Jump to content

Moto Zajednica

Aktivni Ves Cheris - Porucivanje na tel 060 50 40 606

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Juce je start voznje bio u 8..

u pola osam (ves nosam ;D )

je bilo 4.6C u ladu...

 

Obukao sam dva kompljeta!

 

i nije mi bilo ladno ;D

 

Znaci ,jedan je super..ali dva su jos bolja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@ Zika 56-Kurirske pošte uzimaju poštarinu po nekoj svojoj tarifi. Ja sam za mali paket plaćao 150 plus za otkupninu 40. Imao sam neka slanja i u jednom trenutku sam išao po novac, naplatili mi 3 otkupnine iako sam naglasio da primalac snosi troškove i čak je na jednoj listi bilo uneto tih 40 Dinara, a sad kad su mi naplaćivali nije bilo naznake, ostao primerak kod kupca.  Takođe vozači umeju da klepaju mušterije. Moguće je da je Bojan zaračunao cenu plus troškove prevoza koje je platio pri slanju, a kurir ti naplatio ponovo poštarinu koju je stavio u džep. Obrati se Bojanu za razjašnjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Predmete, dokumenta i ostalo manje tezine saljem post expresom..kosta 150 din. i nikad nisu ispalili..

 

dobijete i fiskalni..a moze se preko neta pratiti dokle je stigla..

danas za sutra usluga ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1429 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Predmete, dokumenta i ostalo manje tezine saljem post expresom..kosta 150 din. i nikad nisu ispalili..

 

dobijete i fiskalni..a moze se preko neta pratiti dokle je stigla..

danas za sutra usluga ;)

 

Dok ti ne zagube posiljku  >:(

 

2 puta su mi izgubili posiljku i samo prebacuju odgovornost na drugog. Dobro je da je bilo u pitanju nesto jeftino ispod 1000din pa sam posle 4-5 dana odustao. Tako da vise nista ne saljem City express-om.

 

AKS je povecao cene za fizicka lica, kako neki iz AKS-a kazu zbog Limunda, jer imaju mnooogo posiljaka, a najvecu zaradu ipak dobijaju od firmi pa da bi to malo smanjili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Predmete, dokumenta i ostalo manje tezine saljem post expresom..kosta 150 din. i nikad nisu ispalili..

 

dobijete i fiskalni..a moze se preko neta pratiti dokle je stigla..

danas za sutra usluga ;)

 

Nikad fiskalni od nekih 5-6 slanja. Skoru su "izgubili" jedan komad od 3 poslata jednom pošiljkom. Radi se AKS-u. Nisam upoznat sa net praćenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3573 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ma gotovo sam siguran da su prevoznici naplatili dva puta za isti prevoz, odnosno da je vozač četristo dinara sebi stavio u džep. Ali ne mogu baš da garantujem. Meni je vozač naplatio 3.960 din za preuzimanje paketa (tri kompleta). Moja je krivica što nisam tražio račun, ali je situacija zaista bila takva da mi račun nije bio ni na kraj pameti. A kasnije sam video da je na kutiji (preko selotejpua kojim je zatvorena) veoma nečitko pribeleženo: Citiram "3560,50 i otkup". Kraj citata. Iz toga sam zaključio da je cena za veš bila 3.560 a cena prevoza 400 din.

Dakle nije bitna cena već samo to da li je prodavac u cenu zaračunao i troškove prevoza koje je on platio. Ako jeste znači da je vozač od mene "apio" 400 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa jesto tako, ukupna suma sa prevozom, plus 40 Dinara za otkupninu. Apio te garantovano. U tim firmama rade ljudi koji osim mobilnog nemaju niakav drugi ostavljen podatak, rade neko vreme i nadrpaju kolko mogu. Vrlo su neregularni uslovi poslovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

P.S.  A jel velika "filozofija" za proizvođača da od ovog materijala pravi podkape, čarape, podrukavice? Mislim da bi to išlo "ko alva".

 

Verujem da je ovo OK ideja, ako vlasnik pronađe finansijski interes.

Ipak, aktivni veš se nosi u različitim situacijama i za različite namene, a potkape i rukavice nisu baš u svakodnevnoj upotrebi za širu populaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

P.S.  A jel velika "filozofija" za proizvođača da od ovog materijala pravi podkape, čarape, podrukavice? Mislim da bi to išlo "ko alva".

 

Verujem da je ovo OK ideja, ako vlasnik pronađe finansijski interes.

Ipak, aktivni veš se nosi u različitim situacijama i za različite namene, a potkape i rukavice nisu baš u svakodnevnoj upotrebi za širu populaciju.

 

Zanimljiv i koristan predlog. Probao sam po vrućini da metem tanku punu pamučnu potkapu i zaključio da mi se znatno manje znoji tintara i pokušao sam da nađem polu varijantu al ne nađoh. Ova koja je ko fantomka nije dobra leti, a kad se presavije, onda je predebela, al neviđeno vrši posao. A naravno, sad za hladno bi dobrodošla cela. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: F 650 GS Single

Već sam napisao svoje iskustvo sa ovim vešom, pa sam pre nekoliko dana poručio još jedno za sebe, za suprugu, za burazera (paket za Niš) i za kolegu iz Leskovca. Za Niš je bilo najzgodnije da se roba dostavi  kod supruge na poslu (GO Crveni Krst - Niš), jer kući pre podne nema nikog. Bojan me je obavestio da trenutno nije bilo tih veličina i da će da pošalje robu kako bi stigla u ponedeljak (prekosutra). Takođe me obavestio i da će roba da bude skuplja za iznos prevoza (što je normalno).

E sad sledi zaplet. Ja sa društvom danas (subota) iz Aleksinca krenuo motorom prema Staroj Planini (Babin Zub), preko Soko Banje i Knjaževca, kad me čovek iz Siti Expresa obaveštava da je robu odneo na adresu koja mu je data (GO Crveni Krst - Niš), ali da tamo nikog nema pošto je neradan dan!

Ja okrenem motor (iz Soko Banje) i odem u Niš da robu ne bi vratili! Nađem "kurira" i preuzmem paket.

Međutim "otkupna cena" za paket (sa tri "kompleta" veša)  bila je 3.560 din + 400 din prevoz

Moguće je da proizvođač više ne daje "bajkerski popust" (1.040 din) na ovaj veš, ali mi je nekako sumnjivo nisu li možda "putni troškovi" duplo nalaćeni od strane prevoznika?

Dakle nije u pitanju cena veša, nego samo da utvrdimo šta je u pitanju. Ja sam inače tu razliku u ceni "kompenzirao" time što sam umesto planiranih 300 km (do Bainog Zuba i nazad), prešao svega 120 km i tako uštedeo gorivo.  ;):)

A veš je i danas na putu "položio ispit". Dakle odličan je. Moja preporuka.

 

Drago mi je kad su kupci zadovoljni :)

 

Nego, to sa pošiljkom nije sve regularno.

Ja kada sam slao robu, platio sam troškove prevoza tako da je trebalo da se plati samo 3560 din (3x1040=3120+440din prevoz za paket koji sam ja platio na licu mesta u kešu, kada su preuzeli paket).  Znači biće da je prevoz dvaput naplaćen.

 

Dopuna: raspitao sam se - ne plaća sa nikakvih dodatnih 400 din pri preuzimanju od Sitija, tako da je to kurir izmislio i uzeo sebi pare. Možete ga jedino prijaviti Sitiju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3573 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Tompus

Nego, to sa pošiljkom nije sve regularno.

Ja kada sam slao robu, platio sam troškove prevoza tako da je trebalo da se plati samo 3560 din (3x1040=3120+440din prevoz za paket koji sam ja platio na licu mesta u kešu, kada su preuzeli paket).  Znači biće da je prevoz dvaput naplaćen.

 

Dopuna: raspitao sam se - ne plaća sa nikakvih dodatnih 400 din pri preuzimanju od Sitija, tako da je to kurir izmislio i uzeo sebi pare. Možete ga jedino prijaviti Sitiju...

 

Hvala na odgovoru. Upravo sam tako i predpostavio. Obavestiću Siti preko njihovog sajta.

A drugi korisnici neka pripaze prilikom preuzimanja robe da ih dripci ne prevara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3573 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Povodom malog problema koji je nastao prilikom isporuke "Cheris" kompleta u Niš, obratio sam se prevozniku (City Expres) i evo njihovog odgovora:

 

Postovani gospodine Sinisa,

 

Proverom vase reklamacije odgovor je sledeci. Kurir koji je vrsio isporuku posiljke nije prisvojio novac za sebe niti je iko pokusao na bilo koji nacin da svojevoljno prisvoji novac za sebe, zapravo situacija je sledeca.

 

Prilikom preuzimanja posiljke kurir kao I klijent koji je slao posiljku su odlicno odradili svoj deo posla. Uredno I citko popunjene kolone (lista preuzimanja u attachu) kao I adresnica koja je nalepljena na paket su reper za tacnu isporuku posiljke. Prilikom razduzenja liste preuzimanja kurir zavrsava svoj deo posla a njegovu listu obradjuje druga sluzba. Ta druga sluzba je greskom prepravila da uslugu prevoza placa primalac cime je direktno vama nanela stetu. Zelim da vam skrenem paznju da tim postupkom nocna smena nema koristi kao ni kurir na isporuci. Kurir na isporuci dobija listu isporuka gde sada stoje podaci da uslugu placa primalac I kao takvu je isporucuje. U ovom slucaju niko nije imao direktnu nameru da prisvoji novac za sebe.

 

Sinisa, primite iskreno izvinjenje u ime moje firme. Usluga koja je dvaput naplacena ce vam svakako biti vracena a kolega koji je napravio gresku biti kaznjen srazmerno visini stete koju je napravio.

 

Nadam se da ovaj slucaj nece uticati na nasu dalju saradnju I da cemo uspesno prebroditi problem.

 

Hvala na razumenvanju I srdacan pozdrav

 

Nebojša Kitanović

 

Team leader reklamacija i likvidacija šteta

City Express d.o.o.

Kumodraška 240, Beograd

mob: 060.8888.258

tel:    011.30.93.016

e-mail: nebojsa.kitanovic@cityexpress.rs

              stete@cityexpress.rs

web:    www.cityexpress.rs

 

Moje pohvale na  brzom odgovoru. Iskreno, nisam očekivao ovakvu ekspeditivnost na rešavanju problema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Po iznetim iskustvima je uobičajeno da kuriri rade mahinacije sa naplatom, to znaju i šefovi i poslovođe pa nemaju kud kad se neko javi, već brže bolje zataškavaju stvar na ovakav način, brzo i kulturno, a sve da se ne bi obraćali tržišnij i finansijskoj inspekciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

saljem 10-ak posiljki dnevno a nekim danima i 50-ak

saradjujem sa kurirskim sluzbama od kako su se pojavili, sve sam ih isprobao i ni sa jednom nisam bio zadovoljan OSIM sa

 

DEXPRESS tj DAILY EXPRESS

 

nikada mi nista nije nedostajalo u posiljci, nikada mi nisu ostali duzni otkupninu, nikada nije od slanja otkup nazad putovao duze od 2 dana cak i kad ga hvata vikend, kuriri normalni i predusretljivi..

 

Ostali su katastrofa!!

 

AKS mi duguje 2 godine 20.000 dinara i 2 iridijumske svecice

City express mi je 2 puta razbio posiljku, jednom far a drugi put polomio hladnjak

Overnight se ugasio, ostale pare kod njih

Cargo lopovi za sve pare, morao sam da naplacujem otkupnine u kompjuterima i komponentama(ista firma sa nekom kompjuteraskom)i oni propali

Post express moze sve samo idi posle po posti se potucaj za svoje pare jer otkupninu vraca postar!!

itd itd

 

SAMO Dexpress nema do sada ni jedan kiks a radimo vec iha haj od kad su poceli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Da nisi ti vlasnik te sluzbe? ;D

 

Svakako korisne informacije..

 

Meni brale jos putuje ona posiljka iz amerike..

 

pa peske da je nose..tj. plivaju prsno.

stigla bi odavno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Pitanje za Bojana:

Kad ce u Subotici moci da se kupi Cheris u METROu ?

Danas sam se naostrio da se ponovim na otvaranju novog objekta. Pretrazivao sam rafove, prevrtao robu, zavirivao po kutijama... Na kraju sam se silno razocarao kad sam dobio informaciju od tamosnjeg radnika da ga jos nisu dobili. Dzaba im tolika radnja kad nemaju nista pametno!

Bojane pomagaj ili ako neces isporucivati za Suboticu u neko skorije vreme, da porucim direktno od tebe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Мønsтеr 620 i.e.

Bio pre nekoliko dana na Karaburmi i uzeo sebi 2 kompleta i ortaku 1. Materijal je stvarno odličan za te pare.

Jedini je problem što je Bojan tamo samo radnim danima od 8 do 15č, kad je većina na poslu.

Moje čestitke za uslugu.

lisinac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1905 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Za moju visinu 180cm i tezinu 85kg ne znam da li da uzmem L ili XL velicinu?

 

Isti si kao ja. Uzmi XL velicinu, taman je.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja