Jump to content

Moto Zajednica

Ulje HITNO problem

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Malo sam gario motor na putu za Grcku i cini mi se da je poceo da trosi ulje(na slican nacin nam je kolega unistio svoj motor). U motoru mi je motul 5100 sto je polusintetika i to SAE 20 w 50

E sad pitanje.... da li je bitno u slucaju nuzde dodavanja ulja da je ulje istog sastava (sintetika, polusisintetika, mineralno) ili da mu je isti SAE kao u vec sipanom. Sta ako je npr ulje u motoru 20 w50 a ja dospem 10 w 40?  Hitno mi treba odgovor....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja cu ti pomoci delimicno. Ja sam pomesao POLUSINTETICKA ulja iste gradacije 10w40 ali od razlicitog proizvodjaca. Cak su bila i malko drukcije boje. Nista nije falilo NARAVNO cak mi je menjac isao bolje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Kolko ja znam mogu da proslajfuju lamele ali opet znam lika koji je sa Kawasaki  ltd 450 otisao do mora i nazad (1000km) sa nekim full sintetik uljem za automobile i nista nije falilo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: zabalj

koliko ja znam nikako ulje za auto u motor. ni slucajno zato sto je lose za masinu i menjac . ulje za motore je drugacije ima dodatke koji smanjuju trenje . na motociklu je masina turazna i ima veliki broj obrtaja . plus ima dodatak za menjac koji presvuce kvacilo filom ulja i nedozvoljava da se taj fil skida kako bi ostalno stalno podmazano . dok kod automobilskog ulja to nije slucaj . koliko sam upoznat ako gresim ispravite me .  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: zabalj

jos nesto nesmes da mesas razlicita ulja . znaci ako je sintetika mora da se dosipa sintetika , nikako polu , zato sto kad se pomesaju dva razlicita ulja dodje do toga da se ulje zgusnjava i postaje kao tecni katran i zapusi kanale za podmazivanje i motor zariba . kod automobila je to cesta pojava kad neko sipa recimo sintetiku i prirodno to je sto posto generalna , naradio sam ih se bas dosta , ljudi neznaju pa naprave sami sebi problem . pozdrav  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

koliko ja znam nikako ulje za auto u motor. ni slucajno zato sto je lose za masinu i menjac . ulje za motore je drugacije ima dodatke koji smanjuju trenje . na motociklu je masina turazna i ima veliki broj obrtaja . plus ima dodatak za menjac koji presvuce kvacilo filom ulja i nedozvoljava da se taj fil skida kako bi ostalno stalno podmazano . dok kod automobilskog ulja to nije slucaj . koliko sam upoznat ako gresim ispravite me .  :)

A kao nuzda za nekih 1000km i to po 300 400 grama mozda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: zabalj

moj savet nadji ulje koje ti treba . a ako nemozes onda to ulje kad naspes , nemoj da forsiras masinu i obrati paznju na lampicu za ulje ako se upali stani i proveri dali fali ulja ako fali dospi i nastavi a ako nefali onda stani i nevozi ga vise jer su se zapuslili kanali za podmazivanje . samo obrati paznju na te stvari i bice sve ok  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Natripovao te je bez veze....na polusintetiku mozes da sipas sta god hoces...i jedno i drugo.....zato se i koristi ako prelazis sa jednog na drugo......ne smes da mesas sintetiku i mineralno a ovu tvoju kombinaciju slobodno.......

 

inace ovde ljudi proturaju teoriju da ulje koje je preslo 500km staro godinu dana mora da se menja???????? i slicne nebuloze....

 

 

Ja vozim auto ulje Esso polusintetiku i niti mi klizi kvacilo niti se trosi, a i vozim na polusintetiku zato sto mogu da sipam sta god imam u slucaju dosipanja.......

 

Pusti te price samo Motul i te fore, to su motorasko-fenserske price....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: zabalj

a da ulje nemora da bude istog proizvodjaca ako je recimo sintetika i sintetika to ce i da prodje a nemora da bude ni iste gradacije recimo 20w 50 i 10w 40 to znaci da ce recimo da bude ili gusce ili redje u tvom slucaju i da ce podnositi manji broj obrtaja . mislim da to moze da prodje ako malo naspes i neverujem da ce za toliko malo kilometara da razbije ulje to jes ta ga razredi , mislim da nema sanse ipak je to ulje predvidjeno za malo manje turaznije motore tako da nije strasna verujem da ce da ide normalno ali obrati paznju i to je to . dao sam samo svoje misljine da znas i neznaci da sam 100% upravu jer ja radim kola a ne motore samo govorim iz iskustva sa kolima . a sa motorima nisam probavao da mesam ulja . pozdrav nadam se daces se snaci za ulje  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Imas na forumu temu o uljima i dosta primera da su ljudi godinama vozili motore sa automobilskim ujima i nista im nije falilo. Ako mozes da biras sipaj istu vrstu (sint, polusint) i sto priblizniju gradaciju i teraj slobodno. Ako malo sporije vozis motor smanjce potrosnju ulja znacajno tako da mozes da se provuces sa malo dosutog ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: zabalj

netripujem te samo kazem ono sto se desava sa kolima ako mesas ulja a motor je daleko osetljiviji od kola to je cinjenica . ali i ja mislim da ce ta kombinacija koju oces da sipas proci i da neces imati problema . samo sam zeleo da ti kazem sta se desava i nasta da obratis paznju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: zabalj

naravno mozes da se vozas sa uljem od automobila ali time smanjujes trajanje ne motora vec menjaca zato sto je isto ulje za motor i menjac a kod kola nije i  ima dodatke a kod kola nema , e sad dali mozes da vozis godinama zavisi i od kvaliteta motora a i od vozaca ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

To sto ti pricas da ce da se stvori katran se desava kada pomesas mineral i sintetiku.....

 

 

Inace motori SUS se dela na vazdusno hladjene i vodene, znaci ima razlike u radnoj temperaturi......

 

 

Podela na osetljive i manje osetljive NE POSTOJI!!!!!!!!!!!

 

Inace vozim na auto ulje vise od 30000km i ne vidim da se bilo sta lose desilo, pri tome nisam ni kap ulja dolio.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: zabalj

ljudi palim na spavanje pozdrav . nadam se da sam bar malo pomogao , nebrini bice sve ok , ta kombinacija prolazi , laganica voznja i eto resenja . pozdrav svima i laku noc . dragomije sto na ovom sajtu ima uvek neko raspolozen da posavetuje i pomogne . eto ako momci kazu da su sigurni i da su probavali to je onda super nemoj da brines . :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

netripujem te samo kazem ono sto se desava sa kolima ako mesas ulja a motor je daleko osetljiviji od kola to je cinjenica . ali i ja mislim da ce ta kombinacija koju oces da sipas proci i da neces imati problema . samo sam zeleo da ti kazem sta se desava i nasta da obratis paznju .

 

 

Crkao mi je bio dihtung na pumpi za gorivo (polomio se neki bakelitni deo i nismo mogli da ga nadjemo)

 

 

Trosio je oko 100 grama na 200 km. Nije trosio zato sto je pohaban agregat.

 

 

Sipao sam sledece : 10w40, 15w40, 10w50, 15w50, 20w50. MOL ulje, OMV ulje, Fina ulje, EKO ulje, MA SVA MOGUCA ULJE. Raznih boja cena i mirisa! Automobilu apsolutni NISTA NE FALI.

 

 

A i u motoru sam pomesao 1L Motula sa 2L Valvolina iste gradacije ali razlichite boje. Nista nije falilo!

 

 

Ponavljam. Covek je na LTD 450 1985 godiste, MOKRO KVACILO to jest isto ulje za menjac i motor. Presao je nesto mnogo sa svojim uljem (oko 7000) a hteo jena more a nije mogao da cek neku porudzbinu. Sipao je neku kvalitetno ulje za automobile (neko trkacko) i otisao do mora i nazad sa curom, 1000 km minimum + voznja po priobalju. Nista nije falilo, nista nije proklizalo, kad je isuo to ulje kad se vratio sa mora, chik pogodi! Nije postalo katran!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: zabalj

ja moju masinu nebih testirao . drugaru sam dao klia , morao je negde da ide nesecam se tacno gde i falilo je ulja on je dosuo mozda litru a posle dva dana motor je zaribao jer se zapusio jedan kanal i nije podmazivao radilicu a kod klija nema generalne za taj motor samo novo a nova radilica je bila preskupa , srecom sto radim francuska vozila i imam gotovo sve za njih inace bih platio debelo skolu . moj primer . nije ni boitno to za ulje , radimo vozila vec trideset godina mislim na sevis naravno ne ja i za nas znaju po celoj srbiji i moj savet je uvek bolje spreciti nego posle duplo platiti , tako da cu uvek da kazem naj goru mogucu verziju ja se izvinjavam ali takav sam i kao stobih rekao najboljem drugu recu i tebi .  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja