Jump to content

Moto Zajednica

Demontaza i montaza kurble MZ TS 250/1

Recommended Posts

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Demontaza i montaza kurble na MZ TS 250/1

 

Ukoliko se desi da vam se polomi kurbla ili se pokida opruga kurble evo par slika (fotkao: Shumi Zmaj) koje ce sigurno nekome pomoci...

 

Meni se desilo da je pukla kurbla na najtanjem mogucem mestu (gde prolazi kajla)...

Nakon konsultacija sta treba ciniti,

 

Ontvq_dscf0685i.jpg

 

Mihac takodje mora da oceni da li druga kurbla odgovara standardima MZ vozaca :)

 

ijuEt_dscf0687s.jpg

 

prvi korak je

1.Ispustiti ulje iz menjaca zatim odvijanje srafa na radilici, koji drzi lager-odnosno deo za grubo stelovanje kvacila i odvijanje srafova m6 koji drze levi dekli:

 

YsaVF_dscf0693p.jpg

 

2.Gumenim cekicem blago pocukati po obodima dekle kako bi se odlepila od bloka motora:

 

oAlhb_dscf0694r.jpg

 

U medjuvremenu ne dozvoliti da oni sto nista ne rade oko vas uticu na vasu koncetraciju...:))))))

 

nIpHU_dscf0695g.jpg

 

3.Odvajamo dekli (sa sve kurblom) od motora-lagano kako ne bi ostetili dihtung mada je preporucljivo da se zameni dihtung(ja nisam menjao (pravio) drugi dihtung jer mi je ovaj relativno skoro stavljen i u dobrom je stanju)!

 

HlrvC_dscf0696.jpg

 

YfXDY_dscf0697l.jpg

 

5wIuv_dscf0699pt.jpg

 

4.Na stegu OBAVEZNO postaviti dva parceta lima (0.6-0.8 mm) pre nego se u nju postavi osovina kurble!

(Roze fles je samo bezuspesna akcija diverzanata-liferanata koji su zeleli da uniste projekat :)))

j2K9u_dscf0700f.jpg

 

5.Kada smo postavili osovinu kurble u stegu, lagano kirnerom izbijamo staru kajlu, pridrzavajuci dekli da se ne okrene.

 

cWkeD_dscf0703.jpg

 

6.U tom (nategnutom) polozaju namestamo novu kurblu i kajlu!

NAPOMENA: Ukoliko je opruga spala, kod MZ TS 250/1 se nateze (citava dekla) za pola kruga suprotno od smera skazaljke na satu) Po upustvu koje ima na NET-u kod ETZ  250 i 251 se nateze citav krug, ali ja savetujem da se ipak proveri na licu mesta kako ne bi opruga kurble bila prenategnuta!!!

 

24rmO_dscf0704fe.jpg

 

Dok se ne pronadje odgovarajuca kajla privremeno moze posao da zavrsi i turpija :))))

 

vnGgM_dscf0705w.jpg

 

Neko je od silnog poslao ozedneo pa “kibicuje” flasu sa vodom (jer ne pije kada vozi :))))

77FDm_dscf0706r.jpg

 

7. Montaza se (normalno) vrsi obrnutim redom

 

RsB3H_dscf0707.jpg

 

8.Savet: Kada se vrati dekla, blago se usrafi samo donji sraf(onaj koji drzi platnu kurble) i proba se kako “hvata” kurbla

 

2caju_dscf0709w.jpg

 

9. Montiramo  (obrnutim redom). Srafove na dekli zatezemo “unakrs” kao srafove na automobilskom tocku.

 

TjcHV_dscf0713ac.jpg

 

10. Prilikom zavijanja (odvijanja) srafa na radilici ja sam uz pomoc drvene palice blokirao klip a moze i blokator koji se kao svecica zavija u cilindar

 

S617J_dscf0712j.jpg

 

11. Sve zavrseno-proba je pokazala da smo dobro zavrsili posao

 

ZI7hi_dscf0714n.jpg

 

12. Moze i da se zalije...

 

UHLy8_dscf0715x.jpg

 

 

Foto: Shumi Zmaj

Radio: PicasooMZ

Savetovao, zajebavao i poturao roze fles: Mihac

 

ivvpM_dscf0716x.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

S' obzirom da je tema "stelovanja i popravke" zakljucana otvorio sam novu temu radi preglednosti...

Ukoliko je suvisna (kao nova) neka je Vuja smesti u "mehaniku" ili neku slicnu...!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Dodao bih jos samo da treba obratiti paznju na onaj lim sto stoji na osovini kurble kod opruge. Njegova je uloga da odvoji zupcanik kurble kad motor radi.  Ko nije radio, najbolje da prilikom skidanja dekle ( kad se dekla odvoji oko santimetar od bloka ) pogleda kako taj lim stoji, pa da ga tako i vrati. Na donjoj strani je lim izrezan u obliku slova T i taj deo upada u za to predvidjeno mesto na bloku. Taj lim se moze postaviti i na drugi nacin, al tad se zupcanik ne odvoji i kad se motor upali pravi buku ( a i trosi se i moze da pukne pa da osteti druge stvari u motoru  ) .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Da budem iskren nemam poima šta će novi sajt da donese sa sobom i ne bih ništa dirao da se kasnije ne kajem.

 

Namučio se Mihac sa vama, ništa mu niste pomogli, morao je da sam brine o svemu.  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

Sve je ovo u redu, sem jedne primedbe, što se odnosi na blokiranje radilice na način koji je prikazan.Slažem se da je to jednostavno rešenje gurnutu drveni "tuljak" kroz izduvni kanal i na taj način blokirati klip.Ispravnije rešenje je napraviti šelnu koja obuhvata kuplung korpu po spoljnom obodu koja na jednom delu ima zavarenu polugu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja