Jump to content

Moto Zajednica

Satori - metro

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Ako je to ono sto mislim da je,sluzice te lepo kao zastita od sunca...Cak jednu sezonu...A za kisu,e to je druga prica,testirao sam sator na Bovanskom jezeru...Za 5 minuta lagane rosulje moze da prodje..6 min.je vec problem...Ako hoces nesto sto stvarno vredi,poseti neki sajam gde se prezentira planinarska oprema...Tu nema greske,ali,nazalost,opet se potvrdjuje ono staro,za nas zahebano pravilo:koliko para,toliko i...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

sto se tice kise tu bih ga prekrio nekim najlonom ili slicno, ovako me zanima kakav je kvalitet, sad vidim da je nesto za jedno sezonsku upotebu ;P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Pa,videces,sve je PRC kvalitet...Ne daj boze da nisi isekao nokte!!!Osnovno platno zavrsava pri vrhu nekim materijalom koji meni najvise lici na gazu,a ono glavno,isto kao na kisobranima od 100 din..."Rajfeslusi"trpe mozda 10 puta da ih otvoris i vratis,a onda pucaju,bilo po savovima ili po spoju...Jedino sto vredi je oblik,tako da sam ja po origin dimenzijama uradeo sve iznova,firma u Zajecaru,preko veze,nije kostalo koliko bi trebalo po zvanicnom cenovniku,i resio sam problem kise...Jbg,sta ces gore od kombinacije bajker/ribolovac,sarandzija... ;D ;D ;D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

e evo malo saveta za ove satorcice...prilicno su nezni istina je ali ako dovoljno pazite prezivece,sto se tice kise ima tu par zackoljica,

prvo i osnovno je ne pipati platno iznutra kada pada kisa,

sator se pakuje u suvom stanju,

svi ti satori su od impregniranog platna(znaci platno je nagovoreno da ne propusta vodu)

sator(bilo koji) treba povremeno opet impregnirati,

ima dva nacina za to:

1-kupiti u apoteci BUROVE tablete,rastvoriti ih u vodi i potopiti sator da se dobro nakvasi,izvaditi sator,osusiti,opet bez pipanja platna dok je mokro...

2-sprej za impregnaciju,rasiriti sator,i bogato naprskati na ceo sator,ostaviti da sator upije iliti se osusi,opet pod obavezno mora biti sve suvo...

ovaj sprej se moze primeniti i na ostalu opremu:jaknu(ja probao),rukavice nek proba neko pa nek javi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Ja ga kupio i ok je. edino nosim sa sobom onaj najlon za postavljanje kod krechenja stana, pa ako krene kisha prekrijem shtor najlonom do kanalica. Zakljuchak shtator ispodprosechan, ali za leto je super je lak, a i jeftin je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ja koristim onaj manji vec godinu dana,20-ak puta postavljan.Pazim prilkom postavljanja i nije jos nigde popustio.Na kisu ga nisam testirao jer uvek nosim onu plavu ciradu od 200-300 din. dimenzije 2x3 metra pa u slucaju kise prebacim preko njega i zategnem kanapima,ona ne propusta ni posle dva dana kise.Planiram sada da kupim i onaj veci za 3 osobe jer ovaj za dve je bas za dve,nema mesta za stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

meni bi u pricipu trebalo nesto jeftinije ali da ne bude totalni lom, za 1 dan kampovanja, nisam neki zahtevan kamper.. u idei u jag je imao sator za 2 osobe+2 vrece za spavanje+2 podloske za vrece za 2.999 din, on je bio usranko i pazario poslednji primerak, bio sam do cuprije i paracina i tamo su me gledali belo, nemoguce da je samo u jagodinskoj idei imalo to, elem mislio sam metro sator+najlon za krecenjew+2  vojne vrece od po 500 kinti, drug ih ima i kaze da su tople...

Hvala svima na odgovorima, videcu samo da li da uzmem za 2 ili 3 osobe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

meni bi u pricipu trebalo nesto jeftinije ali da ne bude totalni lom, za 1 dan kampovanja, nisam neki zahtevan kamper.. u idei u jag je imao sator za 2 osobe+2 vrece za spavanje+2 podloske za vrece za 2.999 din, on je bio usranko i pazario poslednji primerak, bio sam do cuprije i paracina i tamo su me gledali belo, nemoguce da je samo u jagodinskoj idei imalo to, elem mislio sam metro sator+najlon za krecenjew+2  vojne vrece od po 500 kinti, drug ih ima i kaze da su tople...

Hvala svima na odgovorima, videcu samo da li da uzmem za 2 ili 3 osobe

 

Par saveta iz iskustva:

 

Šator za 3 osobe je dobar za dvoje sa stvarima.

Oni za 2 osobe su za jednog sa stvarima.

 

Gledaj da šator bude dvojslojan. Najjeftiniji dvoslojan je bolji od skupog jednoslojnog u praksi. Onaj unutrašnji sloj te sprečava da slučajno pipneš onaj spoljni za vreme kiše (tada na mestu dodira obično propuštaju šatori).

 

Dvoslojni šator manje kondenzuje, pa je to razlog više za takav.

 

Odlični su oni kockasti igloi (sa dve šipke koje se razvuku u X i saviju). Bilo ih je za 40-50 evra, samo treba obići radnje.

 

 

Što se vreća za spavanje: za leto najjeftinija radi posao, ali ima  onih superlakih koje zauzimaju puno manje mesta, (ali i koštaju, od 30-40 evra do 100).

 

Podvreća: za zimogrožljive: najjeftinij kineski dušek na naduvavanje - za plažu. Mali, lako se pakuje, najbolja izolacija. Pošto volim spavati na tvrdom, koristim onaj sunđerčić, ali kada je hladno taj ne radi posao. Skoro sam uzeo na popustu neku kvalitetniju podvreću na naduvavanje (tvrda i skupa alternativa kineskom dušeku), videću kako radi ovog leta. Kineski dušek zauzima ubedljivo najmanje mesta. Par flekica, lepak i to je to.

 

Da: šatorsko krilo je uberpraktična i multifunkcionalna stvar na kampovanju (pokriješ gde prokišnjava, staviš ispod šatora i sl.). To nije loše uzeti na nekom vojnom otpadu.

 

Valda nešto od ovog pomaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

ok, hvala svima, naravno da su svi vasi komentari dobrodosli, sad znam sta hocu priblizno,

sto se tice vojnih vreca ima polovnih za 500 din ili novih za 2.000 din na vojnom otpadu u paracinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

na vojnom otpadu u Zemunu su bile 250 din vreće. Pazario sam vreću u metrou (onu od 780din, bile i neke za 550 ali su već bile polu rašivene) i već sam je testirao na Paliču i skroz je 0k.

Za šatore ne znam, ima moja devojka neki sličan i ista priča - ne sme da se dodiruje platno iznutra ako napolju pada kiša. Jedan dan nam je padala kišica i bilo je 0k, za pljuskove ne znam, ali verujem da ne bi izdržao, za takve akcije su već oni malo bolji, sa malo "boljom" cenom... ima polovnih za 40-50 evropljana, a novi idu od 80 na gore...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja ga kupio i ok je. jedino nosim sa sobom onaj najlon za postavljanje kod krechenja stana, pa ako krene kisha prekrijem shtor najlonom do kanalica. Zakljuchak shator ispodprosechan, ali za leto je super jer je lak, a i jeftin je.

 

Ja potpuno isto radim ;)

 

Padala mi je lagana kisica na njega u Lazarevcu dva dana po pola sata-sat svaki dan i nije pustio. Mada stvarno deluje kao da je od gaze :)

 

Evo tog satora u pozadini 1100 i nesto dinara u Metro-u... Ok kupovina za te pare.

 

 

IMG_0223.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Prc!Mislim,kvalitet... :D

Meni se najvise dopadaju onih par modela koji se rasklapaju i sklapaju na dugme,kao kisobran...Naravno,tu je folija za molerisanje i nema problema...Pod uslovom da ne pada kisa...  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

neko pitao za sprej za impregnaciju,dobio iz svabije pre 2 god od nekih biciklista,rekose da kosta od 5-15e zavisi od gramaze,spominjali su radnje sa kamp & alpinistickom opremom.naprskao sam sator bas taj iz metroa i drzi extra,palo mi napamet i za jaknu i radilo je odlicno,e sad imam i kisno pa nisam eksperimentisao vise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Sprejeve za impregnaciju imate i u Louisu i u Polo-u.

Louis:

10004344  S100 IMPRAEGNIERSPRY FUER

TEXTIL UND LEDER, 300 ML  10,95 evropskih.

 

Polo:

https://www.polo-motorrad.de/de/leder-tex-impragnierer400ml-birthday-special.html

https://www.polo-motorrad.de/de/leder-tex-impragnierer-300ml-4032.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja