Jump to content

Moto Zajednica

CDI (ignitor)

Recommended Posts

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Znaci vako. 'itno mi treba ignitor za DR650RS, 1990. Daj te neki predlog gde bi mogao da trazim, koga da pitam, gde da idem, koga da saljem... Svi predlozi dobrodosli, sem zamene ignitora zippo upaljacem (i tako moze da se upali)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ono sta ja radim kad mi nesto zatreba je da prvo pozovem T3 iz Balosave. Imaju dosta veliki lager polovnih delova, a novo se ceka 7-10 dana, sto je veoma kratko vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Reæi æu i tebi šta sam rekoa èovjeku na motori.hr forumu.

Pogledaj,možda ti je ptišao izlazni tranzistor koji ti košta 1-2 €.

To je meni bilo na mom starom GSX-u,promjenio za par minuta i gas !

Ništa te ne košta da probaš,ako nije onda se lako upustiš u investiciju !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Jes izlazni tranzistor. Odkud znam koji je izlazni a koji ulazni tranzistor?? Kod koga to da odnesem da mi pogleda? To je sve lepo zaliveno, a ja ako ga budem otvarao, bogme zavrsice otresen o zemlju, pa cu zasigurno znati da nije samo izlazni tranzistor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom
Jes izlazni tranzistor. Odkud znam koji je izlazni a koji ulazni tranzistor?? Kod koga to da odnesem da mi pogleda? To je sve lepo zaliveno' date=' a ja ako ga budem otvarao, bogme zavrsice otresen o zemlju, pa cu zasigurno znati da nije samo izlazni tranzistor.[/quote']

i ti da nisi ovo znao???

bolje da si sutio,promjenit ce ti odmah ime na avataru :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Cekam da uzmem stari izgoreli od coveka koji je trebalo da mi nadje drugi u italiji pa cu pokusati da obidjem sve beogradske majstore da vidim ima li ko sta. No i za Mitsubishi mi je palo na pamet, ali ne znam gde ima i da li ima predstavnistvo, u svakom slucaju dobro bi mi dosao bar neki broj telefona ako ne nadjem nista na internetu. Ideja je u svakom slucaju da se nadje drugi ignitor a da se ovaj stari odnese na popravku i da stoji ispod sedista kao rezervni. Sa lemljenim ignitorom ne bi imao zivaca da odem do sapca a kamoli negde dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Dolazim na susret u mitrovicu,pa ako dotle ne nadjes resenje,mogu da pogledam taj cdi.Inace na izlazu nema tranzistor,nego tiristor :),a izmedju ta dva elementa ima neke razlike.

Ako te interesuje nesto vise,evo link,pa pogledaj: http://www.rmlautomotive.com/ignition.html

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

E za tiristor vec znam, i popeo mi se na vr' k...... pre tri godine kada sam imao slicne probleme (tj. iste), no nisam imao mira dok nisam kupio drugi CDI posto se onaj opravljani stalno kvario i nije pomerao pretpaljenje kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC
Znaci vako. 'itno mi treba ignitor za DR650RS' date=' 1990. Daj te neki predlog gde bi mogao da trazim, koga da pitam, gde da idem, koga da saljem... Svi predlozi dobrodosli, sem zamene ignitora zippo upaljacem (i tako moze da se upali)[/quote']Mogu da ti nadjem polovan ako ga ima oko250-300

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Vidi nisam skroz siguran sta na njemu predstavlja serijski broj. Na njemu pise ovako: 12doo

f8t14871

9y16

 

sad, na internetu sam gledao te CDI-jeve, oni imaju petocifren broj pa onda ovo 12doo. Sad sve sto sam nasao su petocifreni koji pocinju sa 33***, a kod mene samo 14871 moze biti to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Puch

E Kvarisa vakoo! Zovnes cika Baneta u Zemunu i 99 posto ti on resi problem! Lik popravlja sve vrste elektronika na Pentama,Motorima,Kolima itd.

064/1294397 Bane!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Sa Banetom sam imao lose iskustvo pre jedno dve godine

kada mi je popravljao regler (koji nije radio dugo posle popravke), a i papreno mi je doticnu kvazi-uslugu naplatio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Puch
Sa Banetom sam imao lose iskustvo pre jedno dve godine

kada mi je popravljao regler (koji nije radio dugo posle popravke)' date=' a i papreno mi je doticnu kvazi-uslugu naplatio.[/quote']

Meni radi elektronike od penti tj. vanbrodskih motora i sve te su pretezno MITCIBUSI proizvodnje.Za sad nemam problema sa njegovim radom, a i cene su mu ok. jer jedna elektronika za recimo Johnsona 115 hp kosta nova 700-800e on mi popravlja za 70-100e!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja