Jump to content

Moto Zajednica

Virago 250 VS Rebel 250 VS Marauder 250 ... pomoc u izboru

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Ovako na jednoj od starijiih tema razresih se ja od novog kineza i bacih u potragu za snovom , srecom u nekom od polovnih malih 250cc cruisera. Naravno cenovni rang je i dalje 2 000 evra ( a vidim da je bas on dosta popularan kod ove klase )

 

Da ne tupim vise ovo se moze naci ( da je razumljivo mlado i ocuvano ) a uklapa se u 250 cc i 2 000 evra

 

Yamaha Virago 250 , Honda Rebel 250 i Suzuki Marauder 250

 

Drug ima Maraudera doduse slabiju varijantu od 125cc koju i on menja jer je za 1 sezonu "prerastao" , onako na prvi pogled simpatican motor lepo se sedi upravlja udoban je , ali zvuk nije bas za odusevljavanje a nekako slutim da je tako i kod 250cc verzije jer ima samo jedan cilindar i jedan izduv ...

 

Virago 250 mi je nekako najlepsi pre svega zbog V motora koji mu daje vizuelno vecu kubikazu. ( nisam sedeo na ovom malom ali jesan na onom od 1000+ cc mada mislim da nisu isti ) a citujuci dosta uvideo da mozda bude problema ( visok sam 187 110 kg ) jer kako kazu nekako je "mali" i mozda budem imao problema

 

Hondu sam video nije mi srce privuklo mozda zbog crvene ( mat treba poliranje ) boje istog ili bisaga od skaja , mozda znaci gresim ( opet video sam 125cc model ) ali za dosta manje para cca 1300 e. slicnog godista u odnosu na virago. Uopste Rebel je svuda dosta jeftiniji od Viraga kako mi se cini. Ali po dimenzijama je veci od viraga. Cak je i Marauder jeftiniji od Viraga mada Marauder od 250cc nisam nasao u oglasima.

 

Dakle vasa iskustva sa njima, mozda je neko vozio oba tri :) tj mozda ovde ulazi i neki od modela koje sam preskocio , cilj je uzeti sto mladji ocuvaniji motor 250cc za 2000 eura. znaci dok se lepo naucim i cisto za 2-3 sezone mozda i vise al nekako osecam da cu traziti jaci motor posle par sezona... uzivam u svom izboru mozda ga i ostavim za voznju do grada i sl.

 

dakle posto kinez otpada da vidimo sta da uzmem od ovih polovnjaka. Pogledajte samo kako je lepo vreme napolju so help pls. :)

 

p.s.s. jedino sto sam naso lepo na netu je ovaj test : http://www.motorcyclecruiser.com/roadtests/250cc_cruiser_comparison/ ali on mi nikako nije pomogao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 203 postova
  • Lokacija: Patkovgrad
  • Motocikl: Yamaha Virago

Ja vozim viraga 125.Fenomenalna masina.

Potrosnja smesna oko 3 litre.

Odrzavanje takodje jeftino 1.6 litara ulja , filter ulja 450 dinara.

Podmazujes lanac na 500 km.

Peres ga sto cesce i glancas i uzivas u mirnom radu :lol: .

\Moja preporuka za Yamahu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

@bukovski

 

Good luck mate, ceo tvoj post moze da se stavi i pod jazzman 8)

Identicna prica. Gledo ili nove kineze ili polovne japance...

Posle malo razmisljanja gledam samo polovne japance.

 

Cenovni rang identican!!! :shock:

81' :shock:

 

jedina razlika je sto cu ja morati da cekam pocetak jula za kupovinu :cry:

 

(malo u off) Reci mi jos i da sviras ili programiras nesto pa da ide sve u ...

 

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Ah da super znaci mogu da nam pomognu obojici ujedno. I ja cu najverovatnije cekati jun za kupovinu pre svega zbog novca max kraj maja.

 

soo pplls help us pls

 

p.s. pa sad :) bavim se pomalo i jednim i drugim ali pore svega web dizajnom i administriranjem mreza... i gledam da zavrsim faks ( prava ) konacno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 203 postova
  • Lokacija: Patkovgrad
  • Motocikl: Yamaha Virago

Evo danas sam bio do Subotice od Ns do subotice milina vetric pirka

sunce sija ja i ortak na makinama krstarimo 80 na sat.

Trosak goriva celodnevne voznje 1000 dinara.

Pa to nema nigde, dusu sam zadovoljio sad mogu na spavanjac.

Makina besprekorno prede milina, Yamaha je to uradila da traje vecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Kao i Bukowski, sa kojim delim ''slatku'' muku nabavke prevoznog sredstva, ponesen vašim komentarima na temu ''Kineza'' pogledah šta se nudi po pitanju polovnih Choppera/Cruisera za ca. 2.000 evra. Imam jedno konkretno pitanje: Na oko mi se sviða Kawasaki 125 BN Eliminator, koji èak i nov, sa cenom od nešto više od 2.800 EUR nije nedostižan. Pitanje je, da li takav model može èoveku moje graðe, 180 cm, skoro 90 kg, da bude pravi izbor? Ili da tražim iskljuèivo nešto od 250 cc? Naglašavam da me krajnje brzine ne zanimaju previše ali da bi želeo da mogu da preteknem neki kamion ili sl. prepreku na putu. Unapred zahvalan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Honda rebel 250 ti je pravi izbor, vozio sam je pre par godina i odusevila me u svakom smislu, jedina mana je ta sto je dosta skuolja od viraga i maraudera , ali i vredi svaki evro.

:o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Po mom misljenju,najbolji od ovih motora je Virago,pre svega zbog 2 cilindra,lepseg zvuka,masivnijeg izgleda.Po performansama su tu negde,kao i po kvalitetu,tako da nema tu mnogo dilema,sve su to kvalitetne masine,koje se ne vrte visoko,i ne trose mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

hehe eto vec smo troje sa istim zadatkom, pa mozda jos neko pomogne

 

Ja sam malopre popricao sa Zmajem uzivo i covek mi lepo obajsnio zasto je Honda H O N D A . Seo na njegov shedow i sta reci uh jos uvek me drzi neka toplina oko srca, zavoleo sam je na pravi pogled dodir zvuk... nazalost nemam novca za 600-totku ali ce moja potraga biti zasnovana na bas njemu tj Hondi u klasi 250cc je Rebel videcu za koji dan ako mogu da nadjem da sednem i na nju.

 

Nesto mi svi govore da za mene 188 / 105kg Vigaro ima da izgleda smesno ispod mene.

 

sto se tice cena u inostranstvu su skoro iste 100 evra gore dole je nista.

 

p.s. uh nece verujete al jos me drzi utisak, sto covek rece : "Srce ko kanta od 25l " e bas tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Kawa eliminator 250(bio mogucnost br. 2 kad sam ja nabavljao) je nekako kraci i ima cudan zvuk kao zujalica,pa ti ga ne bi preporucio,a bio je jeftiniji od viraga u to vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Postoji i neki suzuki,mislim da je "gn" oznaka,malo je stariji,moze se lepo srediti,sve je ok,samo sto je dosta kratak,suvozac ne sme da ima stomak,provereno :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

ma znam za Gn to je na nekim trzistima marauder, los zvuk ima i ima samo jedan cilindar te je otpao.

 

ostaju virago i rebel po meni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Ja mogu da cenim samo po izgledu (0 Km po jedinici dupeta)...... Virago!

 

A jos buduci da je bila susna godina 81' sa dimenzijama 180, 63Kg ish, bog da me vidi (ne bukvalno :twisted: )

 

A kad porastem - DragStar :roll:

 

Danas mi je bio drugi dan na novom job-u i provalio sam da je parking dz, da ne potpada ni pod jednu zonu (sto mi je bio glavni izgovor za kupovinu motora :oops: ) Nemojte nikom da kazete 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

za americko trziste se i dalje proizvodi Virago250 :

 

http://www.starmotorcycles.com

 

a pre nekoliko dana sretnem jednog poznanika koji mi rece da namerava da kupi nov Virago250 od neke firme iz Beograda koja uvozi automobile iz USA i pomenuo je cenu od 2800 eura...

dakle vredi se raspitati o tome , jer ako je tacno to sto mi je rekao , to je prilicno povoljno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Ako hoces da te stizu skuteri po gradu onda kupi Viraga, a ako hoces da imas masinu HONDA je Mercedes medju motorima, nema greske. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08
Ako hoces da te stizu skuteri po gradu onda kupi Viraga' date=' a ako hoces da imas masinu HONDA je Mercedes medju motorima, nema greske. :D[/quote']

 

Cisto sumnjam da je ovaj komentar napisan na osnovu licnog iskustva.Proguglao sam malo,i nasao da virago ima bolje perfomanse od rebela,pa mislim da komentari tipa Honda je to,i slicni nemaju smisla.Covek je lepo pitao za pomoc,budimo objektivni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda VT 600 Shadow Kymco People S 200i

Video sam se sa covekom.On je jednostavno PREVELIK za Yamahu.Covek njegovih gabarita bi delovao smesno na motoru kao sto je Virago.A i motor bi nepazljivom posmatracu izgledao kao poveci hemoroiod koji viri iz znate vec cega.Virago nije za visoke i krupne ljude( ono ni Honda nije idealna ali je daleko bolje resenje od Viraga).Bukovskog ne interesuju performanse,covek oce da kulira dok se vozi.Na Viragu bi morao da sedi na suvozacevom sedistu da bi to licilo na nesto.Mislim da je u ovom slucaju bolji izbor Honda Shadow 250.

Zmaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

brate Zmaje mislim da si najpriblizniji istini , da sedeo sma na Shadowu ( njegovom ) i uh necete da verujete jos uvek me drzi euforija. Ma masina bre ljudi mocno lepo udobno polozaj PERFEKCIJA , proporucio bih je svakom od nas troje. Rebela jos nisam uzivo "osetio" kako treba mislim sedeo jesam zvuk cuo nisam, nadam se da ce se i to posle nedelje promeniti pa cu konacni utisak doneti i naravno napisati ga ovde .

 

p.s. iskreno nek zuje oko mene sa plastikanerima bas me briga ja cu da vozim svoju voznju i uzivam u njoj.

 

p.s.s. Najveci ce problem biti nabavka doticnog motora, ama nijednog jedinog nisam mogao da nadjem u Srbiji, moram nekako nekog da cimam od ovih sto dovoze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda VT 600 Shadow Kymco People S 200i

Vidimo se danas na zurci povodom 10 godina MC"SHADOWS-NIS"

Tu ces valjda da vidis nesto ako ne za kupiti ono za razmisliti o.

Pozdrav

Zmaj

PS

Jebote kad cu ja da spavam,a ujutro rano ranim u ribe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

ovako poceo sam jos juce da kucam post al sam obrisao. Prvo da ze neizmerno zahvalim Zmaju , probna voznja je bila ekstra ( 5 minuta trazim rec al nikako da nadjem pogodniju ) . Znaci srce mi je ono puno, zaspao sam ko jagnje nocas . Znaci kraj gotovo nasao sam ono sto volim i sto cu da vozim. njeno ime je : [red]Honda Shadow ![/red] . usput sam popricao sa jos nekim vrlo finim ljudima pogledao sta se vozi ( van plastikanera ) i samo potvrdio zelju i cilj. Zaista evo ni sad nemogu da skupim dovoljno reci da opisem stanje koje me jos uvek drzi.

jos jednom Zmaj car ko sto jos juce rekoh njemu uspesno me preveo u sektu senki :) tj Honde Shadow.

 

p.s. takodje da cestitam svima iz MC Shadows 10 god. postojanja ( mada mislim da postoji posebna tema za to )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Cisto sumnjam da je ovaj komentar napisan na osnovu licnog iskustva.Proguglao sam malo,i nasao da virago ima bolje perfomanse od rebela,pa mislim da komentari tipa Honda je to,i slicni nemaju smisla.Covek je lepo pitao za pomoc,budimo objektivni.

 

Vozio sam viraga 250 cetiri meseca po Grckoj pre 6 godina i bio sam solidno zadovoljan, ma da je 535 neuporedivo bolji. A onda sam probao rebela 250 i mogu da kazem - nebo i zemlja, jaci , brzi, udobniji , veci, lepsi , lepsi zvuk , jednostavno Honda. b :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 203 postova
  • Lokacija: Patkovgrad
  • Motocikl: Yamaha Virago

Eh virago je makina,dobra je i honda ali virago je cist vazdusar.

To je definicija kruzera vazdusar a ne vodom hladjen agregat,termostat,

hladnjak, ventilator , kablovi..... :(:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Pitanje ukusa, Honda Rebel je po meni najbolja, ali to je samo moje misljenje, svako bi trebalo da ima svoje misljenje na osnovu iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja