Jump to content

Moto Zajednica

Saga o poštaru Slobodanu-biJo jednom jedan Liberty

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ma da, na kraju dolazimo do one čuvene: "ako hoćeš da se nešto uradi dobro - uradi sam" . E tako je i bilo na kraju. Kada sam se obraćao pravim majstorima - farbarima, prvo nisu hteli ni da čuju da vade "kestenje iz vatre" od neke budale, a oni retki koji su hteli da se prihvate su lupali tako besne cifre da ne smem ni da pomenem ovde...

 

mogao bi ti da razmišljaš o farbanju kao dodatnom poslu... pazi da imaš oko i ruku imaš  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Gde si kupio te trake sa ledovima?

 

Pazario u Mikro princu u Kralja Milutina, tu mi je bilo najbliže onako u prolazu  8)

 

mogao bi ti da razmišljaš o farbanju kao dodatnom poslu... pazi da imaš oko i ruku imaš  ;D ;D ;D

 

Xex, pa pajz 'vako: očiju imam 4 komaTa (sa cvikerima  :D ) a ruku sam Bogme namestio razbijajući se od pripremanja sjebanih plastika (taman da vratim zaboravljeni osećaj s'početka 90-ih)... Usput, kao što se vidi iz priloženog, priznajem da sam picajzla manijak tako da su to već dobri preduslovi da se stvarno razmišljam na takav korak  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Dok ti razmisljas o ozbiljnim koracima evo da iskoristim priliku pa da se upisem na listu za farbanje(dok je vreme!;)

 

Imaj me u vidu za sledece akcije:

 

1. Ono moje vojno sokocalo (Libertusa)sakam u isti fazon(vojni)samo sa kvalitetnije boje:)+ jos po neka caka.

2. Ovi drugi,sto ga kupih pre par dne (a vika se KLE)-takodjerice- komplet farbancija-perverzzo kombinacija! (ideje imam ali ne i strpljenje,zivce jos manje jer zivim u sistemu sto zove se "sr...e"!

 

Ozbiljno,u zemlji gde je svako majstor za sve i mogu da razumem samoproklamovane APP strucnjake( farbara

u slucaju prve seanse kod ovog Liberty-ja) ali pavijane koji te "znalce" preporucuju???? Jos gora fela! Pa,lepse i bolje bih oblatnjavio gume na traktoru nego sto onaj okreci Libertusu prvi put!!!!!

 

Pozdrav i svaka cast na temeljitosti i kvalitetu obavljenog posla!(nekoc se bavih modelarstvom i maketarstvom pa mi je itekako jasno koji je trud ulozen).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Evo tek sad da odgovorim na pitanja skuteraša o samoj mehanici: poznato je da poštarci navodno ne idu dobro odnosno da im je maksimalna brzina do 80 km/h i to je generalno tačno, ALI... Pošto su ti skuteri uglavnom prošli golgotu potrebno je zameniti neke delove da bi skuter funkcionisao kako treba. E sad, zašto ne ide brže od 80? Rešenje je jednostavno, ali nije jeftino. Kod većine poštarskih Libertija treba zameniti kompletan varijator (potisna ploča sa plastičnim vođicama, varijator i rolnice) što košta oko 60€, obavezno zameniti pogonski kaiš (oko 25-30€) ALI odgovarajućih dimenzija po specifikaciji proizvođača (nikako alternativni budž tipa-rek'o mi prodavac da je sve to isto). Takođe, većini je propala membrana karburatora tako da i to treba obavezno zameniti (mada je skupo k'o vatra - 80-85€ original membrana), i tek tada Liberty pokazuje svoje pravo lice. Po njegovom brzinomeru pokazuje do 110-115 km/h po ravnom (laže k'o pas :D ), troši max. 3.5 L/100 a uzbrdo (npr. ul. Teodora Drajzera) pokazuje 80 km/h sa pripadnikom 100+ ekipe :nanana::moto3: Drugo: većini skutera lupa prednja viljuška (rupa, ležeći policajac, itd) i mora da se odradi kompletan remont iste. Opruge su uglavnom ok, ali lupanje se javlja zbog malih (povratnih) opruga - federa i zamena nije jednostavna jer mora da se rastavi prednji deo i da se skine i rasturi kompletna viljuška. Naravno, kada se sve već rastura, treba da se zamene semerinzi (4 kom.) i sipa KVALITETNO novo ulje (100 mL po štapu).

 

Zato ne čudi što je Liberty u oglasima vrlo jeftin jer skoro svakom treba gorepomenuta intervencija (oko 200€) + estetska intervencija (xyz € - u zavisnosti od ukusa i zahteva vlasnika). Sumo-sumarum, ovako sređen Liberty ne može da košta malo pa se zato u oglasima mogu naći primerci sa cenom i do 1500€ tj. kol'ko para - tol'ko i muzike... :care:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 50 years, 84 postova
  • Lokacija: Vrachar-Beograd-SRBIJA
  • Motocikl: uskoro, uskoro...

Sličice ću ubaciti kasnije (ili video)...  ;)

Alo mladiću...?

Jel imaš nameru da vratiš ono crevo za vazduh? Heheh..ako ti treba javi, da znam da se snalazim dalje :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja