Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko odabira kacige ????

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

E ovako stoje stvari :)

Posto sam ja skroz nov u ovom ludo zaraznom svetu (naravno sve u pozitivnom smislu) pa mi manjka iskustva oko odabira kacige, ono sto znam da ne mogu da se isprsim vise od 250€, to je gornja granica, i cackao sam nesto po netu i model koji je meni zapao za oko je Shoei Raid ||, a video sam i neke modele Nolan i Givi (ne mogu da se setim oznaka), e sad molim iskusnije kolege za savet i predloge?

Hvala unapred i uzdravlje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Pa, koliko ja znam, Shoei je cenjenija (citaj skuplja, generalno) od ove druge dve, ali opet, moras da probas, pa onda odluci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Pa, koliko ja znam, Shoei je cenjenija (citaj skuplja, generalno) od ove druge dve, ali opet, moras da probas, pa onda odluci.

Pa i ja sam tako cuo da je Shoei cenjenija, nego sto sam totalno neupucen o cemu treba da vodim racuna pri odabiru, znam naravno da je cena najbitiniji faktor zbog onog starog koliko para toliko i muzike, voleo bih da se neko oglasi ko je imao iskustva sa ovom kacigom, ali ne mora iskljucivo ona, neke u toj "klasi", motor vozim po gradu i vikendom volim da se otisnem na put :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

Pa, koliko ja znam, Shoei je cenjenija (citaj skuplja, generalno) od ove druge dve, ali opet, moras da probas, pa onda odluci.

 

Kad je rekako "moras da probas", to bi znacilo da MORAS DA PROBAS! Fora da li susti, da li ne susti, da li je izdrzljiva itd... Mozes i da verujes na rec nekome, ali ako nema niko ko ju je probao, a ti nisi u stanju da je probas u voznji, onda bolje nemoj da rizikujes...

To ti je moj savet iz iskustva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Pa, koliko ja znam, Shoei je cenjenija (citaj skuplja, generalno) od ove druge dve, ali opet, moras da probas, pa onda odluci.

 

A ko ce meni da da novu kacigu da je probam, ne ide to tako kod nas, zato i pitam da se javi neko ko je mozda imao tu kacigu, ako se niko ne javi onda cu sam da biram pa kako bude :)

 

Kad je rekako "moras da probas", to bi znacilo da MORAS DA PROBAS! Fora da li susti, da li ne susti, da li je izdrzljiva itd... Mozes i da verujes na rec nekome, ali ako nema niko ko ju je probao, a ti nisi u stanju da je probas u voznji, onda bolje nemoj da rizikujes...

To ti je moj savet iz iskustva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Burazeru vidi ovako...

Nitro kupio-poklonio-tutnji i siba vazduh po ocima

Shark RSI dobio - za broj veca ali vrhunska kaciga

Arai Viper GT - kupio...i zapitao se sta li kosta toliko na njoj...bucna + siba vazduh po ocima

Airoh Flip Up - Po kisi pokisao po glavi - AL BUKVALNO !

I konacno nasao dozivotnu kacigu ...Scorpion Exo 1000 !

Imam sve sto mi treba-AntiScratch,AntiFog,suncani vizir,5 otvora za provetravanje...i sto je najbitnije NE SIBA vazduh po ocima+NAJTISA kaciga koju sam imao na glavi !!! Kao da sam cepice u usi stavio ! Znaci odusevljen sam ! i vredi za sve pare !

Da ti napomenem da vozimo slicne motore (Honda Transalp) znaci isto je sedenje,isti polozaj glave.

Idi i probaj,ako odgovara tvojoj glavi-uzmi i neces pogresiti zasigurno.Ima i pumpicu kojom naduva unutrasnjost i potpuno zadihtuje i prilagodi se glavi.

Znaci preporuka od srca !  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Burazeru vidi ovako...

Nitro kupio-poklonio-tutnji i siba vazduh po ocima

Shark RSI dobio - za broj veca ali vrhunska kaciga

Arai Viper GT - kupio...i zapitao se sta li kosta toliko na njoj...bucna + siba vazduh po ocima

Airoh Flip Up - Po kisi pokisao po glavi - AL BUKVALNO !

I konacno nasao dozivotnu kacigu ...Scorpion Exo 1000 !

Imam sve sto mi treba-AntiScratch,AntiFog,suncani vizir,5 otvora za provetravanje...i sto je najbitnije NE SIBA vazduh po ocima+NAJTISA kaciga koju sam imao na glavi !!! Kao da sam cepice u usi stavio ! Znaci odusevljen sam ! i vredi za sve pare !

Da ti napomenem da vozimo slicne motore (Honda Transalp) znaci isto je sedenje,isti polozaj glave.

Idi i probaj,ako odgovara tvojoj glavi-uzmi i neces pogresiti zasigurno.Ima i pumpicu kojom naduva unutrasnjost i potpuno zadihtuje i prilagodi se glavi.

Znaci preporuka od srca !  :)

 

Dakle, primio K znanju!

Odlican pregled, hvala!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Burazeru vidi ovako...

Nitro kupio-poklonio-tutnji i siba vazduh po ocima

Shark RSI dobio - za broj veca ali vrhunska kaciga

Arai Viper GT - kupio...i zapitao se sta li kosta toliko na njoj...bucna + siba vazduh po ocima

Airoh Flip Up - Po kisi pokisao po glavi - AL BUKVALNO !

I konacno nasao dozivotnu kacigu ...Scorpion Exo 1000 !

Imam sve sto mi treba-AntiScratch,AntiFog,suncani vizir,5 otvora za provetravanje...i sto je najbitnije NE SIBA vazduh po ocima+NAJTISA kaciga koju sam imao na glavi !!! Kao da sam cepice u usi stavio ! Znaci odusevljen sam ! i vredi za sve pare !

Da ti napomenem da vozimo slicne motore (Honda Transalp) znaci isto je sedenje,isti polozaj glave.

Idi i probaj,ako odgovara tvojoj glavi-uzmi i neces pogresiti zasigurno.Ima i pumpicu kojom naduva unutrasnjost i potpuno zadihtuje i prilagodi se glavi.

 

 

E ovakav odgovor mi je trebao :)

Hvala ti ko bratu, a gde samo da pogledam tu kacigu i koja joj je cena?

Znaci preporuka od srca !  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

Ja ne znam sta ja radim pogresno pa i moj odgovor bude u "citatu" :)

Ali u svakom slucaju hvala puno na pomoci

 

Pisi na kraju svega, dakle posle poslednjeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Ja ne znam sta ja radim pogresno pa i moj odgovor bude u "citatu" :)

Ali u svakom slucaju hvala puno na pomoci

 

Pisi na kraju svega, dakle posle poslednjeg

 

Pa ja pisem valjda :)

Nego kad je veci text pa se izgleda zeznem malo :)

A i plus cesto pisem komentare sa telefona pa tu tek nastane zbrka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

Vidi kod rajka u kragujevcu imas nesto od shoei xr-1000 modela mogu ti dati broj na pp.Takodje pogledaj snizenja u louisu.Raid 2 nije losa kaciga ali za taj novac mozes uzeti bolju kacigu.Scorpion u louisu imas na snizenju pa imas priliku da prodjes jeftinije:).Moj savet ti je ili bolji shark ili shoei xr-1000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Vidi kod rajka u kragujevcu imas nesto od shoei xr-1000 modela mogu ti dati broj na pp.Takodje pogledaj snizenja u louisu.Raid 2 nije losa kaciga ali za taj novac mozes uzeti bolju kacigu.Scorpion u louisu imas na snizenju pa imas priliku da prodjes jeftinije:).Moj savet ti je ili bolji shark ili shoei xr-1000.

 

Imas pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

Vidi kod rajka u kragujevcu imas nesto od shoei xr-1000 modela mogu ti dati broj na pp.Takodje pogledaj snizenja u louisu.Raid 2 nije losa kaciga ali za taj novac mozes uzeti bolju kacigu.Scorpion u louisu imas na snizenju pa imas priliku da prodjes jeftinije:).Moj savet ti je ili bolji shark ili shoei xr-1000.

 

Imas pp

 

Naucio si da pises! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

ne, ali sam se uverio da je to odlicna kaciga, u rangu je xr1000 i kaciga iz tog cenovnog ranga, nosi je poznanik iz slovenije koji godisnje predje po 35000, on je ne bi nosio da je preterano bucna, neudobna ili slicno na putovanjima sa velikim distancama.....mislim da je za ulozene pare daje mnogo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

ne, ali sam se uverio da je to odlicna kaciga, u rangu je xr1000 i kaciga iz tog cenovnog ranga, nosi je poznanik iz slovenije koji godisnje predje po 35000, on je ne bi nosio da je preterano bucna, neudobna ili slicno na putovanjima sa velikim distancama.....mislim da je za ulozene pare daje mnogo...

 

To je super da imam jos jedan model u opticaju, probacu svaku kacigu i videti koja najvise odgovara mojoj glavudzi :)

Spala knjiga na 3 slova sto bi rekli :D

Shoei xr1000, Scorpion exo1000, i Shark rsi, pa cemo da vidimo

Hvala puno na pomoci ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Ja imam Shark RSI, pa malo da ti pomognem. ;)

 

 

Ovo su njene reklamne i zvanicne karakteristike:

 

    Shell made from multi-directional composite fibers and strengthened with Carbon/Amide

 

    2 shell sizes

 

    5 multi-element, internal shock-absorbers with differentiated density

 

    Airflow directed by integrated ducts and "Venturi" deflectors

 

    Dual-treated (anti-scratch/anti-fog) "Total Vision" 2.2mm visor

   

    Shark's patented "Push One" visor quick-release system

   

    "Touch One" flush rapid-opening ventilation

   

    Optimized demisting using visor frame diffuser

   

    Fully removable and washable interior in microfiber fabric

   

    Ergonomic cheek pads in 3D foam

   

    Anti-fog visor and chin cover

   

    Meets and exceeds ECE 2205 and DOT standards.

 

RSI.jpg

 

Ono sta ja mogu da ti kazem o njoj je:  Veoma je udobna. Nije bucna... ne zvizdi, ne pisti. Ima malu dozu sumova pri brzinama

preko 120km/h i to je sasvim normalno, ali to ne zavisi samo od nje. Na mom motoru imam malo povisen vizir koji izgleda dobro

stiti i usmerava vazduh preko kacige. Kada se sagnem malo, tada bas nema nikakvih sumova. Pretpostavljam da ti na Versisu

nemas turig vizir. Nije teska kaciga. Lako se otvara i zatvara ventilacija. Vizir joj je kristalno jasan i ne krivi sliku ni sa strane.

Skida se za dve sekunde. Vadi joj se unutrasnja postava radi pranja. Ima  usmerivac vazduha (ispred nosa), i ima

zastitu od vetra  za bradu. Kopca je 2 D ring (najsigurnija kopca).

 

Shoei i Scorpion nisam imao prilike da probam pa ne mogu da ti naprvim poredjenje.

Svakako je najbolje da probas sve tri i da sam doneses odluku. Kada budes probao, nosi svaku bar 15 minuta na

glavi i zakopcaj je. Ako ti kaciga pravi bilo kakav pritisak na bilo koji deo glave - nije za tebe. Mrdanjem glave levo/desno,

ne sme kaciga da se se klati. Takodje treba dobro da ti prijanja uz celo. Tu ne sme da bude luft debljine prsta.

 

Srecno sa izborom.  :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Ja imam Shark RSI, pa malo da ti pomognem. ;)

 

 

Ovo su njene reklamne i zvanicne karakteristike:

 

    Shell made from multi-directional composite fibers and strengthened with Carbon/Amide

 

    2 shell sizes

 

    5 multi-element, internal shock-absorbers with differentiated density

 

    Airflow directed by integrated ducts and "Venturi" deflectors

 

    Dual-treated (anti-scratch/anti-fog) "Total Vision" 2.2mm visor

   

    Shark's patented "Push One" visor quick-release system

   

    "Touch One" flush rapid-opening ventilation

   

    Optimized demisting using visor frame diffuser

   

    Fully removable and washable interior in microfiber fabric

   

    Ergonomic cheek pads in 3D foam

   

    Anti-fog visor and chin cover

   

    Meets and exceeds ECE 2205 and DOT standards.

 

RSI.jpg

 

Ono sta ja mogu da ti kazem o njoj je:   Veoma je udobna. Nije bucna... ne zvizdi, ne pisti. Ima malu dozu sumova pri brzinama

preko 120km/h i to je sasvim normalno, ali to ne zavisi samo od nje. Na mom motoru imam malo povisen vizir koji izgleda dobro

stiti i usmerava vazduh preko kacige. Kada se sagnem malo, tada bas nema nikakvih sumova. Pretpostavljam da ti na Versisu

nemas turig vizir. Nije teska kaciga. Lako se otvara i zatvara ventilacija. Vizir joj je kristalno jasan i ne krivi sliku ni sa strane.

Skida se za dve sekunde. Vadi joj se unutrasnja postava radi pranja. Ima  usmerivac vazduha (ispred nosa), i ima

zastitu od vetra  za bradu. Kopca je 2 D ring (najsigurnija kopca).

 

Shoei i Scorpion nisam imao prilike da probam pa ne mogu da ti naprvim poredjenje.

Svakako je najbolje da probas sve tri i da sam doneses odluku. Kada budes probao, nosi svaku bar 15 minuta na

glavi i zakopcaj je. Ako ti kaciga pravi bilo kakav pritisak na bilo koji deo glave - nije za tebe. Mrdanjem glave levo/desno,

ne sme kaciga da se se klati. Takodje treba dobro da ti prijanja uz celo. Tu ne sme da bude luft debljine prsta.

 

Srecno sa izborom.  :)

 

 

 

 

Hvala ti puno na ovako iscrpnom odgovoru :)

Drago mi je da se javio neko ko ima iskustva sa nekom od ovih kaciga, ono sto je zakljucak i sto mi svi vi savetujete da je nosim na glavi bar 15 min da bi video da li me zulja, dzabe sve ako je neka kaciga lepa a nije nikako udobna, i naravno sve zavisi od oblika glave, tako da cu ja jedan dan lepo da obidjem sva mesta i da probam sve kacige pa cu natenane da odlucim, nego gde si ti kupio ovu Shark kacigu i koja joj je cena ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Kupio sam je na USA ebay-u preko firme/agencije Lombard koja usluzno vrsi kupovinu za tebe, uz proviziju od 40%,

jer kod nas ne funkcionise PayPal. Medjutim, cuo sam da sada Banka Intesa servisira PayPal (proveri), pa ako je istina,

mozes sam da kupujes po internetu. Naravno, tu te cekaju troskovi dostave i carine, koji opet izadju na 40-ak

posto preko cene koju platis za robu.

Ako ti nije hitno, gledaj i cekaj neke popuste, mada je to malo redje tokom sezone, ali desi se.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

 

Kupio sam je na USA ebay-u preko firme/agencije Lombard koja usluzno vrsi kupovinu za tebe, uz proviziju od 40%,

jer kod nas ne funkcionise PayPal. Medjutim, cuo sam da sada Banka Intesa servisira PayPal (proveri), pa ako je istina,

mozes sam da kupujes po internetu. Naravno, tu te cekaju troskovi dostave i carine, koji opet izadju na 40-ak

posto preko cene koju platis za robu.

Ako ti nije hitno, gledaj i cekaj neke popuste, mada je to malo redje tokom sezone, ali desi se.

 

 

 

To cu onda videti za drugu kacigu, posto bih ipak da kupim sada sto pre, a mislim da bi se to oduzilo malo, a sta ti mislis o flip up kacigama Caberg, video sam na moto berzi neku sa bluetoothom, deluje jako zanimljivo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Iskreno - ne mislim nista. Tvoja bezbednost je u pitanju, a jedino Full face kaciga pruza maksium zastite.

Cak ne bih kupio full face kacigu koja ima unutrasnji suncani vizir. Prijatelj je pao sa takvom kacigom

i taj vizir se polomio. Umalo nije bez ociju ostao. Tako i flip up moze vrlo lako da se otvori u ne daj Boze

situaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja