Jump to content

Moto Zajednica

Motor na ulici, Maksima Gorkog, odmah iznad Juznog Bulevara

Recommended Posts

  • U prolazu, 46 postova

Naisao sam danas na oboren motor u Maksima Gorkog. Vozaca nisam video. Oboren u traci uzbrdo okrenut u suprotnom smeru. Pitam svemirca sta je bilo ali me oterao jer sam pravio guzvu. Mislim da je Suzuki V-Strom, nisam primetio neka ostecenja ali nisam ni imao vremena da detaljnije zagledam. Nisam video ni drugog ucesnika u nezgodi, ako ga je uopste bilo.

Nadam se da je vozac do bro.

post-3838-12879098835743_thumb.jpg

post-3838-12879098836766_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Nadam se da je kolega dobro ali ne mogu razumeti da motor ne dignu ??? pa tu su, nece to narusiti uvidjaj. Znam serem, zaneo sam se, uvidjajci ce da dodju daleko kasnije od ovog slikanja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Zadesih se u 15.10h tuda, peske sam isao posto se napravio zastoj skoro kilometar, iz pravca Dusanovog mosta...

Suzuki DL650 BG-26-559, uspeo sam da primetim samo slomljen levi prednji migavac.

Nolan flip i jakna su bili uredno prebaceni preko motora, vidi se na slikama.

 

Koliko sam saznao ime motorcikliste je Pablo, Pavlo ili nesto slicno, tad je vec bio u ambulantnim kolima ka Urgentnom, dobro je.

Ovaj zaokruzeni na slici je vozac automobila, sto cucla flasicu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nije bilo tragova kocenja motora, samo sam primetio mokru straftu u traci nizbrdo, od motora pa par metara duzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Ne znam na šta kome liči, ali se zove Željko, i živi tu pored i drži prodavnicu ispred koje se desilo...

 

10m iznad mi žive burazer i sestra pa su mi javili... Njega je propustio bus da prođe a momak na Stromu je obilazio bus odozgo i naleteo na njega (ne znam sa koje je strane obilazio). Tako sam čuo,  e sad - ko je stvrno kriv ne znam. Dečku na motoru nije bilo "ništa" (nije ni meni pa sad nosim gips) - odmah je ustao i šetkao se... Prevežen je u urgenti radi detaljnije pregleda za svaki slučaj - takva je procedura kad se zove murija.

 

Ako neko ima više informacija nek' piše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Nije smeo da obilazi bus ispred raskrsnice... Ja isto celu tu nizbrdicu idem kontra smerom, polako, i kod sporednih ulica k`o baba, all opet 10x brze  nego sto kola sidju nizbrdo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Ma zanm i ja tuda kada prolazim uvek mogu brže, ali u skladu sa ostalima prolazim penzionerski... Jbg ima dosta sporednih uličica i uvek neko izlazi... kolega je imao nesreću da pri obilaženju kolone autobusdžija ispadne dobar i propusti automobil, sreća pa nije propustio pešaka... No dobro, bitno je da niko nije ozbiljnije povređen.

 

A vozač automobila je takođe i motorista... Njemu se čoveku ovako nešto dešava već ko zna koji put (samo što su do sada uglavnom bili automobili u preticanju koji se zakucavaju u njega, a sada motor)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6

Zeljko je lik koji drzi dragstor Maksim?

Ako je izlazio iz pravca Dorjda Vajferta i skretao levo ka Kalenicu, napravio je prekraj i mozda mu se zbog toga te nesrece na tom potezu i desavaju :). Dozvoljeno je ukljuciti se na put samo u najblizu saobracajnu traku koja najcesce ide na desno.

 

Elem, i ja se ponekad spustam levom trakom u Maksima Gorkog ali samo kada imam dobar pregled. Ovo je stvarno opasna deonica ako se provlacis zbog guzvi i nervoze svih ucesnika u saobracaju. Inace u pitanju je isprekidana traka sto znaci da je dozvoljeno preticanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne znam odakle ti da je dozvoljeno skrenuti samo u najblizu traku, ako je tu bila isprekidana linija a nema znaka za zabranjeno u levo nije napravio prekrsaj

Isto ni u kom slucaju nije dozvoljeno preticati kolonu pa da je 10 puta isprekidana linija, jeste svi to radimo, ali isto valjda znas da si onda u prekrsaju i tako se i ponasas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Zemun

pogledajte dobro glavudzu vozaca automobila(sto cucla flasicu),ajmo na sta vam lici?

 

Nije mi jasno zašto je vama po automatizmu uvek kriv vozač automobila.

Ajde razmislite da li je to u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Zeljko je lik koji drzi dragstor Maksim?

 

Da taj Željko.

Tu dozvoljeno skrenuti u Maksima Gorkog ka Kalenić pijaci.

 

Dečko je dobro, burazer se video sa Željkom, ne znam tačno ima li nekih povreda, ali kaže da je dobro.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Dozvoljeno je ukljuciti se na put samo u najblizu saobracajnu traku koja najcesce ide na desno.

 

Moras malo pojasniti ovaj deo, vozim 16 godina, ali ovo me je potpuno zbunilo, to bi znacilo da nigde ne smes da skrenes levo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

 

 

Elem, i ja se ponekad spustam levom trakom u Maksima Gorkog ali samo kada imam dobar pregled. Ovo je stvarno opasna deonica ako se provlacis zbog guzvi i nervoze svih ucesnika u saobracaju. Inace u pitanju je isprekidana traka sto znaci da je dozvoljeno preticanje.

 

Od 22 decembra do Juznog Bulevara je puna linija....isprekidana je samo na mestima gde je dozvoljeno ukljucivanje u Maksima Gorkog iz sporednih ulica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6

@Lazic, istripovao sam se zesce, lupio , kako god, nadam se da se necete uvatiti za to kao da je krivicno delo :). Isto tako, verovao ili ne, ja sam u saobracaju oko 8 god pa opet lupim s vremena na vreme ali ne vidim potrebu da se hvalim mojim stazom niti cu to ikad raditi.

Bio sam umoran dok sam kuckao. Pravilo o kome pricam a nema konkretne veze sa temom je da ne smes da pregazis poprecno dve trake da bi skrenuo, ali naravno u tom slucaju bi morala da bude iscrtana puna linija.  To je inace jedan od prekrsaja koji mi zesce ide na zivce kad ga uocim.

 

@dragan66 Da, u pravu si ako mislis na ulicu 14. decembra (novi naziv Cara Nikolaja).  ;)

 

Elem, moje ucesce se shodno ovome moze smatrati offtopic-om i rado bih ga izbrisao :D .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2510 postova
  • Lokacija: Zemun

Dozvoljeno je ukljuciti se na put samo u najblizu saobracajnu traku koja najcesce ide na desno.

 

Moras malo pojasniti ovaj deo, vozim 16 godina, ali ovo me je potpuno zbunilo, to bi znacilo da nigde ne smes da skrenes levo...

 

i desno i levo u najblizu ako skreces iz jedine trake za skretanje. ako je vise traka za skretanje, skreces u ''svoju'' traku

ako je polukruzno ulazis u traku u koju uspes da smotas :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

 

@dragan66 Da, u pravu si ako mislis na ulicu 14. decembra (novi naziv Cara Nikolaja).  ;)

 

 

 

Tačno , 14.decembar....moja greška....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

@Lazic, istripovao sam se zesce, lupio , kako god, nadam se da se necete uvatiti za to kao da je krivicno delo :). Isto tako, verovao ili ne, ja sam u saobracaju oko 8 god pa opet lupim s vremena na vreme ali ne vidim potrebu da se hvalim mojim stazom niti cu to ikad raditi.

Bio sam umoran dok sam kuckao. Pravilo o kome pricam a nema konkretne veze sa temom je da ne smes da pregazis poprecno dve trake da bi skrenuo, ali naravno u tom slucaju bi morala da bude iscrtana puna linija.  To je inace jedan od prekrsaja koji mi zesce ide na zivce kad ga uocim.

 

Opusteno bre, palo mi je na pamet da si mislio na duple trake, a to je jos jedna od stvari koje nasi vozaci vise vole nego `leba da jedu, ukljucuje se i mora ODMAH u levu traku, inace smak sveta... Nije mi bila namera da te prozivam, nego nisam shvatio sta si hteo da zeska... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja