk nauljen, prednja bremza ne postoji. Počinje priča, ja ne znam, nije bio ovakav, nisam ja, brat je, nisam gledao, nisam, ne znam...Kaže, ako padne kupovina oteraće se motor kod njegovog majstora da opravi kočnicu o njegovom trošku. Motor nije uopšte loš al nije ko što je rečeno. Vadi čovek 2,5 crvene da nas obešteti, upalili motor, lepo radi, nije skršen, al nije to to po kazivanju. Pitamo za cenu, kaže ko iz oglasa. Čekaj Bre, reko brat da će da spusti, plus motor nije kao što je obećano. Povuci potegni, nagodba pade, al dadosmo 50 € greškom više a prodavac ćuti. Oterasmo motor do majstora, kao ja ću to časkom, hvali se on. Us put osta makina bez čorbe, sreća 50 m od pumpe po ravnom. Pada sneg a mi bez tablica. U opštini ugovor bez poreza na promet zato što je kupoprodaja pre registracije. Odemo kod majstora da uzmemo motor i da teramo na tehnički, kad on kaže da ne može da popravi,...Mi nezadovoljni narmalo reagujemo, prodavac vadi 50 € na ime kvara, al mi, to vraćaš onih što si dobio greškom više, on dade još 50 i ajd na tehnički. Bogara kako ovo nije poso, kako ovo, ono...Reko slušaj, ni motor nije ko što je rečeno i imo si sreće što me drugar pito dvaput, da me je treći put pito dal da uzme, reko bi ne i zdravo. Da je moj motor, izbacio bi ga iz auta istog trena, al pošto nije, odosmo do rampe tehničkog i ostavi nas besan prodavac što mu kočnica nije valjala. Kupio drugar motor, jako dobar i za zaista realnu cenu.

 

Za mene, pa ništa još. Motor koji mi je bio najavljen za sredu, po rečima prodavca je ispod kriterijuma i nije mi ga uvezo. Jedan mi nudi jaka cena baš, al ono, vrh, ekstra...nove gume, reko ajd, koje su gume i kojeg su datuma. Evo, nema ga da se javi, a ja ne molim previše. Još par komada istog opisnog stanja al opet van Beograda, poučen niškom kupovinom, ne pada mi napamet da idem igde više. Ja ne znam šta je prodavac u Nišu mislio, a živi u Švajcarskoj i dobro zna da bi za onakvo lagardenisanje mogao da bude utužen tamo, a ovde olupan. Ko da je neko slep i blesav pa nit će da vidi nit da proba motor i još se ljuti kad mu se kaže da je kočnica neispravna...Zaista ne razumem. Supruga danas, da idem u Švicu, imam tamo 2 svaje, al me mrzi. Videćemo, sneg veje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Vfr 750

Djunta zaboravio si da kazes i da je u oglasu predjena kilometraza bila 25000 , a na licu mesta 38000 ,zato oprez

pri kupovini u Nisu jer taj prodavac ima jos nekoliko motora ocarinjenih u garazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Au bre Djunta.. teorija zavere protiv tebe .. :jee:

 

Ja bi mi ili drasticno oborio cenu.. ili ulubio nesto..

rezervoar.. nos.. glavu >:(

 

p.s. sledeci put trazi napismeno da ti faksira karakteristike, mane i vrline sokocala..

ili bar snimi razgovor..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Vlajko-kupovina je bila za Mojsu. Iako je bio zažaren da uzme motor, malo falilo da odustane i on poludeo zbog obmane prodavčeve. Nije to ničija zavera nego jednostavno naš sve gori mentalitet. Juče na šalteru banke u Mup-u, samo Mojsa na šalteru, stadoše iza 2 devojčice, otvara se šalter pored i njih dve se svađaju koja je prva stala u red i čiji je sad redosled. Znači jedna hoće da slaže, prevari, ukrade mesto, ko da je bitno dal je prva ili druga i to nakon svega ar minuta čekanja. Neviđeno a tako mlade. Očigledno farma se proširila u mnogo domova.

 

Šta sad to znači, jedno se kaže preko telefona a skroz suprotna i slika i priča na licu mesta. Ja to ne smatram ni u redu ni normalnim iako je to postalo uobičajeno kod nas, to ošljarenje, varanje... i nije opravdanje da je to polovno i bla bla. Ako je polovno i staro, ne znači da treba da se laže i što je još gore, očekuje da se ta laž proguta. Ne ide to tako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Vfr 750

Ostanite na forumu uskoro nove vesti u vezi djunte ,iz pouzdanih izvora bliskih pentagonu sam saznao da je pala kupovina :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ostanite na forumu uskoro nove vesti u vezi djunte ,iz pouzdanih izvora bliskih pentagonu sam saznao da je pala kupovina :moto3:

 

Vruće, vruće...,ponedeljak, kako sam obećo, doduše za prošli al ne ko zna koji kako reče Aca. Ne bi da obnarodujem ništa dok ne preuzmem, moš se još predomislim, promenim il ispadne nešto ne predviđeno, đavo,:klovn:, nikad ne miruje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5966 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Pa jel' pao pazar ili je vruće, vruće... :stabre:

Ajde više pa da nam svima padne kamen sa srca... :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa jel' pao pazar ili je vruće, vruće... :stabre:

Ajde više pa da nam svima padne kamen sa srca... :care:

 

Vruće, vruće ko,:kotlic:. Dogovor al dok ne završim, ćutim ko, :pisac:.

 

U Mojse, trebo sam ja sam da kažem ne moj...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Navijamo :Mina:

 

 

A jedina korist ove zime je kad kresne sa zamrznutim motorom..

 

Nas kolega kupovao motor.. i dogovore se telefonski da pored ostalog motor bude i hladan..

 

Dodje covek, pipne agregat topao.. okrene se i ode >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Aaaaaaa, javljeno mi je, iz pozdanih izvora, da je pala kupovina! Čak znam i cenu, ali NEĆU DA VAM KAŽEM! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Vfr 750

Vec dva sata nisam proveravao na sajtu Vikiliksa dal je procurela neka informacija o Djuntinoj kupovini motora :moto3: ali nadam se da ce nesto objaviti svakog casa :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nee, dok ne završim ćutim, nisam podložan magiji, al neka, zbog malera.

 

Evo jedna od pp koje sam dobio, koja pokazuje interesovanje za muku kupovine polovnjaka, dileme i trileme...

 

" "

 

Ipak Vlajko u pravu, obrisao sam.

Promenio član đunta
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Eto tebi biznisa moj predobri i prepošteni Mile: "Agencija za kupovinu motora". saveti, smernice, ponuda, cake pri kupovini...ima da se obogatiš 0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ispisniče, tebi ima da zahvalim za usmerenje. Kao prvo, na kursu dobre vožnje, gde sam saznao kako se upravlja motorom, ti si mi posvetio više pažnje nego ostalima, ili sam te ja tako doživeo, potom si mi bez trunke straha dao da probam tvoj motor sa suprugom, zatim si mi dragocenim savetima i iskustvom i pokazao i dokazao izbor na endura. A bogatstvo, pa kud ću veće od Vas novih drugara i BJB-a na svoje stare prijatelje koji me zaraziše motomanijom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Nije lepo objavljivati pp-ove.. eventualno uz dozvolu autora..

 

on da je hteo pisao bi u temi..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Još samo mi da te navolimo na off i pečen si! :D

 

Autom volim makada, kišu, klizavo,... al već motorom u blato sumnjsam. Laki of što da ne.

 

 

Nije lepo objavljivati pp-ove.. eventualno uz dozvolu autora..

 

on da je hteo pisao bi u temi..

 

Diskrecija zagarantovana.

 

I obrisano ipak, u pravu si Vlajko.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ljudi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Predlazem da MI sa foruma otvorimo Djunti kancelariju za prodaju i kupovinu motora a on da daje sud t.j. procenu da li je motor za prodaju i po kojoj ceni ili da li je motor za kupvinu pa cak i da predlozi za koga je koji motor,na primer ako si gradjen tako i tako vise bi ti odgovarao kros ili ako te zanima ludovanje mozda neki rr i td.Ja Vam garantujem da posle njegove ekspertize i posredovanja u trgovini niko nece biti prevaren sto je naj bitnije.Prdlazem da glasamo ko je za to da se gos.Djunti otvori kancelarija visokog predstavnika BJB.

 

 

1.Miskomi

P.S.Djunta ako ovo prodje slobodno salji slike Bic....i da cestitam na novom ljubimcu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Polako aman. Duga je noć, ko zna šta može da mi padne na pamet.

 

Ovo drugo neću komentaram, ispade da plašim ljude,:ljut: što veličinom, stomaka mislim, što davljenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja