Jump to content

Moto Zajednica

Ja 0-40

Recommended Posts

  • Honda, 45 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: Honda

Jednom motor uvek motor.

Još kao klinac sam voleo motocikle, tada su mi se sviđali krosevi, lepio njihove postere i imao

problema oko nabavke istih jer su drugari uglavnom imali tamo neke fudbalere...

...Otac je imao Nsu Pretisa 175 koji je stajao u dvorištu netaknut godinama i sav zaribao,

kao beba sam puzao pored njega i mrmljao nešto dok su me moji bledo gledali...

...Dok su drugari pikali fudbal ja sam maštao o njima, crtao ih, vozio...

...O tome svedoči i dnevnik gde sam zabeležio više impresija, kao na primer ova:

12.11.81

Danas sam pronašo rukavice za skijanje.igrao sam se i pocepao ih pa sam ih krpio.

Našao sam i žuti ski jaknu.kad obučem rukavice,jaknu i stavim ski naočare i još

sednem na bajs osećam se kao na motoru.

( na toj strani je i nacrtan logo honde sa čudnim krilima i još čudniji Motokros pored )

...Imali smo terijera kojem još uvek pamtim ime, i dođem ti ja do njega osvrnem se nema nikoga,

sednem, on dođe u krilo, uhvatim ga pod mišku i počnem mu trljti nos, koji je to bio rezak zvuk,

čini mi se da je i Jošimura to radio dok je bio mali, no taman ubacim u drugu brzinu i

pod punim gasom otme mi se i prokliza... Ujeo me za nos... Opake su te RR mašine...

...Tražio sam ja da mi roditelji kupe Rogov Puh koji je imao kočnice na felni kao bicikl,

činio mi se sjajnim modelom, jedan komšija ga imao. Roditelji su znali fino da me iskuliraju

ali nikada nisu uspeli da mi ih zgade, pokušavali su raznim sportovima koje sam istina

trenirao ali ne više od cela tri treninga, nije to-to...

...Krajem '70-tih letnje školske raspuste sam provodio na Zapadu, rođak me je vozio na moto skupove

sa CB 750Four u vreme kada je hit bila boldorka, san mojih kasnijih snova... Dođem kući ja potpuno lud...

...Kasnije sam se družio sa lokalnim bajkerima starijim od mene koji su me prihvatili kao malog sa BMX biciklom,

vozali me, družio se sa njima, i nikada neka negativnost...

...Toliko sam gnjavio roditelje da su mi obećali motor kada porastem, ali ja sam uvek bio dovoljno star

za svoje godine, imali su oni veoma velikih razumevanja ali moja hiperaktivnost je kočila sve...

...Napokon posle dugih 20 Godina '91 dobijam Lepu svoticu novca, obećanje je održano.

Umesto da krenem nekim redom po kubikaži, ja uprkos svemu, sa nekim vozačkim ne iskustvom, pazarim svoj san

CB 750k model iz '80-te.

Prezadovoljan i ispunjen, kada su ga roditelji videli toliko su bili... očekivali su neki novi apenac,

emzu, možda i onog puh roga šta li već...

...Ubrzo udes od strane drugog vozača, far, satovi, dekla paljenja, tako garažirana godinu dana a u međuvremenu

kupovina jawe 350TS, Nakon par K kilometara Veliko krštenje (izletanje iz krivine), prodaja Jawe

i popravka Honde, moje sazrevanje, odlasci na prve NS Riders skupove, Šabac...

...'96 prodaja, neke životne obaveze, Pauza...

...Danas imam dva momka koji su stasali za motore ali nisu nešto zagrejani, od malena ih vodao po skupovima,

pričao, podmićivao, Nudim im ozbiljnije motoriće, krosiće, eriće a ne one klimko ili kako se već zovu,

no to smo već preživeli ja i moji roditelji, film ide iznova ali u nekim drugim ulogama...

...Ako neće, ima ko hoće, umesto dva manja biće jedan veći  8).

  Šta ti je 40 God. stane u 40 redova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Tebi i ne treba dobrodoslica jer sudeci po tvom predstavljanju, oduvek si tu. Unapred se radujem citanju nastavka: 40-...  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja