Jump to content

Moto Zajednica

Kom se carstvu privoleti - Transalp ili Afrika

Recommended Posts

  • Detoksifikovan, 214 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: TDM 900 - 2002.

Oprostite gospodo profesionalci, sto smo se mi obicni provincijalci drznuli da opisujemo Vas zabran, i saobracajne uslove dragog Vam velegrada. Poenta price je da su neke masine neuporedivo lakse za provlacenje kroz gradske, ili VELEGRADSKE guzve, od nadaleko Vam opevane "VECITE' Afrike. Potpuno je svejedno da li je guzva palanacka, ili velegradska. Lakoca upravljanja u gradskim uslovima je LAKOCA UPRAVLJANJA U GRADSKIM USLEVIMA!!! Tako jednostavno, bez potrebe za doktoratom iz kvantne fizike.

TOLIKO!!!

...ja pricam iz svog iskustva a cini mi se i ostali ovde...ako je tvoje iskustvo drugacije ti ga opisi, ali nema nikakve potrebe za podvaljivanjem sopstvenog stereotipa kao istine...potpuno je jasno svakom iole objektivnom da je Afrika prevelika, preteska, prespora itd...ali je isto tako dovoljno velika, dovoljno agilna, dovoljno teska, dovoljno laka, dovoljno brza i dovoljno spora...Afrika ce ponesto da da i u gradu i u krivini i sa teretom i na off-roadu...Da covek vozi Afriku pa da se zapita da li je bolja Multistrada ili GSA pa da se povede prica oko toga gde ce koristiti motor. Ovako je irelevantno jer covek uzima motor koji ce svega po malo da da, pa posle moze lako da uzme SM ili ADV motor ako se odluci za takvu specijalizaciju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Djunto..samo da ne bude "nema za Rajka kapa" :Bandolero:

 

Evo i debeli zmaj je dosao konacno do motora, posle silnih savetovanja na nekoliko foruma..

 

Samo nikako da polozi za A.. :moto3:

 

p.s. evo spreman sam u neku klopu da se provlacimo npr. Banovo brdo-Laboratorija(preko Mirijeva)..

nista jurnjava..samo ko zadnji placa :dobar:

 

kangrba ima 250kg samnom i suvozacem skoro pola tone..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Evo da doprinesem ovoj "uzvreloj" temi mojim iskustvom ..

 

Posle 100k kilometara na cbr-u 1000f, afriku po gradu vozim kao biciklu .. Sa sve svojih 60 kila i 173 visine .. Ne postoji situacija da nisam mogao da prodjem ili sam se ne znam koliko umorio ..

Postoji samo jedan jedini razlog zasto mi smeta za grad, a to je jer me dusa boli da "dr*am i trosim" veliki motor po svakodnevnoj guzvi (ne posedujem drugo vozilo i motor koristim 24/7/365)i vrlo rado bih iz iskljucivo tog razloga presao na skuter koji je i izmisljen upravo za grad ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Jedno sasvim normalno rešenje bi bilo da se pored jeftine registracije omogući i registrovanje na period od 3-6 meseci ili pak jedna registracija za više motora. U normalnim zemljama se jako puno vodi računa o ekologiji i energetici. Konkretno, razmišljam da zadržim postojeći skuter za grad i uzmem AT kao isključivo putnu mašinu. Skuter troši duplo manje, znači isto toliko manje zagađuje i štedi uvozni energent. Ali je suludo davati duplu registraciju mada na recimo od ukupno pređenih 8k, 6 je bilo po gradu što uz uštedu od minimum 2,5 l na sto čini cifru da se isplati registrovati skuter i još ostane neka kinta, plus komfornija i dugotrajnija vožnja skuterom, odelo, mokro...samo treba ostaviti hiljadarku i polako je topiti kroz godine na amortizaciju manjeg brata. Da država im,a imalo sluha, omogućila bi neku ovakvu matematiku, umesto da se vodi slepilom primarnog budžeta ne videći bumerang kasnijih troškova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Djunta, ovo sa drzavom i registracijom ce ,znajuci nas, ostati i nece se promeniti na bolje. Ostaje onda da svako od nas napravi sopstvenu racunicu - da li mu se isplati da placa dve registracije i koliko ce onda preci u gradu i koliko van. Ja sam ove godine presao samo 2000 km, od toga bio tri puta van grada(700 km). Ja mogu sebi priustiti samo jedan skuter ili motor. Zavisi i od coveka tj.vozaca. Svaka stvar po meni je jedna briga, ja vise volim jednu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Gogi, NS i BG i nisu za poređenje po teškoći saobraćaja, niti po relacijama koje se prelaze u toku svakog dana. Meni odlazak u grad, tur retur je preko 30 km, a mnogima i 60. Naravno da je lagodnije imati jedan prevoz pogotovu ako je u pitanju manja kilometraža ili pak samo putopisna vožnja. Računica lako daje dobitnu kombinaciju. A kako stvari prognoziraju, moš desi da ne bude ni za jedan točak a kamoli za dva para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Svaka čast za objašnjenje....umro sam od smeha...evo još me boli stomak... :takoje:

Popsy, ma kako kolenom prvo, a kofer pozadi. Suvozač je manji problem, fuzaster i rame, penje se supruga normalno. Koliko sam zaključio, TA i AT troše manje od ST. I opet niko ne kaže stvarnu razliku između TA i AT.

 

ajde ovako, prilaziš motoru sa njegove leve strane (zbpg ćopave, tu je niži), podigneš desnu nogu i saviješ je u kolenu, prebaciš koleno preko sedišta i lagano guraš koleno ka napred dok ti stopalo ne prođe pored kofera i to je to ;)

 

Pokazaću ti kad se vidimo, druga opcija je "zmaj udara repom" tehnika koja je mnogo smešnija i teža, priđeš motoru i kao da oćeš nekog da šutneš desnom nogom ispravljenom i kad dođeš u najvišu tačku posočiš sa levom da ti stoplalo desne noge pređe sedište :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Jasno mi je da ti je racunica potrebna i to dobra, Djunta. Dobro znam saobracaj u BG-u . Meni je do posla 1 km i sve mi ravno :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1466 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Da dodatno zakomplikujemo stvari, mozda da covjek ipak pogleda Versysa, moze se naci za iste pare kao i AT, a rodio se za gradske voznje :).

 

Jedan od boljih videa koji pokazuje Versysa u akciji :)

 

 

 

UUUUUUUUUUUUUU jbt......... sav sam se najezio......

Jel' to Rossi tera Versysa, ili se uopste i ne radi o Versysu??? Mada, po zvuku motora, nema greske da je u pitanju paralel-twin.

I nisam bas siguran da li me to ton zeza na kompu, ili je ovaj looooooooooodak na Versysu potpuno ostao bez fuszastera???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1466 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Oprostite gospodo profesionalci, sto smo se mi obicni provincijalci drznuli da opisujemo Vas zabran, i saobracajne uslove dragog Vam velegrada. Poenta price je da su neke masine neuporedivo lakse za provlacenje kroz gradske, ili VELEGRADSKE guzve, od nadaleko Vam opevane "VECITE' Afrike. Potpuno je svejedno da li je guzva palanacka, ili velegradska. Lakoca upravljanja u gradskim uslovima je LAKOCA UPRAVLJANJA U GRADSKIM USLEVIMA!!! Tako jednostavno, bez potrebe za doktoratom iz kvantne fizike.

TOLIKO!!!

...ja pricam iz svog iskustva a cini mi se i ostali ovde...ako je tvoje iskustvo drugacije ti ga opisi, ali nema nikakve potrebe za podvaljivanjem sopstvenog stereotipa kao istine...potpuno je jasno svakom iole objektivnom da je Afrika prevelika, preteska, prespora itd...ali je isto tako dovoljno velika, dovoljno agilna, dovoljno teska, dovoljno laka, dovoljno brza i dovoljno spora...Afrika ce ponesto da da i u gradu i u krivini i sa teretom i na off-roadu...Da covek vozi Afriku pa da se zapita da li je bolja Multistrada ili GSA pa da se povede prica oko toga gde ce koristiti motor. Ovako je irelevantno jer covek uzima motor koji ce svega po malo da da, pa posle moze lako da uzme SM ili ADV motor ako se odluci za takvu specijalizaciju...

Sada sam tek skontao... Ne samo da sam se drznuo da dirnem u zabran nekome dragag velegrada, vec sam usput, bez krajnjih namera, dirnuo u zabran i neprikosnovene AT.

Najiskrenije se izvinjavam svima koji su se pronasli u mom tekstu, pa cak i onima koji pored pomenutog velegrada i AT poseduju jos i legendarni Golf 2 dizel. :care:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1466 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Budete li mi dodelili jos koju negativnu punktu, u znak protesta (necu se zapaliti na trgu...) cu preci u obozavaoce ST-a,u Bgd cu dolaziti vozom, i kupicu Opel Kadet benzinac... Pa vi vidite isplati li vam se da ostanete bez ovakvog simpatizera vasih vrednosti... :nanana:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Detoksifikovan, 214 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: TDM 900 - 2002.

Budete li mi dodelili jos koju negativnu punktu, u znak protesta (necu se zapaliti na trgu...) cu preci u obozavaoce ST-a,u Bgd cu dolaziti vozom, i kupicu Opel Kadet benzinac... Pa vi vidite isplati li vam se da ostanete bez ovakvog simpatizera vasih vrednosti... :nanana:

 

Offujes bez prestanka i iz nekog razloga tebi je to dozvoljeno...govoriš šta hoćeš i o meni i o gradu Beogradu i o mom motoru...Pošto vidim da se pališ na sopstvene izjave logično je da se jednom i zapališ ali ja nemam nista s tim, samo bih te molio da jeftine sarkazme i dečačku ironiju zadržiš za ljude koji ti duguju toleranciju...Covek je postavio legitimno pitanje u vezi izbora motora, sta se ti mesas...Da nemas mozda nesto pametno da kazes?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Offujes bez prestanka i iz nekog razloga tebi je to dozvoljeno...

 

NIJE mu dozvoljeno! Ajde da se ova tema lepo vrati u tematiku kojom je i započela, molim vas ljudi.

 

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Oćeš Đunta ne sekiraj se, samo polako iskočiće ti pravi kad se najmanje budeš nadao.... bitno je da si odabrao dobar tip motora i sad čekaj da se pojavi (ipak si zahtevan kupac koji traži sve na svom mestu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

I ko prodavac bilo čega sam dobar, tako da kažem, pa tako i očekujem kad kupujem. Sad auto za prodaju, kod mene je 3 godine, nikad ga nisam tako detaljno prešo rukom iko se ceo valja u svakom pogledu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1466 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

evo imaš jedan plus od mene :moto3:

 

 

Hvala Brate po ubedjenju!!! Biti ce ti vraceno u prigodnom trenutku.

Vecito zahvalan - gore potpisani!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1466 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Djunta, cela zima je pred tobom. Izjasni se koji tip i model motora si odabrao, okvirna cena do koje bi se isprsio, zatrazi pomoc u odabiru primerka, i ponude ce pljustati sa svih strana. Tvoje ce biti da "samo" odaberes najbolji, koji se uklapa u postavljene kriterijume.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1466 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Budete li mi dodelili jos koju negativnu punktu, u znak protesta (necu se zapaliti na trgu...) cu preci u obozavaoce ST-a,u Bgd cu dolaziti vozom, i kupicu Opel Kadet benzinac... Pa vi vidite isplati li vam se da ostanete bez ovakvog simpatizera vasih vrednosti... :nanana:

 

Offujes bez prestanka i iz nekog razloga tebi je to dozvoljeno...govoriš šta hoćeš i o meni i o gradu Beogradu i o mom motoru...Pošto vidim da se pališ na sopstvene izjave logično je da se jednom i zapališ ali ja nemam nista s tim, samo bih te molio da jeftine sarkazme i dečačku ironiju zadržiš za ljude koji ti duguju toleranciju...Covek je postavio legitimno pitanje u vezi izbora motora, sta se ti mesas...Da nemas mozda nesto pametno da kazes?

 

DECKO, ne zelim da polemisem sa tobom.

Izvini sto si se pronasao u nekom od mojih poruka, iako nisam bas nikoga prozvao, niti te licno poznajem.

Covek je i zatrazio MISLJENJA nas, kolega, kao i savet u odabiru motora, pa mu savete i misljenja dajemo.

Ovog trenutka zakopavam svaku ratnu sekiru, i saljem svima poziv na jednu lulu mira... :vutra:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1466 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Oću li kupiti motor joj, nema ništa na tržištu.

 

Zasto sada pa njemu dodeljujete negativne punkte???????

Zar nije normalno da se bilo ko od nas uzvrpolji prilikom trosenja tolike svote, pa jos kad uz to kupuje polovnu stvar...?

Zar svako od nas ne bi 333 puta premerio, pa tek onda "ispljunuo" par hiljada Evrica? I opet bi se zapitao, da li je ucinio pravu stvar.

 

@ Djunta Dokle god sa podozrenjem i opreznoscu biras makinu, manje su sanse da te zahebu. Kupices makinu, zagrizao si debelo, ne gledaj dodeljene minuse, gledaj da te ne "osisaju".

POZZZ!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala svima na savetima od pomoći. Ja sam kolko juče seo na prvi skuterić u životu, nikakvo iskustvo nemam, samo gomilu tuđih mišljenja tako da ne mogu da formiram jasan stav što otežava izbor pri kupovini.

 

@Shokla, hvala tebi što me braniš od minusiranja za koje me baš briga al mi je čudno da me neko tako doživljava jer ne vidim razlog. Tema nije pod moranje pa ni savet. Možda neko smatra da svojim ne odabirom vređam prodavce ili pak legendarne motore time što ne istresem pare na prvi mig, odnosno oglas, ko da su svi kupili motor ne trepnuvši.

 

Rešio sam da idem na Transalp iako je trenutna ponuda AT mnogo bolja. Nisam zaključio šta je bolje, razlozi su čisto racionalni. Manji motor, lakši i težinski i za vožnju gradom kao i za parkiranje mi u garaži, manje troši, manje košta u nabavci, veće su šanse da se odreknem skutera kasnije...Možda grešim al tako sam skontao.

 

Pošto sam imao novog Golfa 123, i jednog starog , te uzeo "nenadmašnog" poštarsdkog Frija i Libertija, te novog Kineza, znam jako dobro da razlikujem šta je dobro. Trenutna ponuda je malobrojna, mislim na modele 600 za koji sam se odlučio, ipak su mi 650 skupi za prvi motor i za ovaj trenutak, a ima ih baš više nego lepih. Takođe, model sa dobošem pozadi sam odbacio potpuno. Pratim intenzivno ponudu oglasa već duže vreme dok sam usput skupljao neko znanje. Bilo je nekoliko prodaja svih modela po razumnim cenama dok je još sezona trajala, tako da imam formiran reper šta se za koliko može prodati a ne prodavati. Neću da ih iznosim. Pored svega hoću i da mi motor bude u nekoj prihvatljivoj boji,najradije svetao, beli, sivi, a nikako zeleni ili žuti ko što ima jedan. Konačno je sneg tako da tek ide povoljno vreme za kupovinu. Besparica je, sa najavom za još veću neizvesnost predstojeće godine. Ne cvetaju mi ruže u mom poslu, mimo moje volje ili lošeg rada, tako da zaista je nužan jako veliki oprez sa investicijama. Ako se sklope karte, a ako ne, ostaću na jačem skuteru i tačka, bar je tu jako velika i dobra ponuda.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

poslušaj svakog a saslušaj sebe ;)

 

Naravno, uvek sa pažnjom slušam sagovornika, a odluka lična, pa ako ne valja, bar sam sebe da kudim.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja