Jump to content

Moto Zajednica

tubeles na felne sa žbicama?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova

možda je glupo pitanje ali jel može na ove felne tubeles?

kad sam otiso da mi postavi ventil za tubeles vulkanizer mi je reko da ce da pušta vazduh ali tek kad je pokidao ventil.

i stvarno kad sam postavljao gumu video sam da izlazi sapunica kod žice, da ne objašnjavam, nego mi čudno ima sad novih motora sa žicama ali ne verujem da imaju unutrašnju

 

samo da nisam mnogo lupio pa da se sprdate :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Ima specijalnih felni sa žbicama koje su predviđene za tubeles.

 

Pored toga postoji i varijanta "dihtovanja" obične žbičane felne uz naravno dodavanje tubeles ventila. Ali to nije baaaaš 100% sigurno rešenje jer se, kako kažu, malo razlikuju ramena felni za tubetype i tubeles gume (ali ide), i naravno žbice mogu da počnu da rade - u stvari to im je i namena, imaju visok samoamortizacioni efekat u odnosu na livene felne.

 

E sad da se rade prerade našao sam kod stranaca ali ne i kod nas. Možda se neko od naših nauči, ja ću prvi da pozdravim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Ima neka fora sa nekom trakom koja se oblepi oko felne i pokrije zbice, a onda se kroz nju postavi ventil, a sad kako to radi nemam pojma, to sam i ja cuo od jednog majstora u BGD.

 

POZ!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ima da se kupi aj da kazemo kit koji se montira sa unutranje strane felne i izgleda ko gumena traka koja prekriva otvore zica. Ovo kosta oko sto i nesto evra po tocku pa kome treba eto. Zgodno je eventualno za prednju jer tubeless gume ne ispustaju naglo vazduh ako se probuse dok unutrasnja moze i da "eksplodira" sto moze biti jako rizicno.

 

Naravno neki proizvodjaci proizvode i zicane felne za tubeless gume ali recimo kod BMWa se zice kace po rubu sa strane a ne po sredini felne tako da i ne smetaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

A ja na motoru sa aluminkama imam unutrasnju  :o

Ko ce to da mi objasni?

Prednja je fabricka, a zadnja je METZELER MARATHON (tubeless), sa unutrasnjom naravno, nije se mehanicar htio zezati da prepravlja. A i bolje ovako, dupla zastita, a mozda i nije???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: BMW F650ST

nije bolje, kada probusis tu tvojuodamh ispusti a tubeless ispusta po 20 sati ako je mala rupa..lako se krpi(mozes i sam kit je 300 din)

 

Stav;jkena je i unutrasnja jer ili ti je losa felna tj ta ivica na koju guma naleze, ili nije tubeles ili nije znao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Traka isecene od unutrasnje gume manjeg precnika, preko srafova za stelovanje zica, sirine oko 20mm, kad napumpas gumu, pritisak vazduha ce da ljudski pritisne gumu na rupe, tako da nema sanse da pusta... Provereno... Ili, jos lakse, postojecu zastitnu traku za unutrasnju gumu(obicno je neka vrsta plastike), premazes silikonom da se ne mrda levo desno... Nista vise... Takodje provereno... ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Silikoni koji tu završavaju posao su acetatni silikoni. Kao što znamo, acetati su kiseline i baš te kiseline loše utiču na metal. Ako je neko imao prilike da vidi na jugićima kako su se vlasnici branili od kradljivaca šoferšajbni, pa kedere lepili silikonima, a posle par godina sama ispadne koliko satruli oko kedera. Lepkovi za šoferšajbne novijih generacija ne sadrže soli i kiseline, ali ako bi to stavio u felnu, zaboravi bilo kakvu intervenciju kasnije na njoj jer si joj zapećatio sudbinu, lepak se ne skida, nikako. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

BMW GS 1200 ima zice koje idu po obodu felne ,sjajno resenje za tubeles

 

Kao APRILA CAPONORDE....... inace oVa druga resenja imaju problem pri OFF ROAD vožnji

sa MALIM pritiscima i problem sa dotezanjem žica ako dodje do potrebe......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Ajde bilo ko ko zna- da li može, na koji način, gde u BG ili kod kod majstora- da tubeless gumu bezbrižno montiram na žičane felne?

p.s. I da li treba ostaviti i unutrašnju?

:-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12771 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

  Ne razumem poentu stavljanja tubeless gume sa unutrašnjom. Ako se već stavlja unutrašnja

zar nije sve jedno koja je spoljašnja. CILJ stavljanja tubeless ("tube" je unutršnja, "less" je "bez") gume

je da nema unutrašnje.

 

  Postoji umetak za žičane felne koji se koristi u motocross-u. Testirali ga je ekipa iz Motocross Action Mag.

i nahvalili ga a uglavnom su strogi. Za trkanje cena ima smisla, za po ulici i do prodavnice...? Da napomenen

da nije potrošnog karaktera. Gume menjaš a u umetak ostaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Na Kepijadi je izvadio lik neki sprej..ali ne klasican..nego neki kao zeleni gel..koji se stavlja i preventivno..pa se guma valjda ne moze izbusiti..ili kad se izbusi..izvadi se ekser ili vec..i rkne sprej ;)

 

E sad rece nesto oko 300 din.. ali ja ga nisam nasao..tamo gde sam mislio da je radnja..

Cini mi se dobra fora..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Na Kepijadi je izvadio lik neki sprej..ali ne klasican..nego neki kao zeleni gel..koji se stavlja i preventivno..pa se guma valjda ne moze izbusiti..ili kad se izbusi..izvadi se ekser ili vec..i rkne sprej ;)

 

E sad rece nesto oko 300 din.. ali ja ga nisam nasao..tamo gde sam mislio da je radnja..

Cini mi se dobra fora..

to se zove SLIME i trebalo bi da krpi rupe do 3mm, mada pitanje je dali  stvarno to radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

  Ne razumem poentu stavljanja tubeless gume sa unutrašnjom. Ako se već stavlja unutrašnja

zar nije sve jedno koja je spoljašnja. CILJ stavljanja tubeless ("tube" je unutršnja, "less" je "bez") gume

je da nema unutrašnje.

Postoji umetak za žičane felne koji se koristi u motocross-u. Testirali ga je ekipa iz Motocross Action Mag.

i nahvalili ga a uglavnom su strogi. Za trkanje cena ima smisla, za po ulici i do prodavnice...? Da napomenen

da nije potrošnog karaktera. Gume menjaš a u umetak ostaje.

Dobro, po ovome je zaključak:

Može se montirati na žičanu felnu tubeless guma samo ako se tim nekim skupim sredstvom pripremi da ne ispušta vazduh kroz rupice od žbica; a inače se može staviti i bilo koja tubeless guma+unutrašnja, uobičajeno, što naravno nema veze sa sigurnosti oko explozije umesto laganog ispuštanja-ukoliko dođe do impakta...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12771 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pa ne mora ovo skupo rešenje ako nije trkanje ili ozbiljan off road u pitanju. Lazić tvrdi da

može "štap  i kanap" i da provereno radi. Samo je pitanje čemu, sem ako tubeless guma nije

naišla povoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja