Jump to content

Moto Zajednica

problem sa amortizerom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

imam problem sa zadjim amortizerom na hondi cbx750f!!  radio je sve do neki dan a ono juče ko na magarcu da jašem. ukrutio se zadnji amortizer. on ima ulja u sebi i moze se naduvat vazduhom. kad sednem na motor pod težinam se spusti a kad ustanem počne polako da se odiže sam.sve sam probao i duvat amortizer i ispuštat i ništa. i dalje tako radi. skinuo sam ga dole i nevidim kako bi se mogao rastavit i eventualno očistiti. da napomenem da nije zahrdjao jer sam mu podigao manžetnu i sija ko sunce.

 

ako neko zna kako da rešim problem neka mi pomogne ;D ;D

 

hvala unapred ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12822 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ukoliko je uopšte moguće rastaviti tvoj amortizer, prvo mora da se napne opruga a za to ti treba alat. Ukoliko

ga nemaš (alat) mora kod nekog ko ima. KAda se opruga sabije oslobodi se čašica a kada se ista pomeri pojave

se do tada nevidljivi delovi. Jedan od njih je osigurač nakon čijeg uklanjanja sve silazi samo od sebe. Pošto ne

znam kakav je amortizer na tvom motoru pišem ovo da ti održim nadu dok se ne javi neko ko zna.

 

Pozdrav

 

p.s. ako si OK sa engleskim, a ne dobiješ odgovor ovde, probaj na nekom od stranih foruma, sigurno će da ti

odgovore. Potraži forum orijentisan k tvom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja