Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć U Kupovini Honde Dominatora Nx500Cc

Recommended Posts

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

To ti je stalna dilema. Ako uzmeš jedan cilindar bićeš povozniji, motor je jednostavniji za održavanje i za grad mi se čini praktičnijim od endura sa 2 cilindra. Za duži put je svakako neudobniji, ali se to može donekle ispraviti udobnijim sedištem i putnim vizirom. Vizir može da ti napravi Ivan-vizir a sedište može da ti uradi Dejan Zemun (oboje su na forumu). To te zajedno izađe nekih 100-tinak €. Ako se većinom voziš po gradu i ako si još uvek neiskusan ili nesiguran lakše će ti biti da voziš jedan cilindar.

 

Pa i nisam toliko neiskusan u vožnji motora, vozio sam mza 3 godine, ali endura svakako jesam, tako da takođe mislim da bi mi jedan cilindar bio sasvim ok za sada... Hvala za info za vizir i sedište, to se svakako vredi iscimati, nije ni toliko ulaganje, a biće mi isplativo... A pošto ću ga većinom i voziti po gradu, držim da mi je svakako bolje da imam lakši i uži motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Druže, ti si se isprimao na taj motor kao blesav. Vidi se da si već odlučio da ga uzmeš i onda ga uzmi. Nemoj da te niko ubeđuje u suprotno, ako ti već misliš da je to to.

 

 

Ovo je vise nego ocigledno. :D

 

Mozemo mi da te savetujemo i pricamo jos 5 godina, ali ti si vec odlucio. Neka ti je sa srecom kupovina Dominatora. ;)

 

P.S. Pre nego sto kupis Hondu, ne bi bilo lose da razmislis i o ovom motoru. Manje para, mnogo mladji i mislim da ce ti vise zadovoljstva pruziti. ;)

 

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/54514-suzuki-xf-650-freewind/page__pid__938294#entry938294

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2833 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Evo prodajem i ja enduru al nije za poredjenje sa dominatorom.Honda je odraz spartanske snage neudobna ali ekstra zanimljiva,dok je Aprilia pitoma i udobna

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/54282-aprilia-pegaso-dok-se-ne-proda-jedan-drugi/page__p__934978__fromsearch__1#entry934978

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Evo prodajem i ja enduru al nije za poredjenje sa dominatorom.Honda je odraz spartanske snage neudobna ali ekstra zanimljiva,dok je Aprilia pitoma i udobna

http://forum.bjbiker...__1#entry934978

 

Hvala na ponudi mada sam ja više za tu spartansku snagu, mada me je i onaj suzuki freewind prilično zainteresovao :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Skupljen(Vladimirci)
  • Motocikl: Sachs Mad Ass 125

Imao sam NX 500 i to 2,5 god. Prešao sa njom oko 10000km. Nikad me nije ostavila, potrošnja 4-6 litara ( zavisi od desnice a ne težine koju nosi )Za vožnju udvoje baš i nije, bar što se dužih relacija tiče. Ne zbog snage, to je ok. zadovoljava (mislim na tip motora i kubikažu ) nego udobnost. Pregrevanje, hmmm. Nikad na cepanju. Pre je imala šanse da se pregreje na nekom sporom defileu ( moto skupovi ) u mimohodu na +40.

Koliko vidim, kao i ostali, ti si već odlučio da je kupiš. Moj ti je savet da provozaš bar još nekoliko motora u toj klasi pa da imaš kompletniju sliku. Ponuda motocikala se drastčno promenila u odnosu na pre 3-4g.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Imao sam NX 500 i to 2,5 god. Prešao sa njom oko 10000km. Nikad me nije ostavila, potrošnja 4-6 litara ( zavisi od desnice a ne težine koju nosi )Za vožnju udvoje baš i nije, bar što se dužih relacija tiče. Ne zbog snage, to je ok. zadovoljava (mislim na tip motora i kubikažu ) nego udobnost. Pregrevanje, hmmm. Nikad na cepanju. Pre je imala šanse da se pregreje na nekom sporom defileu ( moto skupovi ) u mimohodu na +40.

Koliko vidim, kao i ostali, ti si već odlučio da je kupiš. Moj ti je savet da provozaš bar još nekoliko motora u toj klasi pa da imaš kompletniju sliku. Ponuda motocikala se drastčno promenila u odnosu na pre 3-4g.

 

Aman bre više ubediste me :lol:. Idem da pogledam još dva motora, znatno su jeftiniji pošto bi im odgovarala zamena za mog free-ja, jedan je dommie 650 1995. godište, drugi je suzuki freewind 99 godište, a naginjem iskreno ka ovom drugom jer je noviji znatno, a vlasnik kaže da je u super stanju, sa minimalnim ulaganjima... Pogledaću u nedelju oba, i nadam se dogovoru sa vlasnicima... Vodim i drugara automehaničara, pa neću odlučivati ja sam, prženica teška... U svakom slučaju hvala svima na dobrim namerama i solidarnosti i nadam se da se vidimo od proleća na nekom skupu ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Mislim da ces se jos vise zagrejati za Freewind-a kada budes video slike. ;)

 

Tome se i ja nadam... Dogovorio sam se sa čovekom, treba da pogledam to u nedelju... Pritom čoveku odgovara zamena za free-ja.. gle koincidencije :lol:... Znaš koje je boje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Znam koje je boje, video sam slike, ali necu da ti kazem. :P;)

Mozes i ti da ih vidis jer je motor bio oglasen pre par meseci na forumu, potrazi malo. ;)

Samo cu reci da je lep. B)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Znam koje je boje, video sam slike, ali necu da ti kazem. :P;)

Mozes i ti da ih vidis jer je motor bio oglasen pre par meseci na forumu, potrazi malo. ;)

Samo cu reci da je lep. B)

 

GRRRRRRRR :lol:

zašto sve mora na teži način? <_<

 

Našao sam ga po godištu... Jbg, stvarno je lep... Nadao sam se da neće biti roze ili žut <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ljudi zaboravili ste da preporucite klea ;)

1800e je puno za dominatora u bilo kom stanju max 1500e

Razlika izmedju 500 i 650 je sto 500 povlaci na 2500 a 650 na 1500 mislim da je tako nesto inace oba motora su izvanredna.

Moj savet ti je da pazaris kawasaki kle 500 za te pare mozes da ga nadjes u odlicnom sanju bez ulaganja dvocilindras znaci udoban za dalja putovanja potrosnja kad je utegnut ne prelazi 5l sve u svemu mnogo bolji od dominatora za putovanje a po velicini su slicni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Daj radicu nemoj coveka da bunis, neka pazari tog Freewinda, i nema posle da misli , ako ne onda Dominatora ili neku Teneru da vija , koji ce mu KLE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Hehehehe... To je fakat, postaviš jedno pitanje i na kraju ti se sve zbrka u glavi i nije ti dobro... Sve te propuštene šanse... :D

Ja sam se ipak odlučio za ovog skupog supermoto dominatora, još će čovek i da me sačeka... Vozio sam preporučenog dominatora 95. godište, ali mi se uopšte nije nešto svideo. Kada čovek vidi taj motor i ovaj iz 93. ali utegnut i prerađen, nekako skonta zašto je toliko skuplji... Moj glas je otišao SM dominatoru, pritom ima isto konja zbog auspuha i prerada kao i model 650 pa manje troši, a izgleda i ide fantastično... A freewind mi se nešto i ne sviđa, ni po komentarima, ni po izgledu...

U svakom slučaju hvala svim solidarnim kolegama motociklistima na savetima i preporukama, svakako mi je dosta pomoglo da stvorim bolju sliku :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Rekoh ja da ce da kupi Dominatora. :rolleyes:

 

Znaš da proceniš prženicu - motoristu :lol:... Al kad ga uzmem idemo na proleće obavezno da se provozamo i nadam se da nećeš misliti da sam se zajebao <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ja bi jos jednom razmislio za kle-a ;) puno je 1800e za dominatora tesk oces ga prodati za koju god kad budes hteo nesto drugo :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ja bi jos jednom razmislio za kle-a ;) puno je 1800e za dominatora tesk oces ga prodati za koju god kad budes hteo nesto drugo :P

 

Aj nemoj sada i ti, vidis da je covek resio. :)

 

 

Rekoh ja da ce da kupi Dominatora. :rolleyes:

 

Znaš da proceniš prženicu - motoristu :lol:... Al kad ga uzmem idemo na proleće obavezno da se provozamo i nadam se da nećeš misliti da sam se zajebao <_<

 

Deal! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

da je mnogo mnogo je ali...

što bre na proleće...

pa domi je pravljen da se vozi po svim vremenskim uslovima... :givemebeer:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Jeste sve to lepo... ali treba iskeširati za taj motor, a oprema... e kad sve bude bilo potaman, možda i u martu... <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

meni je dom od 500cc prvi da kazemo veci motor vozim ga tek jednu sezonu i mogu ti reci da sam prezadovoljan sipaj sedi i vozi

 

To sinovac, podrška je uvek dobrodošla <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Hehehe

valja valja, al mislim da bih sneg ipak izbacio iz avanture :rolleyes:

pogotovo sa mojim budućim super moto gumama teško bih se snašao po snegu :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja