Jump to content

Moto Zajednica

Misljenja o Jamahi YZ 125???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Merkam ovaj motor posto hocu sa CTX-a da predjem na nesto jace,pa me zanimaju specifikacije ovog motora,trazio sam po netu ali nisam uspeo da nadjem nista posebno o njemu...Pa ako neko zna nesto neka napise i zanima me da li mu je el. paljenje ili kurbla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

ortak ima, pa s vremena na vreme ode u oranje :D

jazu je puni cross, rodjena i pravljena za njivu. nazujana cvaja sa 125 kubika i oko 30-40 konja, jebem li ga. agregat, nema sta da vidis. klasicni reed i PV na usisu/izduvu.

lagana, prelagana, 6 kratkih brzina, i veselje. ALI, ako hoces da ores, moras je vrteti i to dobro, jer cim obrtaji padnu, nema od nje nista.

mora da vristi, i tada je uzivancija. vesanje odlicno. SRCE corbu bez pardona, poteze ko blesava, i ide ko mecava.

put - smaranje

grad - ni u ludilu

ako si mislio da je CTX cross... buahahahahahahahahaha, cek da vidis...

8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Samo mi jos recite jel el. paljenje i dal mogu na njega da nabudzim prednji far i stop svetlo da me ne startuju panduri...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Samo mi jos recite 1.jel el. paljenje i 2.dal mogu na njega da nabudzim prednji far i stop svetlo da me ne startuju panduri...
1.nije 2.a zašto bi? Kad te startuju, a ti pravac njiva!!! :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR
Samo mi jos recite 1.jel el. paljenje i 2.dal mogu na njega da nabudzim prednji far i stop svetlo da me ne startuju panduri...
1.nije 2.a zašto bi? Kad te startuju' date=' a ti pravac njiva!!! :roll:[/quote']

O tome nisam razmisljao :twisted: ali mi se cini kao dobra ideja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

takve masine nemaju nikakvu instalaciju, niti akumulator, bla, bla, ...

iz tog razloga od papira imaju potvrde da se vode na neki klub ili sta vec, a nemas saobracajnu, jer i nisi kompletan za saobracaj. e, sad, dosta ljudi ubudzi primitivnu instalaciju, stavi i mali akumulator, pa ih i registruje.

al je bolje to uraditi da moze da se montira/razmontira za 2min, jer svaki visak mase i nepricvrscenih delova (u njivi) teraju te da je pazljivo vozis, a onda TO NIJE TO.

pre nego sto uzmes nju, uzmi dobre stitnike. ima za sto evrica full body armor za crossa pa pici!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator
ortak ima' date=' pa s vremena na vreme ode u oranje :D

jazu je puni cross, rodjena i pravljena za njivu. nazujana cvaja sa 125 kubika i oko 30-40 konja, jebem li ga. agregat, nema sta da vidis. klasicni reed i PV na usisu/izduvu.

lagana, prelagana, 6 kratkih brzina, i veselje. ALI, ako hoces da ores, moras je vrteti i to dobro, jer cim obrtaji padnu, nema od nje nista.

mora da vristi, i tada je uzivancija. vesanje odlicno. SRCE corbu bez pardona, poteze ko blesava, i ide ko mecava.

put - smaranje

grad - ni u ludilu

ako si mislio da je CTX cross... buahahahahahahahahaha, cek da vidis...

8)[/quote']

 

Posle ovakvog opisa poželiš da je imaš!

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR
takve masine nemaju nikakvu instalaciju' date=' niti akumulator, bla, bla, ...

iz tog razloga od papira imaju potvrde da se vode na neki klub ili sta vec, a nemas saobracajnu, jer i nisi kompletan za saobracaj. e, sad, dosta ljudi ubudzi primitivnu instalaciju, stavi i mali akumulator, pa ih i registruje.

al je bolje to uraditi da moze da se montira/razmontira za 2min, jer svaki visak mase i nepricvrscenih delova (u njivi) teraju te da je pazljivo vozis, a onda TO NIJE TO.

pre nego sto uzmes nju, uzmi dobre stitnike. ima za sto evrica full body armor za crossa pa pici!!![/quote']

Znaci da ipak moze da se nabudzi...Joj ljudi ne mogu vise da bezim od pandura,hocu i ja jednom u zivotu da budem regularan,ionako polazem za A sad u maju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Mislim da si ti ipak za neku enduro/hard-enduro verziju... Da ipak ubiješ 2-3 udarca jednom muvom! Neki DR350, Honda XR... Drži se 4T, pali od 2T u 21. veku... :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR
Ma moram nesto do 125 ccm i 2t' date='tek sad u maju punim 17-u...[/quote'] Yamaha DT125...???

 

Razmisljao sam i o njemu...Trenutno sam u fazi sredjivanja ctx-a,da bih ga sto bolje prodao ili trampio uz doplatu za nesto jace,pa tako malo gledam po oglasima da vidim sta ima,nadam se da cu do juna biti u fazi kupovine...Nije ni dt los i njega sam gledao mada mislim da yz ima bolje performanse...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

YZ je full cross kao sto ti je vec napisano. Kratke brzine, gicanje (zipa ledja) u velikim obrtajima, ENORMNA potrosnja za tako malu kubikazu i...ovo ce te razocarati: mala krajnja brzina jer YZ nije pravljen za vozikanje po Valjevu i do Divcibara :lol: . Uz to dodaj zahtjev za intenzivno ulaganje u odrzavanje masine ako ces ga i koristiti u svrhu za koju je napravljen. Motor je super za onoga kome je 2gi ili 3ci motor, pa mu sluzi za zezanje. Tebi kao mladom bajkeru, kome ce, pretpostavljam, ovo biti jedini bajk, Yamaha DT 125 je mnooogo bolji izbor. Ide super, lagano se vozi, trosi oko 4-4.5 l, ima i e-starter i vodeno hladenje i na 90-100 km/h moze da se vozi i duze. Neces imati problema da je registrujes, sto moze biti problem sa YZ. U svakom slucaju sretno i pametno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Pa trebalo bi da moze lepo da povuce dvoje,ja sad ne znam,a recite mi,sad kad smo vec kod endura od 125ccm kakva je Honda MTX 125 u odnosu na DT?Koji je bolji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja