Jump to content

Moto Zajednica

Kom se carstvu privoleti - Transalp ili Afrika

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala, već sam bio u razgovoru sa Markom još pre 2 meseca kad je imao 2 Afrike. Al pokušavam prvo da nađem TA, a Afrika kao drugi izbor, mada sam pre neku noć sanjo da je vozam , šta je podsvest.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

:)

 

Ja i dalje tvrdim da je za tvoje gabarite mnogo pogodnija AT. Daleko od toga da te i TA neće odneti tamo gde si naumio, ali ipak... No, ti kako hoćeš. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: Yamaha XJ 750 Seca

:)

 

Ja i dalje tvrdim da je za tvoje gabarite mnogo pogodnija AT. Daleko od toga da te i TA neće odneti tamo gde si naumio, ali ipak... No, ti kako hoćeš. :)

Pogotovu sto RD07 ima i nize sediste i vozi se kao bicikla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

:)

 

Ja i dalje tvrdim da je za tvoje gabarite mnogo pogodnija AT. Daleko od toga da te i TA neće odneti tamo gde si naumio, ali ipak... No, ti kako hoćeš. :)

 

Opet se malo vrtimo u krug. Pošto vremenski, broj sati, broj penjanja i silaženja mnogo je veći u gradskim uslovima nego na putovanjima, tako da sa tog aspekta gledam. Beogradske gužve zu skroz crne tako da sam i skuterom počeo da izbegavam neke ulice i raskrsnice, a sa motorom će to biti još teže.

 

:)

 

Ja i dalje tvrdim da je za tvoje gabarite mnogo pogodnija AT. Daleko od toga da te i TA neće odneti tamo gde si naumio, ali ipak... No, ti kako hoćeš. :)

Pogotovu sto RD07 ima i nize sediste i vozi se kao bicikla.

 

Vozo sam i RD 04 i RD 07, jesu višlje od TA. A da se lepo vozi Afrika, jest vala, sam motor ulazi u krivinu što me je fasciniralo. Moj drugar koji je vozao trke, sad oltajmere, voza CB Hondu, kad je seo na Afriku, toliko mu se dopao motor da je vozao 3 kruga veliki Košutnjak. Sve stoji to, al već sam elaboriro, niži motor za početak, al to ću verovatno vrlo brzo da anuliram, niža startna cena i manja potrošnja sad diriguju. Naravno, ako ne bude sve ukupno dobrog TA, uzeh ja AT al za sad ću da sačekam. Mada bi sa Markom ne uporedivo lakše istrgovo nego sa vlasnicima.

 

Zato i postoji ova tema,:dilema:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Djunto.. ovo ti je povoljna afrika.. neki su takvu placali i 3-3,5 soma! :aha:

 

Sa ovom tarabom bi se mogao dugo voziti.. i lako je posle prodati.. mada ti je to taman za tebe :takoje:

 

I nemoj da tripujes da je krava za grad.. vise je kravica :lol:

Otprilike kao i veliki djip..

 

Mnogo je sigurnija voznja nego na skuteraskom sokocalu.. videces :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kod Marka su uvek bili i dobri i povoljni motori, bar po iskustvu drugih a i vidi se po slikama. Verovatno je i ova Afrika dobra, na stranu cena za koju nemam lični stav, al ko Vi kažete da je povoljna, u redu, mada i ja imah nekad manje godina a sad više, al bi bilo lepo da je ko sa motorom, sad manje nego onda,:tuzno:.

 

Kupac za skuter je tu, upravo je našao prevoz a i meni Gosn Đura isto dao dobru preporuku za vožnju, 2.000 dnevnica plus gorivo 8l/100km, kombijem.

 

Vodim neke pregovore za TA, pa ću malko popričekam sa odlukom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa pošto je u stvari od komšinice mora se pobrinem što pre da ne naiđe neki uljez.

 

Pričo danas sa jednim prodavcem, kaže, skuplje u Švici nego ovde...jeste, al da imam švajcarska primanja kupio bi nov a ne polovan, pa nismo mi za poređenje ni sa kim a kamoli Švicom.. Doduše, nema smisla ni cena ovdašnja, mada je ipak prodaja ovde a ne tamo. Mora neka među mera da se nađe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Đunto, pratim tvoju temu od postavljanja. Do dana današnjeg nisam primetio da si se odlučio kom ćeš se carstvu privoleti. Temu si pretvorio u nekakva naglabanja o nebitnim stvarima i iznajmljenoj garaži. Ja sam imao isti problem pre kupovine svog motora, ali sam ga kupio srcem a ne razumom i prema trenutnim potrebama. Uzeo sam najružniju raspalu kobilu i sada je timarim i pripremam za sezonu jer je budžet tako dozvoljavao. Na kraju krajeva, finansijski se nisam opteretio u trenutku, kao osigurač, pa da mi pregori licna i da serem na svaku sitnicu, a dobijam motor kakav sam odavno želeo. Moja topla preporuka, ako već nisi poslušao savete jako iskusnih ljudi sa foruma i izgubio njihovo interesovanje za svoj slučaj, obriši temu, pa se javi šta si odlučio. Pozdrav.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Đunto, pratim tvoju temu od postavljanja. Do dana današnjeg nisam primetio da si se odlučio kom ćeš se carstvu privoleti. Temu si pretvorio u nekakva naglabanja o nebitnim stvarima i iznajmljenoj garaži. Ja sam imao isti problem pre kupovine svog motora, ali sam ga kupio srcem a ne razumom i prema trenutnim potrebama. Uzeo sam najružniju raspalu kobilu i sada je timarim i pripremam za sezonu jer je budžet tako dozvoljavao. Na kraju krajeva, finansijski se nisam opteretio u trenutku, kao osigurač, pa da mi pregori licna i da serem na svaku sitnicu, a dobijam motor kakav sam odavno želeo. Moja topla preporuka, ako već nisi poslušao savete jako iskusnih ljudi sa foruma i izgubio njihovo interesovanje za svoj slučaj, obriši temu, pa se javi šta si odlučio. Pozdrav.

 

kolega, molim vas, nemojte da ste takvi. cemu zurba?

studioznost nikome nije skodila.

za godinu-dve se potpuno ukidaju carine na uvoz iz zemalja eu, pa je mozda pametnije da tada uzme nesto iz uvoza.

mozda su sve ovo samo pripreme za taj cin?!

dotle ova tema moze da dozivi i neko stampano izdanje, nesto kao monografija.

nikad se ne zna koja iskustva mogu da pomognu dolazecim generacijama.

uzgred, razmisljam da ovu temu predlozim za hit foruma.

:Mina: :Mina: :Mina:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa slušajte, možda i izdam roman pa od zarade kupim si novi, a članovima teme poklonim sa posvetom. U Beogradu se kradi motori, to svi znaju i parkiranje je veoma bitno, nikad ga ne bih držo na ulici.

 

Šalim se. Tema je otišla malo u of, umesto iznošenje saveta vezano za oba modela, sad se uspostavlja imperativ kupovine po nekom ličnom nahođenju ili iskustvu. Svi Vi imate neke svoje razloge što ste ili niste kupili neki motor pa dozvolite da i ja imam svoj način. Trenutno je slaba ponuda i naravno da neću da kupujem svaki motor koji se ponudi. Takođe, ponuđene cene su daleko višlje od onih po kojima su prodati motori od avgusta na ovamo i ne vidim što bih iko plaćao, pogotovu ne van sezone i sa neizvesnom budućnošću već ove godine. To važi bukvalno za sve modele, bez obzira na švajcarski cenovnik. Dao sam prvenstvo Transalpu i dok ne budem zaključio da ne mogu da ga priuštim, neću razmatrati o AT ma kako izgledao primamljivo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Onda evo, da vidiš pošto su TA napolju:

 

http://auto.ricardo.ch/kaufen/fahrzeuge/motorraeder/enduro/honda-xl-600-v-transalp/w/an500627325/lt4/

 

A ti sad čekaj i dalje i nemoj kupiti motor u Srbiji... Mislim da će uskoro početi izvoz polovnjaka iz Srbije za Švajcarsku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kamo sreće da počnemo nešto i da izvozimo. Listo sam cene od Bugarske do Engleslke, sve to stoji, al isto tako i to da mi nismo Švajcarska na žalost, i ja ne mogu za pola svoje plate da kupim motor koji želim, prema tome, poređenje nije skroz primenljivo. Sa prosečnom platom od par stotki mi se razbacujemo hiljadarkama ko ništa, a jedan Švajcarac mi na nekih 2.600 € spustio cenu 5 banki.

 

Postoje motori koji se, ili su se, prodavali po godinu dana. Neki su prodati tek po nižoj ceni od početne, a ovi što drže nisu. Moj stav je da treba kupiti po ceni po kojo bi relativno brzo mogao da prodam i to ne sa prevelikom gubiozom, jednostavno zar ne. Ne očekujem ni manju nit prihvatam višlju od već realizovanih. Imao sam ponudu 96 mislim, za istu cenu ko model 650, očigledno tu nešto nije kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

:D E, težeg kupca u životu nisam sreo :D

Brate, Đunta, a da ti kompletno batališ ideju o kupovini motora? Nije to za tebe. Motor se kupuje mnogo više srcem, a mnogo manje novcima. Ne kažem da treba da kupiš prvu kantu na koju naiđeš, ali brate, što je mnogo, mnogo je. Mogu ja, naravno, da i ne čitam ovu temu umesto što se objašnjavam sa tobom, ali eto, baš hoću :)

Sve u svemu, nemaš ti onu "bajkersku žicu". Da je imaš, već bi uveliko vozao neki motor. Takav motor, kakav ti želiš da kupiš, jednostavno ne postoji. Bar ne za te pare koje si ti spreman da odvojiš.

 

Ajd uzdravlje, pa da pijemo pivo negde kad se vidimo! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ma kud ste napali čoveka, on je krenuo po vašim savetima da gleda Honde (At i Ta) i ne ide... čim nagazi slučajno neku ST ima da je izpazari ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

ma kud ste napali čoveka, on je krenuo po vašim savetima da gleda Honde (At i Ta) i ne ide... čim nagazi slučajno neku ST ima da je izpazari ;)

Čak i da je zgazi ne bi prepoznao dobru priliku, ili bi možda dobrano razmišljao dok se ne proda, pa onda ide iz podsvesti ono:"Ma nije bila u stanju u kakvom očekujem, imala je ogrebotinu..."

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ovako, ako je prodat motor istog modela po godištu al mlađi jedno 3 godine za neku cenu, što bih za drugi, stariji, davao jedno 400 više a sličnog opšteg stanja, ili za model 600 ko za 650. Evo na oglasu, Moto berza, model 650, 00. 4.600 i 02 za 2.800. Jel treba da glumim Švajcarca bez pokrića. Ne postoji ta bajkerska crta koja bi na - 10° dala takav bakšiš. Trenutno ima svega 2 Transalpa 600 sa diskom pozadi, a za treći sa dva napred, čovek se ne javlja. Oba imaju visoku cenu uz svo uvažavanje svih činjenica. A ne prodaju se od juče. Ima i apsurd, TA i AT istog godišta, 94. iste cene.

 

 

 

A ST je treći na rang listi, što jest jes.

 

A prilika nije bilo mnogo, pa nisam sad ja pogledo dvaest motora pa kao ni jedan ne valja.

Promenio član đunta
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Djuntina dinastija.. :D

 

U sledecoj epizodi ocekujemo da Kristl uzjase ST i odjase Blejku u zagrljaj.. :staa:

 

Dok u pozadini Stivenovog dvorista naslanjaju se TA na AT :neznam:

ispustajuci zvuke TAAT TAAT

 

:jaa: :jaa:

:dezpr:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Ako planiraš kupovinu motora na osnovu mogućnosti post prodaje i gubitka novca, znaj da ćeš izgubiti i da nikad nećes moći da naplatiš uloženo u motor.

Meni motor služi kao ventil od svakodnevnog života, igračka koja mi stavlja osmeh na lice a ne osnovno prevozno sredstvo za prevoz od mesta A do mesta B.Zato sam kao mnogi sa foruma kupio srcem za onoliko

para koliko sam imao.

Vremenom se zadovoljstvo kupovine (onaj unutrašnjij nemir)pretvori u dosadu pa i mučenje i kad

jednom kupiš motor, on ti više neće značiti ništa.

Mislim da motor i nije za tebe. Ti si prema onom što pišeš više za skuter, za grad, za mesto A

do mesta B. Možda i grešim ali se sećam kako sam se osećao kad sam kupovao motor :zdravo:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Djunta, druže, jel bi se naljutio ako te predložimo za "hit foruma". Ozbiljan sam.

Matori, upleo si se ko pile u kučinu. Svaka cena dosta govori o motoru. Na prethodnoj str Jager ti je postavio link na kome ta600 iz 99 košta preko 4000 cfr. Taj bajk je sigurno perfektan. Da li iz toga izvodiš neke zaključke? Da li slučajno kapiraš koje su kante afrike i transovi koji se po oglasima prodaju na domaće table za cca 2000 eur? Shvati da tržište ima svoje norme na koje ne možeš da utičeš kao pojedinac koji ima neku svoju želju. Neću da ti mračim, ali sam ubeđen da ćeš, ako uopšte i kupiš neki bajk, nakon kratkog vremena shvatiti da si se zeznuo. Doduše, nama ćeš prirediti zabavu u formi nove teme koja će se meriti stotinama stranica.

Nemoj da se ljutiš, stvarno nemam lošu nameru. Uzgred, moj komšija planira da proda svoj ta600, mislim da je 97 ili 98 godište, koji je zaista odličan primerak. Još uvek se dvoumi, ali ako reši, javljam ti se, tj spajam vas, pa se nadmudrujte.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

Uzgred, moj komšija planira da proda svoj ta600, mislim da je 97 ili 98 godište, koji je zaista odličan primerak. Još uvek se dvoumi, ali ako reši, javljam ti se, tj spajam vas, pa se nadmudrujte.

 

 

Ako taj komsija bude prodavao nece biti samo Djunta zainteresovan :D

Molim te, ne ustrucavaj se da napises na ovoj temi kad se to bude desilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ma sve je ovo šega.. sto bi rekli..

Kome je bezveze.. ne otvara temu i gotovo..

 

 

Zamislite da vam je Djunta gazda recimo u apoteci..privatnoj :hej::popovanje:

 

p.s. da su Japanci blizi.. vrbovali bi ga za kontrolora kvaliteta :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Ako taj komsija bude prodavao nece biti samo Djunta zainteresovan :D

Molim te, ne ustrucavaj se da napises na ovoj temi kad se to bude desilo.

 

ja mislim da nemate sanse pored djunte. sve ce vas preduhitriti. :moto3:

ako dodje do te prodaje, svi zainteresovani ce biti obavesteni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja