Jump to content

Moto Zajednica

Raptor 125 ili Prince 125 !!!

Recommended Posts

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Znam dosta o tim motorima i vozio sam jedam i drugi,ali kinez je to..mislim da ti je mnogo bolje da nadjes neku polovn ;)u yamahicu ili hondicu za skoro iste pare...A mogu da ti preporucim kimko zing 125 mada ga kod nas ima jako malo ja sam moj dovezao iz nemacke pre nekih 8 godina i veruj mi presao sam 25000 km i ni jedan problem nisam imao osim menjanja ulja...ako mi istrci jedan hornet bicu raspolozen za prodaju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Princ 125

Princ je stvarno fino motorce, za sada nemam velikih zamerki ali raptor je daleko bolje odradjen sa kvalitetnijim komponentama. Samo zavisi sta volis, vese custom ili cruiser izgled. Ja bih ti preporucio Raptora.

 

Pa to,bio sam juce do jednog prodajnog mesta u nadi da ih vidim i jednog i drugog zajedno ali mi je lik rekao da nema mesta da ih sve drzi na prodajnom mestu .Tako da je tamo bilo skutera,bicikala itd......:(

U principu (iz moje perspektive)

                          Prince      Raptor

Izrada                            <

Hladjenje                      <

Upravljivost                  >

cc                        250    >  125

izgled                              =                            (kako ko voli)

 

E sad,verovatno to sto nisam stavio na ovo poredjenje je upravo to sto ce presuditi.Ne znam puno o motorima pa verovatno nesto bitno i ne gledam.Sve u svemu na kraju je (kao i uvek) stvar licne volje i izbora npr. neko ce vec kod kubikaze da presudi itd.......

 

 

Znam dosta o tim motorima i vozio sam jedam i drugi,ali kinez je to..mislim da ti je mnogo bolje da nadjes neku polovn ;)u yamahicu ili hondicu za skoro iste pare...A mogu da ti preporucim kimko zing 125 mada ga kod nas ima jako malo ja sam moj dovezao iz nemacke pre nekih 8 godina i veruj mi presao sam 25000 km i ni jedan problem nisam imao osim menjanja ulja...ako mi istrci jedan hornet bicu raspolozen za prodaju..

               

O tome se dosta pricalo ovde,i meni su cak neki ljudi sa ovog foruma koje znam isto savetovali i naravno da ima i tu istine.I to je stvar licnosti i karaktera.U mom slucaju,bas zbog toga sto slusam o njima mi se i pojavila zelja upravo za kinezom,nesto malo dotegnes,improvizujes,budzis itd....sa njima je pravi hobi:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Taj hobi zna da bude "dosadan" ja od 2007 do danas ni jedan kvar na kinezu nisam imao osim pregorele sijalice za kratko svetlo i jednog osiguraca, tako da uz pravo odrzavanje ima da te sluzi super i jos jedna stvar, kupujes nov motor, ti si mu prvi vlasnik i prvi koji ga vozi, dok kod polovnjaka, ma kako polovnjak bio dobar uvek je polovnjak

A uvek imas mesta za grunfovanje, drugo delovi su relativno jeftini pa ako i nesto strada nije muka da se kupi i zameni (kad se setim samo reglera i kocionih gumica za yamahu RD pre  5-6 god pola sezone mi je motor prestajao dok nisam nasao delove), a taman ces se malo i prinauciti oko odrzavanja motora osnovne stvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Princ 125

Upravo sam na to i mislio,naravno bolje je jos i ako ne bude nekih problema,ali opet za njih ne trebalo da bude mnogo problema oko delova a ako i ima uvek moze da se improvizuje nesto za prvu pomoc zato sto su resenja kod njih prilicno jednostavno uradjena.Ja se jos uvek secam neke Jawe koju sam imao pre jedno 12 godina (koja je i tad bila stara) za mnoge delove se nisam snasao,mada tada nije bilo opcija koliko sada,i zbog toga odustao od sredjivanja i prodao bud zasto.

Sve u svemu,da ne odemo od teme,ziveli kinezi!!!:)Koji god da uzmes,pod pretpostavkom da si spreman i znas sta ocekujes i uzimas,neces pogresiti,kao sto sam vec spomenuo u putanju su nijanse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Pozdrav ljudi, evo da se umešam i ja. Od februara sam vlasnik jednog Raptora i jako je moguće da ću ući u kliše "svako svog konja hvali", ali jednostavno moram...

1. Ako nemaš nekoliko hiljada da izdvojiš na "nekineza" - u startu zanemari pametnjakovice koji ce da pokusaju da te odvrate od kupovine istih. Oni jednostavno neće razumeti da se više isplati dati daleko mnogo manje para za novi kinez (uz koji ide i garancija i svasta nesto jos) nego za polovnog nekineza...

2. Cuvaj se laznih saveta zasnovanih na laznim informacijama (neko je na ovoj temi rekao da Raptor nema zadnje amortizere, sto je tacno kao i da ribe disu na pluca...ima dva skrivena, jer je to taj tip rama) jer ti saveti ponekad deluju jako logicni, ali baziraju se na neistinama....

3. Saveti nas koji imamo Raptora su pre kompetentniji od nekog ko samo kritikuje i uvodi ti nesto trece kao odgovor...

4. Raptor, (bicu pristrasan) prelep motor, zadovoljavajuce izrade, sa minimumom plastike, pravih velikih dimenzija... za mene od 2m visine jedini izbor (na Princu, Kinroadu.... izgledam ko na triciklu) nije me do sad izneverio za ovih par meseci lepog vremena, posecivao sam moto skupove (kao bajker pocetnik) na relacijama vecim od onih koje bi nepoverljivi ocekivali da on moze da predje, iskusio gradsku voznju po Beogradu... i stvarno nemam prituzbi... bitno je samo biti realan prema kubikazi i snazi, ali nije pokazao da ne moze da me nosi uz Iriski Venac i po Fruskoj Gori... sa 4tim stepenom prenosa....

Ako si cuo da "plasticnoj kinezari" otpadaju delovi (ili cak, sto sam ja imao slucaj od jednog savetodavca - da ima klipove od plastike...!! O.o ) nemoj tek tako da poverujes, ako nije vlasnik i ako nije ogorcen na svog Raptora... a ja takve nisam sreo... ljudi ga uglavnom napuste zbog neceg sto im je uletelo sa vecom kubikazom, ali i dalje im nedostaje lepota ovog motora i svojevrstan dizajn...

Moj glas - Raptor! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Subotica

E da i ja kažem koju. Prijatelj ima Raptora a ja Princa. Ja zadovoljan sa mojim a on sa svojim. Međutim, ja malo popio kod kuma i izgubio B kategoriju. A moram da radim, idem na pijac, da nosim ženu kod njenih pa se napakovan sve sa krompirom i pitom zeljanicom vraćam kući i tako. A šta ću nemam kola pa onda na motor. Tih tri meseca nisam baš izgledao kao neki okoreli bajker dok mi iz bisaga viri hleb i mleko a žena već smišlja kako će da mi stavi nalepnice sa cvetićima na rezervoar. I mogu da vam kažem da mi je Prince bio mnogo od pomoći. Eh, da se vratim na onog mog prijatelja. Pa i on se nedugo posle mene našao u sličnoj situaciji. Osta' i on bez dozvole i on kao i ja na motor ali njemu nije bilo toliko prijatno i praktično kao meni. Dosta je imao muka u gužvama sa upravljanjem i snalaženjem a žalio se i na udobnost. Ako sa te strane posmatraš onda je Prince praktičniji. Što se mene tiče, vozio sam i jedan i drugi. Mislim da je presudno kod ta dva tipa motocikla dizajn. Raptor je mnogo po meni atraktivniji a Prince robusniji. Jedino mi se kod Raptora ne sviđa ta rupa između agregata i rezervoara. To je kod mene presudilo da ga ne uzmem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ajde da se opet ubacim posto sada vozim Raptora. Agregat na Raptoru je dosta bolji, tj vodeno hladjenje odlicno radi svoj posao, malo se vise gledalo na detalje. Bolje povlaci u svim obrtajima. Medjutim mene izgleda da nesto zezaju karbovi a i difuzori su mi ispucali tako da kada vozim jacim i punim gasom onda stuca i ne ide kako bi trebalo. Raptor pored toga sto bolje povlaci iz nizih obrtaja radje se i vrti tako da odrzava vecu putnu brzinu bez pregrevanja i opterecenja, do 80 ne oseca. Za manje vozace polozaj sedenja je bolji na Princu mada posle navikavanja i Raptor moze da bude dosta udoban.

Ogibljenje je genijalno odradjeno. Ako se nasteluje da lepo upija neravnine onda kada neko sedne skroz se sabije zadnji amortizer do kraja, znaci bukvalno vozis hardail. Za solo voznju i takav motor udobnost je vise nego ok.

Za Grad je Princ dosta los ali Raptor mnogooooo gori. Fino se obara u krivine ali mu smeta duga viljuska. Kad dodjes do te mere da zavrtanjem kormana ispravljas motor on ne reaguje i gubi stabilnost, ovo je jos problematicnije pri sporoj voznji. Za Pravac je odlican, ne oseca kilometre.

Tovarni prostor 0, staje samo prva pomoc. Ja sam se na Princu navikao da tovarim sve i svasta, ima slika negde na forumu. Znaci 3 kofera+ tank torba+ kamp opremu privezem za zadnji kofer+ ima mesto za suvozaca. Kao kamion. Za nov motor koji je skoro duplo skuplji 800e popust a ovaj 1500 bez popusta bolje uzeti Princa. Ako naidje neki polovnjak onda Raptor bez razmisljanja.

Ja sam prodao Princa sa 15500 km i dodao 10e  8) za Raptora sa 2400km, tako da je vise nego odlican motor za 10e  ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja