Jump to content

Moto Zajednica

Ulje HITNO problem

Recommended Posts

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Hvala svima na pomoci....sipacu ovo za nuzdu pa za jedno 1000km motor dobija komplet novo ulje i da bude srecan   Pozz

 

Ja tek sad video! Ti vozis VFR-a? Ma u njega mozes i mlevene banane da sipas on ce da ide! Nisam cuo da je neko pokvario VFR-a :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd//Novi Beograd
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2

ne mesaj ulje nikako,a brine me to sto ti je potrosio toliko ulja ne bi smeo,jos ako je vfr kao sto pise ispod slike  ???  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Možeš da sipaš ulje bilo koje gradacije ako ti je hitno, bitno je da motor ima podmazivanje i da ne ostane bez ulja, a kada imaš priliku(što pre) sipaš ulje koje je preporučio proizvodjač....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

JA sam posle servisa utripovao da mi fali ulja (u stvari toliko treba da bude po servisnoj knjizi), pa sam brzhe bolje otishao na pumpu iza coshka i kupio neki Valvoline 10/40 za automobile, od chini mi se 300-400 dindzi.

Shta se desilo? Pa, makina je pochela da pushi na prvi start, a ja sam bio u ubedjenju da se ista sje8ala. Kvachilo je radilo bez promena.

Kada se to ulje istroshilo, dolio sam malo Motorexa 15/50 (predvidjena gradacija za XT) i sve nuspojave su prestale. Evo sad posle nekih 1500 - 2000 km nije ni kap potroshio, a dim na prvi start se vishe nikad nije pojavio. ;)

 

Naravouchenije, ako vec morash da sipash auto ulje gledaj da pogodish gradaciju. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1651 postova
  • Lokacija: Paracin

Samo u nuzdi mozemo mesati ulja ali svakako treba problem resiti sto pre i sipati ulje koje preporucuje proizvodjac (odnosno ulje koje zadovoljava te standarde), kod "suvih" kvacila rizik je manji ali svakako posle sipanja drugog ulja  treba proveriti ispod cepa kako se sipana ulja "podnose", ima li specificnog taloga (nalik belicastoj peni) koji ne bi trebao da postoji ako su ulja kompatibilna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

ulje je vrlo zajebana tema oko koje se mozemo i sloziti i pobiti ali cinjenice stoje:

Mineralno i polu-i-ili-sinteticko ne treba mesati

konstatacije-nije mu nista :ne prolazi to,nece motor odmah to da pokaze ali unutra se desava svasta...

Ako trosi ulje-znaci ili ga prosipa ili sagoreva: traziti uzrok a ne menjati proizvodjace ulja do besvesti

Ako mom motoru odgovara savrseno npr.Bardahl;to ne znaci da ce i neki drugi motor voleti to ulje

ZAKON ZA SVE : MASINA JE SKUPLJA OD ULJA !!!

Gradacije ulja postoje da bi motor imao savrseno podmazivanje u svim uslovima rada (citaj sp.temperatura) i zavisno od motornog sklopa (visoke ili niske tolerancije u masini)...uglavnom neki optimum je 10W40

10W40 za automobilske motore je POLUSINTETIKA ali za motocikle moze biti i FULL SINTETIKA.

 

Racunica:

Ustedeo sam 2dinara na zameni ulja - izgubicu 20 na steti koju sam sam sebi naneo idiotskom stednjom.

Ko hoce da stedi:ne mora se danas popiti tri kafe-popi dve a onu jednu sacuvaj za razliku izmedju loseg i dobrog ulja...

I vuk sit i ovce na broju... ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Ja tek sad video! Ti vozis VFR-a? Ma u njega mozes i mlevene banane da sipas on ce da ide! Nisam cuo da je neko pokvario VFR-a :D

 

;D ;D ;D

 

Banane menjati redovnije od "regulare" ulja, do 4000km max.

 

Elem, šta je ustvari problem, ako sam shvatio ti si sad u Gr, i tamo nema moto ulja ili... ? Koliko ulja ti pokazuje na meraču?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

ulje je vrlo zajebana tema oko koje se mozemo i sloziti i pobiti ali cinjenice stoje:

Mineralno i polu-i-ili-sinteticko ne treba mesati

 

Ako se mineralno i sintetičko ulje ne smije ili ne treba mješati, ajde nam onda objasni

kako se dobiva polusint ulje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

sigurno se ne dobija prostim mesanjem ova dva...

 

Prijatelju, polusintetika, ne znači da u sebi ima malo mineralnog , malo sintetičkog, nego je u pitanju količina aditiva koja je dodata u bazno ulje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3127 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Kupi litar istog ulja, zar je to problem. Motul polusintetiku imam ja pola litre, pozajmicu ti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Prijatelju, polusintetika, ne znači da u sebi ima malo mineralnog , malo sintetičkog, nego je u pitanju količina aditiva koja je dodata u bazno ulje...

 

100% si u krivu, aditivi uopće ne čine ulje polusintom, nego se polusint sastoji od mješavine mineralnog

i sintetičnog ulja u određenom omjeru.

 

sigurno se ne dobija prostim mesanjem ova dva...

 

Nego kako, objasni nam da znamo!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

@Antek

Polusinteticko ulje postoji kao kompromis izmedju cene i kvaliteta,polusintetika nastaje tako sto se mesaju u odredjenom odnosu mineralno i polusinteticko ulje.Ali u motor nije pozeljno sipati i mesati dve razlicite vrste ulja...

Ukratko ili jedno ili drugo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

@Antek

Polusinteticko ulje postoji kao kompromis izmedju cene i kvaliteta,polusintetika nastaje tako sto se mesaju u odredjenom odnosu mineralno i polusinteticko ulje.Ali u motor nije pozeljno sipati i mesati dve razlicite vrste ulja...

Ukratko ili jedno ili drugo....

 

Ja nisam ni rekao da je poželjno mješati, ali nije ni točno da se ne smije! Nije poželjno ni mješati Jelen i Lav pivo, pa

preživiš pijanku! ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

@Antek

Polusinteticko ulje postoji kao kompromis izmedju cene i kvaliteta,polusintetika nastaje tako sto se mesaju u odredjenom odnosu mineralno i polusinteticko ulje.Ali u motor nije pozeljno sipati i mesati dve razlicite vrste ulja...

Ukratko ili jedno ili drugo....

 

Ja nisam ni rekao da je poželjno mješati, ali nije ni točno da se ne smije! Nije poželjno ni mješati Jelen i Lav pivo, pa

preživiš pijanku! ;D

Ne treba nikako mesati Jelen sa bilo cim tacnije ne treba nista piti sem Jelena  ;D ;D ;D

Sustina je da kad je nuzda treba staviti bilo sta da motor ima podmazivanje dok se ne dodje do servisa na promenu. Kod starijih motora i nije toliko bitno a kod novijih moze doci do problema ali nista strasno.    MESANJE ULJA SAMO KAD JE NUZDA i kraj price

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

@Antek

Polusinteticko ulje postoji kao kompromis izmedju cene i kvaliteta,polusintetika nastaje tako sto se mesaju u odredjenom odnosu mineralno i polusinteticko ulje.Ali u motor nije pozeljno sipati i mesati dve razlicite vrste ulja...

Ukratko ili jedno ili drugo....

 

Ja nisam ni rekao da je poželjno mješati, ali nije ni točno da se ne smije! Nije poželjno ni mješati Jelen i Lav pivo, pa

preživiš pijanku! ;D

Ne treba nikako mesati Jelen sa bilo cim tacnije ne treba nista piti sem Jelena  ;D ;D ;D

Sustina je da kad je nuzda treba staviti bilo sta da motor ima podmazivanje dok se ne dodje do servisa na promenu. Kod starijih motora i nije toliko bitno a kod novijih moze doci do problema ali nista strasno.    MESANJE ULJA SAMO KAD JE NUZDA i kraj price

 

+1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1651 postova
  • Lokacija: Paracin

Prijatelju, polusintetika, ne znači da u sebi ima malo mineralnog , malo sintetičkog, nego je u pitanju količina aditiva koja je dodata u bazno ulje...

 

100% si u krivu, aditivi uopće ne čine ulje polusintom, nego se polusint sastoji od mješavine mineralnog

i sintetičnog ulja u određenom omjeru.

 

sigurno se ne dobija prostim mesanjem ova dva...

 

Nego kako, objasni nam da znamo!  ;D

 

Ne znam ali sigurno znam na ne mozes uzeti litru mineralnog i litru sintetickog i mesanjem dobiti dve litre polusintetickog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Prijatelju, polusintetika, ne znači da u sebi ima malo mineralnog , malo sintetičkog, nego je u pitanju količina aditiva koja je dodata u bazno ulje...

 

100% si u krivu, aditivi uopće ne čine ulje polusintom, nego se polusint sastoji od mješavine mineralnog

i sintetičnog ulja u određenom omjeru.

 

sigurno se ne dobija prostim mesanjem ova dva...

 

Nego kako, objasni nam da znamo!  ;D

 

Ne znam ali sigurno znam na ne mozes uzeti litru mineralnog i litru sintetickog i mesanjem dobiti dve litre polusintetickog...

 

Nego što dobiješ? Naravno, kad uzmeš mineralu i fulsint da mješanjem dobiješ polusint. Samo što u

tvornici se to miješa u fazi baznih ulja, i onda se dodaju aditivi, dok ovako kad sam radiš ne znaš

što je unutra pa miksaš bez veze. No šanse da se motoru zbog toga nešto dogodi su izrazito, izrazito

male. Da zaključimo: tvrdnja da se ne smiju mješati minerala i fulsint je pogrešna, isto kao što nije

točno da je polusint nastao dodavanjem aditiva u nešto. Ono što ne znamo jest koliko ima minerale

a koliko fulsinta u polusintu kojeg kupimo, tj. koliki je omjer jednog i drugog. A kvalitet ulja i njegova

svojstva najviše određuje kvalitet i čistoća baznog ulja, a to ( kao i mnoge druge stvari ) može varirati

od smeća do vrhunskog proizvoda. E to isto ne znamo kao korisnici kakvo je bazno ulje, i što je od

čega napravljeno. Ta tribologija je poprilično komplicirana tema i uvelike nadilazi ova trabunjanja kojima

se bavimo! ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1651 postova
  • Lokacija: Paracin

Dobro, posto je moj motor starije proizvodje i ja mogu sipati i mineralno (a svakako bi mu polusintetika bila kvalitetnija), znaci da ja uzmem 3l mineralnog i 1l sintesickog, pomesam, i dobijem 4l blago polusintetickog ulja koje bi vise prijalo mom motoru od mineralnog?

 

Nesto mi tu ne stima, ali ako to moze zasto ne bi ustedeo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Prijatelju, polusintetika, ne znači da u sebi ima malo mineralnog , malo sintetičkog, nego je u pitanju količina aditiva koja je dodata u bazno ulje...

 

100% si u krivu, aditivi uopće ne čine ulje polusintom, nego se polusint sastoji od mješavine mineralnog

i sintetičnog ulja u određenom omjeru.

 

sigurno se ne dobija prostim mesanjem ova dva...

 

Nego kako, objasni nam da znamo!  ;D

 

Ne znam ali sigurno znam na ne mozes uzeti litru mineralnog i litru sintetickog i mesanjem dobiti dve litre polusintetickog...

 

Nego što dobiješ? Naravno, kad uzmeš mineralu i fulsint da mješanjem dobiješ polusint. Samo što u

tvornici se to miješa u fazi baznih ulja, i onda se dodaju aditivi, dok ovako kad sam radiš ne znaš

što je unutra pa miksaš bez veze. No šanse da se motoru zbog toga nešto dogodi su izrazito, izrazito

male. Da zaključimo: tvrdnja da se ne smiju mješati minerala i fulsint je pogrešna, isto kao što nije

točno da je polusint nastao dodavanjem aditiva u nešto. Ono što ne znamo jest koliko ima minerale

a koliko fulsinta u polusintu kojeg kupimo, tj. koliki je omjer jednog i drugog. A kvalitet ulja i njegova

svojstva najviše određuje kvalitet i čistoća baznog ulja, a to ( kao i mnoge druge stvari ) može varirati

od smeća do vrhunskog proizvoda. E to isto ne znamo kao korisnici kakvo je bazno ulje, i što je od

čega napravljeno. Ta tribologija je poprilično komplicirana tema i uvelike nadilazi ova trabunjanja kojima

se bavimo! ;D ;)

 

+1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Dobro, posto je moj motor starije proizvodje i ja mogu sipati i mineralno (a svakako bi mu polusintetika bila kvalitetnija), znaci da ja uzmem 3l mineralnog i 1l sintesickog, pomesam, i dobijem 4l blago polusintetickog ulja koje bi vise prijalo mom motoru od mineralnog?

 

Nesto mi tu ne stima, ali ako to moze zasto ne bi ustedeo?

 

Ni slučajno, ako pomiješaš lužnate aditive iz minerale i kisele iz sinta, može motor dobiti gastritis,

pa će lamele proklizavati! ;D

 

Ja sam to recimo radio, i ništa motoru nije bilo. Doduše, ja ne kažem da se takve stvari preporučuju,

samo pokušavam dobiti odgovor zašto se to "ne smije", no vidim da nitko ne zna...

 

Osim toga, smiješ li pomiješati motul i silkolene antifriz? Ili voziti na 3 Champion svjećice i jednu Denso?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja