Jump to content

Moto Zajednica

ULJE!!!Bila sintetika moze li sada polusintetika???

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2839 postova

postoje motori od 2 konja u koje ide ful sintetika  da li ful ili polu  treba gledati preporuku proizvodjaca NIKAKO MAJSTORA PA CAK I OVLASTENIH DILERA jer su knjigu procitali  zadnji put na srpskom lektiru a knjiga kaze da je sintetika isto sto i mineral kojem se uradi hidrokrekovanje lakih ugljenovodonika,ako stanete na pola dobijete polusnntetiku, u ful sintetici se nalazi vise  a i kvalitetniji su aditivi u zavisnosti od preovladjujuceg hemijskog elementa za tu namenu sluzi  a najvaznije je to sto je molekul u ful sint najmani i ujednacenih su velicina  a mineral ima ogromne molekule kao i  gruba i fina smirgla pa go voli grubo da smirgla motor nek to i radi.toje cela nauka istroseni agregati ponekad bolje rade na polusit jej je deblja a ne gusca od fula.gustina ako je10-40 ona je ista bez obzira na to da li je mineral ili ful jedino je ful tanji. kad sipate polusint ona te zazore bolje popuni pa motor bolje radi to neznaci da je polusintetika izbor za taj motor nego da je agregat uskoro za bacanje posto se kod nas nista ne baca sipajte polusintetiku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

majstori kazu motor ti ima 10 godina sipaj polusintetiku  covek 1931 godine kaze proizveli smo ful sintetiku i to sve do multiestera -najbolje. majstori  ??? od 1960 za kola a od 1971godine se prave dve vrste agregata za ful sintetiku i ostali,to je proguraao API jer su ulja prestigla agregate pa je to trebalo uskladiti.tako da ako imate motor pre 1971 godine kao sto ga nemate mozete da sipate sta hocete a posle toga samo sta proizvdjac preporucuje,kad kazem proizvodjac nemislim na ovlasteni dilr narocito se paziti srpskih,a i hrvati nisu bolji procitaj na motori.hr ,,pravilna upotreba motornog ulja ,, pace vec sutra biti ispustanja pojusintetike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

postoje motori od 2 konja u koje ide ful sintetika  da li ful ili polu  treba gledati preporuku proizvodjaca NIKAKO MAJSTORA PA CAK I OVLASTENIH DILERA jer su knjigu procitali  zadnji put na srpskom lektiru a knjiga kaze da je sintetika isto sto i mineral kojem se uradi hidrokrekovanje lakih ugljenovodonika,ako stanete na pola dobijete polusnntetiku, u ful sintetici se nalazi vise  a i kvalitetniji su aditivi u zavisnosti od preovladjujuceg hemijskog elementa za tu namenu sluzi  a najvaznije je to sto je molekul u ful sint najmani i ujednacenih su velicina  a mineral ima ogromne molekule kao i   gruba i fina smirgla pa go voli grubo da smirgla motor nek to i radi.toje cela nauka istroseni agregati ponekad bolje rade na polusit jej je deblja a ne gusca od fula.gustina ako je10-40 ona je ista bez obzira na to da li je mineral ili ful jedino je ful tanji. kad sipate polusint ona te zazore bolje popuni pa motor bolje radi to neznaci da je polusintetika izbor za taj motor nego da je agregat uskoro za bacanje posto se kod nas nista ne baca sipajte polusintetiku

 

Sale, jedna dobronamjerna, nešto si čuo i pročitao, ali koliko vidim nije ti još sve jasno, pa prouči još malo materiju.

Nemaš još dovoljno spoznaje da sve povežeš u cjelinu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Imam BMW K1200S.U servisnoj mu piše da za full performanse preporučuju full synthetic tj, čista sintetika Castrol 0W-30 (duge vožnje, visoki obrtaji...) a da za umjereniju vožnju i zaštitu lamela preporučuju polusintetiku tj. semi synthetic Castrol 10W-40.Ovo je priznajem prvi puta bilo da sam nešto tako pročitao ali tako piše.U ovlaštenom servisu BMW su tvrdili da ide samo full sintetika kao da ne čitaju servisnu knjižicu a od pravog znalca koji dugo servisira BMW i ima svoju radionu u Zagrebu za BMW motocikle (Igor motorkotači) čuo sam da je polusintetika najbolja za moj motocikl upravo zbog tih lamela i kvačila i da čak BMW ne prizna garanciju na te dijelove ako nije polusintetika sipana.Ja sam sam sebi zamijenio ulje tj. sipao polusintetičko Castrol Power 1 GPS 10W-40 nakon sintetike, i moje iskustvo je da sam uočio kako nema "zveketa" cilindara-ventila u prvim sekundama specifičnog za BMW, brzine naročito prva je bez grubog "klak" i ide glatko kao i sve se brzine koje se glađe mijenjaju a i motor zvuči uglađenije.

Promenio član Brada1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
pre 5 minuta, Motorcyclist je napisao:

Hoce to kod svih kad se sipa novo ulje.

Ne, nije subjektivno...imao sam Yamahu novu i sipao Yamalube...prva brzina stalno zapinjala a motor bio nov...naiđem na jedan strani forum i pročitam o tom problemu temu i nakon tog uspem Motul 7100....razlika bila nebo i zemlja i mjenjač se preporodio.Kad su mi u ovlaštenom BMW prije toga sipali full synthetic isti zveket bio a mislio sam da to mora tako i da je BMW grublji motocikl.

 

Promenio član Brada1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
2 minutes ago, Brada1 said:

Ne, nije subjektivno...imao sam Yamahu novu i sipao Yamalube...prva brzina stalno zapinjala a motor bio nov...naiđem na jedan strani forum i pročitam o tom problemu temu i nakon tog uspem Motul 7100....razlika bila nebo i zemlja i mjenjač se preporodio.Kad su mi u ovlaštenom BMW prije toga sipali full synthetic isti zveket bio a mislio sam da to mora tako i da je BMW grublji motocikl.

 

Ima i toga. Samo kazem da je novo ulje uvek top, bar neko vreme. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Moje je to iskustvo sa Yamahe i BMW-a i ima velike razlike naročito u mjenjaču se manifestira.Full synthetic je viskozniji-tečniji i predviđen za velike obrtaje a u semsynthetic ulje je manje viskozno zbog mineralne komponente a i malo bolje zaptiva.Naravno da bi u novu Yamahu sipao samo full synthetic jer joj to piše u knjižici a tek nakon 10god. i možda 100.000km bih prešao na semisynthetic (prodana nakon 5 godina) ...ali kod BMW nisam imao dvojbu što je za mene bolje jer ne forsiram motor i ne vozim jako duge relacije (kupljen sa 36.000km) a prelazim godišnje 6-7000km.

Promenio član Brada1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000
Pre 1 sat, Brada1 je napisao:

Full synthetic je viskozniji-tečniji...

Da razjasnimo:

Što ulje ima veći viskozitet to ja manje "tečljivo", dakle taj "full syntetic" u koleginom slučaju je manje viskozan odnosno više "tečljiv" .

0W-30 je ulje manjeg viskoziteta nego 10W-40.

Promenio član Guliver

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja