Jump to content

Moto Zajednica

Jos jedan koban pad :(

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Bg

Juce to jest 01.04 u popodnevnim casovima na Novom Beogradu,tacnije u mom kraju Bezaniskoj Kosi dogodila se stravicna nesreca. Decko koga sam znao iz vidjenja vozeci plavo belu yamahu R1,obilazeci autobus koji se nalazio tik ispred raskrsnice nalece na skodu koja nepostujuci znak STOP prelazi preko raskrsnice ! Udarac je bio direktan,nema ni traga od kocenja,motor rasparcan a o decku da ne pricam...pola glave mu je ostalo na asvaltu,prizor uzasan... Kacigu nije imao na glavi,drzao ju je na laktu ! Motor je pozajmio da se malo vozi od svog najboljeg druga.Danas sam pricao sa vlasnikom motora,decko ne zna sta da kaze,van sebe je...( rekao mi je,kako da mu ne dam,najbolji mi je drug,sad sam izgubio i motor i druga ) za vozaca je rekao da je u veoma kriticnom stanju i da su sanse da prezivi nikakve,samo se ceka kada ce da proglase smrt,na aparatima je,organi mu otkazuju,radi mu samo srce i jedva pluca. Inace 23 godine star, ziveo je i radio u Beogradu kao pripadnik jedinica SAJ,rodom iz krusevackog kraja.

Strasnooo....:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Au... najezio sam se... :(

 

Koliko sam shvatio usao je u raskrsnicu poprilicnom brzinom, a da pritom (od autobusa) nije imao preglednost? Dajte ljudi pamet u glavu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Prvo, iskrenno mi je zao kad god neko nastrada.

 

Drugo, procitajte PAZLJIVO ovo:

 

Kacigu nije imao na glavi,drzao ju je na laktu ! Motor je pozajmio da se malo vozi

 

Da li je potreban komentar? Ponavljam, zao mi je sto je momak nastradao, ali cinjenice govore da je to bila "an accident just waiting to happen" - zloglasni R1 koji po meni NIJE za upotrebu van staze, voznja bez kacige, voznja tudjeg motora sto znaci da vozac verovatno nije bio naviknut na komande itd itd.

 

Strasno. Ljudi pamet u glavu, ne radite ono sto je karta za onaj svet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Bg

Brzinu nije mogao da razvije vecu od 100-120 na tom delu jer je predhodno stajao na semaforu koji je udaljen oko 100 metara od mesta nezgode a izmedju je takodje i autobuska stanica.

Da je R1 ozloglasen to stoji ! Ja sam imao kao sto se vidi na avataru do skoro takav,mogu da kazem jedino opasan motor i treba ga se paziti.

Drugo,ovo je samo jedan od slucaja kako ne treba davati nikome motor pa cak i najboljem prijatelju jer mozes izgubiti i jedno i drugo. Ja sam uvek davao,ne svakom ali odredjenim ljudima..posle ovoga tesko kome pa makar se zaratili kao sto sam imao bas problem sa svojim najboljim drugom jer nisam upravo zbog ovakvih stvari hteo da mu dam a on pritom nema iskustvo.

Trece,kacigu obavezno nositi na glavi ! I sam sam koliko puta nosio je na laktu jer mi smeta na glavi,nemam dovoljnu vidljivost,steze me,znojim se... u sustini sam pravio sebi izgovor,nisam nikada divljao u gradu...ali eto sekunda nepaznje i .... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Strasno!!

 

Samo nisam razumeo, ko je u bolnici, vozac automobila ili motora? Koliko sam razumeo vozac motora je na mestu poginuo, ili ostao bez pola glave a preziveo samo prividno???

 

Uzas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Bg

Vozac motora je u bolnici ! Radi mu samo srce i polovicno pluca,svi ostali organi nisu u funkciji.. Jos nisam saznao da li je skinut sa aparata jer cekaju negovu porodicu da stignu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Uzas i strahota, naslikao sam se takvih scena, pa mogu da zamislim na sta je to licilo...

 

Ponavljam, ljudi, nek voznja motora bude uzivanje, ne tragedija!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Uzas, ne mogu uopste da shvatim takve postupke. I posle ti neko trazi da mu das motor da proba, ma dam qrac, da ga posle nosim na dusi ceo zivot. To je isto kao da ti trazi oruzje da ide da puca malo. Uzas, uzas!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
Juce to jest 01.04 u popodnevnim casovima na Novom Beogradu' date='tacnije u mom kraju Bezaniskoj Kosi dogodila se stravicna nesreca. Decko koga sam znao iz vidjenja vozeci plavo belu yamahu R1,obilazeci autobus koji se nalazio tik ispred raskrsnice nalece na skodu koja nepostujuci znak STOP prelazi preko raskrsnice ! Udarac je bio direktan,nema ni traga od kocenja,motor rasparcan a o decku da ne pricam...pola glave mu je ostalo na asvaltu,prizor uzasan... Kacigu nije imao na glavi,drzao ju je na laktu ! Motor je pozajmio da se malo vozi od svog najboljeg druga.Danas sam pricao sa vlasnikom motora,decko ne zna sta da kaze,van sebe je...( rekao mi je,kako da mu ne dam,najbolji mi je drug,sad sam izgubio i motor i druga ) za vozaca je rekao da je u veoma kriticnom stanju i da su sanse da prezivi nikakve,samo se ceka kada ce da proglase smrt,na aparatima je,organi mu otkazuju,radi mu samo srce i jedva pluca. Inace 23 godine star, ziveo je i radio u Beogradu kao pripadnik jedinica SAJ,rodom iz krusevackog kraja.

Strasnooo....:([/quote']

vise nego strasno al obilazenje busa u stanici sa kacigom o laktu 120 na sat vidjao sam momke sa znackom da rade jos gore stvari al sreca ne sluyi uvek i samo je pitanje KADA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Stvarno strasno ..

imam slike te rabijene yamahe' date=' slikana danas na praking servisu na novom beogradu.

Ako hocete okacicu ih ..[/quote']

 

Postavi slike te Yamahe, nek sluzi kao upozorenje!!

 

Svaki put se najezim kad vidim novu temu u Crnoj Hronici, al SVAKI put!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Rece mi danas Rade Vojvodic na Uscu da se momak zove valjda Pedja i da je isao preko 200 u obilazenju... ne znam, nije ni bitno, stravicno :x

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: bez motora

Strasno nemam reci vise R1 strasno...

 

A nebih se slozio da motor nije mnogo razbijen, koliko vidim nisu samo maske vec je i viljuska otisla, ipak je to brzina.

 

Ljudi imam toliko primera ali mi se svi i dalje glupiramo!

 

Otvorene oci i pamet u glavu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Gotovo je sigurno da nije isao 200, zato sto motor ne bi mogao da izgleda relativno neosteceno posle treskanja o zemlju (bankinu, auto, sta god...) pri toj brzini. Bice da je isao relativno podnosljivih 100-120, mada je za grad i to previse. Sta da kazem, tragedija je uvek strasna, ali nadam se da ce bar neko od mladjih koji citaju ovo nase pisanije ukapirati da ne treba biti idiot i voziti jedan dan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Ljudi, zao mi je sto moram tako da kazem, ali UCIMO NA TUDJIM GRESKAMA! :x

Slike definitivno ukazuju na manju brzinu od 200km/h, ali kako god, tragicno je da neko zivotom plati!

Nadam se da ima sanse da se vozac izvuce i oporavi, ali citajuci ove postove, i kako mu organi otkazuju,optimizam me polako napusta..

:( ..uzas!! :cry: :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Nego sta nego strasno!To su ti momenti kad planiras da bacis kratki krug i umjesto da kuliras ti se nesto kurcis!I sam znam da pravim takve gluposti.Dodje covjeku!Ja sam u petak imao pad sa motora ali je bilo obratno.Motor ostecen a meni(Bogu hvala) nista!Nece grom u koprive izgleda!Sad znam kako je drljati od asvalt!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja