Jump to content

Moto Zajednica

pegaso 125 blokada?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC

Убиј ме , али мислим да је била око 1300рсд али нисам сигуран , не ми веруј на реч,да не испадне да ширим дезинформације, ипак је купљена пре 2-3 месеца,  мислим да је Денсова малко скупља...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ako ti ima vakumski carb,proveri dali ti otvara siber do kraja,hoce blokada da bude na poklopcu sibera pa nece da digne obrtaje,plus sto ima i manje snage,i naravno vidi dali otvara klapnu gasa do kraja..

a sa toplim i hladnim svecicama vam ne preporucujem igranje,sto je toplija svecica ima manji broj i znaci da odvodi manje toplote sa cela klipa,i obratno,moze da se desi sa hladnijom svecicom  to jest vecim brojem da odvuce toplotu koja pomaze dopaljivanju smese,to kod rotaxa i japanca znaci mnogo,nije vam to apn,i mz,ili jawa pa da moz da ide i trafo ulje u mesavini... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

nije to neka šnj svećica nego proverena i baš za taj motor. imaju 3: obična B10EG, v power B10EGV i iridijumska BR10EIX

 

početkom 90ih ne verujem da su stavjali blokade, tad su zakoni bili blaži

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Zemun

ja znam za tdr da ima blokadu na auspuhu (manji precnik), na kompjuteru (posebno se kupuju oni bez blokade), i na exup-u (mora da se otvori motorcic od ventila i tu nesto da se okrece za 90 ili 180 stepeni, ne znam tacno sta...)...verovatno je i na apriliji slicno...googlaj malo ili vidi na youtube...evropljani su i pre vodili racuna o tome, ko sto bi sad trebalo da bude po novom za polaganje...dozvola ti vazi do odredjene kubikaze, zajedno sa konjazom motora, tako da su svi bili ograniceni na isto, znaci da imaju blokade..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

tako cu i da uradim.narucicu na netu.hvala na informacijama

a sto prvo to sve ne proveris sa nekim majstorom???recimo sa bokilicem,cuo sam dosta lepih stvari o njemu(ne znam coveka licno)pa mislim da mu nece biti tesko da ti pogleda makinu i da ti da neki savet!pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC

  пробао , denso W31ESR-U пегасо ишао солидно , после месечак дана сам убацио нову  NGK B10EG и тада ишао солидно , можда малчице боље , ипак је била нова кресалица,ебига, поједине колеге са моторића су ми причали да сам прешао са коњића на магаренце а други пак обрнуто, али права ствар је била иридијумска, Априлија је подивљала. Ипак ја сам један оод оних који причају из свога искуства а не нешто што сам чуо, рекла -казала.

  Не знам зашто батица има аверзију према иридијуму, ако знаш нешто што ми не знамо о добрим и лошим странама истих, баци нам информацију  :) :)

  Чисто да напоменем , искуство је са Пегасом 125ццм, 93годиште

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Pegaso  125 se pravi sa tri razlicita karburatora!!!

24 mm ima oko 24 ks

28 mm ima oko 28 ks i

34 mm ima oko 34 ks.---snaga ulazi na usta!!!!

Noviji motori koje pravi Aprilija vise  nemaju taj ventil na izduvu pa i dalje idu dobro ( RS, ETX),naravno svecica je presudna za bilo kakvu voznju.Prvo pogledaj Karburator. Na berzi tip iz Krusevca prodaje Delorto 34mm, trazi 65 ojra, stavi njega i mozes da postrojis sve motore do 500ccm na crtu!!! Pozdrav .  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Pegaso  125 se pravi sa tri razlicita karburatora!!!

24 mm ima oko 24 ks

28 mm ima oko 28 ks i

34 mm ima oko 34 ks.---snaga ulazi na usta!!!!

Noviji motori koje pravi Aprilija vise  nemaju taj ventil na izduvu pa i dalje idu dobro ( RS, ETX),naravno svecica je presudna za bilo kakvu voznju.Prvo pogledaj Karburator. Na berzi tip iz Krusevca prodaje Delorto 34mm, trazi 65 ojra, stavi njega i mozes da postrojis sve motore do 500ccm na crtu!!! Pozdrav .  :D

moj motor vec ima karburator 34 mm  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Pegaso  125 se pravi sa tri razlicita karburatora!!!

24 mm ima oko 24 ks

28 mm ima oko 28 ks i

34 mm ima oko 34 ks.---snaga ulazi na usta!!!!

Noviji motori koje pravi Aprilija vise  nemaju taj ventil na izduvu pa i dalje idu dobro ( RS, ETX),naravno svecica je presudna za bilo kakvu voznju.Prvo pogledaj Karburator. Na berzi tip iz Krusevca prodaje Delorto 34mm, trazi 65 ojra, stavi njega i mozes da postrojis sve motore do 500ccm na crtu!!! Pozdrav .  :D

moj motor vec ima karburator 34 mm  ;)

 

 

Cudo ti slabo ide motor sa tim karbom,ja se secam jedne aprilie af-1(ista masina kao kod tebe)koja je imala polinijev 160kubika cilindar i karb 34,kako je to islo :o a prigusivac(lonac na auspuhu)sa izvadjenom vunom pa kad se zavrne gas samo cekam kad ce da poleti :D.

 

E da koliko ti trosi motor sa tim karbom u normalnoj a i ostroj voznji ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Drage volje bih ti pomogao prijatelju, ali suvise stvari moze praviti  problem.U usisu postoje lamele za usisavanje, zazor treba da bude max 1mm ili da budu otvorene najvise 1mm. Takodje sam vidjao da ljudi napreve jako debeo dihtung ispod cilindra pa to ozbiljno pomeri sve uglove otvaranja...Ako imas nekog majstora u tvom kraju ne bi bilo lose da ga posetis!!!Pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Pegaso  125 se pravi sa tri razlicita karburatora!!!

24 mm ima oko 24 ks

28 mm ima oko 28 ks i

34 mm ima oko 34 ks.---snaga ulazi na usta!!!!

Noviji motori koje pravi Aprilija vise  nemaju taj ventil na izduvu pa i dalje idu dobro ( RS, ETX),naravno svecica je presudna za bilo kakvu voznju.Prvo pogledaj Karburator. Na berzi tip iz Krusevca prodaje Delorto 34mm, trazi 65 ojra, stavi njega i mozes da postrojis sve motore do 500ccm na crtu!!! Pozdrav .  :D

moj motor vec ima karburator 34 mm  ;)

 

 

Cudo ti slabo ide motor sa tim karbom,ja se secam jedne aprilie af-1(ista masina kao kod tebe)koja je imala polinijev 160kubika cilindar i karb 34,kako je to islo :o a prigusivac(lonac na auspuhu)sa izvadjenom vunom pa kad se zavrne gas samo cekam kad ce da poleti :D.

 

E da koliko ti trosi motor sa tim karbom u normalnoj a i ostroj voznji ;)

pa trosi negde oko 5 litra u ostroj voznji jer ga ja samo tako i vozim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Meni je karb 28 i kad ga bas zestoko przim mozda bije cak i do 7 litara,a prosecna voznja(do 6000 obrtaja,dok se ne otvori ventil snage) trosi malo vise od apena :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Verovatno imas neki ozbiljan kvar, jer cim ima Karb 34 znaci da nije blokirana verzija.

Sa desne strane ispod rezervoara  imas elektromagnetni solenoid i on treba da je 10 mm  otvoren kada je motor ugasen, ima mala sajlica pa se moze podesiti.

  Takodje stanje klipa,cilindra, to jest kompresija se moze proveriti. ETO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Meni je karb 28 i kad ga bas zestoko przim mozda bije cak i do 7 litara,a prosecna voznja(do 6000 obrtaja,dok se ne otvori ventil snage) trosi malo vise od apena :D.

a kako ti vuce motor dok se ne otvori ventil.kako vuce na otprilike 3000-4000 obrtaja????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja