Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio free

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Pančevo

Koliko prelaze za veka,do koliko predjenih km treba gledati?

I koliko mogu da idu kmh(sa i bez blokada)?

 

Izvinjavam se ako sam promasio sekciju :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Prodao sam poštara sa 32000 km.

Po satu je išao 75 kmh. i bez problema nosio mojih 100+ kilograma.

Zapao je u ruke momcima koji mu već dve godine vade dušu, al on se neda.

Pa ti sad vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

na jednog po zakonu ali moze i na dvoje na foru

 

Sasvim normalno a ne na foru je moguće registrovati za dvoje. Ugradiš fuzastere za suvozača, produžiš malo sedište i ideš na tehnički pregled gde treba da konstatuju dodatno na prednjoj strani da ima mesta za sedenje 2, overe pečatom i potpisom. Pogrešno je shvatanje da 49 kubika po Zakonu mora samo za jednog. Ja imam za dvoje registrovanog, tehnički sam uradio prilikom prenosa, navozo se sa suprugom samo tako, nikad nas nisu zaustavili, a nije bilo razloga ikakvog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

ti si uradio tehnicki i registrovao na dve osobe ili je vec bio registrovan na dve?

 

jel si sam uradio fuzastere i produzio sediste ili je tako bilo fabricki?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Bio registrovan za jednog pa sam pri kupoprodaji odjavio skuter, vratio tablice i morao na tehnički, a sedište i nogostope uradio pre njega. Na tehničkom su dužni da izvrše kontrolu tehničke ispravnosti i da konstatuju eventalne promene, boju, sedišta, što upišu u registracioni list a službenik u MUP-u vrši registraciju i merodavan je tehnički, ne interesuje je saobraćajna ni podaci iz nje. Naravno, kupoprodajni ugovor. Ljjudi su registrovali svoje motore ovako uz promenu boje, što je bio osnovno razlog vršenja tehničkog i nove registracije. Sad ima "pametnih" na tehničkom koji tumače svoj posao na svoj način i neće da upišu ništa drukčije od onoga što stoji u saobraćajnoj. Na pitanje, a druga boja, odgovor, pa to je drugo. No da ne teoretišemo, na većini tehničkih će ispravno odraditi zapisnik, kako odgovara činjeničnom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

koliko znam, tehnicki pregled samo konstatuje, za bezbednost nadogradjenih stvari mora se raditi atest na masinskom fakultetu

 

to je pravi sled dogadjaja..

 

na tehnickom pregledu nema lica niti imaju ovlascenje da proveravaju bezbednost nadogradjenog sedista i navarenih fuzastera

 

zato postoji TUV certifikat i COC sertifikat koji se dobija uz motor pa sa tim uvoznik ide u institut vinca na sektor motornih vozila i dobija potvrdu o saobraznosti tih papira sa nasim zakonom, po tome se registruje nov motor. ukoliko zelis nesto da promenis, moras da odes na tehnicki pregled da ti otvore registracioni list i utvrde da je naknadno ugradjeno sediste i fuzasteri, sa registracionim listom odes u ljermontovu gde pises molbu za atest i oni te posalju na masinski ili u vincu, tamo pogledaju, slikaju urade par testova i daju svoju rec o bezbednosti. sa tim sertifikatom, vracas se na tehnicki gde oni konstatuju da je sve u redu i daju nalog za promenu podataka u saobracajnoj dozvoli koju zarsavas opet u ljermontovoj ulici.. tamo se kuca nova saobracajna sa novim podacima i gotovo, imas bicikl sa pomocnim motorom sa 2 mesta za sedenje..

 

onda sednes na skuter sa gospodjom ili ortakom i skapiras da si se cimao toliko za nista jer su gume tanke i nije bas bezbedno voziti dvoje na piaggio free skuteru..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Mani teoretisanje, pričam ti kako sam uradio najnormalnije. Postoji Fri sa 2 sedišta a ovi poštarski su svi registrovani u Italiji za jednog namerno. Sedište je relativan pojam, meni malo za mojih 135 kila al dvojici po 45 je taman. Inače, supruga i ja preko 200, samo teraj. I sad ga imam, jure me da prodam al mi se ne da. Naravno, čim sam seo na jači, odma je pala odluka o promeni, to stoji. Al smo se celo leto vozikali po gradu slatko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Jako zahvalna masina, ali ipak nije neunistiva.  ;)  Nakon predjenih oko 45000 km, ipak trazi osvezenje, sto je po meni i normalno za skuter od 50ccm. Upravo treba da radim generalnu. Otisli su mi lezajevi na radilici i na varijatoru  a kad se rasklopi videcu kako izgledaju klip, cilindar i karike .  Motor  i dalje pali iz prve, vuce, ali se osete jace vibracije u motoru i kod zadnjeg tocka i motor radi dosta glanije,  tako da to je to... a bilo je i vreme  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2637 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Nisam ja . sin ga cacka. Dok sam ga ja vozio sa drugim auspuhom (Giannelli) je zakucavao 80.

Onda je saranitelj preuzeo Free-a i uz pomoc free-foruma i tatinih finansija dosao do 100.Jos uvek mi ne priznaje koliko sad trosi. >:( ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Free je poprilicno neunistiva sprava, i uz redovno odrzavanje (sto ih je malo imalo) prelazi mnogo, vise nego neki 4t. Kilometrazi na satu ne treba verovati, vracana je vise puta. Treba proveriti sve lezajeve, jer ako neki crkne moze napraviti velike probleme. Sa novim kaisem i rolnicama free serijala moze oko 75km/h. Jos nisam cuo da je i jedan fri zaribao a da je imao ikakvog ulja u sebi. Zadnji amortizer je premekan za voznju u dvoje.

Ako se vozi umereno trosi po bg oko 3l, a ako si veseliji po gasu hoce i do 3.8l. Def najbolji skuter do 50ccm (odnos cena - dobijeno) ako vam ruku ne zapadne neki krs primerak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne vozi brze nego sto tvoj andjeo cuvar moze leteti., 113 postova
  • Lokacija: vs-ns
  • Motocikl: ,yamaha tzr 125

danas sam se slatko navozao sa freejem od komsije  ;D kad sam seo odma poceo da cupa jbt da nepoverujes kako cupa a kuca 80 na sat sve standardno nista budzeno  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Gps je cudo  ;)  ;D

Ikucao sam neki tekstic sa malom istorijom frijeva, cisto da znate sa cime raspolazemo  :D

Inace ja igrom slucaja sipah cuveni omv evro bmb i dobi sam mnogo bolji odaziv na gas, tako da ostaje jos experiment sa petrolovim benzinom  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja