Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • U prolazu, 95 postova

Posto sam juce svecano dobio tablice resim ja jutros da se malo provozam pre posla. Malo je reci da sam obusevljem kako motor ide. Ako se izuzme moje dr..nje kvacila (ovo mi je prvi motor sa manuelnim menjacem) ovo se vozi kao bicikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

Društvo, lepo je bilo družiti se sa vama. Moj motorić je našao novog vlasnika. Neko vreme sam imao prilike paralelno vozati i upoređivati ER-a i Z750. Kao i prvog dana kad sam seo na ER-a, nije me prestala impresionirati neverovatna okretnost tog motora kao ni uzbuđenje koje daje veliki obrtni momenat agregata. Divan motor.

 

Želim vam svima puno lepih i bezbednih kilometara!!! 1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

 

Želim vam svima puno lepih i bezbednih kilometara!!! 1zdravo.gif

 

 

 

Hvala ninalara, takodje i tebi puno bezbednih kilometara i da se navozas i sa z750 i naravno da ostanes odan 'kawasaki' fabrici (uskoro da predjesh na z1000 0takoje.gif). pozdrav 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Znaci nisam jedini koji hoce na z750 da predje :D.

NEgo ljudi sta je sa aleksandrom? Znam da ste pricali da je imao saobracajku ali vidim da ga bas dugo nema??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Z1000

Svi smo nesto utihnuli zadnjih dana, predpostavljam da se grabilo jos malo lepih dana.

 

Mislim da je to to sto je bilo za ovu sezonu, makina oprana, nauljena i spakovana u garazu na svoj zimski san.

A sad mali predah, malo stednja i spremanje za prolece.

 

Kakvi su vasi planovi, mozda neka druga masina ili neka nadogradnja,oprema itd ?

 

PS: necemo valjda i mi u zimski san

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Meni je u planu z750-z750s 1zvizduk.gif . Nesto ne verujem da ce se pricati ovde toliko preko zime, jedino ako nekom treb pomoc da nesto sredi ili ako neko hoce da kupi er6...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Da, svi smo se nesto ucutali.

Za vikend pravim drugi raspored u garazi i stavljam bebicu u zimski san. Mozda odlozim za ssledeci vikend ali posto sam povredio ruku neverujem da cu moci da vozim.

 

Posto imam u planu za sledecu godinu par voznica po dan-dva interesuju me vasa iskustva sa montiranjem torbi. Jeste da cu naruziti motorce ali moram. Mislio sam samo bocne torbe da stavljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Ja sam stavljao bocne torbe par puta i pravo da ti kazem bash me bilo briga dal ce da ga naruze ili ne 1lol.gif. Uglavnom rade svoj posao i ne smetaju toliko suvozacu(ako ih dobro postavish). Jedini problem je sto nas motor ima "mrsavo" dupe da kazem pa torbe nekako krivo stoje(barem ove moje imam kappa bisage), ali u pocetku sam mislio da ce da se klate i da ce da bude nebezbedno, ali to kad se sve zategne i zakaci nema da mrdne(cak sam vozio i po 180 km/h sa njima bez problema). E sad ne znam da li si ih ti ikad stavljao i kakve su te tvoje, ali evo slika da vidish kako to izgleda na mom motoru ( sorry ova je najbolja shto imam).

post-16855-0-98462300-1384174878_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

Kakvi su vasi planovi, mozda neka druga masina ili neka nadogradnja,oprema itd ?

 

 

 

Sto se tice planova, ako bude novca, uzeo bi z800, ali mi se u poslednje vreme jako svidjaju motori tipa Dorsoduro,moracu da provozam neki pa da vidim dal cu da napustim Naked ekipu :-)...

 

Sto se tice opreme trebace mi neki soft luggage koji mogu da montiram kad idem na kraci put, Kriega mi se svidja (dosta je skupa) al svi hvale iam kombincaija 10L. 20L,30L koje se montiraju jedne na druge ..

 

Motor sam juce zvanicno garazirao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Hvala na pomoci

Nemam nikakve torbe. Imam u planu da ih kupim pocetkom sledece godine pa bih da cujem utiske. Mislio sam da uzmem par obicnih platnenih neke srednje velicine.

To mrsavo dupe na ovom nasem cudu me je malo i bacilo u razmisljanje. Kako ce da stoji i kolimo ce sigurno na bude?

 

 

Послато са XT615 користећи Тапаток 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Z1000

Meni je u planu z750-z750s 1zvizduk.gif . Nesto ne verujem da ce se pricati ovde toliko preko zime, jedino ako nekom treb pomoc da nesto sredi ili ako neko hoce da kupi er6...

 

Uh, i meni je u planu Z750 ali mislim da to nece biti jos sezonu - dve sigurno.

 

Preko zime cu srediti onaj airbox sto mi je slinav, taman dok je motor u garazi, a na prolece nove gume, vizir za dalje voznje, nove gripove ( ovi mi nesto zvakasti a i malo glavi ovaj na gasu), slajdere i zadnji blatobran.

U bre tek sad videh sta sve treba, moracu da orobim neku banku jbt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Meni je u planu z750-z750s 1zvizduk.gif . Nesto ne verujem da ce se pricati ovde toliko preko zime, jedino ako nekom treb pomoc da nesto sredi ili ako neko hoce da kupi er6...

 

Uh, i meni je u planu Z750 ali mislim da to nece biti jos sezonu - dve sigurno.

 

Preko zime cu srediti onaj airbox sto mi je slinav, taman dok je motor u garazi, a na prolece nove gume, vizir za dalje voznje, nove gripove ( ovi mi nesto zvakasti a i malo glavi ovaj na gasu), slajdere i zadnji blatobran.

U bre tek sad videh sta sve treba, moracu da orobim neku banku jbt.

 

Nisam jedini kome se glavi malo gas :D . Gripovi nisu skupi 6-7 usd, slajderi 30ak usd, ova tri ispod 100 e po komadu nemas :S

A to sto kazes air box slinav, mislis da ima ulje u njemu? To je normalno :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017

@Woo3

 

Koliko su litara ove bocne torbe koje imas? Planiram da kupim ove neke jeftine iz louisa, cisto da imam pa ne znam jesu li mnogo male (20l je 1)

 

I ja takodje razmisljam o stavljanju vizira, ali mi nesto ne izgleda lijepo na motoru a ne mogu da se polazim da mi vjetar smeta nesto posebno, valjda zato sto mi je prva sezona na njemu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Z1000

kakav si vizir imao u planu za put?

 

Planiram veci vizir. Cimao sam Ivana sto pravi vizire da mi salje slike. Isti su kao fabricki za njega samo je razlika u visini vizira, jedan je kao original a drugi vislji od 5-10cm.

 

Sta znam, jes malo ruznjikavo, ali znaci. Par puta sam ove sezone isao po 500-600km dinamocne voznje i vetar ubi. Po gradu moze bez njega, ali na duze bas fali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Z1000

Meni je u planu z750-z750s 1zvizduk.gif . Nesto ne verujem da ce se pricati ovde toliko preko zime, jedino ako nekom treb pomoc da nesto sredi ili ako neko hoce da kupi er6...

 

Uh, i meni je u planu Z750 ali mislim da to nece biti jos sezonu - dve sigurno.

 

Preko zime cu srediti onaj airbox sto mi je slinav, taman dok je motor u garazi, a na prolece nove gume, vizir za dalje voznje, nove gripove ( ovi mi nesto zvakasti a i malo glavi ovaj na gasu), slajdere i zadnji blatobran.

U bre tek sad videh sta sve treba, moracu da orobim neku banku jbt.

 

Nisam jedini kome se glavi malo gas :D . Gripovi nisu skupi 6-7 usd, slajderi 30ak usd, ova tri ispod 100 e po komadu nemas :S

A to sto kazes air box slinav, mislis da ima ulje u njemu? To je normalno :P

 

Znam za gripove i blatobran, ali gde si nasao slajdere za 30 a da odgovaraju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

@Woo3

 

Koliko su litara ove bocne torbe koje imas? Planiram da kupim ove neke jeftine iz louisa, cisto da imam pa ne znam jesu li mnogo male (20l je 1)

 

I ja takodje razmisljam o stavljanju vizira, ali mi nesto ne izgleda lijepo na motoru a ne mogu da se polazim da mi vjetar smeta nesto posebno, valjda zato sto mi je prva sezona na njemu :)

 

Torbe su Kappa Model TK714, kapaciteta 22l, a prosiruju se na 29l, ja sam prazadovoljan nisam ih ni nesto skupo platio (koliko se secam na nekom popustu oko 7000). Shto se tiche vizira ja imam puigov vizir (za moj model 2009. god) i prezadovoljan sam, jer ja retko kad vozim po gradu ( a tu se vetar skoro i ne oseca 1moto3.gif). Vetar smeta svakako ali znatno manje, i kakav god vizir budes stavio nece ti pomoci pri przini vecoj od 160. 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Neki modovi koje pre nisam video za er6, ako neko bude probao nek javi ima li razlike...

 

 

http://shanetp.110mb.com/Pair%20Valve.pdf

 

http://shanetp.110mb.com/Sub%20Throttle%20Plate.pdf

 

http://shanetp.110mb.com/IAP%20Vacuum%20Hose%20Mod.pdf

 

Juce odradio ovo i prezadovolljan sam...Preporuka!!! (radi se o trecem modu)

Bolji odziv na gas na niskim obrtajima... nema vise onog cimanja....Milina :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Neki modovi koje pre nisam video za er6, ako neko bude probao nek javi ima li razlike...

 

 

http://shanetp.110mb...air%20Valve.pdf

 

http://shanetp.110mb...tle%20Plate.pdf

 

http://shanetp.110mb...0Hose%20Mod.pdf

 

Juce odradio ovo i prezadovolljan sam...Preporuka!!! (radi se o trecem modu)

Bolji odziv na gas na niskim obrtajima... nema vise onog cimanja....Milina :moto3:

 

 

Ja to odavno odradio 1zvizduk.gif

Ali sam vratio sve sem iap moda.. Sa ovim auspuhom mi je motor preglasan, a ako bi o5 povadio ovo ne znam koji cepovi za usi bi mi pomogli 1lol.gif

Inace stvarno se oseca bolji odziv gasa i medjuubrzanja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Z1000

Ja ovo tek planiram da uradim. S`ozirom da imam aftermarket auspuh, dovoljno je da uradim IAP mod ?

Koliko vidim to resava cimanje, los odziv na gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Resava ali ne preterano . Sa tvojim auspuhom samo bi iap odradio, i mozda pair valve, ali to kad otopli jer nije preporucljiv zimi ( ne mogu da se setim zasto) , a ako izvadis usisnike tj sve odradis, motor ce da bude preglasan, ali zato skroz drugacije ima da reaguje. Osetno startniji u nizim obrtajima a i u srednjim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Z1000

Resava ali ne preterano . Sa tvojim auspuhom samo bi iap odradio, i mozda pair valve, ali to kad otopli jer nije preporucljiv zimi ( ne mogu da se setim zasto) , a ako izvadis usisnike tj sve odradis, motor ce da bude preglasan, ali zato skroz drugacije ima da reaguje. Osetno startniji u nizim obrtajima a i u srednjim

 

To i planiram na prolece, sad i onako nema voznje. Usisnike necu vaditi, dovoljno je glasan i sad :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

Spakovao sam motor u garazu pre par dana al sam se predomislio, skino sa stendera i fino izvozao zadnja dva dana.... Nije tolko hladno kolko sam ocekivao, iako mi podhitno trebaju zimske rukavice...

 

Jel ovi modovi imaju nuspojave?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

nema..zato sto je fabrika odradila na verziji 2011 ili 12.ne radi mi komp sad pa ne mogu da nadjem gde sam procitao, ali uglavnom nema jer nihe nikakvo "budzenje" vec samo ravnomeran vacuum pritisak.

 

pricam za mod koji sam ja odradio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja