Jump to content

Moto Zajednica

Prelepi vikend u Sumadiji sa divnim ljudima

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Stvarno nisam mogao da dozvolim da mozda jedan od poslednjih suncanih vikenda provedem u kuci. Vreme je obecavalo jos od ujutru zato sam izbudio uspavane lepotice i lepotane po Kragujevcu i hvala im sto su cini mi se jedva docekali da ustanu i podele zadovoljstvo voznje samnom. Obavih poslove nabavke , zalozih kotao da mi se podmladak ne smrzne, Odoh do bankomata da ga zamolim za neki dinar i napunih rezervoar za svih 1000din hihihihihi (sta je nekad bila crvena pamtimo mi metuzalemi). I tako cika pumpadzija mi pljunu u rezervoar , prdnu u gume i ja raspalih sa svih svojih 350ccm prema centru sumadije Kragujevcu. Stvarno ne mogu da se nacudim kako je lepa ova nasa sumadija i pomoravlje , jesen boji okolinu neverovatnim nijansama a osim ponekog mirisa sengrupa sve mirise na jesenje plodove. Na ulazu u Kragujevac pravim prvu fotografiju velikog krsta koji dominira i proveravam mobilni a na njemu 4 propustena poziva i upravo me zove Bojan alijas stomaklija i vice ,, Gde si bre cekamo te ,, nalazimo se kod pumpe na ulazu od metroa pozdravljamo i oni kao dobri domacini imaju vec spremljenu spontanu turu obilaska znamenitosti Sumadije. za sada je dosta nastavak sa slikama sledi.

post-8469-12879100313838_thumb.jpg

post-8469-12879100315033_thumb.jpg

post-8469-12879100316254_thumb.jpg

post-8469-12879100317089_thumb.jpg

post-8469-12879100317893_thumb.jpg

post-8469-12879100318798_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Zaista lepa.........prelepa Sumadija........

 

Jeli, kada je postavljen ovaj ogromni krst? ............. izgleda prelepo........

 

Pozdrav.........iz Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Svaka cast, to je pravi duh koji ne dozvoljava da niza temperatura "prizemlji" masine. Valjda ce biti jos koji lep dan da i ja zajasem malo (bike naravno)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

...Za Beograd, za Beo-grad, s fiirmom Krstič,  s firmom Kr-stić  ;D ;D

 

Znači taj autobus još živi ?

 

Svaka čast ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha XVS 250

Kafana se zove "Ko to tamo peva",inace za upucenije,tu je moto klub Smak odrzao rodjendansku zurku.A sto se autobusa tice,izgleda indenticno,ali nije original. ko bude imao prilike da prolazi tuda,put Kragujevac -Cacak,obavezno neka svrati. Ona crkvica sto je drugsef slikao je iz 14 veka,tacnije 1389. godine,a ono kamenje gde smo se pentrali je inace Boracki Krs,stena vulkanskog porekla,i na njemu se na par mesta moze videti po koje obelezje srednjovekovnog grada Borca,neki zid iz tog perioda ili nesto sl...Selo je poznato po seoskom turizmu,pa imaju neke tetke iz jevrope koje tu dodju da uce kako se sprema zimnica,videli smo i neke momke sa KTM,raznim kvadovima itd...Imate i sobe za iznajmljivanje ako vas mrzi da se vracate,svake godine je tu i hajka na lisicu,pa ostraceni lovci javite se...Inace bas u tom selu je snimana serija "Moj rodjak sa sela" ..Eto da razjasnim  ove slike, isto se same voznje tice,mogu samo da kazem, "Eto,danas sam upoznao coveka." 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Zaista lepa.........prelepa Sumadija........

Jeli, kada je postavljen ovaj ogromni krst? ............. izgleda prelepo........

 

Postavljen je pre par meseci na ulazu u Kragujevac sa strane autoputa BG-NIS.

 

Kostao nas je debelo preko 100 000e i te pare je Kragujevac mogao mnogo bolje da iskoristi. Narodna kuhinja nam nema para, narod gladuje, ulice su lose, kasne plate... A oni dizu Krst  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ne znam dal na poslednjos slici gde je drugsef vidite skroz gore na vrhu Borackog krsha mali krst? To jest nije mali nego je strasno visoko. Podigli ljudi da gleda na selo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Ne znam dal na poslednjos slici gde je drugsef vidite skroz gore na vrhu Borackog krsha mali krst? To jest nije mali nego je strasno visoko. Podigli ljudi da gleda na selo.

 

Ja sam fasciniran ovom pojavom i nisam znao da je to tako blizu nas. A sto se krsta tice krst je krst bilo da je od mermera ili od drveta bilo da je deset metara visok ili na lancetu na grudima.

post-8469-12879100460337_thumb.jpg

post-8469-12879100461319_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

pozdrav Dusko. Ovo su vratolomije sa kaubojkama koje uopste nisu primerene za penjanje po krsu.

post-8469-1287910046873_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Ene i ja! Jes vala,gadan onaj krs,meni dusa ostala na prvih 10 metara....

 

 

Ajde de a gde je mapa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Boracki Krs zaista izgleda na slikama impozantno!! Ja samo da se "pohvalim" da nisam bio nikad tamo a na 30 min. mi je od kuce  :-X Ako budete isli sledeci put i mene da povedete  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Nadam se da sam uspeo da ispravim naziv ove teme da glasi SA divnim ljudima, oprostite bio sam umoran ali sam zeleo da sto pre sa vama podelim svoju srecu i zadovoljstvo.

 

Rade

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Nadam se da sam uspeo da ispravim naziv ove teme da glasi SA divnim ljudima, oprostite bio sam umoran ali sam zeleo da sto pre sa vama podelim svoju srecu i zadovoljstvo.

 

Rade

 

Rade, da nisi spomenuo , ne bih ni primjetio.

Ako bog da zdravja, stvarno bi želio da sa motorom i u društvu Guzista provozam te sve krajeve, ko nekad prije 27 godina. Prošao sam za vreme vojnog roka i  Kragujevac, Svetozarevo, Aranđelovac, Leskovac , Užice,... čak nekoliko puta.

Bili smo jednom na nekoj kondicijskoj vožnji. Ne znam sad gde, al sam sa drugarom došao i do table, gde je pisalo citiram  Dubrovnik 150 km.

Eto, morali smo da okrenemo i nazad za Kraljevo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Dovoljno je da resis i gotovo. A mi te cekamo i onda voznja, onda uspomene, onda sala smeh vicevi rakija pivo vino sokovi pa onda opet vicevi smeh i pecenje a onda opet vino pivo i sve sto posle ide ali prvo voznja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Dovoljno je da resis i gotovo. A mi te cekamo i onda voznja, onda uspomene, onda sala smeh vicevi rakija pivo vino sokovi pa onda opet vicevi smeh i pecenje a onda opet vino pivo i sve sto posle ide ali prvo voznja.

 

E to , može  ;D

Posle kad se vračate sa Del laria, skrenete prema Ptuju, malo odmorite kod mene, posetimo i muzej Janeza Puha, cca 16 km od mene (Johan Puch)  i posle  videčemo, ako bog da  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Ovako je izgledala moja  marsruta ovo je bilo najjednostavnije ali i najgrublje na googlu sam se mucio dva dana i nisam mogao da usnimim upisanu trasu.

post-8469-12879100996621_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Ovako je izgledala moja  marsruta ovo je bilo najjednostavnije ali i najgrublje na googlu sam se mucio dva dana i nisam mogao da usnimim upisanu trasu.

 

Svaka čast za ovo.

Sad sam se upravo setio,

dok sam bio u Kraljevu, išao sam u vreme posjete, prvi put  po preporuci starijeg kolege u - Vrnjačku banju. Tamo sam boravio u nekom Hotelu, čini mi se... e sad neznam ime al bilo je skroz ok.

Sječam se, da sa prolazio kroz pješački most... kroz neko reku...

Stvarno ako bude sve kako treba, prolazimo i  kroz to mesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ovako je izgledala moja  marsruta ovo je bilo najjednostavnije ali i najgrublje na googlu sam se mucio dva dana i nisam mogao da usnimim upisanu trasu.

 

Svaka čast za ovo.

Sad sam se upravo setio,

dok sam bio u Kraljevu, išao sam u vreme posjete, prvi put  po preporuci starijeg kolege u - Vrnjačku banju. Tamo sam boravio u nekom Hotelu, čini mi se... e sad neznam ime al bilo je skroz ok.

Sječam se, da sa prolazio kroz pješački most... kroz neko reku...

Stvarno ako bude sve kako treba, prolazimo i  kroz to mesto...

 

Ako je most bio pun katanaca onda je to most ljubavnika :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja